Şimdi Ara

Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!! (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
21
Favori
56.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Delerıum

Şu sertifika olaylarına hiç ısınamadım oldum olası bizden veya onlardan olayı gibi birşey elimdeki sistemi thx in kralına değişmem. Yani herşey değil thx olması..

thx sertifikasına sahip olacak avr yada hoparlör belli bir standardı oluşturması gerekiyor aslında işimiz sinema ise bu sertifika önemli thxli kolonlar thxli amfi ile film izlemenin keyfi bambaşka olacaktır thx hoparlörler malesef çok pahalı belli başlı markalar thx alıyor

https://www.amazon.com/Klipsch-Home-Theater-System-brand-New-black/dp/B00X3LKYSQ

örneğin amazondaki şu set birçok sinema severin hayallerini süslüyordur bu setin yanına birde thx avr bütçe meselesi bütçem olsa bir dk durmam böyle bir set ve thx li avr alırdım sinemanın dibine vurmak için

• quote:

Orijinalden alıntı: odesy

quote:

Şu sertifika olaylarına hiç ısınamadım oldum olası bizden veya onlardan olayı gibi birşey elimdeki sistemi thx in kralına değişmem. Yani herşey değil thx olması..

thx sertifikasına sahip olacak avr yada hoparlör belli bir standardı oluşturması gerekiyor aslında işimiz sinema ise bu sertifika önemli thxli kolonlar thxli amfi ile film izlemenin keyfi bambaşka olacaktır thx hoparlörler malesef çok pahalı belli başlı markalar thx alıyor

https://www.amazon.com/Klipsch-Home-Theater-System-brand-New-black/dp/B00X3LKYSQ

örneğin amazondaki şu set birçok sinema severin hayallerini süslüyordur bu setin yanına birde thx avr bütçe meselesi bütçem olsa bir dk durmam böyle bir set ve thx li avr alırdım sinemanın dibine vurmak için

Forumdaki birçok arkadaşın sistemi bu linkini verdiğiniz setin fiyatını geçer.Bu tür bir sistem almamamızın sebebi ayrı bir Sinema odası kuramadığımızdan vede Sinema ve Stereoyu birlikte kullanmak zorunda olduğumuzdandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• odesy kullanıcısına yanıt
    Linkte ki setleri gözünüzde abartmayın! Ayrıca verdiğiniz linkteki fiyatı çok uçuk. O seti Nuri 14.000 Tl'ye aldı ve kısa süre sonra sattı. En son Mehmet Ali Karakaya da bir kaç ay evvet sıfır halde duran yeni aldığı seti 25.000,e sattı ki bence çok yüksel fiyata iyi alıcı buldu. Bu tür hoparlör setleri hobiye yeni başlayanların hep ilgisini çekmiştir. Ama aydınsakaryalı'nın dediği gibi bu setlerle Stereo dinlemek zaten mümkün değil. Kaldı ki sinema için de yüksek güç isteyenlerin pek tercihi olmuyor. Şekil itibariyle se tipleri çoğu kişi için itici olabiliyor. Özellikle eşler için.😀

Parasal değer mevzusuna gelince. Hifi sektörü ucu açık ve fiyat politikaları alakasız boyutlara varan bir sektör. Fiyatlara çok takılmayın! Bu sektörde ana unsur, fiyattan ziyade doğru ve uyumlu bileşenleri ona uyumlu mekanla bütünleştirebilmektir.

Onbinlerce dolar harcayıp, sesten bir haber sistem kuranları çok defa tanık olursunuz.

• quote:

Thx bence sihirli bir kelime. Bilmiyorum nedendşr? Bende ilk çıktığından beri değişik çekicilik hisleri uyandırıyor.

• Ula bu ne? Topic görünmüyor forumda.

• odesy kullanıcısına yanıt
    Size cevap yazılan yorumların tamamından farklı olarak:

Stereoya da yatkın olsun olmasın,
    Yakışıklı olsun olmasın.
    İster salona isterse de ayrı odaya kurulsun
    vs.vs.vs.

Bahsettiğiniz setten çok daha kaliteli ve THX sertifikası olmayan setler var.

THX yazısına çok takılmayın.Zira bazı çok iyi markaların modelleri de bunu önemsemiyor.

Edit:noktalama işaretleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firstdejavu -- 16 Eylül 2017; 12:34:18 >
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Aynen.

• Bahsettiğim nokta da bu zaten lisans ile cihaz bitmez iç içe dursada en kelimesiyle anlatılabilir ama en iyi olmaz. En sistem diye birşey varsa bana göre var oda mekana uygun kurulan sistemdir. Lisansı kişinin bilgisi derecesinde diyelim buna da..

• Sevgili Tufan kardeş, çok uzun zamandır foruma girmiyordum, rahatsızlandığını yeni öğrendim, öncelikle sana acil şifalar diliyorum, sağlığına bir an evvel kavuşursun inşallah..... bu arada yeni sistemin de hayırlı olsun, güzel günlerde kullanman dileğiyle, selamlar
  • Teşekkürler.

Arkadaşlar sistem devreye girdi. Yarın kısmetse detaylı fotoları paylaşacağım.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ses izolasyonu ve akustik konusunda size PM attım. Ancak mesajı ulaşmadı galiba. Size nasıl ulaşabilirim.
  • teknika kullanıcısına yanıt
    Resimleri bekliyoruz
  • Uzun aradan sonra fotoğraflar için Erol Atar'ı mı çağırdın yoksa abi katalog çekimi falan nerede fotolar

• MaaşAllah İlk fotolardan bazıları! Bir kaç güne detaylı fotoları eklerim. Biraz daha değişiklik ve ekler var.

Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!!

•  Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!!

•  Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!!

• Hayırlı olsun

Odanızdaki sistem Atmos değilmi yalnız tavandaki hoparlörler göremedim?
  • Abi filmlerin olduğu dolaplar nerede üşenmeyip kapaklarını bile izole etmişligin vardı rezonans etmesin diye valla biz ayrıntıyı da kırk yaran kesimiz

Çok temiz ve şık görünüyor

• Sistem Full 11.2. Yani 7.2.4 Dolby Atmos.

Kolonlar hazır ve onlar da kabinli 220 modeli. Tavan aparatlarını bekliyorum. Bu fotolar çalışma esnasından. Bir kaç güne tamamlayınca detayları ekliyeceğim zaten. Montaj, kablolama ve kurulum benim işim olduğu için en iyi şekilde kusursuz olmasını istiyorum ve acele etmeden montajı yapıyorum. Çünkü hafta içi çok yoğunum.

Delirium. Film dolapları diğer arşiv odasında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaaşAllah İlk fotolardan bazıları! Bir kaç güne detaylı fotoları eklerim. Biraz daha değişiklik ve ekler var.

Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!!

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.