Şimdi Ara

tek kişi 3200 tl maaşa geçinebilir mi ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
4.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

tek kişi 3200 tl maaşa geçinebilir mi ?

(En Son Oy Tarihi: 16.7.2020)
Giriş
  • Başlarda sıkıntı yaşar( beyaz eşya alımı, koltuk vs.)

Bunlar dışında bence geçinebilir. Yani en azından karnını doyurur.
  • Kira ve gereksiz harcamalar olmazsa çok rahat geçinilir. O paraya 2 çocuklu aile geçindiriyorum ama çok zor oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle geçinilir o paraya aile geçiniyor kıt kanaat
  • 500 600 liraya kira kafalar harika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 20 Nisan 2020; 0:54:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Kira ve gereksiz harcamalar olmazsa çok rahat geçinilir. O paraya 2 çocuklu aile geçindiriyorum ama çok zor oluyor.
    2 çocuklu aile nasıl geçindiriyorsunuz?

bu ücretin üstüne ek olarak bir asgari ücret daha eklediğinde aldığım maaşı veriyor ama tek başıma olmama ve kira ödememe rağmen ben zar zor yetiriyorum.

belki kozmetiğe ve oyunlara bir tık fazla harcıyor olabilirim ama 2 çocuklu aileyi 3 bin e geçindirmek nasıl başarıyorsunuz. eşiniz de çalışıyordur muhtemelen yani çift maaş giriyordur eve, yoksa çok zor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 20 Nisan 2020; 0:59:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

1000 tl? büyük şehir? sanırım şu bodrum katını (güneş almayan ve penceresi yok gibi olan) yerleri 2 ye bölüp küçück 1+0 yapıp satılan yerleri diyorsunuz.

yoksa 1.000 tl ye ev olacağını sanmıyorum düzgün bir yerde ve şekilde.

Alıntıları Göster
    Sehrin dislarinda olabilir de is eger merkezi bi yerlerdeyse orda yoktur. Kurtköyde oturuyorum sabiha gokcenin oralar.
    2+1 esyali idare eder evim 1250 tl+120 aidat
    Arkadasin 1+0 esyasizi 700 tl+250 aidat

• geçinir. tarifeyi yazıyorum
    - büyükşehir'de ise, internetten arkadaş bulcak, paylaşımlı evde kalcak, 500 kira
    - paylaşımlı evde faturalar 100 tl

- lcwaikiki, trendyol online kampanyaları takip ederek giyim, 200 tl

- açıköğretim kayıt olacak, aylık akbil istanbul için 50 tl

- evde yemek yapma alışkanlığı edinecek, youtube 'dan videolar izleyip menüyu genişletecek, mesela 1 kg ıspanak 4 tl. 2 günlük yemek çıkar. mutfak 500 tl

- dışarda yiyeceği yerler belli, paşa döner, bim 'den sütlü tatlılar, centro gofret. bunlara 300 diyorum.

şimdilik 1850 etti. kalan 1350 ile altın alınıp kenara atılır

bunları yapanlar var. evinde oturup, baba parasıyla yaşayan, fatura nasıl yatırılır onu bilmeyen ergenler dalga geçmesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

bu ücretin üstüne ek olarak bir asgari ücret daha eklediğinde aldığım maaşı veriyor ama tek başıma olmama ve kira ödememe rağmen ben zar zor yetiriyorum.

belki kozmetiğe ve oyunlara bir tık fazla harcıyor olabilirim ama 2 çocuklu aileyi 3 bin e geçindirmek nasıl başarıyorsunuz. eşiniz de çalışıyordur muhtemelen yani çift maaş giriyordur eve, yoksa çok zor gibi.

Alıntıları Göster
    pazardan aldığın elmayi, sayarak yiyeceksin kardeşim. günde 1 taneden fazla yemeyecen.

bear wild belgeselini izle, hayatta kalmak için neler yapıyor gör

• quote:

Orijinalden alıntı: Purenite

İstanbul'da sıfırdan bir ev kurduk (bir arkadaşım için), 2. El eşyalar neredeyse sıfır eşyalar kadar pahalı, gidip sıfır eşya bulabiliyorsun aynı fiyata. Beyaz eşyalar çok pahalı.

Tapınak gibi ev diyorsun ya , etrafında bir o kadar garip oluyor.

Ölmezsin, birikim yapamazsın ( yemekten, giyimden feragat edebilirsen bir şeyler olur)

Kira 1000 diyelim
    Fatura 500 diyelim
    Yemek , fasulyen tavuğun vb, iyi beslendiğinizi düşünelim, 1000
    Sigara / alkol içmek yok
    Temizlik malzemeleri 100
    Giyim 400
    Yol parası 300

Kafa göz ara toplam 3300 oldu. Bir evin /insanın her şeye ihtiyacı olabiliyor. ( Perde diye bir gerçek var :) ve cidden pahalı )
    Her gün makarna, kuru ekmek yersin , başka gün köfte alır onu dengelersin.

Elinde olanla bir şekilde yarı aç, yarı tok bir şekilde geçer ama sinemaya kaç defa gidebilirsin, çıkıp kafe de kaç tane şey icebilirsin bilmiyorum.
    Hocam her ay 400 tl giyim alışverişi mi yapıyorsunuz

• quote:

Alıntıları Göster
    Valla o kadar zor oluyor ki, en ufak şeylerin hesabını yapmak durumunda kalınıyor. Ekstra hiç bir şeye para harcama mak zorundasınız.

• Büyükşehir olarak İstanbul'u baz alırsan.

Avrupa yakasında Beylikdüzü-Esenyurt, Anadolu yakasında Tuzla, Pendik gibi yerlerde site içinde 1+1 750 lira kirası olan yerler var. Tabi aidatları ile birlikte 1000 liraya geliyor.

Gerisi de senin harcamalarına kalmış artık.
  • Geçinir diyenleri istanbulda yaşamaya davet ediyorum

• Yaşama yüklediğin anlama göre değişir. Hayatta fiziki olarak kalmaksa kalırsın tabi. Ama kendimi geliştirmeyi bir hobim olsun, sinema vs dersen zor

• MamiSTARK kullanıcısına yanıt

• Orcunsau kullanıcısına yanıt
    Esenyurt'ta 750 kira zor dostum.

• ulen bu basliga oy verenlerin hangisi 3200 kazaniyor da cevap veriyor?
    bi cogunuz zaten hala ailesiyle yasiyor
    bi kismida ogrenci, acliktan nefesleri kokmus.. aylik 3200 e kendilerini satarlar kckcjsj
    konuya gelirsek; buyuksehirlerde yetmez
    ha yeter ama hergun ölme riskinin %75 oldugu yerlerde yiyip icersin
    misal kucukcekmecede 1+1 500 liraya dip bi evde yasayip, omer tavukcudan 1.5 liraya doner yersen yasarsin

misal bursanin kucuk semtlerinde yasanabilir, yalovada yasanabilir ne bileyim izmir-bergamada yasanabilir 3200 e
    ama izmir, istanbul, ankara gibi yerlerde hatri sayilir sosyal hayat yasamak icin minimum 5.5k para lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: MamiSTARK

Saçma alışkanlıkları yok ise
    Kira-600
    Giyim-200
    Gıda-500
    Fatura-500
    Zevk hobi-700
    Bezin vs.300
    Diğer önemli olanlar-300(birikim gibi)

100 tl ile ne yapar bilemem artık
    Onada galiba eskorta gider artık birde artan paralar ile,düz hesap yaptım dahada az tutabilir.

Kıt kanaat geçinir.
    Hangi memleket burası

• sigara içki uyuşturucu anal sex gibi kötü alışkanlıkları yoksa ve tek başınaysa geçinebilir ama sosyalleşmeye pek fazla bütçe ayıramaz kenara para biriktiremez

ben 3300 kazanıyorum ve 1 ay sonra tek eve çıkacağım kendime göre bende hesap yapıyorum

beylikdüzü esenyurt (e5'e yakın saadetdere haramidere civarları) avcılar tarafında evi tuttuğumu farz edersem

1000 kira
    100 aidat olsun
    60 su diyelim
    80 elektrik diyek
    120 gaz olsa
    180 tl yol yapıyorum
    50 turkcell e kontör
    60 telefon faturam
    30 tl saç tıraşı desek
    120 tl fitness aidatı olsa 1800 tl direkt gider var
    3300 - 1800 = 1500 tl kalıyor

1500 tl ile yeme içme giyim sosyalleşme vb keyfi ihtiyaçlar, birikim vs için bütçe kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 20 Nisan 2020; 15:48:41 >
  • Ozi sen ne işle istigalsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem0559

100 tl ile eskorta giderse dalgadan saglıktan olur
    15 ,20 yıldır esc da giderim çogu 100 tl hergünde içerim yaş 50 olmuş,sıkıntı yok ;)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.