Şimdi Ara

Tekirdağ/Çorlu Tren Kazası | 29 Ölü, 124 Yaralı (Cinayeti!) (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
1
Favori
9.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
235 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maxelll

iki gun bile gecmeden unutuldu gitti ne cabuk
    Ne olacaktı ki başka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yayin yasagi gelen mecliste akepenin red oyu verdigi hersey de bir parmagi vardir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çerkezköyde yaşıyorum ama bir ayağım sürekli çorluda, hatta bazen çerkezköyden çok çorludayım diyebilirim ordaki insanların halini canlı canlı görmek mahvetti bizi. Rayların altında sıkışan çıkarılamayan insanlar kesilerek çıkarıldı daha fazla ayrıntı vermek istemiyorum bunu bile söylemem çok yanlıştı belki tam bir felaket var ortada. Çerkezköy devlet hastanesi ve çorlu devlet hastanesi yıkıldı resmen insanlar kan vermek için koştu. Kansızlıktan dolayı aylardır sabahın köründe iğrenç birşey içiyorum yinede vermek istedim kan grubumda çok uygun 0 Rh (+) pozitif bütün gruplara kan verebiliyorum ısrar ettim ama hemşireler riske atamayız çok tehlikeli dedi izin vermediler. Başımız sağolsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Yaptığın bilimsel açıklamayla bizi aydınlattığın için teşekkürler. massachusetts institute of technology‘Ye girmek isteyenlere bir tavsiyen var mı?

Alıntıları Göster
    Tabii ki. Öncelikle çok çalışmalarını tavsiye ediyorum. Günde 10 dk yeterli olur diye tahmin ediyorum. Eğer bu onları zorlamazsa günde 15 dk da çalışabilirler. Ayrıca her gün DH foruma girerek yönetime sövme postlarında bulunarak zeka güçlerini saat başına %1 arttırabilirler.
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Haber senaryo olabilir mi? Ha yok olamaz diyeceksiniz. Fakat 9/11 olayını örnek veririm. Çelik gökdelene uçaklar nasıl giriyordu öyle? Buzdolabından çıkarılıp yumuşamış tereyağına bıçak batırır gibi. duran 2 vagon vinçle cekilip toprağa yatırılmış gibi bir görüntü yok mu? 100km/h ile giderken 2 vagon yana yatsa hızdan dolayı ortalık paramparça olur, heryer toprakla dolar savrulur, görüntü bundan cok daha farklı olurdu.

• Doğma büyüme Çorluluyum böyle bir vahşetle ilk kez karşılaştım. Allah ailelerine sabır versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Haber senaryo olabilir mi? Ha yok olamaz diyeceksiniz. Fakat 9/11 olayını örnek veririm. Çelik gökdelene uçaklar nasıl giriyordu öyle? Buzdolabından çıkarılıp yumuşamış tereyağına bıçak batırır gibi. duran 2 vagon vinçle cekilip toprağa yatırılmış gibi bir görüntü yok mu? 100km/h ile giderken 2 vagon yana yatsa hızdan dolayı ortalık paramparça olur, heryer toprakla dolar savrulur, görüntü bundan cok daha farklı olurdu.
    Nasıl bir fantezidir bu böyle yahu? Yok yani yazacak kelime bulamıyorum. Çok film izliyorsunuz sanırım ne bileyim böyle bir düşünce içerisinde olmak pek normal değil.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Fantezi ? Film cok izlemek? Film az izlerim. Johnny Depp Mepp falan hiç izlemem. Pekala bir soru: TV'yi açıyorsun tabi ki 'HABERLER' i merakla bekliyorsun, bugün ne gibi iyi/kötü gelişme oldu diye bir heyecan dalgalanması yaşamak için (toz seklinde uyuşturucu almaksızın beyni uyuşturmak) ülke ne gibi kötüye gitmiş, veya ülkenin kötüye gideceğine dair tahminlerin ne kadar doğrulanmış onu görmek için, örneğin bir ray bile döşeyemiyoruz, bu ülke adam olmaz diye bir düşünceyi doğrulayıp kendini iyi, haklı ve doğru hissetmek için. Ve haberler sonunda çıkan Youtube alıntısı videolarla bunların üstüne bir de tatlı bir eğlence çektinmi senden keyiflisi yok. Haaa bunlar fantezi değil, gerçek hayat bu ! Cunku haberler gerçek olur mu yaa CNN veriyo haberleri boru değil.

ancak bir an düşünüp hiç sormaz mısınız: Her gün her saat her dakika yeni bir haber. Adı bile üstünde 'NEWs' olmak zorunda mı? yani hiçbir NEW olmadan sakin normal bir hafta bile geçmez mi? Yooo. Her hafta belli bir tema işlenir. Geçen haftaya kadar hergün tecavüzcüler vardı, sıraya girmişlerdi her gün bir başkası taciz ile haberlere konu oluyordu, araya biraz Suriyeli action eklendi. sonra hooooop onlar birden faaliyete ara verdi cunku vizyona Tren Kazası haberi girecekti. Hıncahınç yorumlar hararetli tartışmalar o esnada 100 tecavüzcü 100 tecavüz yapsa bile herkes ray mühendisliğinde master'a başladığı için ilgi de çekmezdi zaten.

• quote:

Fantezi ? Film cok izlemek? Film az izlerim. Johnny Depp Mepp falan hiç izlemem. Pekala bir soru: TV'yi açıyorsun tabi ki 'HABERLER' i merakla bekliyorsun, bugün ne gibi iyi/kötü gelişme oldu diye bir heyecan dalgalanması yaşamak için (toz seklinde uyuşturucu almaksızın beyni uyuşturmak) ülke ne gibi kötüye gitmiş, veya ülkenin kötüye gideceğine dair tahminlerin ne kadar doğrulanmış onu görmek için, örneğin bir ray bile döşeyemiyoruz, bu ülke adam olmaz diye bir düşünceyi doğrulayıp kendini iyi, haklı ve doğru hissetmek için. Ve haberler sonunda çıkan Youtube alıntısı videolarla bunların üstüne bir de tatlı bir eğlence çektinmi senden keyiflisi yok. Haaa bunlar fantezi değil, gerçek hayat bu ! Cunku haberler gerçek olur mu yaa CNN veriyo haberleri boru değil.

ancak bir an düşünüp hiç sormaz mısınız: Her gün her saat her dakika yeni bir haber. Adı bile üstünde 'NEWs' olmak zorunda mı? yani hiçbir NEW olmadan sakin normal bir hafta bile geçmez mi? Yooo. Her hafta belli bir tema işlenir. Geçen haftaya kadar hergün tecavüzcüler vardı, sıraya girmişlerdi her gün bir başkası taciz ile haberlere konu oluyordu, araya biraz Suriyeli action eklendi. sonra hooooop onlar birden faaliyete ara verdi cunku vizyona Tren Kazası haberi girecekti. Hıncahınç yorumlar hararetli tartışmalar o esnada 100 tecavüzcü 100 tecavüz yapsa bile herkes ray mühendisliğinde master'a başladığı için ilgi de çekmezdi zaten.
    Güzel fantezi ama yemez. Sabotaj deyin, makinistler fetöcüymüş sırf Erdoğan'ın kutlamasına gölge düşsün diye bilerek treni devirmiş deyin inanın daha mantıklı olurdu.
    Ama "Bu tren 100'le giderken devrilmiş gibi durmuyor bunu vinçle devirmişler" derseniz gülerler. Ben gülerim en azından. Yahu madem vinç devirdi, hani deviren vincin teker izleri nerede? 164 metrelik tren yolu 400 metre nasıl parçaladı? Menfez nasıl boşaldı? Olay basbaya tren kazası, hem öyle vinçle treni yana devirip de 24 kişiyi nasıl öldüreceksiniz? Kaldı ki vagonların her yeri çamur olmuş, her yerine çamur dolmuş, ne toprağından bahsediyorsunuz arazi balçık halde.

Mesela 9/11 olayına da uçak nasıl gökdeleni öyle deldi demişsiniz, orada aklınıza yatmayan nedir? Boş ağırlğı dahi 41 ton olan bir kütlenin mermi gibi saplandığı binada çelik kirişlerin bu yükü kaldırmasını mı bekliyordunuz?

Ya ben sizi anlayamıyorum ya siz kendinizi anlatamıyorsunuz.
  • Git bi psikoloğa görün. Prozac felan kullan. Biraz da beslenmene dikkat et ki kafan çalışsın. Saçma sapan komplo paromayaklıklarının yeri değil burası.

Problemin çözümüne 9/11 'den başlayalım. Diyorsunuz ki boş ağırlığı 41 ton olan bir uçak 'mermi' gibi saplandığı binada çelik kirişler bu yükü kaldıramaz...

Fizik deney ve simulasyon ne diyor ona bakalım:

evet görüldüğü gibi uçağın celik binaya CNN 'de seyrettiğiniz şekilde girmesi mümkün değil. Fizik kuralları giremeyeceğini CNN girebileceğini söylüyor ve siz fiziğe değil CNN'e baktığınız için uçak çelik binaya tereyağına giren bıcak gibi girebileceğini söylüyorsunuz.

Durun bitmedi.https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/EPN_47-4-911.pdf bir fizik profesörü, bir inş müh, bir mekanik tasarım mühendisi bir de 2500 mimar ve mühendisin katılımda bulunduğu AE911Truth vakfının başkanının Eylül 2016 da yayınladığı 6 sayfalık 15 YEARS LATER: ON THE PHYSICS OF HIGH-RISE BUILDING çalışma raporuna göre de bir uçağın çelik gökdelene o şekilde girme ihtimali %0.

Fizik, mühendislik, mimarlık alanlarında bilgili kişilerin araştırarak yayınladıkları bilimsel gerçekler yanlıştır, CNN'de gördüğüm video doğrudur diyorsanız, tren rayı, vagon, makinist vs tartışarak boşuna vakit kaybetmeyelim diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 11 Temmuz 2018; 17:57:20 >
  • Peki gökdelene uçak girmedi de ne oldu? Uçak görünümlü füze mi attılar, bari ucuna taramalı da bağlasalardı taraya taraya giderdi.

Yahu kaza çalıştığım bölgede oldu kaza anında trende olan iş arkadaşım var ama yok siz daha iyi biliyorsunuz, treni yolcular hep birlikte omuz atıp devirdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 35ultrAslan

avrupadaki trenleree kemeri takmayınca uyarı sistemi devreye giriyor. kimse ciddiye almıyor ama kemer kullanımının ciddiye alınması gerekiyor.
    Avrupada hangi Trene bindigini merak ettim. Söylersen buradakilerde ögrenmis olur. Benim bindigim Trenlerin hic birinde Kemer yoktu. Örnegin Almanya'da hic bir Trende yok. Hatta size bir tane Profesörün Trenlerde neden Kemere ihtiyac olmadigini aciklayan bir konuda paylasayim. Sallamissin....
    Konu basligi altinda yazanlarin ne kadar Tren konusunda bilgisi varmisti. Siz buralarda harcaniyorsunuz yahu. Gidin yol yapim firmalarina basvuru yapin. En azindan bu sekilde kazalarin olmasini engellersiniz.

https://www.stern.de/digital/technik/verkehrssicherheits-experte--sicherheitsgurte-im-zug-sind-unsinn--3092042.html
    Yoo sadece ekranda bir uçak eklediler o kadar. Ekranda gördüğün birşey 100% gerçek demek değildir. 2500 mühendis ve mimarın üyesi bulunduğu AE911Truth vakfının bağımsız araştırması değil, TV'de çıkan haberler doğrudur diyorsanız zaten tartışmanın anlamı yok. Yine de tartışmak istiyorsanız doğru yerde değiliz, Trol'ü var, bilgisizi var, klavye kahramanı var. status.im chat odamıza gelin daha detaylı tartışalım:https://chat.status.im/#/room/!EhIVpdTJtWCBSysRPj:status.im

Kazanın çalıştığınız bölgede olması veya kaza anında trende iş arkadaşınız olması da cok şeyi değiştirmez. Bize net görünen video, resim ve somut belge gerek onlar yok sadece A-Haber B-Haber ABC BBC VSS medya takımının 5 sn'lik bulanık bi videoyu 1000 kere göstererek adına 'haber' dedikleri bir gündem malzemesi var. Kurtarmaz.
  • quote:

Yoo sadece ekranda bir uçak eklediler o kadar. Ekranda gördüğün birşey 100% gerçek demek değildir. 2500 mühendis ve mimarın üyesi bulunduğu AE911Truth vakfının bağımsız araştırması değil, TV'de çıkan haberler doğrudur diyorsanız zaten tartışmanın anlamı yok. Yine de tartışmak istiyorsanız doğru yerde değiliz, Trol'ü var, bilgisizi var, klavye kahramanı var. status.im chat odamıza gelin daha detaylı tartışalım:https://chat.status.im/#/room/!EhIVpdTJtWCBSysRPj:status.im

Kazanın çalıştığınız bölgede olması veya kaza anında trende iş arkadaşınız olması da cok şeyi değiştirmez. Bize net görünen video, resim ve somut belge gerek onlar yok sadece A-Haber B-Haber ABC BBC VSS medya takımının 5 sn'lik bulanık bi videoyu 1000 kere göstererek adına 'haber' dedikleri bir gündem malzemesi var. Kurtarmaz.
    Tartışmanın cidden anlamı yok, trenin vinçle devrildiğini savunuyorsunuz, ne diyebilirim ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Tartışmanın cidden anlamı yok, trenin vinçle devrildiğini savunuyorsunuz, ne diyebilirim ki.

Alıntıları Göster
    41 tonluk aluminyum gövdeli uçak, 5 milyon tonluk celik gökdeleni tereyağ gibi delip geçebilir diyorsunuz, asıl ben ne diyebilirim ki?

• rote R kullanıcısına yanıt
    Macaristanda var birader. herkesi kendin gibi sanıp bos yapma burda. kazadan kazaya fark eder kemer durumu. takla atan vagonlarda kemer kullanılsaydı bu kadar ölüm olmazdı.

• quote:

41 tonluk aluminyum gövdeli uçak, 5 milyon tonluk celik gökdeleni tereyağ gibi delip geçebilir diyorsunuz, asıl ben ne diyebilirim ki?

Alıntıları Göster
    Tüm gökdelenin her bir yüzey alanının tamamına vurmuyor. Gökdelenin yüzey alanının tamamı çelik değil. Cam paneller var kocaman. Sizin mantıkla ağaca çivi de çakamamak lazım. Uçak yekpare parçalanamaz bir bütün ya, kirişi geçmeyince saplanıp kalacak, parçalanıp cam panelleri parçalayıp gökdelene doğru devam etmeyecek. Mesela bir kaç gramlık mermi 1 tonluk otomobili nasıl deliyor?

• quote:

kardes sen ne yasiyon ya ?

• ya arkadaşım sen ne boş bi adamsın ya :D hahaha ne güldüm. fizik simülasyon demiş bi de gta v i getirip. hahahahahaah.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.