Şimdi Ara

tek gaming pc farkli iki kullanici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amerikada bildiginiz gibi sanal oyun sunuculari mevcut. Su kadar islemci bu kadar ekran karti olsun diyosun oyunu orda oynatiyor sen goruntu stream ediosun. Orda valisiyor cunki internetleri bu is icin yeterli.

Ben bunun lokalini kurmak istiyorum. Bir gaming pc toplayacagim arkadasim ve ben bu ocye baglanip oyun oyanacagiz ayni anda baglanmasak da olur ama kasayi aramizda haftada bir falan tasimaktaksan adam evinden baglanip oyun oynayabilmeli. Ethernetlemi olur nasil olur gorutnu nasil aktarilir falan

Setup nasil olmali sizce ?

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hamachi ağı kurabilirsiniz
  • hamachi'de bildiğim kadarı ile herkes kendi bilgisayarından oynuyor. benim istediğim oyun bu server pc de oynuyacak ben veya arkadaşım görüntüyü alacak kendi pc'sine o tarz birşey. hamachi bunu sağlamaz herhalde değilmi ?

yani seçeneklerde birbirimize kalbo çekmek de dahil ne kablosu çekmek hangi işimizi görecek bilmiyorum ama :D
  • Dediğiniz mantıklı ama bu sunucu olayını her oyun desteklemiyecektir.
  • Bu iş için çok sağlam upload ve download hızları gerekli. İnternete verdiğiniz paraya 1 tane daha gamer pc alırsınız.
  • Ben bu makinayı local yapmak istiyorum yani ameirakadaki gibi görüntü upload download olayına girmeyeceğiz.

Şirket sistemlerini düşünün bir tane server pc vardır vmware tarzı softwareler kullanılarak sanal işlemci ve ramler ve depolama alanları atanır ve her çalışanın kendine ait ufak bir pc si olur önlerinde sadece monitör mouse klavye ve işletim sistemi için küçük bir pc olur (raspery pi bile yeterli client tarafındaki pc için).

Bende aynı mantıkla bir pc kurmak istiyorum. farklı yerlerden lokalde bağlanılan bir sunucu oyun pc'si
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.