Şimdi Ara

Teclast x98 Air 2/3G [AnaKonu] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
5
Favori
7.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boot ederken brick((sanırım hard) oldu tablet yapabilirim diyen varsa satarım.Yada tamir ederim diyen varsa tamir ettiririm :
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr0range

boot ederken brick((sanırım hard) oldu tablet yapabilirim diyen varsa satarım.Yada tamir ederim diyen varsa tamir ettiririm :

Cihaz modeliniz nedir.nasil oldu ekrana hic goruntu geliyormu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

elimde babama aldığım ancak alışamadıkları bir adet teclast x98 air ii cihaz var. 3g siz olanı. android var üzerinde. isteyen olursa satabilirim. pm ile ulaşabilirsiniz
  • Merhaba, ben Teclast x98 air 2 3G li ürünü aldım, Diski full fotmatlayıphttps://www.youtube.com/watch?v=rLjayeQJg4Q videoyu izleyerek dual android Mirek190 Rom (C6J6) ve windows 8.1 pro kurdum cihaz problemsiz çalışıyor :). Tek problem android bölümündeki yetersiz alan :( şuanda toplam 2,84 GB boş alanım var. 1-2 oyun program derken haliyle yetmiyor. windows 8.1 bölümünde ise 10 GBa yakın boş bir alanım var bu alanın 3-4 GB kısmını androide aktarmayı düşündüm ama bir yolunu bulamadım Windows'ta androidin diskleri RAW olarak görünüyor ve bu alanları arttırma yada azaltma gibi bir seçeneği de yok, bu konuda bilgisi olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ercanyuren

Merhaba, ben Teclast x98 air 2 3G li ürünü aldım, Diski full fotmatlayıphttps://www.youtube.com/watch?v=rLjayeQJg4Q videoyu izleyerek dual android Mirek190 Rom (C6J6) ve windows 8.1 pro kurdum cihaz problemsiz çalışıyor :). Tek problem android bölümündeki yetersiz alan :( şuanda toplam 2,84 GB boş alanım var. 1-2 oyun program derken haliyle yetmiyor. windows 8.1 bölümünde ise 10 GBa yakın boş bir alanım var bu alanın 3-4 GB kısmını androide aktarmayı düşündüm ama bir yolunu bulamadım Windows'ta androidin diskleri RAW olarak görünüyor ve bu alanları arttırma yada azaltma gibi bir seçeneği de yok, bu konuda bilgisi olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Androidi ve windowsu tekrar kurmaniz gerekli.Androidi kurarken romun oldugu klasordeki partition.tbl dosyasini notepad++ programi ile istediginiz gibi ayarlayip yapabilirsiniz.Ben android hafizasi icin 10gb ayarladim.windowsa 16 gb alan kaldi.

• wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler siz söyledikten sonra videoyu tekrar izlediğimde farkettim ki android kurulurken hazır partition.tbler var adam videodan 3 GBlığı seçiyormuş :). Hali hazırda kurulu android ve windowsum var, Şimdi ben en baştan kuracağım ya nasıl bir yol izleyeyim önce windows kurup diski komple silip yükleme yaptıktan sonramı android kurayım yoksa önce androidi kurup sonra windowsu mu? Farkeder mi? @wersin3230
  • quote:

Teşekkürler siz söyledikten sonra videoyu tekrar izlediğimde farkettim ki android kurulurken hazır partition.tbler var adam videodan 3 GBlığı seçiyormuş :). Hali hazırda kurulu android ve windowsum var, Şimdi ben en baştan kuracağım ya nasıl bir yol izleyeyim önce windows kurup diski komple silip yükleme yaptıktan sonramı android kurayım yoksa önce androidi kurup sonra windowsu mu? Farkeder mi? @wersin3230

Önce android kurulmasi gerekiyor.ben air 3g nin hazir partitionunu kullandim ama olmadi.bende kendim air2 icin notepad++ programi ile yaptim.linkten air2 icin dosyalari indirebilirsin.

https://mega.co.nz/#F!qwRUSRCD!dOc5tHjWs2vR-6kjWiZA2w

• quote:

Orijinalden alıntı: wersin3230

quote:

Önce android kurulmasi gerekiyor.ben air 3g nin hazir partitionunu kullandim ama olmadi.bende kendim air2 icin notepad++ programi ile yaptim.linkten air2 icin dosyalari indirebilirsin.

seninki 3gli mi yoksa air 2 mi acaba benimde problemlerim var

• quote:

Orijinalden alıntı: deliahme

quote:

Orijinalden alıntı: wersin3230

quote:

seninki 3gli mi yoksa air 2 mi acaba benimde problemlerim var

Benim cihaz X98 air2.problemlerini söylersen yardimci olurum.

• cihazın şarj süresi ne kadar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: casual

quote:

Orijinalden alıntı: imhiret

banggood.com dan alacam 3g li olan version gümrükten donerse ucret iadede sorun yaşarmıyım birde banggood sadece paypal odemesi kabul ediyor direk çekim yapamazmiyim.. arkadaşlar gumrukte takilmasin diye uzerine ne kadar ve neler yazilsin diye talimat vereyim....

bununla ilgili sorun yaşamamak için mutlaka paypal aracılığı ile satın almak lazım. banggood güvenilir bir site olabilir o ayrı bir konu fakat kendinizi garantiye almak ve formalite ile uğraşmak istemiyorsanız cihazınız gümrüğe takıldığı anda paypal dan itiraz açınız (satın alma işleminden itibaren 45 gün içinde)

itirazdan sonra 20 gün içinde bu itirazı hak talebine dönüştürebilirsiniz ( 20gün dolmasını beklemeye gerek yoktur) bu şekilde satıcı firma ile hiç bir şekilde diyologa girmeden paranızı kuruşu kuruşuna dolar olarak iade alırsınız.

BEN ÖYLE YAPIYORUM....bununla ilgili sorun yaşamamak için mutlaka paypal aracılığı ile satın almak lazım. banggood güvenilir bir site olabilir o ayrı bir konu fakat kendinizi garantiye almak ve formalite ile uğraşmak istemiyorsanız cihazınız gümrüğe takıldığı anda paypal dan itiraz açınız (satın alma işleminden itibaren 45 gün içinde)

itirazdan sonra 20 gün içinde bu itirazı hak talebine dönüştürebilirsiniz ( 20gün dolmasını beklemeye gerek yoktur) bu şekilde satıcı firma ile hiç bir şekilde diyologa girmeden paranızı kuruşu kuruşuna dolar olarak iade alırsınız.

BEN ÖYLE YAPIYORUM....

merhaba hocam paypal gümrüğe takılma ihitimalini bilerek sipariş verdiği için alıcıyı da sorum tutabilir. Böyle bir ihtimal de yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

quote:

Orijinalden alıntı: casual

quote:

Orijinalden alıntı: imhiret

banggood.com dan alacam 3g li olan version gümrükten donerse ucret iadede sorun yaşarmıyım birde banggood sadece paypal odemesi kabul ediyor direk çekim yapamazmiyim.. arkadaşlar gumrukte takilmasin diye uzerine ne kadar ve neler yazilsin diye talimat vereyim....

bununla ilgili sorun yaşamamak için mutlaka paypal aracılığı ile satın almak lazım. banggood güvenilir bir site olabilir o ayrı bir konu fakat kendinizi garantiye almak ve formalite ile uğraşmak istemiyorsanız cihazınız gümrüğe takıldığı anda paypal dan itiraz açınız (satın alma işleminden itibaren 45 gün içinde)

BEN ÖYLE YAPIYORUM....bununla ilgili sorun yaşamamak için mutlaka paypal aracılığı ile satın almak lazım. banggood güvenilir bir site olabilir o ayrı bir konu fakat kendinizi garantiye almak ve formalite ile uğraşmak istemiyorsanız cihazınız gümrüğe takıldığı anda paypal dan itiraz açınız (satın alma işleminden itibaren 45 gün içinde)

BEN ÖYLE YAPIYORUM....

merhaba hocam paypal gümrüğe takılma ihitimalini bilerek sipariş verdiği için alıcıyı da sorum tutabilir. Böyle bir ihtimal de yok mu?

hocam paypal gümrüğe takılma ihtimalini bilerek verdiniz gibi bir yorumda bulunmaz, örnek: bir tablet te gümrüğe takılabilir veya bir telefonda paypal sizin siparişinizin içerinği araştırmaz. paypalı ilgilendiren konu ; parasını ödediğiniz ürün size ulaştımı , ulaşmadımı? gümrüğe takılan ürün zaten size ulaşmamış bir ürün kabul edilir. telefonsa size sorulmadan satıcıya iade edilir, tabletse ücret ödemeniz istenebilir. siz her iki konuda da duyarsız kalacaksınız ve paypal a ürünüm bana ulaşmadı diyeceksiniz. satıcı ulaşmadığını kabul etmek durumunda,, ayrıca teslim almadığnız kargo kayıtlarında gözükecek,

hatta size dahasını söyleyeyim, eğer bir sipariş verdiniz hiç gümrüğe takılmadı ve evinize kadar ulaştı siz imza atmayıp kasıtlı olarak teslim almasanız bile bu ürün satıcıya döner ve siz paypal a ürünü teslim almadım dediğinizde paypal ödemeyi size yapar.

tabi kasıtlı olarak almadığınızı söylemenize gerek yok, evde başkası kargocuya açar kapıyı o kişi burda yaşamıyor der vs.

esasen telefondaki gümrüğe takılmalardan satıcı sorumludur. çünkü her satıcı türkiye deki gümrük mevzuatını biliyor. ama çok önemli olan şey paypal ile alış veriş yapmamanız paypal aracılığı ile yapmazsanız. insiyatif satıcıya geçiyor ve gümrüğe takılmalarda size eksik ödeme yapapıyor. kargo ücretini satıcı karşılamak zorunda olduğu için insiyatifte kendinde bende olsam kesinti yaparım tabiki.

bu arada paypal itiraz süresi 6 aya çıktı. bundan sonra yurtdışından ürün almak daha da cazip.

• casual kullanıcısına yanıt
    anladım. çok sağolun cevabınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goday

quote:

Orijinalden alıntı: Quaick

quote:

Orijinalden alıntı: Goday

quote:

Orijinalden alıntı: karikaturizma

Hocam beraber aldıralım ne kadara gelecek :)

Çine gidince shenzhen kentinde araştıracak. Oradan fiyat verecek. Ben de en son tahlilde Pipo W3 tablete döndüm gibi. Intel Baytrail T , Quad-core , Z3775D işlemcisi var. Dual boot olayını sonra yükleyip denerim.

Pipo W3 350$ civarında hocam, x98 ise 200$ kıyaslamak mantıksız olur biraz.

Pipo W3'ün işlemcisinin daha iyi olması ve hafızasının 64GB olması cazip kılıyor bana göre. Tek dezavantajı ekranının 1920X1200 Full HD olması. Ancak USB 3.0 ve şarj için ayrı girişinin olması micro USB'ye mecburiyetini yok ediyor. Hem şarj ederken hem USB'yi kullanabiliyorsun.
    Ucuz olarak aynı markanın PİPO W3F cihazı var.

PİPO V3 ile x98 in işlemcileri arasında kayda değer fark var mı? bende PIPO W3F Intel Z3735F i düşüyorum. İşlemci x98 le benzer performansta sanırım.

• bu tablet office, nette gezinme vs işleri için yeterli performansa sahiptir değil mi, bu amaçla bir notebook yerine kullanılabilir mi. yoksa 2-3 sekme açılınca takılmalar mı başlar win 8.1 de
  • Merhaba,
    Tablet kaliteli fakat daha önce çin malı telefonlarda karşılaşmadığım sorunlarla karşılaşıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Root ladıktan sonra gereksiz olan ve sisteme çok fazla müdahale eden çin programlarından kurtlan varmı. Bu programları kaldırınca google play store ve başka hatalar veriyorum. Bu çin programlarını kaldıran oldumu yada böyle sorunları çözebilen varmı.
    Teşekkür ederim.
  • arkadaşlar oyun konusunda intel ekran kartları kötü, en azından sizin aldığınız model de 5000 civarı antutu 3d skoru alıyorlar ki bu rr3 vs oyunlar için oldukça yetersiz. eğer sağlam bir oyunu orta ayarlarda oynamak için mutlaka antutu 3d skorunuz 10bin puanın üstünde olmalı, birde 9,7 inch cihazların çözünürlüğü yüksek olduğu için artı bir dezavantajı var yani oyun için alacaklar fhd çözünürlük tercih etmeye çalışsınlar. bir çok cihazda antutu ve diğer testler manipule edilmiş durummda yani gerçek değerleri yansıtmıyor antutu nun yeni versiyonları bunu atlatmış durumda fakat yinede antutu x kurarak test yapın.

söyledğim gibi antutu 3d skoru 10binin altında olan cihazlar oyun için bence asla alınmamalı. onun dışında intel işlemcilerin işlemci performansı gayet iyi...
  • Arkadaslar bios yüklerken tableti brick olan varsa yardimci olurum.
    Çinden bios yazma cihazi getirttim.
    fakat hiç denemedim.

• Satan arkadaş varsa alinir

• Beyler bende aldım cihazı fakat win10 a yükseltme Yaptım ve temiz Windows için sıfırlama yapınca tablet Windows modunda açılmıyor neler denediysem nafile yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi olur iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.