Şimdi Ara

Tek şerit yolda sollamaya çıktım karşıdaki yolun dışındaki araba inadına yola çıktı tamgaz yaptı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karşı yönde yol dışında duran araç vardı sollamaya cıktım sınyal yanıyor sellektor yapıyorum adam yavas yavas yola cıktı ustune geldiğimi gördü birde üstüme doğru gelirken gazı tam kökledi inadına mı yapıyor yoksa gerizekalı mı bılemıyorum durduk yerde kafa kafaya çarpışacağız nerdeyse

• tek şerit gidiş geliş anlamında yanı duble yol değil

• Çok korkmuş olmalısın. Geçmiş olsun ne yapabiliriz senin için ?

• Uzun yolda yola cıkarken sadece sola değil sağınıza da bakın yeterlı

• gözu bozuk ınsanlar olma ihtimalıde var bunuda dusunurum ama hadı yola cıktın onune bakmadan 1-2-3 vıtes yapmak bıldıgın körluk gibi bişey

• yaşlı falandır büyük ihtimalle yolu görmemiştir.

böyle bir durum başıma geldi.

en sola refüje kaçmıştım.

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Ben karsıdan hatalı sollayan gordugum zaman yol dısına saga cekıp duruyorum tavsıye ederım cunku sola kacsan o da aynı anda kacabılır refleks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treyturop -- 19 Mart 2022; 10:33:16 >
  • treyturop T kullanıcısına yanıt

şimdi bazen karşıdaki de kötü niyetli oluyor, geldiğini göre göre hızlanıyor, üstüne üstüne gidiyor.

sağ da zaten dolu, mecbur kaldım öyle yaptım

• Kamera alın, böyle bir sebepten kaza olursa ve karşı taraf yolumda gidiyordum derse 8de 8 hatalı çıkarsınız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkada araç var mı bakarken ters yönü kontrol etmemiştir.

Bu arada hareket ettiği anda frenleyip kendi şeridinize geçmelisiniz. Selektör yakınca ne oluyorsa.

• Arkadaş zaten hatalı. Kamera olsada farketmez.

• Arkadaşı tanımam fakat anlattığı hali doğru ise tamamen haklı. Yol dışında duran araç demiş, o araç çıkarken sollama için kendi şeridinde olan aracı beklemek durumunda, giden sürücü duran aracın ne zaman hareket edeceğini nereden bilsin?

• Yolunuzda sollamaya izin veriyormuydu? Her canınız istediğinizde sollama yapamazsınız.

Yola katılımda sağımda tır beni geldiğimi görüp durdu. Tırın arkasındaki araç hızlanıp yola atlayarak katıldı ve direk arabama sağ kapıdan girdi. Ters yola sinyalsiz direk girip makas atmaya kalktı. Aracım 1.5 hafta oldu halen serviste şimdi haklıyım ama yapacak birşeyim yok.

Yolda sollama izniniz yoksa karşıdaki adam kendi şeridine çıkabilir. Siz sinyal ve sellektör atmanız sizi haklı cıkarmaz.

• Bu isi cizgi cozer
    Cizgi kesik mi, duz mü

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İki şeritli yolda yol dışı diye bir şey olsa haklısınız.

• tek şeritli yol madem niye sollamaya çıkıyorsunuz ki acık sabredin..

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

sehır ıcındede oluyor sola sınyal verınce ınadına gaza basıp solunu kapatan tıpler de olabılıyor o tarz bır psıkolojı gibi geldı banada

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

İki şeritli yol kullanmadınız hiç sanırım. Yolun kenarında ev olur, köy girişi olur, dükkan olur, cami olur, olur da olur.

• şu tabela yoksa :

Tek şerit yolda sollamaya çıktım karşıdaki yolun dışındaki araba inadına yola çıktı tamgaz yaptı

yol çizgisi de şu şekilde değilse

yol da musaitse , yani önü açıksa sollanır.

• Olasılık dahilinde o da elbette.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.