Şimdi Ara

TEI, 'Turboşaft Motor Geliştirme Projesi' için genç mühendisleri işe alacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Forumda her şeye kulp takan,her şeyin en iyisini bilen arkadaşların müracaat etmelerini bekliyorum.

Bakalım masa başında akıl vermek gibi oluyor mu bu işler?

sende kulplara sahip çıkan oluyrsn herld !

Kulpu bilmem de...Yazma şeklini görünce kesinlikle Türkçeye sahip çıkmak gerekiyor, onu anladım.

eyw !

• bu memleketten bi cacık olmaz
    dağılın hadi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kunt1903

2.70 nedir yav ben vakıf üniversitesi de okuyorum fazladan 2 ders almak için 3.00 ortalama istiyor adamlar bu denli önlem proje için 2.70 diyor ODTÜ İTÜ Boğaz İçi Yıldız daki adamla Balıkesir üni Gümüşhane üni bir mi mühendis mi arıyorsunuz adam mı kayırıyorsunuz anlamadım ki?

Bana soracak olursanız da mühendis ortalama kasmak ile olmuyor aradığın kriterlere uygun sınav hazırlarsın bu sınavda mühendislik okuyan kişiler girer başarılı olanı pratikte bir sınava daha sokarsın bundan da başarılı olanı sözlü mülakat ile projeye kabul edersin. 2.70 ortalama yap benim gözümde sen mühendisin saçmalık.

Merak etme mülakatlarda adayları elekten güzelce geçiriyorlar. Ortalama konusuna çok takılmayın. İTÜ, ODTÜ gibi üniversite mezunları için o ortalamalar esnetilebiliyor. Burada CV önemli tabi.

Diğer bir husus ise bazı savunma sanayi şirketleri mesela Roketsan bilindik üniversitelerden mezun olmayanlar için en az 3.0 ortalam istiyor. Arada istisnalar olabilir ama durum böyle.

Ayeıca bu proje ile ilgili bugün ve yarın İTÜ Uçak Uzay Fakültesinde TEI'nin standı olacak. Proje hakkında sunum da olacak. Kaçırmayın derim.

Çünkü bizzat geçen yıl TAI İTÜ'de uçak uzay fakültesinde milli muharip uçak projesi için mülakat yapmıştı ve işe alınanlar olmuştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Balık ile kaplana su ağaca çıkarsanız mezunsunuz derseniz bu balık için haksızlık olmaz mı?

Yada su havuzda kim daha hızlı yuzecek derseniz kaplan için haksızlık olmaz mı?

Ülkemizde bu yanlış her daim var herkes herşeyi bilmek zorunda değil. Alan bilgisi olmalı insanda yapabildiği becerisi olan alanda yürümeli.

Sizin bildiğinizi yapamayan kişi bilgisiz dir mantığıni bırakın. O bilgisiz diye gördüğünüz kişi sizin bilmediğiniz bir şeye hakim ise sizde mi bilgisiz olacaksınız.

Hakkımızda herşeyi biliyor ya diye övünç ve gururlanma yanlışı var herşeyi bilemezsiniz önemi olan az ama doğdu şeyleri bilmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstün zekalı papaz eriğini imam eriğine dönüştüren kardeşimizi alsınlar ancak o yapar bunu...forumdaki gençlere laf etmeyin onlar aktrol ocaklarına kayıtlı değil puanları 100 olsada işe almazlar
  • akp gençlik kolları bunu beğendi.

• quote:

Forumda her şeye kulp takan,her şeyin en iyisini bilen arkadaşların müracaat etmelerini bekliyorum.

Ama biliyorsun, en iyisini almıyorlar. Birilerinin akrabası falan olmak gerekiyor. Torpil sağlam olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

quote:

Ama biliyorsun, en iyisini almıyorlar. Birilerinin akrabası falan olmak gerekiyor. Torpil sağlam olmalı.

"Referans" :)

3.95 ortalamalı arkadaşımı staja kabul etmeyip 2.5 olanları aldıklarını bilirim. Staj yahu, staj için bile işler böyle işliyor.

Şahsen her şeyin ortalama, okul olmadığını düşünüyorum. Kişinin ilgisi, yatkınlığı, kişisel gelişimi ortalamadan daha önemli olmalı bence. Bahsi geçen pozisyonla ilgili kavramsal, teknik sınavlar ve görüşmeler yapılmalı, adayların sosyal değerlendirmesi yapılmalı. Yoksa bu zihniyetle Türkiye'de 3-5 okuldan başka okul yok. Vasfı yoksa o okulları niye açıyorsunuz o zaman diye sorarlar adama. Kaldı ki not sistemi de adil bir ölçü değil maalesef. Tanıdıklar, paranın gücü, şişirilmiş notlar... Bunların önüne geçecek bir eğitim sistemi de yok.

Ezberci eğitimimizin çarpıklığı her alanda hissediliyor maalesef. Klavye takmayı bile bilmeyen adam bilgisayar mühendisi olduğuna şahit oldum, yorum yapmaya dahi gerek yok. Oku, ezberle, bilim adamı oldum zannet; kafayı çalıştırmak, yaratıcılık, kişisel eğilim, yetenek hiç önemli değil. Hatta ezberleme de, tanıdıklar var sonuçta

• Arkadaşlar TEI yıl sonuna kadar 200 mühendis alımı yapacak. Bilginiz olsun. Proje oldukça ciddi. Şirket gerek maaş gerek imkanları bakımından oldukça tatmin edici. Alımlar çoğunlukla Eskişehir'deki ana yerleşkeye oluyor. Ama bu proje kapsamında İstanbul ve Ankara ofislerine de alım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 21 Şubat 2017; 11:33:26 >
  • İlan çok amatörce olmuş. İngilizce kısımda da yanlışlık var.

• quote:

Orijinalden alıntı: shegenli chingen

üstün zekalı papaz eriğini imam eriğine dönüştüren kardeşimizi alsınlar ancak o yapar bunu...forumdaki gençlere laf etmeyin onlar aktrol ocaklarına kayıtlı değil puanları 100 olsada işe almazlar

Bilim ülkelerinde eğer bir öğrenci papaz eriğini imam eriğine çeviren proje yapsa o öğrenciyle kimse alay etmez. güzel olmuş devam et derler. Öğrencilerin projeleriyle alay eden yobazlar olduğu sürece bilim ülkesi olamayacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

üstün zekalı papaz eriğini imam eriğine dönüştüren kardeşimizi alsınlar ancak o yapar bunu...forumdaki gençlere laf etmeyin onlar aktrol ocaklarına kayıtlı değil puanları 100 olsada işe almazlar

Bilim ülkelerinde eğer bir öğrenci papaz eriğini imam eriğine çeviren proje yapsa o öğrenciyle kimse alay etmez. güzel olmuş devam et derler. Öğrencilerin projeleriyle alay eden yobazlar olduğu sürece bilim ülkesi olamayacağız.

yobazın anlamını öğrenip sonra gel...bilim ülkesinde imam eriğine çevrilen makina yapılmaz zaten ..
  • quote:

quote:

Böyle bilim projesi mi olur, dalga mı geçiyorsun!? Böyle eğitim sistemi olmaz, böyle proje de olmaz. Afedersin ama bu projeyi bilim projesi diye sunan şahıslara bir tarafımla gülerim.

Burada öğrencinin değil buna teşvik eden öğretmenlerin ayıbı var, buna izin veren sistemin ayıbı var. Öğrencileri at gibi yarıştıran sistem, öğretmenleri öğretim görevlilerini de yarıştırmalı ki akla kara belli olsun. Bir sürü aday atama bekliyor, 30 yıllık kimi bilgisiz öğretmenler de hala çocuklarımızı yetiştiriyor. Öğretmenleri sokacaksın sınava, işe yaramayanları görevinden uzaklaştıracaksın, daha yetenekli daha başarılı öğretme kabiliyetine sahip insanların önünü açacaksın; hatta sertifika, ödül sahibi öğretmenleri de primlerle mutlu edeceksin. Öğretmenliği ayaklar altına alıp salla başı al maaşı mantığını aşılarsan çocuklar da bilim diye şaklabanlık yaparlar.

"Bilim ülkelerinde eğer bir öğrenci papaz eriğini imam eriğine çeviren proje yapsa o öğrenciyle kimse alay etmez. güzel olmuş devam et derler.".

Böyle bir cümleyi kurabildiğine göre ya bilim ülkesi görmemişsin ya da bilimden anladığın erik. Evine yaptır bir tane otur TV karşısında imam eriğini ye ama eğitim, bilim konusunda yorum yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 21 Şubat 2017; 13:36:34 >

• Bizim Türk insanını mutlu etmek imkansız demek ki :D Motorunu yapsak bu sefer yakıtını niye yurt dışından alıyoruz derler :D

• quote:

Orijinalden alıntı: eSSelamuAleykum

bu memleketten bi cacık olmaz
    dağılın hadi

Tepkiniz makaleye mi, yorumlara mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

quote:

Böyle bilim projesi mi olur, dalga mı geçiyorsun!? Böyle eğitim sistemi olmaz, böyle proje de olmaz. Afedersin ama bu projeyi bilim projesi diye sunan şahıslara bir tarafımla gülerim.

Burada öğrencinin değil buna teşvik eden öğretmenlerin ayıbı var, buna izin veren sistemin ayıbı var. Öğrencileri at gibi yarıştıran sistem, öğretmenleri öğretim görevlilerini de yarıştırmalı ki akla kara belli olsun. Bir sürü aday atama bekliyor, 30 yıllık kimi bilgisiz öğretmenler de hala çocuklarımızı yetiştiriyor. Öğretmenleri sokacaksın sınava, işe yaramayanları görevinden uzaklaştıracaksın, daha yetenekli daha başarılı öğretme kabiliyetine sahip insanların önünü açacaksın; hatta sertifika, ödül sahibi öğretmenleri de primlerle mutlu edeceksin. Öğretmenliği ayaklar altına alıp salla başı al maaşı mantığını aşılarsan çocuklar da bilim diye şaklabanlık yaparlar.

"Bilim ülkelerinde eğer bir öğrenci papaz eriğini imam eriğine çeviren proje yapsa o öğrenciyle kimse alay etmez. güzel olmuş devam et derler.".

Böyle bir cümleyi kurabildiğine göre ya bilim ülkesi görmemişsin ya da bilimden anladığın erik. Evine yaptır bir tane otur TV karşısında imam eriğini ye ama eğitim, bilim konusunda yorum yapma.

işte bu yüzden yobazlık kötü şey. her türlü şeyi eleştir ama çocuklarla alay etme.

• quote:

quote:

quote:

yobazın anlamını öğrenip sonra gel...bilim ülkesinde imam eriğine çevrilen makina yapılmaz zaten ..

çocuklar zaman makinesi de yapar, görünmezlik iksiri de, imam eriği de, çocukları anlamamak benim için yobazlıktır. şimdi atom parçalamaya devam edebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Orijinalden alıntı: eSSelamuAleykum

bu memleketten bi cacık olmaz
    dağılın hadi

Tepkiniz makaleye mi, yorumlara mı ?

sanırım alayına..
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Sen nereden bileceksin? Hem kim sana yada başkasına böyle bir şeyi neden söylesin?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.