Şimdi Ara

Teknik Bilgi Gerektiren Anakart Parça Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar, Asus anakartım serviste.

ZIF AM3 941P uPGA SMT G/F FOXCONN/PZ94121-3126-01F

parçası değişmiş. Bilgisayarla ilgili yaşadığım problemlerimin bu parçadan mı kaynaklandığını anlamaya çalışıyorum. Acaba Bu parçanın anakartta hangi işlevi yerine getirdiğini bilen var mı? (Aramızda teknik servis uzmanı falan varsa, şansımı deneyeyim dedim:)

• anakartınızın modeli nedir
  • http://detail.china.alibaba.com/buyer/offerdetail/1144468572.html

Amd işlemci soketi olarak gözüküyor listede.
  • Detaylı cevap yazan olmamış anakart geldiğinde iyice incele müdahale görmüş noktaları bir ihtimal tesbit edebilirsin
    ZIF AM3 941P uPGA SMT G/F değişen birim bu işlemci yada işlemci ile ilgili bir birim olabilir net bilgi değil nazik şekilde servisi ara işlemi yapan teknisyenden bilgi alabilirmiyim diye sor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qujaga

anakartınızın modeli nedir

Anakartımın modeli; Asus M4N68T-M V2.

nextmaster: Sordum, ama telefondaki arkadaş çok da aşırı derecede bilgi sahibi değildi konuyla ilgili. Teknik servis elemanlarıyla doğrudan görüştürmüyorlar...

Başka bir konuda yaşadığım problemleri belirtmiştim. Buraya da yazayım; sizce aşağıdaki problemler anakartta değiştirilen bu parçayla mı ilgilidir?

Şöyle anlatayım. 8-9 aydır problemsiz kullanıyordum bu kasayı. son 4 aydır falan son zamanlarda sayısı artmakla birlikte yavaşlamalar bazen de donmalar oluyor. Bazen mavi ekran hatası alarak donuyor, bazen mavi ekran dahi gelmiyor görüntü öylece kalıyor(fanlar falan çalışmaya devam ediyor, bilgisayar donmuş bir şekilde bekliyor.) Bazen bilgisayarı çalıştırdığım halde ekrana görünü gelmiyor.(boot edemiyor galiba, böyle yapınca fiş çıkart tak yapıyorum öyle düzelebiliyor.) Ekran kartını çıkarıp onboard da denedim yine donma oldu. Bir kere bios ekranında dondu. bios son sürüme güncellediğim halde porblemler aynı. Bazen bir hafta hiç donmuyor. Bazen 10 dk da iki kere donuyor. Bazen oyun oynarken donuyor, bazen hiçbir şeyle uğraşmazken donuyor. Ramtest yaptım ram de problem gözükmüyor, hard diski test ettim onda da problem gözükmüyor. ram i çıkarıp diğer slota taktım yine de donma yaptı. (format falan attım kar etmedi, sata kablolarını değiştirerek denedim yine problem devam vs.)Cmos sıfırlamama rağmen her açılışta "New cpu inserted" hatası...

• Anakartım bugün geldi. Anladığım kadarıyla işlemciyle ilgili olan anakartın üzerindeki çiplerden birini değiştirmişler. Şu anda new cpu inserted hatası almıyorum bilgisayar açılışlarında, aynı zamanda bugün bilgisayarı kullandığım süre zarfında çok şükür ki bilgisayarımda bir donma yaşamadım. Benzer problemleri yaşayan arkadaşlara yol göstermesi açısından deneyimlerimi paylaşmak istedim... Bu tarz problemlerde problem kaynağını tespit etmek çok zor oluyor çünkü...
  • Aynı model anakartı kullanıyorum. Asus M4N68T-M V2.

Şikayetlerim sizin ki ile tıpa tıp aynı. Tamir masrafınız ne kadar oldu? Ben İstanbul dışındayım. Kargo ücretile filan astarı yüzünden pahalıya gelir diye tamire göndermeyi pek istemedim. Maliyeti konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Turkuaz* -- 4 Temmuz 2012; 22:31:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.