Şimdi Ara

Tecrübe ettiğiniz Analog interconnect ara kablolar ve düşünceleriniz.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
5
Favori
4.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Frontlar klipsch rf 82 center klipsch rc 62 avr pioneer sc lx71 stereo amfi harman kardon 3490 kaynak pioneer bdp 51fd avr ve stereo amfi pre olarak bagli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sayın yuzbasım. gerci bana sormadın ama sizlerle paylasmak isterim. oncelikle sinema sisteminde hoparlor kablosunun hepsi aynı marka ve model olmalı . solid bir sistemin oldugu icin Chord Carnival SilverScreen multistrand bir kablo oldugu icin uygundur...yinede seste suda olsaydı dedigin bir nokta varmıdır?
  • Chord silverscreen ile sisteminiz tizin doruklarina ulasacaktir...tavsiye etmem..multi saf bakir iletkenli bir kablo deneyin bir kac giris ve giris ustu sinifa ait tavsiye verebilirim;

Dh labs odyssey
    Supra ply 3.4
    Black rhodium jive
    Ecosse cs2.3
    İxos xhs 706 gamma geometry

Bunlar iyi kablolar bulunabilirlerse gonul rahatligiyla alinip kullanilabilirler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 14 Temmuz 2012; 2:03:06 >
  • black rhodium düşünüyorum.bunların ucuna banana tavsiye edermisiniz.yoksa çıplakmı daha iyi olur.merkez içinde kullansam çok fark olurmu sinema performansında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34yilmaz

sayın yuzbasım. gerci bana sormadın ama sizlerle paylasmak isterim. oncelikle sinema sisteminde hoparlor kablosunun hepsi aynı marka ve model olmalı . solid bir sistemin oldugu icin Chord Carnival SilverScreen multistrand bir kablo oldugu icin uygundur...yinede seste suda olsaydı dedigin bir nokta varmıdır?

genelde heavy metal gibi sert müzikler dinlerim.distorşın gitar sesini önde duymak isterim bununla birlikte vokal tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Kablo işinde şoyle de bir gözlemim var...kablonun yapisinda ne kadar cok eleman malzeme,ekranlama vs..varsa ne kadar cok katman varsa ses ozellikle insan seslerinin oldugu frekans araligi o kadar cok kapaniyor...Fakat tam tersi alt frekans ve ust frekanslar açiliyor hele ki bir de işin icine gumus girerse...

Her neyse ust seviye referans serilerinde de goruruz incecik kablolar var fazla ekranlanmamis, yalitilmamis kablolar ve denediginizde test ettiginde goruyorsunuz ki sanatci sarkiyi seslendirirken resmen ben burdayim diyor..uzun lafin kisasi cok fazla sarip sarmalanmis kablolarda bazi frekans bosluklari ve kayiplar oluyor...Ben sahsen cok fazla katmanli ve duble yalitilmis kablolarin giriş seviyesi Sistemler icin cok yanlis secim olabilecegini dusunuyorum...Zaten genelde bu ise yeni baslamis olanlarin sistemleri sinirli kapasitede olan guçsuzce sistemler ve boyle kablolari secerek kendi sistemlerinin onunu kapatiyorlar....

alper bey..butun olay senin yukardaki son cumlelerinde saklı. senin soyledigin basın ve tizin sismesi.. .soyle anlatmaya calısım. bu sorunları kablo ile duzeltemeyiz..kısaca dogru sistem nasıl calmalı. bas ve tiz kesinlikle vokalin arkasında olmalı onune gecmemeli flat olmalı yani sesi actıgımızda once solistin sesini duymalıyız. pioneer,sony, technics vs. cihazlarda bunu yakalamak hayal. bir cihaz icin en zor sey orta sesleri dogru ve detaylı verebilmektir. bas ve tizi kısıp volumu actıgınızda berbat bir ses cıkar bu cihazlar bunu kapatabilmek icin bas ve tiz kontrol unitesi kullanır. malesef bizde dogru ses diye buna alısırız. oysa highend cihazlarda cello ve accuphase haric tone kontrol yoktur..peki ne yapmalıyız. butcemiz yettigince .butceli ingiliz cihazlara yonlenmeliyiz. rega,creek,cambridge azur vs..gercekten detaylı ve dogal calıyorlar. digerlerine verilen paralara yazık. kablo sonra gelir sistemin ekolayzırı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

sayın yuzbasım. gerci bana sormadın ama sizlerle paylasmak isterim. oncelikle sinema sisteminde hoparlor kablosunun hepsi aynı marka ve model olmalı . solid bir sistemin oldugu icin Chord Carnival SilverScreen multistrand bir kablo oldugu icin uygundur...yinede seste suda olsaydı dedigin bir nokta varmıdır?

genelde heavy metal gibi sert müzikler dinlerim.distorşın gitar sesini önde duymak isterim bununla birlikte vokal tabi.

yuzbasım...black rhodiumun yanında solidcore kablo (tek telli) dene derim..kabloyu sistemde denemeden alma..ilerde a class calısan solid bir anfi hedefin olsun...umarım hersey gonlunce olur.
  • Cok tesekkurler yilmaz bey. Guzel ve faydali bi baslik umarim kavga ve gurultusuz devam eder.

• quote:

Cok tesekkurler yilmaz bey. Guzel ve faydali bi baslik umarim kavga ve gurultusuz devam eder.

isallah..bu baslık altındaki arkadasların kablo konusuna bu kadar ilgi gostermeleri ve ugrasmaları beni hem sasırttı hemde cok sevindirdi.bundan 10-15 yıl once kabloya para yatırmak gereklimi gereksizmi diye tartısılıyordu.. .arkadasların hepsi konuya ilgili ozellikle alper bey cok bilgili cıkacak sonucu onceden kestirebiliyor.buda tecrubesini gosteriyor... kablo konusunda baya kafa yormus.. bircok kablo denememe ragmen bende kablo olayında tam aradıgımı bulamadım . bir tarafı duzeltirken bir taraf hep bozuldu..lambadan daha zor bir konu...
  • Estagfirullah dilimizin döndugunce bir seyler paylasmaya calisiyoruz cok daha bilgili, tecrubeli bazi arkadaslar var ama maalesef sıkılmışlar artik paylaşim yapmiyorlar ;)

• quote:

quote:

Cok tesekkurler yilmaz bey. Guzel ve faydali bi baslik umarim kavga ve gurultusuz devam eder.

isallah..bu baslık altındaki arkadasların kablo konusuna bu kadar ilgi gostermeleri ve ugrasmaları beni hem sasırttı hemde cok sevindirdi.bundan 10-15 yıl once kabloya para yatırmak gereklimi gereksizmi diye tartısılıyordu.. .arkadasların hepsi konuya ilgili ozellikle alper bey cok bilgili cıkacak sonucu onceden kestirebiliyor.buda tecrubesini gosteriyor... kablo konusunda baya kafa yormus.. bircok kablo denememe ragmen bende kablo olayında tam aradıgımı bulamadım . bir tarafı duzeltirken bir taraf hep bozuldu..lambadan daha zor bir konu...

Tecrübe ettiğiniz Analog interconnect ara kablolar ve düşünceleriniz..
  • Sistem guzel gorunuyor

• quote:

Sistem guzel gorunuyor

cd. musical fidelity

anfi:classe audio pre/power

kolon: focal jm lab.elektra 906

kablo. kimber select

power cords: van den hul mainstream
  • Stand'in markasi nedir focalin orjinal standi mi?

• quote:

Stand'in markasi nedir focalin orjinal standi mi?

alper gnd...evet stand orjinal focal..darısı senin basına.
  • :)))))

• Merhaba. interconnect kablo almak istiorumm Ama iki kablo arasında kaldım.

AudioQuest sydney

Kimber Kable Tonik

Sizce hangisini seçsem ?

not : Logitech Z623 sisteme bağlayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasTek

Merhaba. interconnect kablo almak istiorumm Ama iki kablo arasında kaldım.

AudioQuest sydney

Kimber Kable Tonik

Sizce hangisini seçsem ?

not : Logitech Z623 sisteme bağlayacağım

hocam yanılıyor olabilirim yalnız z-623 için öyle bir kablo gereklimi emin değilim.alper hocam el atarsa daha iyi anlarız bence :)

Bende kendime bir ses kartı aldım Audiotrak Prodigy HD2 Advance. bu karttan amfiye de bir kablo ihtiyacım var ama bakıyorum hem çok yüksek bir bütçem yok hemde dandik bişeyde olsun istemiyorum. sisteme uygun olan orta yollu bir kablo arıyorum :)
  • Sn Aryel bu eski konuları siz buldukça böyle konular vardı zamanında sahiden diyorum kendi kendime.. Neyse eğer bağlantı şekli uygunsa Logitech için de kullanılabilir bu tip kablolar ama gerekli mi olur gereksiz mi olur orası tartışılır açıkçası ben tenezzül etmezdim böyle bir değişime çünkü Logitech'in fiyatı kadar hatta daha pahalıya ara kablo alıp takmak biraz abes olurdu..
  • quote:

Sn Aryel bu eski konuları siz buldukça böyle konular vardı zamanında sahiden diyorum kendi kendime.. Neyse eğer bağlantı şekli uygunsa Logitech için de kullanılabilir bu tip kablolar ama gerekli mi olur gereksiz mi olur orası tartışılır açıkçası ben tenezzül etmezdim böyle bir değişime çünkü Logitech'in fiyatı kadar hatta daha pahalıya ara kablo alıp takmak biraz abes olurdu..

Alper Hocam dolaylı yoldan senden birşeyler kapmaya çalışıyorum hep. Diğer üstadlar sakın üstüne alınmasın ama senin yaptığın incelemeler ve değindiğin konular olsun hep kendime pay çıkarabildiğim bişeyler bulduğum konular oluyor. Araştırmaya devam

ve üşenmeyip bu yazdıklarıma sorduklarımı araştırıp derinlerden gündeme taşıdığım konulara cevap verdiğin için ayrıca teşekkür ederim Alper hocam
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.