Şimdi Ara

Tehdit ediliyorum ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
6.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence faizle okadar olması çokta anormal değil 4500 lira ve 36 ay..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Sakın karşılık verme, küfür felan etme kendisine yada ailesine zarar verme.

Yoksa senin de başın ağrır.Yapacağın iş belli, savcılığa gidiyorsun, gerisini onlar hallediyorlar...

bu gibi durumlarda savcıya ne kadar güvenilebilir.

sadece bilmedmğim için soruyorum..gitti savcı aldı sorguladı bişi buldu veya bulamadım sonra saldı..e bu adam beni savcılığa verdi diye daha fazla delirim zarar vermeye kalkmaz mı..yada ne olur..tehdit edildiği kanıtlanırsa ne yapablirler
  • Savcılığa bildir. Hatta tehdit edildim psikolojim bozuldu cart curt diye dava aç.
    Millet kriz yüzünden kafayı yemiş valla nasıl para bulacağını şaşıyor.
  • parayı ödemişsen sorun olmaz.

sende istiyorsan mesaj at gel benden al alabiliyorsan de facede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IwillBe

Savcılığa bildir. Hatta tehdit edildim psikolojim bozuldu cart curt diye dava aç.
    Millet kriz yüzünden kafayı yemiş valla nasıl para bulacağını şaşıyor.

Ben de bunu yazacaktım. Soğukkanlı ve mantıklı davranırsan tazminat açıp adamdan para bile koparabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Sakın karşılık verme, küfür felan etme kendisine yada ailesine zarar verme.

Yoksa senin de başın ağrır.Yapacağın iş belli, savcılığa gidiyorsun, gerisini onlar hallediyorlar...

bu gibi durumlarda savcıya ne kadar güvenilebilir.

sadece bilmedmğim için soruyorum..gitti savcı aldı sorguladı bişi buldu veya bulamadım sonra saldı..e bu adam beni savcılığa verdi diye daha fazla delirim zarar vermeye kalkmaz mı..yada ne olur..tehdit edildiği kanıtlanırsa ne yapablirler

Tehditten 6 ay alırlar içeri bu kadar basit

Aklı başına gelir elini kolunu çeker bu işten.Diyelim ki çekmedi, sinirlendi daha ileri gitti, bıçak çekti, bu sefer 3 yıl yer...(Zamanları tahmini söylüyorum hakime ve o adamın siciline bağlı)

Karşılık vermek başına daha fazla iş açıyor bunu çok iyi kavramak gerek.

Bir tanıdığım kirasını ödemeyen ve kendisine artislik yapan kiracısını dövdürtmüştü, aldılar içeri ve uzun bir süre de yattı...

Yani hiç birşey yokken tertemizken bu şekilde sicilin oluyor.Yarın öbür gün devlet dairesine girmek istesen, astsubay yada uzman çavuş olmak istesen karşına çıkar...

• quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

bence faizle okadar olması çokta anormal değil 4500 lira ve 36 ay..

iyide 4.500 yanlış hesaplasa bile o onun hatası zamanında babası sormuş 15.000 demiş sonradan borç çıkarsa anormal bişeydir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: incubus77

quote:

iyide 4.500 yanlış hesaplasa bile o onun hatası zamanında babası sormuş 15.000 demiş sonradan borç çıkarsa anormal bişeydir ?

orasını bilemem ama 4500 lira 3 yılda baya katlanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuAnTuM-C

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

4500 tl zamanla 20 bin çok uyanık bırıymıs
    aynı seyı bır bılgısayarcı yapmıstı 1 haftalıgına ödünç bir parça aldık,onu gerı vercektık,daha sonra adam sesını cıkarmadı 1 ay sonra msj atmıs parasını getir dedi,ürünü almadı
    böyle uyanık adamlar çok var,en ıyısı o kişiyi kaşımak,anlarsın işte

bence uyanıklığı sen yapmışsın ödünç aldım diyorsun 1 haftalığına adam sesini çıkarmasa üstüne yatacan iyisini yapmış

ben almadım ki,arkadaş aldı
    o yüzden aldık kelimesi kullandım,ben alsam 1 gun sonra gerı verırdım
    ama arkadas unutmus olabılır,bu adamda hatırlatması gerekırdı,ama uyanıklık yapmıs
    soyledıgın kelıme ağzına tıkandı kaldı ama olsun

Ağzına falan tıkanmadı...Sen arkadaşımın başından geçti dememişsin ki orda aldık maldık demişsin.Aldık dediğinizden insanın aklına ailesinden bi kişi ve kendi gelir...Bence sorun senin anlatmaya çalıştığın şeyde

sen Blue_Knight mısın yoksa fake kullanıcı hesabınlamı cevap verdın

• quote:

quote:

quote:

Bizim 2.500 lira alacagımız vardı 6 senede 5 milyar olmuş.. 4.500 lira en fazla 15 milyar eder
  • tehdit edecek adam facebooktan yazmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Sasuke_

quote:

quote:

quote:

Bizim 2.500 lira alacagımız vardı 6 senede 5 milyar olmuş.. 4.500 lira en fazla 15 milyar eder

borcun türüne bağlı o mesela 4500 lira kredi kartı borcu olsaydı 20.000den fazla olurdu.eğer tefeci gibi birinden aldıysa borcu 20.000 çok iyimser bi rakam.ben kuyumcudan nakit para için yüzde 30 fazla para verdim,2.300 civarı aldım,kredi kartım ile 3000 lira çekti taksitle.

• quote:

Ana para üzerinden yıllık %100 faiz uygulasa bile 15.000 tl yapmıyor, ya bu herif hesap bilmiyor, ya da hiç sopa yememiş.

Arkadaş bunu ödese ne olacak ki, iki sene sonra adamın başı sıkışınca "yaw ben yine 3.000 tl unutmuşum hesaba katmayı, şimdi 20.000 tl oldu faizle" deyip yine mi gelecek kapısına.

Senet, makbuz, fatura.. artık ne var ne yoksa, hepsini toplayıp savcılığa gideceksin. Ceza almasa bile adam bir güzel madara olduğuyla kalacak.
  • quote:

%148 faiz mi ne oluyor.

4500.n.36
    ----------- = 20000
    1200

Sayısal öğrencisi değilim, faiz böyle mi hesaplanıyordu arkadaşlar? Yanlışlık yapmış olabilirim.
    Ki eğer doğru yaptıysam, %148 faiz mi olur ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Purdew -- 5 Şubat 2010; 13:52:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flara

Aranızda herhangi bir sözleşme imzalanmadı değil mi? Borcu, faiz oranını belirten. Eğer öyleyse korkmana gerek yok, mesajlar devam ederse savcılığa suç duyurusunda bulun, ilgilenirler.

Hiç bir şekilde yazılı belge yok. Ayrıca babama sizin bana borcunuz 15 bin tl dedi ve biz hiç sorgusuz sualsiz ödedik, sonradan 4.5oo tl ekstra limitten harcamışsın onu görmedim diye tutturdu ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkeita

Adam seni korkutmaya çalışmış bence, ki 4500 TL'lik yanlışlığı kimse yapmaz. Hem nasıl bir faiz miş ki 20 000 TL oluyor. Önce ailenle konuş, sonra savcılığa başvur.

Not: Sormayı unuttum aranızda herhangi bir belge var mı? Senet, makbuz gibi?

hayır , belge yok ... sadece alacağım var ve bunu ne olursa olsun alıcam diyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amorph

Yaşa hayatı sevdiğim ... Limon gibi sömürerek, tüm ekşiliğine rağmen tadını alarak yaşa...

Arkadaşlar, sorunla artık ilgilenhiyorlar. Hepinize teşşekür ederim. neticeyi bildiririm ... Çok teşekkür ediyorum. DonanımHaber ailesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

quote:

Yaşa hayatı sevdiğim ... Limon gibi sömürerek, tüm ekşiliğine rağmen tadını alarak yaşa...

Arkadaşlar, sorunla artık ilgilenhiyorlar. Hepinize teşşekür ederim. neticeyi bildiririm ... Çok teşekkür ediyorum. DonanımHaber ailesi

kim ilgileniyo açıkla yaw
  • Ne demek hesaplamadığım ? Hesaplasaydın o zaman desene. Benim hatammı sen hesaplayamamışsın, doğru düzgün hesaplasaydım bilmediğim bir borcun faizini ödemem de
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

quote:

kim ilgileniyo açıkla yaw

Polis'e başvurdum ... Bakalım netice ne olacak ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.