Şimdi Ara

TEK ÇANAKLA 10 UYDU İZLEME....... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
41.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: barbarcom

Bilgi eksikliğin var 2 tuner gerekmez . gerekli olan tek şey 0/12 volt switch

bilgi eksikliğim olabilir ama matematiğim fena değil ...0/12 vil switch + 2adet 4/1 diseqc = 8 lnb bağlantısı
    bunun dışında eğer bulma imkanın varsa 8/1 (8 giriş)diseqc switch.......30 euro yada 10/1 (10 girişli) -40 euro
    Lnb bu sayıda ve tabi kelepçe falan ,fiyat epey arttı gözüküyor.
    Kısaca motorlu kullanmak bunun yarı fiyatına ,tabi uydudan uyduya geçişleri sabırla beklemek şartıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: limbo

quote:

Orjinalden alıntı: barbarcom

Bilgi eksikliğin var 2 tuner gerekmez . gerekli olan tek şey 0/12 volt switch

bilgi eksikliğim olabilir ama matematiğim fena değil ...0/12 vil switch + 2adet 4/1 diseqc = 8 lnb bağlantısı
    bunun dışında eğer bulma imkanın varsa 8/1 (8 giriş)diseqc switch.......30 euro yada 10/1 (10 girişli) -40 euro
    Lnb bu sayıda ve tabi kelepçe falan ,fiyat epey arttı gözüküyor.
    Kısaca motorlu kullanmak bunun yarı fiyatına ,tabi uydudan uyduya geçişleri sabırla beklemek şartıyla.

İşte biz de bunu söylüyoruz, uydudan uyduya geçiş yavaş olduğu için belki bu sistem tercih edilebilir ayrıca motorlular o kadar ucuz mu ??

Mesela ii bir motor diseqc ne kadar bugünün fiyatıyla ??

• bununla ugraşılmaz abiler maliyeti boşver ben 2 lnb yi ayarlayıncaya kadar canım çıkıyo 10 tane ölüm gibi vallah
  • izlediğim uyduları sormuşsunuz, foruma fazla giremediğimden biraz geç oldu ama kusura bakmayın
    öncelikle şunu söyliyeyim, ben bu çanağın satıcısı falan değilim, sadece kullanıcısıyım. o yüzden merak eden arkadaşlara bilgi olması amacıyla cvp yazdım.
    şu anda 5 tane uyduyu izliyebiliyorum.. turksat, hotbird, digiturk(eutalsatw3), eutalsat w2 ve eurobird. başka uyduları hiç denemedim vaktim olmadı. çanağı kurmak gerçekten zahmetliydi, gün sonunda baya bi yorulduğumdan bulduğum bu uydular kaldı ve gerisine kastırmadım. astra yı da yakaladım ama sinyal gücü biraz düşüktü. onu da yükseltmenin yolunu buldum ama dediğim gibi henüz vakit bulup uğraşamadım..
    bendeki çanak toroidal 90, yalnız buradaki 90 sizi yanıltmasın, diğer bildiğiniz tekli çanaklarla kıyaslayacak olursanız sinyal alma gücü olarak 155 çanakla eşdeğer. bunu ben değil çanağın üretici firması söylüyor. zaten boyut olarak da 90 lık çanaklardan baya büyük.
    türkiyeden 10 uydu seyredip seyredememe davasına gelince evet arkadaşlar seyredersiniz. ama belli toleranslar dahilinde. yani ben hem turksatı göreyim hem de hispasat derseniz onu yapamazsınız. sonuçta belli bir tarama aralığı var. çanakla verilen orjinal kullanma kılavuzunda hangi uyduları seyredebileceğiniz, kaçlık totoridalla seyredebileceğiniz yazılı.. eğer isteyen olursa bir örnek yazabilirim daha sonra...
    eğer çanakla ilgili sorusu olan varsa, kullanıp da öğrendiğim derecede cvplamaya çalışırım..

• bu arada whiteo6 arkadaşın msjına cvp yazıcaktım unutmuşum :)
    diğer çanaklarda 2 ayrı lnb yi ayrı ayrı ayarlamak zor olabilir. bunda ise sadece bir tanesini tam ayarlayana kadar zorluk çekiyorsun. o da lnb yeri değil, çanağın konumunu oturtmak açısından. daha sonra lnb lerin dizildiği yerde rakamlarla belirtilen bir skala var. verilen kullanma klavuzunda da senin ayarlarına göre uyduların skaladaki konumları var, yani lnb lerin dolayısıyla. örneğin turksat için lnb yeri 19.5 yazıyorsa (bu doğu batı derecesi değil yanlış anlaşılmasın, sadece skala üzerindeki rakamlar) lnb yi bu konuma getirdiğinizde uyduyu hemen yakalıyorsunuz. sadece lnb yi yukarı aşağı oynatarak ince ayar yapmanız geriye kalıyor ki bu da kısa bir süre alıyor.
  • Teşekkürler @reagle ikinci msjında bilgiler için, bişi sorcam. 5 uydu izliyorum demişsin, Exclusive Diseqc mi kullanıyosun ??
  • ben 5 uyduyu birden tek receiver da kullanmadığım için diseq sorunu yaşamadım.. o konuda çok da fazla bilgim yok. 2 adet 4'lü diseq kullanıyorum.. biri bilgisayarım diğeri redline için.. bilgisayarda d.t. hariç diğer 4 uyduyu seyrediyorum. redline da ise sadece turksat, hotbird ve d.t.
  • quote:

Orjinalden alıntı: reagle

ben 5 uyduyu birden tek receiver da kullanmadığım için diseq sorunu yaşamadım.. o konuda çok da fazla bilgim yok. 2 adet 4'lü diseq kullanıyorum.. biri bilgisayarım diğeri redline için.. bilgisayarda d.t. hariç diğer 4 uyduyu seyrediyorum. redline da ise sadece turksat, hotbird ve d.t.

Ok
  • quote:

Orjinalden alıntı: reagle

bu arada whiteo6 arkadaşın msjına cvp yazıcaktım unutmuşum :)
    diğer çanaklarda 2 ayrı lnb yi ayrı ayrı ayarlamak zor olabilir. bunda ise sadece bir tanesini tam ayarlayana kadar zorluk çekiyorsun. o da lnb yeri değil, çanağın konumunu oturtmak açısından. daha sonra lnb lerin dizildiği yerde rakamlarla belirtilen bir skala var. verilen kullanma klavuzunda da senin ayarlarına göre uyduların skaladaki konumları var, yani lnb lerin dolayısıyla. örneğin turksat için lnb yeri 19.5 yazıyorsa (bu doğu batı derecesi değil yanlış anlaşılmasın, sadece skala üzerindeki rakamlar) lnb yi bu konuma getirdiğinizde uyduyu hemen yakalıyorsunuz. sadece lnb yi yukarı aşağı oynatarak ince ayar yapmanız geriye kalıyor ki bu da kısa bir süre alıyor.

teşekkürler arkadaşım. senin uydu benim düşündügümden farklıymış kolay gelsin

• Uyduya BAq Devasa
  • arkadaşlar acaba sisteme neden inanmıyorsunuz bilim diye bişey var adamlar yapmış yani yok şu kuşağı bu kuşağı bunla bir iligisi yok bakın adam 5 uyduyu seyrediyormuş daha ne olsun birde motorlu çanak bana göre çok iğrenç çok hassas bi uyduyu ayarlayana kadar insanın canı çıkıyor birde nedense bizim türk insanı herşeyi çok biliyo sanıyor burda adamlar olmaz diyor bu sistemi ben Ankara Ulus Konya Sokaktaki adamlara söledim adamlar yok öle bişey olamaz dediler sanırım kendi ellerindeki malları satmak için böle diyorlar ve bence bu çok yanlış bir düşünce bakın bu düşünceden vazgeçmeliyiz çok kaybediyoruz bu zihniyetle bir kere denemekten ne çıkar ah burda imkan olacakki ben denerdim bu sistemi kesin bence çok güzel bir sisteme benziyor motorlu çanaklar artık benim için geri teknoloji olmuştur ve bana göre çok kullanışsızdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartopu2 -- 28 Nisan 2006; 12:45:22 >

• Arkadaşım hayırlı olsun satışa başlamışsınız da:

1. Bu sistem çok yeni bir sistem değil öncelikle onu söyleyeyim,
    2. Aynı antende biden fazla LNB kullanımı çok sağlıklı değil, ciddi kayıplar söz konusudur. Hesap ortada kümse kalkıp da kayıp yapmaz vs şeklinde demesin.
    3. Şu an için swich sistemler 4 anteni kaldıracak şekilde yani sadece yazılım kullanarak bu geçişler mümkün değil. (Konuyu daha da açmak gerekirse, ben ProgDVB'de bir uydudan diğer uyduya geçebilmek için sadece kanalın üzerine tıklamam yeterli oluyor ve diseqc anahtarlama sistemi de en fazla 4 LNB den gelen kabloları seçme özelliğine sahip, yani 4. antenden sonraki kanallara geçebilmem için elle veya kumanda ile extra swichleme yapmak gerekecek sadece 5-6-7-8-9 veya 10. uyduya ait kanala tıklamak yeterli olmayacak. Ayrıca Türkiyede offset antenlere 4 adede kadar bu sistem çok ucuz yollu olarak takılıp kullanılabiliyor. 3 antende aynı sistemi uygulamaya kalktığımızda 12 adet uyduyu çok daha ucuza mal edebiliriz gibime geliyor.
    4. İlerde diseq swich olayının geliştirilebileceğini ve sayının arttırılabileceğini tahmin ediyorum.

• tabi ki kayıplar olacak...kendi sitelerinde anten çapı ,bu çaptaki parabol antene eşdeğer diyor.
    yani 60lik veya 90lık parabol kadar randıman

• quote:

Orjinalden alıntı: kartopu2

arkadaşlar acaba sisteme neden inanmıyorsunuz bilim diye bişey var adamlar yapmış yani yok şu kuşağı bu kuşağı bunla bir iligisi yok bakın adam 5 uyduyu seyrediyormuş daha ne olsun birde motorlu çanak bana göre çok iğrenç çok hassas bi uyduyu ayarlayana kadar insanın canı çıkıyor birde nedense bizim türk insanı herşeyi çok biliyo sanıyor burda adamlar olmaz diyor bu sistemi ben Ankara Ulus Konya Sokaktaki adamlara söledim adamlar yok öle bişey olamaz dediler sanırım kendi ellerindeki malları satmak için böle diyorlar ve bence bu çok yanlış bir düşünce bakın bu düşünceden vazgeçmeliyiz çok kaybediyoruz bu zihniyetle bir kere denemekten ne çıkar ah burda imkan olacakki ben denerdim bu sistemi kesin bence çok güzel bir sisteme benziyor motorlu çanaklar artık benim için geri teknoloji olmuştur ve bana göre çok kullanışsızdır
    başka uydu forumlarını(özmena ve türkey forum) dolaşırsan bunun türkiye için hayal olduğunu görürsün.bunla en fazla 4 uydu yayını albilirsin.onlarda istediklerin olmaz.(mesela hispadaki bi kanala bakmak istedin)ancak motorlu çanaklar bu sisteme göre büyük özgürlük sunuyor..(yalnız avrupada durum farklı.eğer almanyada yaşıyorsan bu sistem daha ideal mesela)

• quote:

Orjinalden alıntı: h.cagil

quote:

Orjinalden alıntı: kartopu2

arkadaşlar acaba sisteme neden inanmıyorsunuz bilim diye bişey var adamlar yapmış yani yok şu kuşağı bu kuşağı bunla bir iligisi yok bakın adam 5 uyduyu seyrediyormuş daha ne olsun birde motorlu çanak bana göre çok iğrenç çok hassas bi uyduyu ayarlayana kadar insanın canı çıkıyor birde nedense bizim türk insanı herşeyi çok biliyo sanıyor burda adamlar olmaz diyor bu sistemi ben Ankara Ulus Konya Sokaktaki adamlara söledim adamlar yok öle bişey olamaz dediler sanırım kendi ellerindeki malları satmak için böle diyorlar ve bence bu çok yanlış bir düşünce bakın bu düşünceden vazgeçmeliyiz çok kaybediyoruz bu zihniyetle bir kere denemekten ne çıkar ah burda imkan olacakki ben denerdim bu sistemi kesin bence çok güzel bir sisteme benziyor motorlu çanaklar artık benim için geri teknoloji olmuştur ve bana göre çok kullanışsızdır
    başka uydu forumlarını(özmena ve türkey forum) dolaşırsan bunun türkiye için hayal olduğunu görürsün.bunla en fazla 4 uydu yayını albilirsin.onlarda istediklerin olmaz.(mesela hispadaki bi kanala bakmak istedin)ancak motorlu çanaklar bu sisteme göre büyük özgürlük sunuyor..(yalnız avrupada durum farklı.eğer almanyada yaşıyorsan bu sistem daha ideal mesela)

hispa mı? abi o uyduyu ben kendi oturduğum yer itibarı ile zor seyrederim ufuk çizgisindeydi o uydu yanlış hatırlamıyorsam fakat bu sistemi trde kullananlar var

• 1/8 DISECQ SWITCH MEVCUTTUR !!

Arkadaşlar www.ranteks.com.tr adresine girerseniz yanlış anlamadıysam 8 adet LNB girişi bulunan 1/8 diseqc swicht bulabilirsiniz. Yalnız fiyatı biraz pahalı gibi 60$ civarında. !! Duyurulur.
  • arkadaşlar 165cm lik hareketli çanakla istanbuldan önüne bi hastane yada postane gelmezse (benimki gibi) 17 tane uydu net bir şekilde kullanabiliyorsunuz
  • hepsinden çok ii verim alamazsın, zayıf tp'lerden gelen sinyalleri alamaz 17 uydudan..
  • güzel bi olay ama abartı 5 uydu izlesen yeterli
  • Zaten kimsenin 17 uyduya ihtiyacı yok.3-4 tane sağlam olanları verimli çeksin yeter
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.