Şimdi Ara

Teflon CD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar birçok yerde bu teflon cd lerin uzun ömürlü olduğu(daha az çizildikleri) konusunda yazılar okuyorum. Arşivlemelerimi yapmak için kaliteli CD arıyorum ama markalı CD'ye de verecek param yok.. Şu an için PRINCO ve NORTECH cd kullanıyorum. Bir problem yaşamıyorum ama çok çabuk çiziyorum. Piyasada DIAMOND marka altı siyah olanlardan başka marka da var mı?

Kullanan arkadaşlar var ise görüşlerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Saygılar,

• onlarla devam et.
    altı siyah olan cd ler sadece boyama.teflon falan değiller..
  • Teflon olanlar hangileri peki.. yani piyasada bu altı siyah olanlara teflon diyorlar bildiğim kadarıyla.
    Sen kullandın mı onlardan mesela.
  • bi arkaradaş aliyomus 500.000 e teflon cd. diyo ki ayni teflon tavalar gibi alti. hiç çizilmiyo. === walla onun yalancisiyim.
  • :))
    Ben de bu şekilde duyumlar alıyorum işte bilen deneyen var ise görüşlerini paylaşmasını istiyorum.
    Teşekkürler.
  • 1 yıldır
    karbon tabir edilen altı siyah cdlerden kullanıyorum (teflon tabirini ilk defa burada duydum)
    nedeni ise gayet basit çizilmiyorlar.
    herkese öneririm. alttaki plastik yüzey çizilmeye karşı oldukça dayanıklı
    100 lüklerin no-name leri yaklaşık 30 milyon tl
    markalıların 35 milyon tl sına alabilirsiniz.
    daha yavaş yazılırlar
    örneğin nortech leri 2.5-3 dakikada yazarken bunları 4-5 dakikada yazıyor writer
    saygılarımla
  • markalı derken DIAMOND mu senin dediklerin.. yavaş yazması önemli değil. bir de video veya müzik formatlarında diğer media aygıtlar ile uyumsuzluk sorunu çıkarıyor mu?
  • Merhaba
    evet markalı olarak sadece diamond ları biliyorum başka marka görmedim
    okutma açısından diğer cdler ile farkı yok sanıyorum.

hatta tabanın siyah olması mantıken laser ışınının yansımasını engelleyeceği gibi bir fikir yürütülürse daha kolay okunabilir olduğu düşünülebilir.
    Müzik setinde denemedim
    ama pc öğelerinde farklılık yok
    saygılar
  • bazı müzik setleri bu karbon(evet teflon değil, pratikte ve teoride imkansız yansıtıcı yüzeyin teflon olması!) CD'leri seçebiliyorlar, yani okumayabiliyorlar, ama ben daha az çizildikleri görüşüne katılmıyorum, sonuçta renk ile değişebilecek bir şey değil bu, olsa olsa alt taraf siyah olduğundan dolayı çizikleri göremeyebilirsiniz[:P] böylece çizilmiyor diye düşünebilirsiniz:)
  • evet çizilmeme olayı tamamen rek farkından dolayı çizikleri belli olmadığından..
    ben kullandım hiç bi farkı yok..
  • arkadaşım şu an elimde bi teflon cd var !! teflon falan hikaye!!
    iyi olmayı bırak kötülüğü bile var!! çizilmede de hiç bi fark yok sen normal cd ye devam et
  • Arkadaşlar media aygıtlarında uyumsuzluk problemi çıkarıyor..
    kesinlikle tavsiye etmiyorum. mp3,audio,video cd lerini bilgisayarda açıyor ama vcd,müzik setinde falan açmıyor..
    çizilme olayı da sadece duyuma dayalı idi..fark olmayabilir. herkese teşekkürler..
  • Eğer Teflon CD nin ne olduğunu merak ediyorsan mart ayına ait PCWORLD dergisinden al bir tane. Ben okudum bunu. Baştan savma teknolojiyle yapılan CD lermiş. Genellikle playstation gibi oyun makinelerinin oyun CD leri bu CD lerden yapılıyormuş.
  • sağol topaz42 bakacağım.. zaten deneyip gördüm..
  • PcKoPaT arkadaşım
    Eğer dergiyi alırsan teflon CD ile ilgili yazıyı yazılabilir CD Writerler incelemesinin sonunda bulabilirsin. Bir kaç cümle ile değinilmiş ama, o bile fikir vermek için yetiyor.
  • Zamanında eski patronum düğün kasetini yakın bir videocu arkadaşı vasıtasıyla cd ye çektirmişti
    A dam cd yi gösterdiğinde inanamamıştım altı siyaha benzer metalik bir renkti
    Yakın arkadaşı olduğundan ve önemli bir kaset olduğundan pahalı cd kullandığını söylemişti
    Yanılmıyorsam 2 sene öncesi 800 000 tl gibi bir fiyatı vardı ama carbon mu teflon mu orasını hatırlamıyorum fakat bu siyah diamondlar gibi tamamen siyah değil metalik bir rengi vardı
  • Teflon CD ler her renkte üretilebiliyormuş Portakal rengi, sarı, turuncu, kırmızı, vs..... Yani ne renk istersen. Adam PC WORLD dergisinde teflon CD ler için ciddiyetten uzak bir teknoloji diye bahsediyor.
  • Ben ssd kullaniyorum cok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.