Şimdi Ara

Teclast X98 Pro = X5 Z8500+Win10+4gb ram (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
5.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En iyi performansta çalış komutunu kendisine veriyor zaten. İşlemci zarar görmesin diye hız azaltarak sıcaklığı düşürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnomer

En iyi performansta çalış komutunu kendisine veriyor zaten. İşlemci zarar görmesin diye hız azaltarak sıcaklığı düşürüyor.

anladım hocam. çok teşekkkür ederim.
  • merhaba arkadaşlar elimde 1 adet teclast x98 pro var isteyen pm atabilir ilanıma bakabilir
  • erosbos kullanıcısına yanıt
    merhaba ürünü hangi siteden ve nasıl aldınız ? gümrük filan ödediniz mi ?
  • Ozellikleri cok guzel ama malesef ulkemizde yok olsada cok pahali olur. Yurt disindan ucuz yollu guzel birsey edinmek adina yurt icindeki 2 yil garantiyi riske etmeyip buyuk ihtimal yarin casper n310 modelini alacagim. Șu tablet turkiyede olsa tadindan yenmezdi vallahi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Habilglms

Geekbuying ten aldim. Saticiya gift ve 20 dolar yazdirdim paketin ustune. 20 gun olmadan geldi. Gumruk falan hicbirsey odemedim. Temiz alisveris oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: erosbos

quote:

Orijinalden alıntı: Habilglms

Geekbuying ten aldim. Saticiya gift ve 20 dolar yazdirdim paketin ustune. 20 gun olmadan geldi. Gumruk falan hicbirsey odemedim. Temiz alisveris oldu.

Taksit yapılıyor mu peki ?
  • Forumlarda artık eskisi kadar yazmıyorum.
    Fakat -çan eğrisi populasyonunun tipik bir ferdi olmaktan hiçbir zaman kurtulamamış biri oluşum itibarıyla- böyle kimi detay konularda şu ülkedeki şu halimize gerçekten de acıyorum
    Çünkü acınacak haldeyiz.
    Bizim milli spor zaten "beyin jimnastiği" idi. Fakat şimdi maşallah "akıl yürütme canavarı" olduk.
    Elbette buraya -ben de dahil- herkes "tecrübesi" olanlardan fikir almak için yazıyor.
    Fakat onca yılın masaüstücülüğü ardından telefondu tabletti aptal gibi neredeyse sabahlattığım gözlerime acıyorum.
    Diyeceğim, şu aletlerin "toplam veri yolu" karakteriskleri hakkında kim ne biliyor?
    Fakat 4Gb´ı görünce atlıyoruz.
    Halbuki gayet açık işte şu işlemciler beş para etmez.
    Şimdi ben böyle dedim diye "nerede kullanacağına bakar" diyecek olanlar olacağını da biliyorum.
    Fakat olmuyor işte.
    İş geliyor en nihayet I7 + min 4gb + win10´a yaslanıyor.
    Herhalde -tıpkı workstation faslında olduğu gibi- yine hayallerle idare edeceğiz.
    Veya mesela "3G tabletin telefon özelliğini nsaıl açabilirim?" gibisinden geyik kuyruklarına takılmanın da ayrı bir hazzı olur.
    Ben de adama gift+20$ yazdırtsam gümrükçülerin piyangosu kesin bana çıkar.
    Şu dünyada "arpa peşindeki tavuklar"dan pek de farkımız yok.
    "Tost aleti"nden "hangi tablet"e kadar, herkese kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstdem

Forumlarda artık eskisi kadar yazmıyorum.
    Fakat -çan eğrisi populasyonunun tipik bir ferdi olmaktan hiçbir zaman kurtulamamış biri oluşum itibarıyla- böyle kimi detay konularda şu ülkedeki şu halimize gerçekten de acıyorum
    Çünkü acınacak haldeyiz.
    Bizim milli spor zaten "beyin jimnastiği" idi. Fakat şimdi maşallah "akıl yürütme canavarı" olduk.
    Elbette buraya -ben de dahil- herkes "tecrübesi" olanlardan fikir almak için yazıyor.
    Fakat onca yılın masaüstücülüğü ardından telefondu tabletti aptal gibi neredeyse sabahlattığım gözlerime acıyorum.
    Diyeceğim, şu aletlerin "toplam veri yolu" karakteriskleri hakkında kim ne biliyor?
    Şimdi ben böyle dedim diye "nerede kullanacağına bakar" diyecek olanlar olacağını da biliyorum.
    Fakat olmuyor işte.
    Herhalde -tıpkı workstation faslında olduğu gibi- yine hayallerle idare edeceğiz.
    Veya mesela "3G tabletin telefon özelliğini nsaıl açabilirim?" gibisinden geyik kuyruklarına takılmanın da ayrı bir hazzı olur.

Sırf şu eşek ölüsü gibi laptop'u sağa sola taşıyıp durmayayım diye Windows tablet arayışına girdim. Niyetim cihaz üzerinde exe ile çalışırken Memu ile sanal Android oluşturmak, film-dizi izlemek, ofis programlarını kullanmak vs. vs. daha çok ofis bilgisayarı gibi düşünün.
    Fakat bu windows işletim sistemi daha tabletlere tam oturmadı anladığım kadarıyla. Hangi konuya baksam vay efendim ekran ters dönüyor, yok efendim şuraya dokunuyorum burayı algılıyor, aman efendim çok ısınıyor...
    Sonra sizin dediğiniz gibi şu noktaya geldim; henüz Windows tabletler için çok erken. Üzerindeki işlemciye sistem özelliklerine bakmadan Windows 10 kurup satışı yapılan tabletten pek hayır gelmeyecek gibi. Ben koca laptoptan bile doğru dürüst verim alamazken laptopun 2 katı çözünürlükte ama yarısı boyutundaki ekrandan nasıl verim alabilirim bilmiyorum.
    Benim anlamadığım bir diğer nokta, netbooklarda formattı driverdı sesti cart curttu sorunsuz çalışırken nasıl oluyor da her şeye uyumlu Windows tabletlerde verimsiz çalışıyor? Babamın kullandığı netbook'un işlemcisi bu tabletlerden kötü olmasına rağmen stabil bir çizgi çizerken bu tabletler nasıl oluyorda bir yerlerde yan çiziyor anlayamıyorum.
    Her şeyin en iyisi olsun en yenisi olsun diye diye dünya para döktü millet şu cihazlara sonunda da şişirilmiş bi balon olduğu ortaya çıkıyor şimdi.
    Benim hayaller sonraki bahara artık. Biz sırtlanıp götürelim laptopu yine kaplumbağa gibi. Öyle gözüküyor ki Android tablet alıp keyfime bakacak Windows etrafında pek dolanmayacakmışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstdem

Forumlarda artık eskisi kadar yazmıyorum.
    Çünkü acınacak haldeyiz.
    Fakat olmuyor işte.

Yazdiklariniz sadece son cunkesine cevaben yaziyorum. Arkadas sormus nerden aldiniz gumruk cikti mi diye. Ben hayir cikmadi ve su siteden aldim dedim. Sen de al demedim. Net cevap verdim. Alip almamak sorana kalmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam
    Sırf şu eşek ölüsü gibi laptop'u sağa sola taşıyıp durmayayım diye Windows tablet arayışına girdim. Niyetim cihaz üzerinde exe ile çalışırken Memu ile sanal Android oluşturmak, film-dizi izlemek, ofis programlarını kullanmak vs. vs. daha çok ofis bilgisayarı gibi düşünün.
    Fakat bu windows işletim sistemi daha tabletlere tam oturmadı anladığım kadarıyla. Hangi konuya baksam vay efendim ekran ters dönüyor, yok efendim şuraya dokunuyorum burayı algılıyor, aman efendim çok ısınıyor...
    Sonra sizin dediğiniz gibi şu noktaya geldim; henüz Windows tabletler için çok erken. Üzerindeki işlemciye sistem özelliklerine bakmadan Windows 10 kurup satışı yapılan tabletten pek hayır gelmeyecek gibi. Ben koca laptoptan bile doğru dürüst verim alamazken laptopun 2 katı çözünürlükte ama yarısı boyutundaki ekrandan nasıl verim alabilirim bilmiyorum.
    Benim anlamadığım bir diğer nokta, netbooklarda formattı driverdı sesti cart curttu sorunsuz çalışırken nasıl oluyor da her şeye uyumlu Windows tabletlerde verimsiz çalışıyor? Babamın kullandığı netbook'un işlemcisi bu tabletlerden kötü olmasına rağmen stabil bir çizgi çizerken bu tabletler nasıl oluyorda bir yerlerde yan çiziyor anlayamıyorum.
    Her şeyin en iyisi olsun en yenisi olsun diye diye dünya para döktü millet şu cihazlara sonunda da şişirilmiş bi balon olduğu ortaya çıkıyor şimdi.
    Benim hayaller sonraki bahara artık. Biz sırtlanıp götürelim laptopu yine kaplumbağa gibi. Öyle gözüküyor ki Android tablet alıp keyfime bakacak Windows etrafında pek dolanmayacakmışım.

Çok haklısınız. -Bilhassa bu düzey paralar için- erken.

Benim kabullenemediğim, adeta geri dönüştürme tesislerinden çıkma bu ürünlerin bizlerin "fakirane" kategorisine itelenmeye çalışılmaları.
    İşin kötüsü bende kaplumbağa da yok (sizdekinin kıymetini bilin :) ).

Daha dün gençten bir arkadaş (ve eşi) "kayınvalide acıdı bize, kartı vereyim gidin alın bari beğendiniz birşey dedi" biz de gittik bulabildiğimiz en pahalısını aldık, dedi.
    Yani, 3. dünyada son fırsatlarını kullanan bir I7 notebook...
    Şu dünyaya gönderilmiş adam vatandaşta hiç olmazsa "koşan tavuk" şansı olması lazım...

• son 3 4 yoruma cevap olarak bişeyler yazmak istedim şu anda benim de kullandığım teclast x98 proya sanki 3000 tl vermişiz gibi yok stabil değil vs denmesi garibime gitti cihazı kullanmamısşınız belli windows kısmı bence çok çok iyi çalışıyor hd ayarlarda pes 2013 oynuyorum ya bu cihazı ben 800 küsür liraya almışım 800 liraya dediğn gibi bir i7li laptop varsa onu alalım tabiki i7 daha iyi çaışacak üstelik ekranı çok güzel bu cihazın youtubedan 4k video bile izledim takılma vs olmadı üstelik cihazda android 5.1 de var inanaırmısınız windows daha iyi çalışıyor androidden ofis programlarını kullanıyorum gayet güzel çalışıyor tarayıcı yine çok iyi ha kötü yanı yok mu var tabi mesela hoparlörü film vs izlenmez çok az ses çıkıyor 4.5 saat civarı pil süeri var bu da kötü ama toplam aldığın pakete bakınca fiyatından daha fazlasını veren bir alet.
  • şuan win 10 tablet alınacaksa en güçlüsü x98 pro ve muadilleri arkadaşlar ne almamızı bekliyorsunuz gidip içinde z2760 olan samsung Windows tablete 1200 lira para mı vereyim ?
  • Arkadaşlar yanlış anlıyorsunuz.
    Ben bu cihaza evde kendim format atmak istediğimde 40 takla atacak mıyım?
    Elimdeki i5 işlemcili makine bile Windows 10'da zorlanırken bu tablet ile Win 10 performansını üst düzey yaşayacak mıyım?
    Bunlara göre yorum yapın lütfen. Kimse 500 liralık cihazdan 2500 liralık performans beklemiyor. Sadece 500 liraysa bir cihaz 500 liralık iş görmesi gerekir. Win 10 kurupta iki gün sonra sistem cortlayacaksa kasacaksa ısınıp patlayacaksa ekranı sapıtacaksa manası yok bu parayı dökmenin. Gider 1200 verirsiniz ömürlük alırsınız demek istediğim budur.
    Herkes elinde ne kadar para varsa o parayı bu cihazlara dökmeye çalışıyor en iyisini en pahalısını en kalitelisini almaya çalışıyor ama bu yaklaşım çok yanlış bana göre.
    Eğer diyorsanız bu cihaz dual boot'ta sıkıntı çıkarmıyor, sistem formatlamak ve işletim sistemi kurmak çok kolay, uygulama arası geçişlerde hiç bir sıkıntı yok, sisteme yüklendiğimde altından kalkabiliyor canavar gibi çalışıyor; o zaman derim ki alayım bende kullanayım. Çünkü sürekli seyahat ettiğim için laptop taşımak bana zulüm oldu artık.
    Yaptığım iş belli. Memu adlı sanal Android işletim sistemini devamlı açık tutuyorum PC'de, ek olarak film izliyorum, sürekli olarak internet tarayıcı kullanıyorum. Tablet olmasının avantajını kullanarak alır elime kitap okurum hep elimin altında olduğu için dizi izlerim. E madem Windows o zaman kurarım exe'leri çatır çatır kullanırım.
    Eğer bunları yaptıracaksa bana tek bir donma kasma olmadan alayım kullanayım.

500 lira verip aldığınız sistem zamanın netbooklarından daha iyi bir sistem. Zamanın netbookları hala taş gibi çalışmakta ve bu işleri görmekte. Bu cihazın onlardan bir artısının olması gerekiyor bana göre. Eğer bu dediklerimi yapamıyorsa zaten 300 liraya alacağım herhangi bir android tablet ile bunların tamamını rahatlıkla yapabilirim. Bana bu cihaza vereceğim ekstra 200 lirayı hakedecek şeyler söylemeniz lazım.

• Fiyatina gore ozellikleri gayet iyi

• Bu cihaz mi yoksa x16 pro mu arkadaşlar yakın zamanda sipariş vereceğim de.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

Bu cihaz mi yoksa x16 pro mu arkadaşlar yakın zamanda sipariş vereceğim de.

hocam biraz bütçeyi zorlayıp teclast x16 power al ben bunu satabilirsem x16 power alacağım 400 dolar civarı ama çok iyi özellikleri var
  • mühendisomer M kullanıcısına yanıt
    Çıkamam o bütçeye daha Laptop alacam hocam bana x16 pro da yeter

• Ben su tablet urunlerinin fiyat araliklarini bir turlu anlamiyorum. 8300 islemci 17 dolar , 8700 islemci 27 dolar . Mimari ayni, devre tasarimi ayni, depolama, ram ayni . hadi 2 GB rami 4GB yaptin diyelim. malzeme olarak ortaya cikan fark tas catlasa 30 dolar. bu ne arkadas ya .. yavas cihazlara mahkum ediyorlar sonra insan.
  • zengier Z kullanıcısına yanıt
    Üretim, kasa malzemesi, pil kalitesi, ekran kalitesi hepsi fiyata etki ediyor. Bu arada 8500 olan 27dolar. 8700 modeli 37 dolar. Bunların yanında yüksek hızlı işlemci daha çok sıcaklık üreteceği için soğutma devreye giriyor. En basitinden bakır bir levha koyması lazım bu da ekstra ücret demek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.