Şimdi Ara

Tecnisat SkyStar Usb 2 HD yardım edin lütfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben Tecnisat SkyStar Usb 2 HD CI almayı düşünüyorum.Fakat bunun birde normali var Tecnisat SkyStar Usb 2 HD... CI nın farkı ne ?
    Ve bu hd yayını izlemek için uydunun da desteklemesi gerekiyormu?
    Bizim eve merkezi sistemden uydu kablosu çektiler.
    Bunla hd izleyebilirmiyim?Boşuna fazla para verip hd si almayım.Uyduya göre değişiyorsa eğer.
    cihazı alınca eve çektikleri kabloyu direk cihaza mı bağlayacam?
    Fazla bilgim yok bu konularda lütfen yardım edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: foe44

Merhaba ben Tecnisat SkyStar Usb 2 HD CI almayı düşünüyorum.Fakat bunun birde normali var Tecnisat SkyStar Usb 2 HD... CI nın farkı ne ?
    Bunla hd izleyebilirmiyim?Boşuna fazla para verip hd si almayım.Uyduya göre değişiyorsa eğer.

Selam,

Usb olan modeli harici (external) olarak bağlanabilen tipte tv kartıdır. Masaüstü PC yada
    laptop'a haricen usb portundan bağlanabilir.

Anten tesisatının SD'si HD'si olmaz ! Yani merkezi uydu sisteminden yararlanabilirsiniz.

Cihazı alınca, "F" konnektörü ile bağlantı yapmalısınız.

PC'de kullanmalısınız. PC'ye usb porttan bağladıktan sonra kartın tanıtımını tamamladıktan
    sonra, PC'ye DVBViewer 4.50'yi kurunuz. DVBViewer arayüzle izleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Merhaba ben Tecnisat SkyStar Usb 2 HD CI almayı düşünüyorum.Fakat bunun birde normali var Tecnisat SkyStar Usb 2 HD... CI nın farkı ne ?

Selam,

Usb olan modeli harici (external) olarak bağlanabilen tipte tv kartıdır. Masaüstü PC yada
    laptop'a haricen usb portundan bağlanabilir.

Anten tesisatının SD'si HD'si olmaz ! Yani merkezi uydu sisteminden yararlanabilirsiniz.

Cihazı alınca, "F" konnektörü ile bağlantı yapmalısınız.

PC'de kullanmalısınız. PC'ye usb porttan bağladıktan sonra kartın tanıtımını tamamladıktan
    sonra, PC'ye DVBViewer 4.50'yi kurunuz. DVBViewer arayüzle izleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Yukarıdaki iki modelden birisinde CI var.70-80 lira daha fazla.CI özelliği nedir?Daha mı iyi görüntü kalitesi oluyo CI da yoksa başka bir özellik mi?Ve son olarak bu modeller dışında sizin önerebileceğiniz bir kart var mı?
  • Selam,

CI = Common Interface = Koşullu Erişim Birimi = Modül yuvası

Modül = PCMCIA port'a takılan ve içinden mikro çip'ler barındıran yassı donanım parçası.
    (PCMCIA card)

Şifreli yayın yapan platformların smartcard' ları modül'e takılır. Modül'de CI yuvaya takılır.

Skystar HD uydu tv kartını tavsiye ederim. İnternal(dahili) olanını PC'imde kullanıyorum.

Bu forumda "prof" diye bir marka vardı galiba... Onu da alabilirsiniz. Fiyatıda uygun...

Kolay gelsin.
  • Peki usb TECHNISAT Skystar HD2 alsam sonradan buna veya bilgisayara usb den CI slot takma imkanımız var mı?
    Leptopta kullanacam.
  • quote:

Peki usb TECHNISAT Skystar HD2 alsam sonradan buna veya bilgisayara usb den CI slot takma imkanımız var mı?
    Leptopta kullanacam.

USB TECHNISAT Skystar HD2 tv kartı ile direkt veri alışveri yapacak şekilde bağlantıları
    yapabilirseniz olabilir tabii...

USB tv kartının CI slot'lu modeli varsa, şimdiden o modelden almanız daha doğru olur.
  • Piyasada usb den ekstradan takılan CI slot var mı? Ben aradım bulamadım da?Pc lere takılanları var dahili olarak.Leptoba takılanı var mı usb den?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foe44 -- 7 Ocak 2011; 22:11:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.