Şimdi Ara

[Silindi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
6.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 30
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 gün 6 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ByMurat_ (3 mesaj) bigdede (3 mesaj) Intruder (3 mesaj) akerya55 (3 mesaj) (((TeAcHeR))) (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5853 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Skystar 2 PCI

Sürücüler ve Ek Paketler:

Software version 4.6.0 (49,32 MB)
    Publish date: 17.05.2010

http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_4.6.0_dvb_pc_tv_stars_6998.zip

3 Boyutlu yayınlar için | 3D Installer Pack (1,08 MB)
    Publish date: 28.07.2010
    Installing software to extend the DVBViewer TE 2 for 3D television.
    Please note that only an English manual is available.
    In addition, no support is provided for this installation package.

http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_3d_installer_pack_7072.zip

Sürücü Kurulum:

Görüldüğü üzere Skystar 2 Ağ Denetleyicisi olarak gözüküyor. (1-2. Resim)
    Ağ Denetleyicisine sağ tıklayıp sürücü güncelleştir diyoruz.
    Resimdeki gibi devam ediyoruz.

Sürücüyü indirdiğimiz yeri gözat butonuyla seçerek ileri diyoruz.
    Resimleri takip edin.

Sürücü kurulumu tamamlandı.
    Kartın ağ denetleyicisi olarak görülmesi sebebiyle
    Server4PC programını kurmalıyız.
    Sürücüleri indirdiğimiz klasörün içinde Install klasörü mevcut bunun içinde bulabilirsiniz.

Skystar HD PCI

TechniSat TV Center 1.0.7.6 (101,94 MB)
    Publish date: 10.08.2007
    Change-Log

Zoom & PanScan (14:10) via "Q" or using the remote control
    New RecordFormat (*.ts) available
    Reset CI by right-clicking the CI Symbol
    New TimeShift (ttTSSource.ax)
    New Cyberlink Decoder (Audio, Video, H.264, Demultiplexer)
    SkyStar HD - Driver 4.4.10.18 for Vista & XP 32bit

http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/1507.zip

Sürücü Kurulum:

Görüldüğü üzere kartımızı yüklemek için önümüze yeni bir pencere otomatik olarak açıldı.
    Seçenekleri 1. ve 2. resimdeki gibi yapıyoruz.

Daha sonra sürücüleri indirdiğimiz yeri gözat butonundan gösterip, ileri diyoruz
    Sürücü yükleme işlemi tamamlandı.

Skystar HD2 PCI

Software-Version 1.3 (incl. DVBViewer TE2) (40,91 MB)
    Publish date: 13.07.2009
    List of improvements and bugfixes

- added support for Windows 7 (RTM)
    - expanded list of supported CAMs
    - improved addressing of multiple SkyStar HD 2 devices installed in one PC

http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_1.3_(incl._dvbviewer_te2)_skystar_hd_2_6790.zip

3 Boyutlu yayınlar için | 3D Installer Pack (1,08 MB)
    Publish date: 28.07.2010

Installing software to extend the DVBViewer TE 2 for 3D television.
    Please note that only an English manual is available.
    In addition, no support is provided for this installation package.

http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_3d_installer_pack_7072.zip

Sürücü Kurulum:

Öncelikle kartı PCI slotumuza sağlam şekilde taktık.
    Kartı mümkün olduğunca açık bir bölüme takınız ısınma sorunları HD kanallarda karelenmelere yol açabiliyor.
    Şahsen ben önüne 2 adet fan taktım kartın yanlamasına.

Şimdi resimdekileri uyguluyoruz.

Görüldüğü üzere kartımız ses ve oyun denetleyicisinde Çoklu Ortam Denetleyicisi olarak gözüküyor. (1. Resim)
    Önümüze bir pencere çıkacak. (2. Resim)
    Seçenekleri görüldüğü üzere yapıyoruz. (Ortalama bir bilgisayar kullanıcısı bilir zaten bilmeyenler için de yararlı olur.) (3-4.Resim)

Sürücüleri dosyalarını görüyoruz, ben masaüstüne indirdim ona göre seçeceğim. (5.Resim)
    Görüldüğü üzere sürücüleri indirdiğimiz klasörü seçiyoruz ve ileri diyoruz. (6. Resim)
    Burda Skystar HD2'yi seçiyoruz. (7.Resim)
    Skystar HD2 tanıtıldı.
    Technisat Mantis BDA HID Device'a da aynı şekilde yüklüyoruz.

Sürücü kurulumu tamamlandı.

Sürücüler yanında gelen DVB Viewer TE2 yazılımını kullanmanızı tavsiye etmem. Kullanışlı değildir.
    Kart için en stabil yazılım DVB Viewer Produr.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |

• Onbaşı
    32 Mesaj
    selamlar..

Technisat Skystar 2 pci 2.8 ekran kartım var..Kurulum aşamasında birçok problem yaşadıktan sonra ekran kartımın slotunu değiştirerek kartı bilgisayarıma tanıtabildim.(win 7 ultimate 32 bit)
    Şimdi Progdvb programını çalıştıramıyorum.
    Çatıda 4 daire için 4 lü diseq var ve buna bağlı türksat , eutelsat hotbird çanaklar var.

Kullanmam gereken program ve yapmam gereken ayarlar ile ilgili bilgilendirebilirseniz sevinirim.
    Sanırım öğrenmem gerekn çok şey var

Yardımlarınızı bekliyorum
    Teşekkürler
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    5853 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: voylet

selamlar..

Technisat Skystar 2 pci 2.8 ekran kartım var..Kurulum aşamasında birçok problem yaşadıktan sonra ekran kartımın slotunu değiştirerek kartı bilgisayarıma tanıtabildim.(win 7 ultimate 32 bit)
    Şimdi Progdvb programını çalıştıramıyorum.
    Çatıda 4 daire için 4 lü diseq var ve buna bağlı türksat , eutelsat hotbird çanaklar var.

Kullanmam gereken program ve yapmam gereken ayarlar ile ilgili bilgilendirebilirseniz sevinirim.
    Sanırım öğrenmem gerekn çok şey var

Yardımlarınızı bekliyorum
    Teşekkürler

Server4PC programını kurdunuz mu
    |
    |
  • Onbaşı
    32 Mesaj
    yok kurmadım..

bilgi eksikliğim var..
    ilginize teşekkürler
    |
    |
  • Binbaşı
    1764 Mesaj
    Kısa devre problemine kesin çözüm: Arıza yapan bobinin yerine elektronikçilerden 1 mh ve 500mA'lık bobin (coil) alıp takıyorsunuz ve düzeliyor. Yalnız bu arıza yapan bobin şeklinde olmak zorunda değil, dirence benzer tipte aldım ben.
    |
    |
  • Yarbay
    2068 Mesaj
    Beyler şimdiye kadar herhangi bir tv kartı kullanmadım o yüzden çalışma şekillerini bilmiyorum.

Bir sorum olucak herhangi bir skystar kartı aldığım zaman yayını alabilmesi için bi çanak bağlamam gerekiyo anladığım kadarıyla.Benim evimde digiturk çanağı var o çanağı bağlasam izleyebilir miyim herhangi bir kanal?
    |
    |
  • Binbaşı
    1764 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pspfreak

Beyler şimdiye kadar herhangi bir tv kartı kullanmadım o yüzden çalışma şekillerini bilmiyorum.

Bir sorum olucak herhangi bir skystar kartı aldığım zaman yayını alabilmesi için bi çanak bağlamam gerekiyo anladığım kadarıyla.Benim evimde digiturk çanağı var o çanağı bağlasam izleyebilir miyim herhangi bir kanal?

Digitürk yayınlarını izleyemezsin ama şifresiz kanalları izlersin.
    |
    |
  • Yarbay
    7466 Mesaj
    yaklaşık 5 senedir ss2 tv kartı kullanıyorum ve çok memnunum fakat yaklaşık 1 aydır değişik bi problemle karşı karşıyayım.

problem şu dvbdream 1,5beta 7 de video renderin mix9 u kullanırken vede sorunsuzken bir aydır görüntü aşağıdaki gibi:

video renderin mix 7 yi seçince görüntü düzeliyor fakat bu seferde görüntüde kırılmalar oluşuyor.

win7 64bit kullanıyorum k-lit codeck pack kurulu birde nvidia pure video kurulu.

görüntü için değişik kodekleri de seçmeme rağmen sorun geçmiyor.

lütfen yardım
    |
    |

• Yarbay
    7466 Mesaj
    bu arada bu bölümde bir sürü kilitli konu gördüm ve bunun bölüm yetkilisi arkadaş tarafından yapıldığını gördüm.

acizane bi öneri olarak;konuların kilitlenmesi yerine yapılacak yardımın o konuya bölüm yetkilisi arkadaş veya başka arkadaşlar tarafından yazılması daha uygun düşmez mi?

konuların kilitlenmesini şöyle anlıyorum.bütün ss2 konularının tek başlık altında toplanmasını sağlamak ama forumda arama yapıldığında bütün konuların tek başlık altında ve biribirine girmiş vaziyette olması sizce daha karmaşık ve zor olmaz mı?

saygılar.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    921 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

yaklaşık 5 senedir ss2 tv kartı kullanıyorum ve çok memnunum fakat yaklaşık 1 aydır değişik bi problemle karşı karşıyayım.

problem şu dvbdream 1,5beta 7 de video renderin mix9 u kullanırken vede sorunsuzken bir aydır görüntü aşağıdaki gibi:

video renderin mix 7 yi seçince görüntü düzeliyor fakat bu seferde görüntüde kırılmalar oluşuyor.

win7 64bit kullanıyorum k-lit codeck pack kurulu birde nvidia pure video kurulu.

görüntü için değişik kodekleri de seçmeme rağmen sorun geçmiyor.

lütfen yardım

Öncelikle Aynı codecleri kullandığımızı belirteyim.Beni pcyi anlatıyor gibisin.win7 64 bit,codec,dvbdream,nvidia pure video vs... :)

Sorununa gelince benzer sorunla bende karşılaştım.İlk olarak dvbdream 1,5beta yı tam sürüm yap(Yapmadıysan eğer)Ardından k-lite codec pack versiyon kaç?Eğer benimkisi gibi 5.5.1 ise sorun yaşaman normal.Son sürüm olan K-Lite Codec Pack 7.1.0 Mega olanını yüklemeni öneririm.
    |
    |

• Teğmen
    152 Mesaj
    Laptop içinde yapılabilecek birşey varmıdır bu konu dikkatimi çekti ve eğer yardımcı olursanız sevinirim...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    921 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ollcay

Laptop içinde yapılabilecek birşey varmıdır bu konu dikkatimi çekti ve eğer yardımcı olursanız sevinirim...

Laptop içinde var.Kullanan arkadaşlar vardır mutlaka.Gerçi laptop da tv. için genelde tivibu alıyorlar.En azından benim arkadaşlarım öyle

Laptop USB üzerinden Mesela;

http://www.forex.com.tr/FOREX-UTV-380-TV-BOX-USB-TV-KARTI,PR-13413.html
    |
    |

• Onbaşı
    31 Mesaj
    Arkadaşlar çok az kullanmış oldugum Skystar 2 tv kartımı almak isteyene uygun bir fiyata verebilirim,kumandasının jilatini dahi duruyor,görüntü kalitesi çok güzel dreambox kullanmaya başladığım zaman boşa çıkmıştı evde duruyor ilgilenenler pm atabilir.
    |
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    varmı skystar isteyennnnnnn

arkadaşlarrrr
    |
    |
  • Yüzbaşı
    921 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akerya55

varmı skystar isteyennnnnnn

arkadaşlarrrr

Forumun ikinci el bölümüne konu açarsan daha çabuk cevap alırsın.
    |
    |
  • Binbaşı
    1773 Mesaj
    Technisat Skystar tv kartı adobe flash encoder device kısımda direk tv kartını görüyormu
    |
    |
  • Binbaşı
    1501 Mesaj
    arkadaşlar bende skystar 2.8 tv kartı var şu ana kadar hiç kullanamadım driver yüklerken sorun yaşadım, bundan sonrada pc kartı görmedi(eskiden görüyordu)
    alet gitmişmidir sizce gittiyse bir çözümü varmıdır.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    828 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turbokerem55

arkadaşlar bende skystar 2.8 tv kartı var şu ana kadar hiç kullanamadım driver yüklerken sorun yaşadım, bundan sonrada pc kartı görmedi(eskiden görüyordu)

başka bir bilgisayarda yada PCI slotunda denediniz mi ? belkide kullandığınız slot arızalıdır..
    |
    |
  • Binbaşı
    1501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheSeyTan1907

quote:

Orijinalden alıntı: turbokerem55

başka bir bilgisayarda yada PCI slotunda denediniz mi ? belkide kullandığınız slot arızalıdır..

teşekkür ederim yardımlar için sorun çözüldü ancak nasıl çözdüğümü bende anlamadım
    |
    |
  • Binbaşı
    1895 Mesaj
    skystar hd2 yi win7 de calıstıramadım ben bir turlu.kart calısıyor baska bir xp isletim sistemi kurulu olan bir pc de denendi.baslık acılmıs ama sonra ilgisiz kalmıs sorulan sorulara bir yanıt gelmemis.kartı aygıt yoneticisinde skystarhd2(without HID) olarak goruyorum ama ondan sonra ne pynatıcıyı kurabiliyorum nede baska bir sey yapabiliyorum dvb viewer ın kurulumu ve diseq ayarlarını yazabilirmisiniz.catıda 3 lü canak baglı ortak apartmanın kullanıdıgı bir sistem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captanico -- 2 Temmuz 2011; 1:35:18 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.