Şimdi Ara

Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!! (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
21
Favori
56.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!!

Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!!

Sistemin Stereo ayağının yeni üyeleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jbl 4312se 70. Yıl özel versiyonu. Üst üste iki defa Japonya dan ödül!

• Sa ustatlar
    1/2 aydır kendime dolby atmos sisitemi kurmak için internette herşeyi arastırıyorum tesadüfen burayı buldum
    ve formu baştan aşaga okudum herkezin çok bilgili ve elinden geldigi kadar yardımcı oldugunu gördüm
    banada yardımcı olur ve yönledirirseniz cok sevinirim
    öncelikle bu sistemi kurmayı düşünüyordum

http://www.pelinltd.com.tr/Magnat-Cinema-Ultra-THX-724-ev-sinema-sistemi-indirimli-set,PR-380.html

bu sistemde tek sub ve yanlarsız bi sekilde kullanmak istiyorum yani 5.1.4 şeklinde iki yanı sonra eklemeyi düşünüyorum neden derseniz evim salon ve mutfak bir yanları koycak yerim yok

http://www.eu.onkyo.com/en/products/pr-rz5100-132641.html

yanına bu thx destekli bu anfiyle konbin etmek istiyorum

formun başında bu sisteme hic para vermem diyen bi arkadaş vardı moralim bozuldu

bana onerisi yada bu sistemin yerine daha iyi bi sistem için önerilerinizi bekliyorum

şimdiden teşekkür ederim

• bowers wilkins kullanıcısına yanıt
    bunlar outdoor sistem mi demek istiyorsunuz siz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

bunlar outdoor sistem mi demek istiyorsunuz siz?

aynen daha çok seslendirme hoparlörü gibi geldi bana siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
  • Hayırlı Olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Joven. 👍

Cromartie konunun nerelere getirilmek istendiği belli. Bırak kendi kendilerine, eğlensinler. Beni de güldürüyorlar bu halleriyle.

• Sistemin hayırlı olsun,güle güle kullan teknika
    Bunların hepsi bir maddi manevi bir emek.
    İki gün evvel 4312SE leri İstanbul-dikmende dinledim stereoda çok başarılılar gerçekten.Zaten 43'lü serileri sahne (Sr ve SRX serileri)ve stereo düzenlerinde jblin başarılı serileridir.(Audiophile 4355 ler gibi)
    Yamaha 2100 yada 3000 ile süper olacağını düşünüyorum.
  • Hayırlı Olsun Emeğine sağlık. Güzel günlerde kullan

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Babiş62.

• Teşekkürler kardeşim. Seninkiler de hayırlı olsun!

Babiş62 şimdi fark ettim. Dün yoldaydım, hızlıca baktıydım mesajına.

Ampli konusunda deneme, inceleme ve testler devam ediyor. Çok özel ve absült bir şey peşimdeyim.

Senin de bildiğin gibi Jbl 4312Se'ler çok özel kolonlar. Süslü püslü oyuncak kolonlara benzemezler.

Herkes'in de anlayacağı ve bir kaç senelik HiFi hobisi içinde olanların anlayacağı kolonlardan değil. Tıpkı motorcuların tabiri gibi; Hangi motoru kullanırsan kullan emeklilik motorun BMW olsun! Bu da HiFi dünyasının emeklilik kolonu. Özellikle de Japon Audiophile'lerin neredeyse %90'ında bununla birlikte bir kaç modeli daha mutlaka baş köşede bulunan kolonlar.

Bu yeniden sınırlı sayıda özel üretim sertifika plaketli kolonlara, özel de bir uyum gösteren güçlü bir ampli gerekiyor. Bakalım! Kısmet!

Bütçe ve olanaklara göre bir şey bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 8 Aralık 2017; 11:12:50 >

Burada dinleti yaptın sanırım

• Sistemin hayırlı olsun teknika
    ufak bir inceleme beklemekteyiz artıları eksileri vs
    ve sizce pio a-70 ile uyumlu olurumu
  • Teşekkür ederim

4312se'ler de orta frekanslar bariz olarak çok açık ve detaylı seviye de. Bu kiminin hoşuna gidebilir, kiminin de hiç hoşuna gitmeyebilir. Gerçi kolonların önünde üst ve orta ferekans trim ayarları var ve siz kayda, zevkinize veya ihtiyaca göre ayarlayabiliyorsunuz.

A70 ile hiç bu kolonlarla hiç denemedim. Nasıl bir performans vereceğini bilemem. Ama ilk fark edilen şey, bu kolonlar kolay kolay doymuyor.

Satın almadan önce de demo da açık ve bağlı olan ürünleri bolca denedim. Zaten iki arkadaşımda da ilk versiyonundan var. Kolonları çok eskilerden yani ilk versiyonlarından beri iyi bilirim. Yıllardır bol bol değişik mapli kombinasyonlarıyla dinliyorum. Bu kolonları, ya eski güçlü şapkalı transistörlü Vintage amplilerle ya da yeni nesil 150 Watt üstü ve damping faktörü iyi seviye de olan amplilerle sürmek gerekiyor. Ya da iyi bir lambalı ampliyle. Özellikle Mcintosh ile birbirlerini çok seyor keratalar. Ama bende biraz zor görürler Mcintosh'u güzel koloncuklarım.

Yüksek desibelli kolon olmasına rağmen, her ampli ile doymadıklarını uygun olmayan ampli ile, eşleştirildiğinde hemen farkedebiliyorsunuz. Aşağıdaki fotoğraflara bakıldığında Woofer arkasındaki mıktatıs ve bobinlerin neredeyse Woofer'in önü gibi olduğu ve sürücü kaliteleri net bir şekilde görülecektir.

• Biraz konudan bağımsız olacak ama:

Hocam yeni definitive bp9040 kule ve onun centeri ayrıca svs sb13 ile test etme imkanım oldu.

Svs zaten başarılı onu geçiyorum da; bu definitive lere hayran kaldım hocam.

Neredeyse en alt serisi olmasına rağmen ufak oda ayarlarında olan sbs 13 ün altında kalmadı ve kibar cılız gibi gözüksede cüssesinden çok daha fazla iş yapan sahnesi geniş bir hoparlör olarak buldum.

Siz yıllar evvel kullanmıştınjz eski serilerini..

Dediğiniz kadar varmış..

• Arkadaşlar Yeni bir Stereo sisteme geçtiğim için tüm sinema sistemi satılıktır!

Tüm ürünler ana distribütörlerinden sıfır kapalı kutu ve faturalı garantili olarak alınmıştır ve garantileri de devam etmektedir.

Jbl Studio 2 Serisi 290 Bk kule 6 Adet

235c Center 1 Adet

220 Bookshelf 2 Adet

260 P Subwoofer 2 Adet

Yamaha 3060 Avr 1 Adet

Harman Kardon 3770 Stereo Ampli 1 Adet

3700 Cd 1 Adet

Tamamı sıfır konumda.

Nokta kusursuz naylonları etiletleri bile sökülmemiş. Kutularında.

Bazılarının ilanları sahibinden de var. Ya da bana mesajla ulaşabilirsiniz. Kesinlikle takas yoktur. Tek tek ya da takım olarak da satabilirim. Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 15 Eylül 2018; 0:20:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Arkadaşlar Yeni bir Stereo sisteme geçtiğim için tüm sinema sistemi satılıktır!

Tüm ürünler ana distribütörlerinden sıfır kapalı kutu ve faturalı garantili olarak alınmıştır ve garantileri de devam etmektedir.

Jbl Studio 2 Serisi 290 Bk kule 6 Adet

235c Center 1 Adet

220 Bookshelf 2 Adet

260 P Subwoofer 2 Adet

Yamaha 3060 Avr 1 Adet

Harman Kardon 3770 Stereo Ampli 1 Adet

3700 Cd 1 Adet

Tamamı sıfır konumda.

Nokta kusursuz naylonları etiletleri bile sökülmemiş. Kutularında.

Bazılarının ilanları sahibinden de var. Ya da bana mesajla ulaşabilirsiniz. Kesinlikle takas yoktur. Tek tek ya da takım olarak da satabilirim. Herkese iyi forumlar.
    Tek tek özenle toplanmış ve biraraya getirilmiş gibi harika cihazlar, JBL sinema soundundada gayet başarılı ürünler ile karşımıza çıkıyor , birdaha birarada bulmak zor , keşke satmasanız ama ihtiyaca binaen ise saygı duyuyorum kaçırılmayacak bir sistem alacak olana hayırlı olsun.

• Teşekkür ederim. Aynen öyle performans mükemmel diyebilirim. Fiyatları da çok uygun yazdım ve gerçekten hepsi sıfır 20 saat bile kullanılmadı. Tek tek veya hepsini beraber alan kişi gerçek anlamda sıfır cihazları almış olacak.

Ama üst sınıf Stereo sistem kuruyorum şu an ve bazı cihazları aldım. Bazılarını da almaya uğraşıyorum Bu sebeple sinema işini komple bırakıyorum. Gençlerin önünü açmak lazım. Belli bir yaştan sonra sinema içinde kafa kaldırmıyor.

Yamaha 3070 Avr'nin bile 23.500.- Tl olduğu şu dönemde, gerçekten çok uygun fiyatlar istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 15 Eylül 2018; 20:28:5 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.