Şimdi Ara

tees oyuncak setlerini hatırlayan varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bende eskiden şu elektronik oyuncak kitlerinden vardı içerisinde biraç tane direnç (npn pnp) transistör
    kondanstörler vs vardı fakat adamların verdiği devreler ile yalan makinasından ciuuv ciiuuv diye öten sirenlere, radyolara kadarherşeyi yapabiliyorduk. şimdi ise alt tarafı yanıp sönen bir ışık yapmak için (ki ben amatörüm etraftaki şemalara bakarak konuşuyorum) şu 555 entegresini kullanmışlar. fazla abartılmıyormu? bu entegreleri kullanmak büyük kolaylık farkındayım ama sanki biraz b.ku çıkmak üzere sanki. paylaşmak istedim . entegresiz yanıp sönen ışk devresi yapıp yollayan olursa sevinirim.
    birde nasıl çalıştığını anlatırsa

burada ders notları gibi birşey yayınlayıp bunu üst konu yapabilirmisiniz? etrafta türkçe ve düzenli bir kaynak yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horselogy -- 3 Mart 2005, 14:19:21 >

• Entegre büyük kolaylıktır.Sen LM 3909 kullanarak da flaşör yapabilirsin.Sadece bir kondansatör,bir direnç,led ve entegreyi kullanırsın.Eğer entegreler olmasaydı odalar dolusu bilgisayarlarımız olurdu.
  • Hocam bu setin es-3000 expert olan modelinin kitapçığı varsa özel mesaj yolu ile iletebilirmisiniz. Bende 1000 modeli var. Basit devreler sıktı artik. 3000 in kitapibinda daha profesyonel devreler var. O şemalarla elektronikçilerden aldığım malzemelerle yaparım artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up up up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.