Şimdi Ara

Tedavi Etmiyorlar Ağrılara Dayanamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
1
Favori
5.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 69
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eski_nesil (14 mesaj) Magnets_Bitch (4 mesaj) SenseiReki (4 mesaj) BenYoruldumHayat (4 mesaj) Anliyorumm (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (39 mesaj) Mobil (50 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
62 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Tedavi Etmiyorlar Ağrılara Dayanamıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    22 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eski_nesil

Hocam dişim öyle ağırıyor ki ön alt kesici dişlere bile ağrısı vuruyor. Yani çekilmez bir ağrı emin olun ki. Bir derneğin falan bu diş ağrısına yardım edeceğini düşünmüyorum, sonuçta bir medya değeri yok.

Düşünmesen de yardım iste, konunun linkini at. Biride çıkıp sana yardım eder elbet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Param olsa verirdim kardeşim sana aynı durum yüzünden ameliyat ettiremiyorum babamı devlet yapmıyor özelde para istiyor o kadar zor ki bu işler :(

|
    |
    gecmis olsun
    cok zor bir durum dilerim en kisa zamanda sagligina kavusursun.
    devlet dis hastaneleri dis acilleri vs kapali mi?
    eger kapaliysa ozellerle senet yoluyla odeme yapıyor musunuz gibisinden bir sansini dene istersen hocam?

aile hekimlerinin antibiyotik verme yetkisi var mi bilmiyorum ama iltihabi kurutmak icin aile hekimliğinden antibiyotik de isteyebilirsin

|
    |

Kanal tedavisi başarı oranı çok yüksek olmayan bir işlem.Kanal sistemi öyle dümdüz boru gibi olmadığı dallanmalar içerdiği için ulaşılabilen yerlerdeki mikroorganizmalar yok ediliyor.Ancak yan dallar,kanalda tam ölmemiş mikroorganizmaların varlığı,iyi tıkanamamış kanallarda varolan sorun sızma nedeniyle tekrarlanabiliyor.İyi yapılmamış kanaldan kaynaklanabilse de,iyi yapılmış kanallarda da sızıntı olup tekrar sorun çıkabiliyor.Yani dişin çekimden önceki ömrünü biraz uzatmak amaç.Başarılı olursa ne ala.

|
    |
    SmachingCube kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kardeşim MHRS den randevu alır gibi bak. Yarın diş için en yakın hastaneye mesai saatlerinde git. Şuan bir işlem yapmadıkları için randevu almana gerek yok. Zaten boş şuan diş bölümleri. Her türlü muayene için alırlar. Muayneye girince doktor zaten çok sıkıntıda olduğunu görür. Direk antibiyotik yazar. Diş için en iyi ağrı kesici antibiyotiktir. 2 güne birşeyin kalmaz. Antibiyotikleri bitir. O seni aşağı yukarı 2 ay götürür. Ogrencisin anladığım kadarıyla. Antibiyotik bitince direkt git bı MC Donalds veya burger a çalış. Çalışmaya engel bir durumun yok ise. Doktor sana en sıkıntı olan dişin hangisi söyler zaten. O dişten başlarsın yaptırmaya. Maalesef başka çaren yok. Geçmiş olsun bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    91 Mesaj

Herhalde bilgilisiniz diş konusunda. Bir sorum olacaktı. Cevaplayabilir misiniz acaba?
    Daha önce kanal görmüş dişe tekrardan kanal tedavisi uygulanabilir mi? Ben de geçen gittim muayneye kanal yapılacak dedi doktor. Ama daha önceden kanal yapılmış bir disti.

|
    |
    SenseiReki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    147 Mesaj

Bende tinnitus hastasıyım 4 Senedir cektigim sıkıntıyı anlatamam Türkiye'de tedavisi yok 1 tane doktor buldum oda 2 sene önce 8000 TL Para istiyordu... ÇEKİCEZ BAŞKA CARE YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 17 Eylül 2020; 5:2:2 >
    |
    |

SİSTEM: AMD Ryzen 5 3600 İşlemci - Arctic Liquid Freezer II sıvı soğutma Asus Tuf B450-Pro Gaming DDR4 4400 Anakart - Gigabyte RX 5700 XT Ekran kartı- Corsair Vengeance RGB PRO 3600 Rgb RAM 16GB(2x8GB) - Seasonal Focus 750W + GOLD Power Supply - Xpg SX8100 512GB M.2 - Samsung 970 Evo 1TB M.2 - MSI MAG Forge 100M KASA - Philips 27 İnc 75 Hz 4Ms Curved Monitör
  • Teğmen
    145 Mesaj

Evet yapılabilir.Önceki kanal boşaltılıp temizlenip tekrar doldurulabiliyor.Normal kanal fiyatından biraz daha pahalı ve biraz daha uğraştırıcı bir işlem.Dişin durumuna göre başarı oranı değişir.Ama çektirmek istemiyorsanız son bir çare yapılabilir.

|
    |
    Magnets_Bitch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

|
    |
    SenseiReki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    229 Mesaj

Hocam kulaktan dolma ilaç tavsiyesi olmaz ama ben de bu pandemide 1.5 hafta çektim diş ağrısını...Parol dener misiniz...? yan etkisi çok az olan bir ilaç..

|
    |

Hocam geçmiş olsun. Benzer acıyı 1 ay kadar cektim, sonra tanıdık vs buldum da çektirdim kurtulfum çok şükür. Seni çok iyi anlıyorum. Mutlaka çektirmenin yolunu bul tanidiginin tanidigina uzasa bile olur. Bu süreçte acıyı hafifletmek için gerekli olan şey antibiyotik. Antibiyotik yazmasi lazim doktorun. Git antibiyotik iste. Onu verir. Antibiyotik kullandikca iltihap temizlenecek 1 hafta icinde azalicak agrilarin. Hatta 3 4 gun. Başka kendi kendine yapman gdrekenler ise: tuzlu su ile gargara, dişi sürekli tertemiz tutmak, karanfil. O iltihapla hem içerden(antibiyotik) hem de dışarıdan savasmalisin. Ben bir kere agriyi tamamen yendim, 2 hafta gecti yine başladı. Ondan sonra çektirdim zar zor ve kurtuldum. Dedigim gibi cektirmek kesin çözüm ama git antibiyotik al mutlaka. Adini hatirlasam yazardim ama hatirlayamadim.

Edit: Agri kesici konusunda arveles az etki etti bana. Parol ve apranax fort daha etkili geldi. Özellikle parolu saat 6 7 gibi akşam baslarken icerdim sonrasinda da 10 11 r doğru agri zirve yapmadan apranax fort içerdim. Uyurdum maalesef de 5 6 gibi uyandigim hatta 2 de de uyandığım olurdu. Çeken bilir zordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPHA LION KING -- 17 Eylül 2020; 9:27:5 >
    |
    |
    eski_nesil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1208 Mesaj
    Suriyeli kimligiyle git, yaziklar olsun boyle sisteme ne diyimki

Malesef dayanılmaz bir ağrısı var devlet hastanelerinde tamam virusden dolayi bakmiyorsun (bakılması lazım)
    Vatandaş ikinci seçeneği olan özele gidemiyor.(para yok) buna bende dahil oraya verecek paramız yok.

Özel muayene haneleri bitireceğim derken bunu kastettiler sanırım. Halk parasızlık tan gidemicek

|
    |
  • Yüzbaşı
    421 Mesaj

Kardeşim geçmiş olsun. geçen yıl 20'likten sabaha kadar uyuyamadım gibi Majezik gibi bir ağrı kesici sadece 30 dk ayrımı dindirmişti.. hatta öyle ki alıştım ağrıya o ara... neyse ertesi gün özelde gidip 400 tl vermiştim kanal tedavisi yapmışlardı. Hastaneden de randevum vardı ama daha bir haftası vardı bekleyemezdim.

Şimdi senin durumundaki biri de olsa öyle hemen hastaneden randevu alamaz, ya özele gideceksin hemen yada dişinin durumunu önceden fırçalarken vs tespit edip öncesinden diş hastanesinden randevu alacaktın kardeşim.

Bir de şanssızlığın da olmuş, Pandemi dönemine denk gelmişsin..geçmiş olsun tekrardan.

Neyse bundan sonra böyle yapsan iyi olur.

Yalnız burda devletin de hastanenin de bir suçu yok!

Burda suçlu sensin maalesef... diş bu, öncesinde kendini belli eder mutlaka.. genelde yani..

Orijinalden alıntı: mtanhu

Kardeşim geçmiş olsun. geçen yıl 20'likten sabaha kadar uyuyamadım gibi Majezik gibi bir ağrı kesici sadece 30 dk ayrımı dindirmişti.. hatta öyle ki alıştım ağrıya o ara... neyse ertesi gün özelde gidip 400 tl vermiştim kanal tedavisi yapmışlardı. Hastaneden de randevum vardı ama daha bir haftası vardı bekleyemezdim.

Şimdi senin durumundaki biri de olsa öyle hemen hastaneden randevu alamaz, ya özele gideceksin hemen yada dişinin durumunu önceden fırçalarken vs tespit edip öncesinden diş hastanesinden randevu alacaktın kardeşim.

Bir de şanssızlığın da olmuş, Pandemi dönemine denk gelmişsin..geçmiş olsun tekrardan.

Neyse bundan sonra böyle yapsan iyi olur.

Yalnız burda devletin de hastanenin de bir suçu yok!

Burda suçlu sensin maalesef... diş bu, öncesinde kendini belli eder mutlaka.. genelde yani..

Tedavi olamamak nasıl kişinin suçu oluyor?

• Yüzbaşı
    292 Mesaj

Kimmiş o eşşek yüküyle para alan? Ezbere zırvalamakta üstünüze yok. Bekçiyle aynı parayı alan diş hekimi, bordrosunu senin gibi bir cahilin gözüne soktuğunda bu paraya bu iş yapılır mı demişti aynı cahil. Bilmediğiniz konularda ezbere konuşmayı bırakın, kimse kafanıza silah dayamıyor fikrinizi beyan edin diye. Covid salgınını sanki doktorlar icat etti, ayağınız taşa değse doktora çemkiriyorsunuz.

|
    |
    BenYoruldumHayat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İkıncisi dostum öğrencisin ve paran yok. İntihar edecem diyorsun. Git bir özel kliniğe durumu anlat. Doktorlar şeytan degil. Sana yardimci olurlar.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: BenYoruldumHayat

Rezil bir ülkeyiz

Doktorlar eşşek yüküyle maaş alıp hastaya bakmıyorlar

Hakkım haram olsun

Almıyoruz.

Alıyorsak bile hakkımız.

Girebiliyorsan gir okuyabiliyorsan oku çalışabiliyorsan çalış. Yapamıyorsan aldıklarına verdiklerine karışma...

Durmak yok yola devam en az 3 çocuk

|
    |
    DISCOVERY SCIENCE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hakkınsa adam gibi çalışacaksın dünyaları alıp günde 8 saat aglamakla olmuyor

|
    |
    firatkrky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Ekonomi
Gülüş Tasarımı
Masal Oku
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,660
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.