Şimdi Ara

Tek yaşayanların evde ölü bulunması çok trajik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ölürken bile insanları düşünmek. Kalplerimiz çok hassas bu dünya için.
  • herkes yalnız ölür evlat. istediğin kadar çocuğun eşin olsun.
    evde ölürsen muhtemelen kokudan felan çoğu kişinin haberi olur.
  • öldükten sonra ne olacağını bu kadar niye düşünüyorsun ki, ola ki yıllarca o evde seni kimse bulamadı, ne olacak? bu seni neden rahatsız ediyor?
    toplumun kalıplaştırdığı evlenme gibi mantıksız aktivitelere bence sebep aramayın, canınız istiyorsa evlenin, mantıklı bir sebep aramayın, bulamayacaksınız :)
  • 32 yaşımda ve hala yalnız yaşıyorum, 1,5 haftadır bel fıtığı var, ilk günler yataktan bile kalkamıyordum, WC ve mutfağa bastonla (uzun, klasik şemsiyeyle) işimi görüp geri yatağa yatıyordum. İki gündür komşular zilime basıyor, alt komşu diyor ki öldün mü kaldın mı merak ettik Ambulans da çağıramamıştım dış kapıyı açacak kimse yok diye, çünkü ilk gün yataktan hiç kalkamamıştım. Ertesi günü bastonla (şemsiyeyle) gittim hastaneye.

Yalnızlık kötü beyler. Ha, şu evrende nokta kadar bile değiliz, öleceğiz biteceğiz, şahsen öteki dünya gibi masallara da inanmıyorum, herhangi bir dine inancım yok, her bir birey yok olacak yani benim düşünceme göre, söz konusu ölüm olunca insanla tek hücreli bakterinin bir farkı yok, sonunda işin ucu yok oluşa geliyor. Zaten üreme kavramı da türün devamı için ortaya çıkan birşey.

Fakat bütün bu duygu ve düşüncelerime rağmen yalnızlık zor geliyor. Şu evrende, kısacık ve nokta kadar değerli olmayan hayatımda yalnız yaşamak istemiyorum. Zaten bu da evrimimizin bir parçası; yani bir eş bulma ve aile kurma isteği genlerde mevcut.

• Sen öldükten sonra tek ölmüşsün, 10 kişinin içinde ölmüşsün ne fark eder ki ?

Diğer taraftan yalnız yaşamanın sonucu yalnız ölmekte normaldir herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaşlarım, büyüklerim size hak veriyorum haklısınız. Gerçekten de öldükten sonra bir önemi yok herhangi bir şeyin. Benim burada kastettiğim yalnızlığın ne kadar zor olduğu ve bu durumu düzeltmenin pek bir yolunun olmadığıydı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 18 yaşındayım ve yaşadığınız hayatı yaşamak şu an tek yaşam amacım haline geldi. (Belki lisede yurtlarda sürünmem ve üniversitede sürünerek olmamla ilgilidir bu) Evet, yalnızlık gerçekten çok zor ama samimiyet kuramadığınız, anlaşamadığınız insanlarla birlikte yaşamaktan iyidir herhalde. Yani yapılabilecek en iyi tercih.

Geçmiş olsun hocam. Daha iyi olur beliniz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dubleonursuz

Hocam ben 18 yaşındayım ve yaşadığınız hayatı yaşamak şu an tek yaşam amacım haline geldi. (Belki lisede yurtlarda sürünmem ve üniversitede sürünerek olmamla ilgilidir bu) Evet, yalnızlık gerçekten çok zor ama samimiyet kuramadığınız, anlaşamadığınız insanlarla birlikte yaşamaktan iyidir herhalde. Yani yapılabilecek en iyi tercih.

Geçmiş olsun hocam. Daha iyi olur beliniz umarım.
    Öncelikle teşekkür ederim

Ben de liseyi yatılı okudum, üniversitenin ilk yılını yatılı okudum, sonra okulu bırakmıştım, yani lise mezunuyum. Çalışma hayatımda iki arkadaş bekar evinde kaldık, bir ara üç oldu, sonra tekrar iki. 31 yaşımda başka bir eve çıkarak tek yaşamaya başladım. Yani o açıdan ben de yalnızlığın değerini biliyorum. Fakat, "yalnızlık kötüdür" mesajımda kastettiğim şey o değildi; bir aile kurmaktı, çocuk yaparak genlerimin devamını sağlamaktı. Genler deliriyor o yüzden yaş ilerledikçe. Eskisi gibi yalnızlığı yüceltmiyorum o yüzden. Yuva kurabilirsem ne güzel. Kendi açımdan konuşuyorum elbette. Tabii cebimin boş kalmasına sebep olan kredi borçlarım yüzünden 37-38 yaşıma kadar birikim yapmaya başlayamıcam. Eğer o tarihten sonra herhangi bir sebepten kredi çekmezsem birikim yapabilirim fakat yavaş yavaş, çünkü kiralar yüksek, kredi kartı faturası yüksek geliyor sadece market harcamaları yaptığım ve faturaları ödediğim halde, üstelik tek yaşıyorum.. 45 veya 50 yaşlarımda evlenebilirim, fakat o yaşlara kadar hiç evlilik yapmamış erkekler de tercih edilmiyorlar dul kadınlar tarafından, yani sanırım ben ömür boyu yalnız yaşayacağım

*
    *

Bu arada, ben bu tür konuları görünce gülüyorum, çünkü senin yaşlarında olduğum zamandan beri çok duyarım bu tür söylemler, biliyorum ki gelecekte de hep duyacağım. Fakat çoğu erkek evleniyor işte, yuvasını kuruyor bir şekilde. Gelecekte sen de o duruma düşebilirsin. Şu an sana öyle gelmiyor ama kendini damat olarak gördüğün gün bu dediklerimi hatırların umarım

• ecelinle ölsen bile otopsiye gider kuşbaşı doğranırsın üstüne.
  • Ne önemi var ki öldükten sonra biri bulmuş, bulmamış ama şöyle diyorsan haklısın: Ölüm anı yanında kimsenin olmaması kötü gibi.

• malesef başıma geleceğini düşündüğüm durumdur.

evlenmeyi kesinlikle düşünmüyorum. ailemde yok olur zaten o yıllarda. yapayalnız öleceğim çok büyük ihtimal.
  • doğruların kaderidir yalnızlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Varmi tek yasamak gibisi. Istedigin yere kurul istedigin kanali seyret istedigini yap.

• yaş kaç hocam ?
  • Yalnızlık Allah'a mahsustur sen rahat ol. Sen rabbine yakın ol gerisi yalan dünya...
  • 18 yaşındayım.
    Hocam sizin hesaptan 2,5 yaş büyüğüm görünce tuhaf oldum, yazmak istedim o yüzden.

• Valla bilemiyorum hocam aynı şeyleri bende yaşıyacam heralde.Yaşamadan bilemem ama tahmin etmek çok zor değil.Peki bu senin kendi tercihinmi? Evlenmemek? Ben mesela şizoid kisilik bozukluğu var belki sendede vardır içinde hiç istek yoksa çünkü insan ne olursa olsun ilişki kurup yuva kurmak ister doğasında vardır. Bunu yapmayanlar genelde ya Eşcinseldir yada şizoid kişlik hastasıdır. Benim içimde ilişki kurmaya yönelik hiçbirşey yok çevremdeki insanlar zaman benim ruh gibi olduğumu söyler + birde Antideprasanda kullanıyorum antideprasanlar cinsel ilişkiyi komple yok eden bir ilaç türü. Yani sendede bu problemler olabilir yoksa öteki türlü senin kendi tercihindir bu ve kendini buna zorluyosundur. Ben zorlamıyorum mesela herkez bana dik korkduğundan evlenmiyorsun alakası yok duygusal anlamda hiçbirşey fazla hissetmiyorum geçen gün motordan düştkm bacağım kanadı hiçbirşey olamamış gibi davrandım mesela umursamadım arkadaşım şok geçirdi sen iyimisin die

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 4 Aralık 2019; 13:44:21 >

• Azer Bülbül - İyi Değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dubleonursuz

18 yaşındayım.
    Hocam sizin hesaptan 2,5 yaş büyüğüm görünce tuhaf oldum, yazmak istedim o yüzden.
    Haklılık payın var.. bir çok ünlü de bu şekilde öldü veya ölü bulundu.. evde otelde.
  • hocam öldükten sonra geride kalan bedenine ne olacağını neden umuyorsunki ölmüşsün yani artık yoksun öyle düşün ben takmam banane isterse fareler yer isterse biri gelir kaldırır
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.