Şimdi Ara

Tekirdağ/Çorlu Tren Kazası | 29 Ölü, 124 Yaralı (Cinayeti!) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
1
Favori
9.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
235 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: goodorevil

Aynen blokladım, tertemiz şimdi. Kolay kolay kimseyi bloklamam ama arada bir lazım.

Alıntıları Göster
    Gönderdiğiniz videonun bir düzenleme olduğunu gerekçeleri ile gösterdim itiraz edip Kemal Sunal replikleri ile geçiştirmeye çalıştın işe yaramadı. Şimdi ekran görüntüsü ile videonun nasıl düzenleme olduğunu salise salise gösterdim; bu sefer de bloklayarak kaçmaya çalıştın ki bu da işe yaramayacak cunku gerçeklerden kaçılmaz.

Video orada, 6.sn 'den itibaren salise salise videoyu oynatarak makinistin sağ koluna çarpan defterin bir salise içinde yok olmasının tek açıklaması, defterin videoya sonradan montajlanmış olmasıdır. Beni bloklasan da ne yaparsan da gönderdiğiniz video bir montaj.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tren kazasının gerçek olduğuna ispat olarak bir video gönderdiniz ben video fake deyince hepiniz itiraz ettiniz; videonun düzenleme olduğunu gösteren 3 salise arayla çekilmiş 3 SS gönderince birden sustunuz.

Kabin içi videosunda "düşük raydan gelen darbe" izlenimi vermek için eklenen defterin adamın sağ koluna çarptıktan sonra salise içinde birden yok olması, o defterin videoya montajlandığını gösterir. Videonun hala gerçek olduğunu söyleyecek misiniz?

Tekirdağ/Çorlu Tren Kazası | 29 Ölü, 124 Yaralı (Cinayeti!)

@askyourmom @Last Troll Bender @Merkur @Her isi ters giden adam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Defter düştü düştü. Hey yumurtaya can veren Allah'ım... Adam saliseler içinde hoplayıp yerine oturuyor, ona itirazın yok da bunu mu delil diye gösteriyorsun.

İşte çocukluk aşılarını yaptırmazsanız böyle olur. Aman çocuğunuzun aşılarını ihmal etmeyin.

• Etkinius blok listemde old için tam bakamadım fakat videoda trene zıplama efekti vermek için eklenen defter 1 salise içinde yok olduğunu görünce makinist de salise içinde zıplamış gibi birşeyler demiş. Makinist 1 salise değil 1 saniye boyunca zıplıyor kendisi daha zaman birimlerinden bihaberdar. Boşuna Blok yememiş benden.
  • Adamlar senin kadar zeki değil demek ki. O kadar "sümülasyon" yapmışlar, ama defterin yok olma süresini ayarlamayı akıl edememişlerdir.

• @askyourmom @Last Troll Bender @Merkur @Her isi ters giden adam @goodorevil

Trene verilen zıplama efektini gerçekçi göstermek için bir defter montajlanmış , defterin 6.sn 15.salisede başladığı düşme animasyonu 6.16. salisede birden bire sonlanıyor. Bu da defterin gerçekte olmadığı, oraya sonradan montajlandığını 100% ispatlıyor.

Bu konuda sizden ses cıkmayınca konuya Trol'ler damlamaya başladı. Bir süre daha sizden ses cıkmazsa videonun montaj olduğunu kabul ediyorsunuz demektir.
  • @goodorevil
    quote:

Ben sizi blokladıydım, alıntı yapınca mesajlar görünüyormuş şimdi gördüm mesajınızı.
    Valla o konuda diyecek başka bir şeyim kalmadı. 3-4 kameranın olduğu yerde "Niye trende tek kamera var" raydan çıkıp durmuş trene "Niye vagonlar duruyo sahne hazırlığı mı mehehe" gibi abuk subuk savunmalarınızdan sonra, mantık çerçevesinde tartışamayacağımızı fark ettim.

@goodorevil beni blokladığını sanıyor fakat büyük ihtimalle değil cunku bloklamış olsa ben alıntı yapmasam da gönderilerini görememem gerekirdi, fakat görüyorum. Nitekim yukardaki gönderiyi burada değil, başka bir konu içinde yaptığında gördüm. Konuları ilgili konu içinde tartışmak gerekli diye düşünüyorum.

Konuya gelelim: Gönderdiği video ÇAKMA.Trene alttan darbe efekti vermek üzere cekilmiş ve sonradan üstüne cisimler montajlanmış İspatı alttaki resim. Buna verecek cevabı olmadığı için başka konularda yazarak konuyu geçiştirmeye çalışıyor herhalde. Videosu ÇAKMA old için cok ciddiye almadan yaptığım yorumları referans alarak "ya sen şöyle dedin ciddi bulmadım blokladım" diyerek kaçmaya çalışıyor da sonuçta mızrak çuvala sığmıyor be :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

@goodorevil
    quote:

Ben sizi blokladıydım, alıntı yapınca mesajlar görünüyormuş şimdi gördüm mesajınızı.
    Valla o konuda diyecek başka bir şeyim kalmadı. 3-4 kameranın olduğu yerde "Niye trende tek kamera var" raydan çıkıp durmuş trene "Niye vagonlar duruyo sahne hazırlığı mı mehehe" gibi abuk subuk savunmalarınızdan sonra, mantık çerçevesinde tartışamayacağımızı fark ettim.

@goodorevil beni blokladığını sanıyor fakat büyük ihtimalle değil cunku bloklamış olsa ben alıntı yapmasam da gönderilerini görememem gerekirdi, fakat görüyorum. Nitekim yukardaki gönderiyi burada değil, başka bir konu içinde yaptığında gördüm. Konuları ilgili konu içinde tartışmak gerekli diye düşünüyorum.

Konuya gelelim: Gönderdiği video ÇAKMA.Trene alttan darbe efekti vermek üzere cekilmiş ve sonradan üstüne cisimler montajlanmış İspatı alttaki resim. Buna verecek cevabı olmadığı için başka konularda yazarak konuyu geçiştirmeye çalışıyor herhalde. Videosu ÇAKMA old için cok ciddiye almadan yaptığım yorumları referans alarak "ya sen şöyle dedin ciddi bulmadım blokladım" diyerek kaçmaya çalışıyor da sonuçta mızrak çuvala sığmıyor be :)
    Yalan konuşacak değilim. O kadar sarsıntıda "yok oldu" dediğiniz nesneler yere düşmüş olamaz mı mesela? Diyorum ya o treni orada raydan çıkarabilecek tek vinci olay olduktan sonra biz çıkardık. Hayır trolseniz cidden sorun yok, gerçekten. Ama ciddiyseniz bu çok büyük bir sorun.

Forum bozuksa ben ne yapayım?

• @goodorevil
    quote:

Yalan konuşacak değilim. O kadar sarsıntıda "yok oldu" dediğiniz nesneler yere düşmüş olamaz mı mesela? Diyorum ya o treni orada raydan çıkarabilecek tek vinci olay olduktan sonra biz çıkardık. Hayır trolseniz cidden sorun yok, gerçekten. Ama ciddiyseniz bu çok büyük bir sorun.

==> sarsıntıda "yok oldu" dediğiniz nesneler yere düşmüş olamaz mı mesela?

1- "Sarsıntıda nesneler yok oldu" demedim. Videoyu salise salise görüntüleyince, torpidodan makinist aktörün sağ koluna bir defter çarpıyor ve çarptıktan sonra normal FİZİK KURALLARI GEREĞİ yere doğru düşmesi gerekirken salise içinde KADRAJDAN KAYBOLDU, dedim ve bunu gönderdiğiniz videodan alıntı ile belgeledim.

Defter video üstüne sonradan montajlandığı için, düzenleme hatası sonucu salise içinde kadrajdan kayboldu. Video düzenleme lügatında bu hatalara "ARTIFACT" denilir. Videonuz düzenleme yapılırken hatalı düzenlenmiş. Beni Trol vs olarak lanse etmeye çalışarak dikkatleri başka yöne cekmeye çalışsanız da bu durum , videonun düzenlenmiş olduğu ortadadır, bunu görmezden gelseniz de itiraz da etseniz sonuç değişmez: Videonuz düzenleme. Çakma bir video.

• Sorumlular hesap verdi. En ağır cezaları aldılar (!).

• 15. duruşmasının yapılmasına az bir süre kalan çorlu tren kazasında, 7 si çocuk olmak üzere 25 kişi vefat etmiş, 300'ün üzerinde kişi de yaralanmıştı. böyle bir davanın 5 yıl sürmüş olması için söylenecek bir söz olmasa gerek.

toplumların ve devletlerin hayatında adaletin önemi:

“Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir.” (Nisa, 4/58)

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.