Şimdi Ara

Tecil Ettiremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Üniversiteden bu yıl mezun oldum (Haziran 2017, lisans) 2018 Şubat ayına kadar tecilli görünüyorum e-devlette. 2 ay içinde askerlik şubesine başvurman lazım dediler. Gittim başvurdum bende hipertansiyon problemi var 3 yıldır raporlu ilaç kullanıyordum. Bir ton iş açtılar başıma önce gittim aile hekimine o askerlik şubesine sevk verdi askerliğe elverişli değildir diye, askerlik şubesi bulunduğum ilde bir eğitim araştırmaya sevk etti rezalet burada başladı gittiğim gibi tetkikler yapıldı doktora götürdüm eski raporlarımı da götürdüm doktor hemen yat dedi yukarı çık yat dedi ne olduğunu şaşırdım. Pat diye yarım saat içinde apar topar kardiyoloji servisine yatırdılar. 3 yıldır 1 gün aksatmadığım ilaçları kestiler tansiyon fırladı tabii (yalan söylüyoruz ya anasını satayım deneyeceklermiş tansiyon yükseliyor mu diye ilaçları kesince) tüm dengemi alt üst ettiler. 6 gün yattım (10-16 ağustos arasında) ondan sonra hipertansiyon evre 1 mevcuttur 1 yıl erteleme sevki uygundur yazdılar. Askerlik şubesine gittim şube bu olmaz dedi tekrar hastaneye git. Hastaneye yine gittik bu sefer de sağlık kuruluna gir dediler kurul için tüm poliklinikler doktorlar yeniden gezildi. Hepsinden imza alındı yapılan tetkikler tekrar yapıldı şimdi de haftaya heyete girecekmişim onlar da kararı bozmazmış %99 1 yıl erteleme vereceklermiş.

Ben anlamadım bu durumu şubeye sırf 2 yıl tecil ettirme hakkımı kullanmak için gittim daha yaş 24 ama bu sürece girdim. Muayene olmadan tecil edemeyiz dediler. Şimdi ne olacak bilmiyorum. 2 yıllık tecil hakkımı kullanamayacak mıyım ? Seneye tekrar bu süreçlerden geçeceksin diyorlar. Böyle saçmalık mı olur grip mi ki bu seneye geçsin. Kronik bir hastalık işte tansiyon 155/100'den aşağı inmiyor ilaçsız. En çok da 170/110 olmuş. Bariz durum apaçık ortada işte. Ben çürük almak istemiyorum derdim bu değil, askerden kaçmak da değil ilacımı verseler ben o askerliği yaparım 5-6 ay hepi topu zaten. 2 yıl tecil ettirip hem KPSS'ye hazırlanıp biraz da iş tecrübesi edinip askere öyle gitmek istiyordum. Bu durumda ne olacak biliyor musunuz ? Tecil alamayacak mıyım ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.