Şimdi Ara

Tek başına sanayi sitesi olan adam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
19.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeniler pek bilmez, eskiler olarak bir hatırlatmak istedm.

Elinden her gelen,
    2 metrelik dev.

Tek başına sanayi sitesi olan adam

Adamın yapamadığı iş yok.
    Söker, parçalar, yapar ve tekrar birleştirip takar.
    Super bir işçilik, ağzım açık izliyorum.

bizim sözde ustalara, yada çok basit, ufacık bir problemi arabanin içinden geçen ustalarimiza selam olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En sonda işçilik saatini maaliyet kısmında belirtiliyor zaten. Ed china makine mühendisi. Mekanik konusunda uzman. Yıllardan beri bozuk olan açılır tavan parçasını yada tavan penceresini bir kaç pounda yapan kişidir.

Evet bütün işi belki kendisi yapmıyor olabilir ama sorun teşhisi ve söküp takmada bir uzman.

Bu adamı al sanayi sitesi başına koy yanına ver 20 30 kalfa sadece danışmanlık yapsın yeter. Ülkede tüm ustalar işsiz kalır yeminlen.
    Tamirat - Tadilat programının çoğunu izlemişimdir.
    Edward John China, tam bir profesyonel
    araçların her parçasını biliyor... adam eski usul bir tamirci, şimdikiler gibi "parçacı" değil.
    bozuk parçayı çıkarıp, yeni parçayı ben de takarım.
    önemli olan bozuk parçayı tamir etmek... !!!
    izlediğim her bölümde, "ulan ülkede böyle bir tane bile tamir atölyesi yoktur" diyordum.
    Ve bu düşüncemde kesinlikle haklıyım.
    ülkede her konuda kaliteli-dürüst insan sıkıntısı çekiyoruz.

özellikle tamir için verilen bir şeyin,
    artan parçalarına el koyuyorlar.
    örnek vereyim:
    1- lastik değiştiriyorsun, çıkan lastikleri geri vermiyorlar, el koyuyorlar.
    2- rahmetli dedem hac'dan gelme Seiko kol saatine deri kordon taktırmıştı, orjinal selko çelik kordonu geri vermemişler.
    3- Kapıya kilit taktırıyorum. sıfır kilit diye bir kilit getirip takıyorlar. çıkan kilidi anahtarıyla beraber alıp gidiyorlar. (muhtemelen taktıkları kilidi de bir başka evden çıkarmışlardır)
    4- banyo tamiri için geliyorlar, sağlam musluk, çeşme vb. değiştiriyorlar. yenileri takıyorlar eskileri (sağlam olmalarına rağmen) alıp gidiyorlar.
    5- pencere kapı değiştiyorsun (hepsi sağlam, gerçek çam ahşap) pimapeni takıyorlar, eskileri alıp gidiyorlar. sapa sağlam kapıyı yanlarında götürüyorlar.
    6- Fayans döşüyorlar, yapıştırmak için kullandıkları harcı, fayansın ortasına bir tutan koyup yapıştırıyorlar. DMAX vb kanallardaki yapılan işleri izliyorum, adamlar en ufak bir boşluk kalmayacak şekilde yapışkan harcı sürüp fayansı öyle yapıştırıyor. bizimkiler bir kaç ay sonra altına su alıyor, duvarlar rutubet oluyor. sonra fayans yerinden çıkıyor...

Allah bu kadar namert, kalitesiz, dürüstlükten nasibini almamış esnafın olduğu bir memlekete acımaz...

Yaptığın her işin en iyisini yap ya,
    hırsızsan bile en iyi hırsız ol, delil bırakmamaya çalış ki
    seni yakalamaya çalışan polis de en iyi polis olmak zorunda kalsın...
    hep birlikte memleketin kalitesini yükseltmemiz lazım.
  • Gerçekten adamı izlerken hayret ediyorum.
    Bizim ülke de olsa değişeni var , lokal boya var diye aracı almazlar.
    Orada adam baştan yapıyor neredeyse . Cüzi bir kar ile satıp yoluna bakıyor

• Garaj sağlam.

• Şu an ne yaptığını bilen var mı acaba Garage Revival bir bölüm çekildi sonrası olmadı. Bir tv projesi vs yok mu acaba izlemesi çok keyifli oluyordu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Şu an ne yaptığını bilen var mı acaba Garage Revival bir bölüm çekildi sonrası olmadı. Bir tv projesi vs yok mu acaba izlemesi çok keyifli oluyordu...
    Kendi YouTube kanalı var.

• Tv programında tabi ki herşeyi yapacak. 2 haftalık işi 40 dakikaya sığdırıyorlar. Perde arkasında kimbilir neler neler oluyor. Az biraz gerçekçi olun arkadaşlar ya

• Bu adamı izleyince sabahına elime takımı taklavati alıp arabadan parça sokuyordum bıraktım izlemeyi zten yeni gelen eleman da cıvıgin teki sevmedim

• "4000 pound a anca mâl olur" dedikleri şanzımanı sadece 50 kuruşa yapan adama denir edd china.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    arabamın avans ve gaz ayarı için 30 saat bekledim. bu adam bunu kaç milisaniyede yapardı?

• quote:

Orijinalden alıntı: impostoryw

arabamın avans ve gaz ayarı için 30 saat bekledim. bu adam bunu kaç milisaniyede yapardı?
    Canlı görmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: impostoryw

"4000 pound a anca mâl olur" dedikleri şanzımanı sadece 50 kuruşa yapan adama denir edd china.
    Efsane ya.
    Şanzımani indirdi, sorunu buldu ve 50 pennye halletti.

• Edward John China
  • Geçen yıl dMax yayınlıyordu her gün, bunun çalıştığı bölümlerden. Eski derken yani...

• Araba S.O.S. programındaki Fuzz Townshend de efsane asıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Eylül 2019; 22:2:4 >
  • Hala çıkıyor tvde hangi kanaldi ab moteours mu tlc mi bilemedim şimdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    En sonda işçilik saatini maaliyet kısmında belirtiliyor zaten. Ed china makine mühendisi. Mekanik konusunda uzman. Yıllardan beri bozuk olan açılır tavan parçasını yada tavan penceresini bir kaç pounda yapan kişidir.

Evet bütün işi belki kendisi yapmıyor olabilir ama sorun teşhisi ve söküp takmada bir uzman.

Bu adamı al sanayi sitesi başına koy yanına ver 20 30 kalfa sadece danışmanlık yapsın yeter. Ülkede tüm ustalar işsiz kalır yeminlen.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Geçen yıl dMax yayınlıyordu her gün, bunun çalıştığı bölümlerden. Eski derken yani...
    Oradakiler eski bölümler.
    Zamanında disco da çıkardı. 2005-2006 da.
    İşimdi YouTube da olanlar oralardan kalma.
    Dmaxde o tarihtekileri vermiş.

• Gerçekten efsane ya DMAX yayınlarken severek izliyordum normalde pek televizyon izlemem, hayranlıkla izliyoruz sonra bizim araçla sanayiye gidişimiz aklımıza geliyor ve içimizi bi' hüzün kaplıyor...
  • Biz 508 perde tutacağıyla, polo 2 hava yastığıyla, kıytırık yazılımlarla uğraşırken bu adam aracı kendisi yapıyor resmen.

• general4242 kullanıcısına yanıt
    D-Max'ta eski bölümleri çıkıyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.