Şimdi Ara

Teklif ettiler, geldiler ve gittiler (Sesli + Ss'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
39
Favori
37.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://soundcloud.com/mehmet-deniz-22/cocuhsurfing-dh

Site Couchsurfing...

Bu geceki misafir Kanada'dan Jack... 7 Mart 2017

Evimiz müsait değilse problem yok, gündüz birlikte geze de biliriz... Hiç problem değil...

Yeter ki sosyal yönümüz gelişsin...

Sosyalleşelim...

Öğrenelim...

Tanıyalım...

Ülkeye ön yargıları yıkalım...

Kendimize katkı sağlayalım dil pratiği ile...

Öz Güven problemini aşalım, arkadaşlar edinelim...

Belli olmaz belki ilerideki eşinizle bu sayede tanışırsınız...

Survivor izleyerek forumda dolaşma, günün 3 saatini sosyal medyada geçirmek, 3 saatini oyunlara vermek, 4.5 saatini Televizyonlara vermek, 8.5 saatini uykuya ayırmaktan çok daha eğlenceli...

Para yok yurt dışına gidemiyoruz bahanesi yok... Yurt dışı ayağınıza geliyor...

Edit 1: Rafal yazar, kitapları var. Asia bilgisayar mühendisi, Java Scrpit uzmanı. Ses kaydı aldım... bir saatlik. Upload edeceğim.

https://soundcloud.com/mehmet-deniz-22/cocuhsurfing-dh

Ses kaydı SS'ten çok daha faydalı.

1 Saat içinde neler konuştuk (Özet)

1) Kitaplar üzerine konuştuk, Rafal yazar ve kitabı Türkiye'nin kaybolan kültürleri (Yörükler, Çerkezler, Pomaklar, Lazlar, Zazalar, Kürtler vs.) ile ilgili.

2) Suriye, Türkiye ve mülteciler üzerine konuştuk, Arap kültürü ile gururlanan Arapların Avrupa ile tanışınca yaşadığı şoku konuştuk.

3) Türkiyenin güzelliği üzerine konuştuk, sürekli Türkiye'ye giden biri olarak Türkiye'de yaşamak istediğini anlattı hayatının geri kalanını.

4) Bilgisayar üzerine konuştuk, güzel ve gerçekten kendini geliştirmiş Asia, Java script üzerine görüşlerini ve projelerini anlattı, ortak projeler üstünde fikir alışverişi oldu.

5) Türkiye yörükleri üzerine görüştük, kültürün zenginliğini vs.

6) Güneydoğu sorunu üstüne konuştuk, ön yargıları kıracak açıklamaları paylaştık.

8) Yabancı diller üzerine konuştuk, Lehçe ve Almanca arasındaki etkileşim.

9) Yahudilik hakında konuştuk, neden bu kadar başarılı olduklarının etmenlerini paylaştık.

10) İnsanı konuştuk insanlarla, gülüşlerle, paylaşımlarla, hediye getirdikleri lokumu yedik, kahve, sıcak çikolata ve çay içtik. Menemen yaptık. Bunların hepsini 1 saate sığdırdık.

Onların gelmesi ile bunların hepsini yaşamamız sadece 1 kaç saat sürdü... Ama birlikte geçirdiğimiz 36 saatin kaydını alamazdım. Verimi artık siz düşünün.

İmkan gereken bir şey yok, masrafsız. Yurt Dışına çıkmaya gerek onlar geliyor. Bilet, pasaport, vize derdi yok.

Ortam diye bahane aramaya da gerek yok, çünkü farklı ortamlarda, farklı ailelerde her gün gerçekleşebilecek olaylar. Ailenizin saygısı artar çünkü yurt dışından size güvenen birileri gelir, size güvenmeyen ailenin kendini sorgulamasına sebep olacaktır.

Kitap yazarı ve Bilgisayar Mühendisi bayan. (Yer Almanya)

Önceki tecrübelerden bir kaç örnek...

Almanya'dan bir profesyonel aşçı ve Rusya'dan 12 Dil konuşabilen, elçilik çalışanı olan bir bayan. (Yer Ankara)

Yeni Zelanda'dan bir 25 yaşında bir iOS program geliştiricisi kız ve aynı şekilde 25 yaşında olan bir kitap yazarı. (Yer Diyarbakır)

İrlanda'dan bir Tarih Doktoru. (Yer Diyarbakır)

Çok kapalı bir Türk ailesinde yaşanan değişim... Her engelin bir ÇÖZÜMÜ var!
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:i0Idry9m9qUJ:www.posta.com.tr%2Fotostop-yaparak-dunyayi-geziyor-haberi-70205%20&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 8 Mart 2017; 1:27:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• böyle adam bulsam, hatta kızlardan teklif alsam gidebilecek miyim ? sürekli gençleri eleştiriyorsun da sor bakalım, bu gençler neden bu halde? beni davet etseler anam-babam gitmeme izin vermez(19 yaşındayım). berbat bir kültürün, iğrenç zihniyetli insanların içerisine doğmuşuz bize niçin Dünya'yı gezmiyoruz diye kızıyorsun. Avrupa'lı gençleri al gel bizim eve, hayatını dogmalara göre yaşayan, cahil, eğitimden, güzellikten nefret eden insanların arasında 1 gün geçirsinler bak bakalım ne oluyor ? sorun imkanlar değil sorun içine doğduğumuz ortam. yeter lan neler çektiğimizi her gün ne tür aptallıklarla karşılaştığımızı anlamak yerine gençleri suçluyorsun
    Gezmek, görmek, kulturlenmek orada burada sürtmek değildir. Dizisine göre dizi izlemek de güzeldir, filmine göre film izlemek de güzeldir, ama bunlarla bir yere kadar. İnsan kendini çok yönlü geliştirmelidir ve her insan ayrı bir kültürdür, hele bambaşka bir kültürden geliyorsa insana çok şey katar. Bahsettiğin güvenlik endişeleri elbette insanın aklına gelmeli, ama senin aklına geldiği kadar site sahiplerinin de aklına geliyor. Bunun için onay, referans gibi önlemler var. Bunlar senin içini rahatlatmak için yeterli olmayabilir, anlarım; ama baktığın zaman couchsurfing yüzünden başı belaya giren insan sayısının ortalamanın üstünde olduğunu hiç sanmıyorum, üstelik nispeten sofistike bir kitlesi var.
  • Bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Ferrum.

rez

Önce İmkan yok diye isyan etmeler, sonra imkan var ama ortam yok diye isyan etmeler... Ama hep isyan ve şikayet ve bunların hepsi mazeret.

Yapabilenler başka ülkenin vatandaşı mı?

Yapabilenler başka ülkenin ortamında mı yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 6 Mart 2017; 9:08:45 >
  • Nası buluyon kardeş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maldan adam

Nası buluyon kardeş

Onlar buluyor, couchsurfing sitesine profil yazmanız yeterli. Facebook'tan çok daha kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 5 Mart 2017; 23:23:16 >
  • survivor izlesemde o topraga girecem heryere gitsemde bence evde survivor izlemek daha güzel kim gidecek oralara

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. eneox

survivor izlesemde o topraga girecem heryere gitsemde bence evde survivor izlemek daha güzel kim gidecek oralara

Sen gitmiyorsun ONLAR GELİYOR

• O dediklerini yapabiliyor olsalardı forumda konu açmazlardı
  • 18+ mı?

Edit : evet ama 18 yazsanız bir şey farketmez

Edit 2 : Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yorozuya Gin-chan -- 14 Mart 2017; 0:04:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

O dediklerini yapabiliyor olsalardı forumda konu açmazlardı

Bu dediklerimi yapmak sorun değil ki? Yapılmayacak bir şey mi? Ne gibi bir mazeret olabilir ki?

• Yalnız yaşasam ben de couchsurfing host'u olurdum da aileyle birlikteyken olmuyor. Dünyanın her tarafından gelen insanların anılarını dinlemek falan...
  • böyle adam bulsam, hatta kızlardan teklif alsam gidebilecek miyim ? sürekli gençleri eleştiriyorsun da sor bakalım, bu gençler neden bu halde? beni davet etseler anam-babam gitmeme izin vermez(19 yaşındayım). berbat bir kültürün, iğrenç zihniyetli insanların içerisine doğmuşuz bize niçin Dünya'yı gezmiyoruz diye kızıyorsun. Avrupa'lı gençleri al gel bizim eve, hayatını dogmalara göre yaşayan, cahil, eğitimden, güzellikten nefret eden insanların arasında 1 gün geçirsinler bak bakalım ne oluyor ? sorun imkanlar değil sorun içine doğduğumuz ortam. yeter lan neler çektiğimizi her gün ne tür aptallıklarla karşılaştığımızı anlamak yerine gençleri suçluyorsun
  • kardeş iyi hoş da böyle nasıl emcüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caner_Gnc

Yalnız yaşasam ben de couchsurfing host'u olurdum da aileyle birlikteyken olmuyor. Dünyanın her tarafından gelen insanların anılarını dinlemek falan...

İlla evde ağırlamak zorunda değilsiniz...

Dışarıda da gezebilirsiniz...

• Bak faydalı bu tutar.Rez ervuar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonalaylı

böyle adam bulsam, hatta kızlardan teklif alsam gidebilecek miyim ? sürekli gençleri eleştiriyorsun da sor bakalım, bu gençler neden bu halde? beni davet etseler anam-babam gitmeme izin vermez(19 yaşındayım). berbat bir kültürün, iğrenç zihniyetli insanların içerisine doğmuşuz bize niçin Dünya'yı gezmiyoruz diye kızıyorsun. Avrupa'lı gençleri al gel bizim eve, hayatını dogmalara göre yaşayan, cahil, eğitimden, güzellikten nefret eden insanların arasında 1 gün geçirsinler bak bakalım ne oluyor ? sorun imkanlar değil sorun içine doğduğumuz ortam. yeter lan neler çektiğimizi her gün ne tür aptallıklarla karşılaştığımızı anlamak yerine gençleri suçluyorsun

Kesinlikle...

Neden dışarıda iki tur atmayasınız?

Konuşmayasınız?

İlla ailenin içine sokmanız gerekmiyor, kendi kafanızın içini değiştirin yeter değil mi?

Gençleri suçluyorum çünkü aç Popülere bak neden suçluyorum diye, ülkenin bu halde olmasının tek sorumlusu şimdiye kadar hep gençlik oldu, şimdiki yöneticiler de bir zaman gençti, bizden pek farklı değildi.

• Rez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

böyle adam bulsam, hatta kızlardan teklif alsam gidebilecek miyim ? sürekli gençleri eleştiriyorsun da sor bakalım, bu gençler neden bu halde? beni davet etseler anam-babam gitmeme izin vermez(19 yaşındayım). berbat bir kültürün, iğrenç zihniyetli insanların içerisine doğmuşuz bize niçin Dünya'yı gezmiyoruz diye kızıyorsun. Avrupa'lı gençleri al gel bizim eve, hayatını dogmalara göre yaşayan, cahil, eğitimden, güzellikten nefret eden insanların arasında 1 gün geçirsinler bak bakalım ne oluyor ? sorun imkanlar değil sorun içine doğduğumuz ortam. yeter lan neler çektiğimizi her gün ne tür aptallıklarla karşılaştığımızı anlamak yerine gençleri suçluyorsun

bende 19 yaşındayım aynı durumdayız aga böyle yazma yahu içim içime sığmıyor öfke ile doluyorum yakıp yıkmak istiyorum hergün ömrümüzden çalıyorlar biri bu düzene dur demeli gelenekler inanışlar kökünden sökülmedikçe hergün öleceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Kesinlikle...

Neden dışarıda iki tur atmayasınız?

Konuşmayasınız?

İlla ailenin içine sokmanız gerekmiyor, kendi kafanızın içini değiştirin yeter değil mi?

Gençleri suçluyorum çünkü aç Popülere bak neden suçluyorum diye, ülkenin bu halde olmasının tek sorumlusu şimdiye kadar hep gençlik oldu, şimdiki yöneticiler de bir zaman gençti, bizden pek farklı değildi.

kardeş kafamızın içi sağlıklı mı kalıyor böyle bir ortamda he ? kaç tane psikolojik rahatsızlığım var. geçmişte intihar ettim de ölmedim anasını satayım sen bana utanmadan çık gez dolaş diyorsun. sen bu ülke insanını tanıyamamış, beraber yaşadığın insanları iyi gözlemleyememişsin kendi yaptığın bir iki aktivite ile ego kasıyorsun burada.

• Arkadaş millet nasıl güvenip de başkalarının evine bu kadar rahat gidebiliyor ya? Yani hiç mi düşünülmez can güvenliği, mal güvenliği vs. Bu saçma sapan sitelerden saçma sapan insanlarla sosyalleşeceğime, asosyal kalıp saatlerce dizi izlerim daha iyi. Kim bunlar Allah aşkına ya? Boş gezenin boş kalfaları. Tek yaptıkları şey orada burada sürtmek, onu da maharet sanıyorlar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.