Şimdi Ara

Teknoloji devleri peş peşe geliyor: Xiaomi, Türkiye’de telefon üretecek (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
14.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bio technolog

Neden fiyatta indirim yapsınki sen dua et ucuz işçilik var burda işsiz insanlar biraz olsun nefes alırlar bu sayede

İndirim yapsın çünkü artık telefon tablet bu zamanda lüks değil ihtiyaç giriş seviyesi bir telefonu yada tableti çocuğuna alamayacak bir çok insan var. Bu fiyatlar normal diyorsan bilemem tabi .

• Milyar dolarlik aşi aldik bi zahmet yatirim yapsinlar.

(onlarda yasakli olan aşiyi aldik bide)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WB kullanıcısına yanıt
    Gidenler satış yapan firmalar gelenlerse ucuz iş gücüne gelen üretici firmalar bu noktada anlamanız gereken halkın alım gücünün düştüğü bu sırada da ucuz iç gücünün rağbet gördüğüdür aksini düşünüyorsanız bunu ispatlayacak veriler de sunarım fakat sizin fikriniz değişir mi bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fevkelade1i

Çin dünya ekonomisine yön veren ülke şu an. Farkındasınız umarım?

ama kimse Çin'de yaşamak istemiyor. Ne zaman ki Avrupa gibi İnsan > Devlet > Şirketler gibi sıralama yapmadığınız sürece o ülke olsa ne olurrr olmasa ne olurr ?

• ekonomimiz şahlanırken başımızda dünya lideri varken gelmeyip ne yapacaklar değil mi bu muhteşem ülke ye:))

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    Ucuz iş gücü sebebiyle değil, min vergi tutarından dolayı yükselen giriş seviyesi fiyatlarından kurtulmak için TR'de üretim yapmak istiyorlar. Onlara hem lojistik (Avrupa'ya vs gönderim olarak) hem de saçma bi şekilde konulan (fakat şu an ekmeği yenilen) min vergiden kurtulma durumundan dolayı üretimi burada yapıyorlar. Biraz araştır, saçma yorum oluyor böyle düz yazmak. Evet ucuz iş gücü var ama Çin'deki kadar değil!

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    kişi kendinden bilirmiş işi ,ben yaptım bak oldu cu luk akp hükümetinin dönme işleri, imamoğlunun inan o taraklarda bezi yok hocam!anlamanı beklemiyorum da benim anladığım 850 bin oy ve arpalığınızı kesmesi baya bir koymuş sana ve senin gibi düşünenlere!!!

• Yasaklı değil de henüz kullanım izni olmayan diye biliyorum.

• 5.05’e geliyor haberleri on senedir yapılıyor yok araba fabrikası yok su fabrikası hani abi? Marketten süt olmuş 7 TL pinar süt. Gizli hala gelecek olacak bekliyoruz. Fos iş boş iş...
  • Güzel haber. Binlerce kişiye ekmek kapısı olacak bu yatırımlar. İstihdam sağlayan yatırımlar bu açıdan çok önemlidir.

Köstek yerine destek olalım. 

• quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

Ucuz iş gücü sebebiyle değil, min vergi tutarından dolayı yükselen giriş seviyesi fiyatlarından kurtulmak için TR'de üretim yapmak istiyorlar. Onlara hem lojistik (Avrupa'ya vs gönderim olarak) hem de saçma bi şekilde konulan (fakat şu an ekmeği yenilen) min vergiden kurtulma durumundan dolayı üretimi burada yapıyorlar. Biraz araştır, saçma yorum oluyor böyle düz yazmak. Evet ucuz iş gücü var ama Çin'deki kadar değil!

La neyini araştıracam bildiğim bişeyi bana neye anlatıyorsun? Yukarıda birine cevap olarak ücret ekran görüntüleri var bir bak bakalım Çindeki kadar ucuz muymuş değil miymiş? Bilip bilmeden yazıyorsunuz. Bişey soracam telefon satmak isteyen bir şirket için 300-500 lira ek vergi ödemek mi daha az maliyetli yoksa milyonlarca dolar yatırım yapıp fabrika kurmak mı daha az maliyetli? İyi o zaman her vergi konan ürünün sahibi gelip türkiyede fabrika kursun bu nasıl bir saçmalık? Ayrıca kim size söyledi bu telefonlar daha az vergiye tabi olacak diye? Türkiyede üretilen Clio,Megane,Corolla,Civic,Egea ile Avrupadan gelen Corsa,Polo,208,Golf,Passat,308,İnsignia, Astra vs aynı vergilere tabi değil mi? Türkiyede üretilen araçlara vergi kıyağı var mı? Tutturmuşlar vergiden kaçınmak için geliyorlar. He canım zaten Türkiye zaten dünyanın en önemli cep telefonu pazarlarından biri kaybetmemek için 300-500 vergi ödemek yerine milyonlarca dolara fabrika kuruyorlar. Ki o vergiyi bile telefonu alan vatandaş ödüyor onlara giren çıkan yok. Hey allahım yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 23 Ocak 2021; 16:39:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

Yasaklı değil de henüz kullanım izni olmayan diye biliyorum.
    Tam A haber kelimesi heee

Kisitlama , düzenleme kelimelerininide cümle içinde kullaniyosundur sen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoloji şirketleri patır patır istanbul’a geliyor. faiz maiz saçmaladıklarına göre muhtemelen daha yüksek kur=daha düşük işçilik maliyeti sözü verdiler.

• Türkiye yeni Çin oldu artık.
    Ucuzun ucuzu işçilik ücretlerinden dolayı firmalar buraya geliyor.
    A haber sevdalıları da bir halt sanıyor.

Ayda 350 dolara çalıştıracak başka ülke mi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar o telefonlarla, ülkemizin önemli bilgilerini cin'e sızdırırlar.. Milletin yasakladıgı, ülkesinden kovaladıgı adamları biz alıyoruz yetmiyor bir de burada üretim yapacaklarmıs.. Bence herseyden önce ulusal güvenlik acısından sakıncalı..  

• mmmutlu93 kullanıcısına yanıt

Yok kardeş sizin attığınız yer en doğrusu aman kulak kesilme bunlara bunlar dış minnak

• Sakın böyle hayaller kurma Furko. Aman ha, yok öyle bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fortune 4 kullanıcısına yanıt
    adam fabrika açıcak Türkiye'ye milyar dolarlık yatırım yapıcak ve sen bunu mu yazıyorsun
    sonra neden Türkiye üretmiyor neden fakir
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.