Şimdi Ara

Tecrübesiz arkadaşlar konuya / Lütfen foruma konu açın / Vatan, müşteriyi kazıklamada 1 numara

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce arkadaşım 20 bin liraya toplattığı ve satın aldığı bilgisayarın faturasını attığı çıldırmamak elde değil. Resmen kazık resmen cahilliği suistimal etmekten başka bişey değil. Arkadaşıma giydim geçirdim seni iyi kazıklamışlar şöyle böyle niye bana sormadın diye.

Arkadaşlar bakın vatandan falan özellikle vatandan bilgisayar toplatma, parça alma vs bi durumunuz varsa RİCA EDİYORUM FORUMDAKİ TECRÜBELİ KİŞİLERE SORUN KONU AÇIN. Böylelikle cebinizden ve bilgisizliğinizden dolayı mağdur olmassınız

Vatandakilerin arkadaşıma yaşattıklarını yazıyorum;

1)"Cooler master mb511 sıvı soğutma sığmıyor ona" diyip saçma bişey toz filtreleri vs olmayan cougar marka 750 liralık kasa kitletmişler. Arkadaşıma "şu resmi gösteremedin mi ?" Dediğimde sustu kaldı

Tecrübesiz arkadaşlar konuya / Lütfen foruma konu açın / Vatan, müşteriyi kazıklamada 1 numara

2)Defalarca b450 max versiyonu herhangi bi msi anakart al dememe rağmen vatandakiler "b450 ler sıkıntı yapıyor 3. Nesil ryzenlerle" demişler. Bende diyorumki max versiyonlarda bu sorunun olmadığını söylemedin mi ? Söyledim diyor heriflerde onlardada sorun varmış diye arkadaşıma x570 anakart kitlemişler. Halbuki aynı fpsyi alıcak ve arkadaşım bilgisayar konusunda hiçbir şey bilmiyor

3)Windows usbsi bende var dememe rağmen !! Windowsunu ben yüklüycem sen 150 liraya sadece keyini alıcaksın dememe rağmen arkadaş 750 liraya windows 10 HOME almış

4)Montajın benden dedim hem ben montajı yaparken sende bişeyler öğrenirsin yarın bi gün müdahele edersin dememe rağmen montajı babasının müdahelesiyle vatana yaptırıcaklarmış. Baba müdahelesine bişey diyemem demekki merakı yokmuş toplamaya

5)20 bin liralık sistem toplayıpta rgbsiz ve sadece 1 ssd barındıran bi sistem olmasınıda sizlere bırakıyorum.

Çıkan sonuç;

Sizce şu sistem 20 bin lira verilmeyi hak etmiş bir sistem mi ? Daha yüksek performanslı ram eklenebilirdi, kasa daha az paraya cooler master alınabilirdi, Anakart x570 i geçirmeleri yerine b450 almak varken bebenin cahilliğini kullanmaları falan. ARKADAŞLAR GÖRDÜĞÜNÜZ ÜZERE BİLMEDEN ETMEDEN BİLGİSAYAR TOPLAYIM DERSENİZ ÖZELLİKLE VATANDAKİLER BÖYLE KAZIKLARLAR. RİCA EDİYORUZ PARÇA VE SİSTEM SORULARINIZDA KONU AÇIN CEBİNİZDEN OLMAYIN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• çöp başka bişi degil 20k ya çok rahat 2080ti li sistem yapılır paşa paşa kullanılır vatan eşittir dolandırıcı bunu asla unutmayın bu devirde hala windows 10 a 800 veren varmış ya bunuda gördük çok rahat pro sürümün keyleri satılıyor 40 50 ye

arkadasın 14 gün içinde ürünleri iade edebilir iade etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 17 Eylül 2019; 19:25:9 >
  • Piyasadan yüksek fiyatları bir kenara koyarsak;

x570-p, 3700x, flare x 3200 cl16

Üçlüsünde bir hata yok, en azından gidip boşuna 3800X almamış yada x570-a pro yada gigabyte x570 ud filan almamış, x570-p benimde önerdiğim bir anart, flare x ise samsung b die, cl14 gibi olmasada cl18 3600mhz de kullanabilceğini düşünüyorum

He vatanın bunları bilinçli yaptıklarını düşünmüyorum ama şansına iyi denk gelmiş.
  • Söyledin kanka moralimi bozdun bak cidden falan filan dedi.

Önce olsun bişey olmaz yok şöyle böyle sonuçta para benden çıkmıyor 20 binliralık sistemde 2 bin liralık kazığın hesabı sorulmaz falan dedi ama sonradan yelkenleri indirdi tabi

Bende dedimki olan olmuş sen tak çalıştır bilgisayarını oyna dedim. 10 sene kullanmayı düşünüyomuş. Yardım edicektim işlemciyi autoda kullanmasın diye voltajı kendim belirleyip güzel bi hız belirleyip uzunca gitmesini sağlayacaktım ama iyiliğide yapmayacam. Kendi kazdığı kuyuya düşsün bakalım.

Benim hem vatandakilere şuan ayrı sinirim var hemde arkadaşıma çünkü bana dediki haftasonu almaya gidicez bu daha bugün yani salı gününden babasını tutmuş götürmüş aldırmış bilgisayarı.

Kaç senelik arkadaşıyım benim dediğim herşeyi kenara atıyosa burnunun dikine gidiyosa o işlemciyi otomatikte kullanmayıda 1.40-1.45 voltajda kullanmayıda hak ediyo demekki.

Hadi herşeyi geçtim insan şunu diyemez mi "windows almıycam arkadaşım halledicek". Buna dedimki bende windows iso usbsi var hazır evde duruyo yüklüycem sadece key alıcaksın sen dememe rağmen bunları aklına getiremiyor. Yazık.

Konudan tecrübesiz gençler faydalanabildiği kadar faydalansın bi yere not etsinler

• 3700xi ben 3 aylık ikna etme sonucumda söyledim hocam yoksa arkadaş hala 14nm++++ intel alıyodu amdye bok atan intelden başkası yalan diyen bi insandı. Yani bu aslında intel istiyorumda diyip 9700k falanda kitlerlerdi buna

Rame bende şaşırdım nasıl denk getirmişlerse

Anakart konusunda ise evet sizin önerdiğiniz anakartmış ama arkadaş ne overclock ne bios filan hiçbişey bilmiyor yani bu takıp çalıştırıp oynayacak. E hal böyle olunca b450 de bu arkadaşımın işini görücekti.

Olan oldu ben sadece tecrübesiz arkadaşları bu konu vasıtasıyla azda olsa kurtarma peşindeyim

• 20K'ya 9900K + 2080Ti harici setup almazdım*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 17 Eylül 2019; 20:7:12 >
  • İşte bide benim donanımhabere takılmama laf atıyor dhde takıla takıla ölücü olmuşsun diyor 2011 den beri üye olduğum şu forumda bilgisayar konusunda öğrendiklerimi sayfalara döksem rahat 100 sayfa şey çıkar. Kafama takılan ne olduysa buraya sordum ettim kimler yardımcı olmuşsa gerçekten dualık insanlar. Misal ryzen sisteme samsung ram şart diye çok duyuyordum uyumluluk sorunu vs diye meğerse o ilk nesil ryzen anakartlarda ve işlemcilerde olan bişeymiş ben 3. Nesil ryzen ve 2. Nesil ryzen anakartımı samsung çipsiz ramlerimle kullanıyorum ve anakartın uyumluluk listesinde olmayan ram bile aldım alabilirsin bi sorun çıkmaz dediler ciddende öyle çatır çatır xmpde açıyorum istersem cl değerleriyle oynayıp 3466 mhzdede çalıştırabildim ne mavi ekran ne bişey.

Bu forum bazen bilgi kirliliği olsa bile her türlü biz kullanıcılar yararına. Mesela msi evokelerdeki termal pad hatası falan. 5700xt istiyorum deseydi buna evokede kitlerlerdi.

• Sistemde ki ana birimlere bakıldığında herhangi bir hata olmamak ile birlikte çevre birimler ve işletim sistemi gibi eklentiler fiyatı şişirmişe benziyor aksi takdirde

3700x x570 16 bellek 2070 süper cougar puritas kasa tt toug serisi 750w power 1tb hdd 1tb evo m2 ssd cooler master ml240l sıvı soğutma vs bunlar alınası modeller fakat bu fiyata daha iyisi elbette olabilirdi diyecek bir şey yok güle güle kullansın.
  • valla insana senin gibi arkadaş lazım ama kıymetini bilememişler :D takma kafana boşver, insanların parası çok demek ki. bizim gibi olsa inciğini cinciğini araştırarak en f/p ürünleri seçmeye çalışırdı.

2 aydır sistem topluyorum kafamda indirim beklemekten helak oldum. ekran kartına kafayı yaktım. bir sürü şey okudum sonuç dersen hala karar vermedim.
  • o kadar key satılırken 800 lira mı vermiş w10'a
  • Sağol hocam. Darısı hepimize

Dedimki windowsun benden. Dinlememiş gitmiş almış

B450 al dedim hatta kendiside seninkinin max versiyonunu alıyım b550 falan beklemiyim dedi hay hay tabi olum öyle yapıcan zaten dememe rağmen gitmiş x570 olanı almış. Hayır bide ekran kartı pci express 3.0 ama aldığı anakart 4.0 desteği bile var kullanamayacak doğal olarak. Gerçi 4.0 olması şimdilikte bişey ifade etmiyor 3-4 sene sonra ekmeğini yiyecek insanlar

Bide dedimki montajın benden hem ben yaparken sende tecrübe edinirsin dedim bişey olduğunda müdahele edersin dedim onada babası "siz yapamazsınız bişey olur" demiş. Halbuki şuanki sistemin parçalarını ayrı ayrı alıp kendim montajlarım diye kararını vermiştim bi kaç kişiyede sormuştum herifler "ortaokul liseye gidenler bile kendisi topluyor artık şahit olduk bir çok kez" dediklerinde dedim ben yaparım bu işi. Sonuç; power düğmesine basmamla birlikte please select boot ekranı geldi kendimi tebrik ettim. Windows 10 uda kurmakla beraber zevkli bi emek vermiş oldum. Babam bile ilk başta bunları alıyosun alıyosun ama nasıl montaj yapıcan dediğinde kendim yapıcam dediğimde "hadi bakalım" diye geçiştirmişti sonuç olarak kendim toplayıp düğmeye bastığımda oda şaşırdı helal olsun dedi çünkü benim ilk kez yaptığım bişeydi. Büyüklerimizin ön yargıları kısacası...

Ayrıca vatandakilerinde arkadaşımı yanlış yönlendirmeleri doğal olarak. Ekran kartını msi alsaydın dedim onlarda demişlerki "asustan daha az şikayet geliyor" herifler donanımın kalitesini şikayetin çok veya az olmasına göre belirliyolar bak sen. Hiç satılmayan bi üründende şikayet gelmez reklamını yapamıyodur servis ağı yaygın değildir falan şimdi o ürün sağlam demek ki o zaman. Donanım dünyasında her an herşey sıkıntı çıkarabilir senin montajı yaparken veya parçaya nasıl davrandığın bile önemli.

Olan oldu ama benim şuanki maksadım tecrübesiz arkadaşlarımızın üstün körü heleki vatan computer gibi ürünü satıyım arkama yaslanıyım geri kalan konularda zaten yardım etmem mantığıyla hareket eden bi firmaya paralarını kaptırmamaları. Çevrenizde bilgisayara ilgisi olan toplamaya ilgisi olupta bilgisi olmayanlar için örnek olması gereken bi konudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 17 Eylül 2019; 20:59:4 >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    o arkadasınla iletişimi kes telefondan engelel büyük bir hayrı olur
  • Bugün yeni sistem toplayacak olsam ilk açacağım sayfa yine Vatanbilgisayar olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rtx2080ti sistem toplanırdı bu fiyatlara.
    Ama vatanda çalışanlar iyi prim almıştır önerdikleri ürünlerden.

• Bende onu demiştim. Sattıktan sonra kıs kıs gülecektir arkadaşları arasında bugün şu ürünü aldırdım haha diye. Gözü açık azcık dişini gösteren bi müşteri kitlesiyle uğraşmadıkları için böyle rahatlar

• 14gün iade hakkı var.Memnun olmadığını belirterek komple sistemi iade edebilir veya parça değişimi yapabilir.Bu fiyata bu sistem olmamış.
  • Mağazadan alındığı için iade durumu var mı ?
    14 gün Mesafeli Satış Sözleşmesi için geçerli değil mi ?

• Mağazadan elden alınan ürünlerde iade hakkı yok. Net üzerinden ise epey uğraşmanız gerek. Paket açılmışsa ilk etapta almıyorlar. Tüketici hakem heyetine gidiyorsunuz vaktinizi alıyor.
    Sistem arkadaşın acelesine hevesine gelmiş. Garanti konusunda vatan tecrübelerime göre sınıfta kalıyor. İnventus amazon varken vatandan almak fazla zengin işi
    Sistem indirimler takip edilerek çok daha uygun fiyata çok daha kaliteli parçalarla toplanabilirdi. Ama arkadaşın 20 bin cash i direk verdiğine göre kendisi için pek sorun da olmayacak gibi. Geçmiş olsun acı tecrübe

• 20 bine 2070li bilgisayar alanın aklından şüphe duyarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.