Şimdi Ara

Tek kanal PSU mu? Çift kanal PSU mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sistemimde RX 580 4 GB ekran kartı var ve şikayetim bazı durumlarda siyah ekran almam.
    Ryzen 5 1600 işlemci, 8 GB RAM ve kasada 6 fan takılı durumda.

Elimde 2 adet PSU var. Ayrıntılı değerler ekte yer alıyor.

FSP 500W Silver tek kanal 12V X 39.0a ortalama 2 yıllık ürün.
    Xigmatek 600W bronz çift kanal 12V 23A - 12C 23A = 54W / 450A (pk 50A) ortalama 4 yıllık ürün.

Hangi PSU benim ekran kartımı tam verimde kullanmam için idealdir?
    Çift kanal veya tek kanal arasındaki en can alıcı farklar ver faydalar nelerdir?
    Siyah ekran hatasının PSU'dan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için bir öneriniz var mı?
    Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Önceden Xigmatek kullanıyordum, bazen günde 2 bazen ayda bir PC kilitleniyor ekran kartı fanları deli gibi dönmeye başlıyordu.
    PSU'dan olduğunu düşünerek FSP'yi taktım, genel olarak diğeri kadar sorun yaratmıyordu ama bazı yüksek ayarlı oyun oynamaya başladığımda fanlar diğeri gibi hızlanmadan siyah ekran vermeye başladı. (Bazen masaüstünde yapıyor)

Not: Her iki PSU'da ekran kartım çok ısınıyor. Stres testlerinde hiç hata almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MindWalker -- 27 Haziran 2020; 11:25:14 >

• Tek kanal daha iyidir. kasanın yandaki kapakları söküp 5 fanı iptal edin sadece egzoz kalsın. Elektrik tüketimini azaltın. Masaüstünde de aynı şeyler oluyorsa sizin probleminiz güç kaynağı ile ilgili olmayabilir.
    Başkasından psu ödünç alın diyecem ama bulmak zor olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 27 Haziran 2020; 11:46:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rerererara R kullanıcısına yanıt
    fanları mecbur bağladım çünkü ekran kartı çok ısınıyor.. 80-83 dereceyi görüyor fanlar sayesinde 77-79 a anca düşürdüm. ekran kartının macununu değiştirdim çözüm olmadı kaliteli bi macunla deneyeceğim tekrar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.