Şimdi Ara

Technics Stereo Amfiler/SU-V900 ve SU-VX920 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
31.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fiyatları yuksek demiyorum tam tersine bu fiyatları hakediyorlar. tabiki kimileri çok yuksek deyip surround 5 1 alırım diyorlar hemen surat asıp konuyu değiştiriom
  • Haklısın.

O fiyatları hak ediyorlar. Zaten zamanında da Murat 124 paraları verenler var o cihazlara ki. Stereo'da son 50 yılda gelinen nokta'nın çok da aşırı değişmeden aynı temel kurallara dayanarak üretildiğini ve hatta ise şimdilerde de aynı kalite de cihazların 3000-5000 dolarların üstünde olduğunu düşünürsek, çok uygunlar.

5.1 ve 7.1 mevzusunda da haklısın. Bu ihtiyaç, tarz ve bakış meselesi. Ama Stereo'nun yeri ayrı, sinema ses sistemlerinin yeri ayrı. Hee kaliteleri konusuna gelince, üst sınıf sinema sistemleri de Stereo sistemleri çok da aratacak eshafta değil ama, yine de Stereo söz konusu ve daima en saf sese ulaşmak sözkonusu olduğunda Stereo ve analog en azında şu an ve bir dönem daha hala önde.

quote:

Orjinalden alıntı: vtecpower

fiyatları yuksek demiyorum tam tersine bu fiyatları hakediyorlar. tabiki kimileri çok yuksek deyip surround 5 1 alırım diyorlar hemen surat asıp konuyu değiştiriom

• quote:

Orjinalden alıntı: vtecpower

bugun çankayayı gezerken hi fi sistem satan yer gordum girdim. baktım şölee belki guzel hi fi bulurum derken fason çıktı hepsi. griye boyanmış çin mali anfiler koniği yarılcak gibi duran hoparlorler çok kötüü. çin mali anfide içi boş ön tarafı alımlı duruyor fakat arkası kötü 1 giriş 1 çıkış tan başka bişi yok

hocam bende izmirde oturuyorum, lanet olsun bu çinlilere xD

senfoni müziği bilirsin.. sahibi yakınım olur xD

seslendirme bölümünde efor osava amfiler var hi fi diye onları koydular xD

nedeni ise insnların hem anlamaması hemde alımgüzü xD

200 tl için bile fazla diyorlar amfiye xD

• osawa lardan nefret ediom ya heryerde bunu goruom lambaları bile var :D senfoniyi biliom. millet hifi den anlamıyorki osawa yı almaları çok normal ev bakarken (kira) butun evleri gezdim evin birinde denk geldim hi fi sistem kurmuştu ama gerçek değil hi fi gorunumlu hoparlor koymuşlar ev sahibinin oğlu açtı sesi son ses sanırım bize havamı atıyordur nedir. anfi osawa açtı son ses bende içimden o çin malı anfiyi yakacaksın dedim yandı duman çıktı utandı bende gormemiş gibi yapıp başka odaya geçtim. oğlu derken ufak bi çocuk okula başlamış bile değildi

sonra o eve taşındık. alt kattakilerle arkadaş oldum onlara sordum üst kattakiler sesi çok açıyorlarmıydı dedim. onlarda eet berbat sesi var die şikayet ettiler. ertesi gun ben açtım sesi aradaki farkını anladı hemen bası çok derin ama fazla değil diordu esas ses bu

• Slm arkadaşlar bende de Technics SU-800 modeli anfi var şu parlak renk olanlardan lambalı anfi newclass A yazıyor sağ alt köşesinde, acaba bu anfiyle ilgili bi döküman veya bilgi verebilecek varmı 4 çıkışı var ama kaç watt olduğunu bilmiyorum bunuda öğrenmek istiyorum tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 4 Nisan 2009; 2:58:22 >
  • arkadaki etikette yazması lazım. internetten araştır e b a y de çıkıyor benim anfide bulunuyor.
  • Şimdiye kadar görememiş olmam çok garip arkada etikette 430w yazıyor sizce bu değer doğrumudur ve eski tip lambalı anfileri nasıl bilirsiniz ?
  • eger 220v 50hz ac 430w yazıyorsa o çektiği enerjidir. benimki 500watt çekiyor fakat hoparlor çıkışı 250watt. 4 ile 16 ohm arası hop takılabilir yazılıyor. seninki benimkinden dusuk oldugu kesin.

lambalı amfiler transistorlu anfilerin babasıdır. 3 bacaklı transistor yerine 9 bacaklı lamba kullanılıyor. transistore gore cok daha iyi iletken kararlı ve iletime geçme süreleri hızlıdır. hele sogutmaya gerek yok kendisi ısınarak iş yapıyor anfinin degerini bilin kolay kolay bulamazsın lambalı anfileri. benimki mos fet kullanılıyor. gunumuzde anfiler artık entegre tabir edilen 10 ile 20 bacaklı anfi çipi kullanılıyor. boyutu bi cep telefon pili kadar. o yuzden gunumuzdeki anfiler çok hafifledi. ama dayanıklıgı berbat çok açtınmı aşırı ısınınarak iflas ediyor. staj yaptıgım zamanlarda surekli arızalı anfi geliyordu. içindeki anfi entegresini değiştirip veriyorduk. bizim gibi amfiler yoktu sağlamdır

• Yorum için teşekkürler benimde 4-16 ohm yazıyor bunu hopalör almaya kalksak nasıl bişey almak lazım sen tecrübelisin galiba ama kaç watt olduğunu hala bilmiyorum bi dökümanda bulamadım e b a y da da yok
  • ben bu anfi ile grundigleri tanesi 4 ohm music power handling capacity 180w nominal power handling capacity 120w besliyor. daha yuksek olmasına gerek yok bunlar fazla bile çok açsan alt komşuların resim çerceveleri sallanıyor. kendisi geldi şikayet etti böle böle die bu tür şikayetler hep başıma geliyor. o yuzden çok abartmayalım watt oranlarını kimisi 1000 watt alcam dio bende nah çekiom açtınmı hastanelik olursun zaten. bu tür cihazların dökümanları bulman çok zor bende aradım zamanında her ikisini bulamadım. bu koca dünyada
  • Su watt olayini anlamadim gitti... koskoca disco suwoofer actik. 50cm capinda hoparlor war arka kisminda 30 watt yaziyor... o 30 watt ise bizim kullandiklarimiz 2,3 watt herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • der_Kaiser kullanıcısına yanıt
    Dostum neredeyse bedavaya onlarca amfi sattım neredeydin elimde şu anda sadece 1 tane SU-V500 kaldı. ilanıma bakabilirsin..

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=111841878
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayho

Su watt olayini anlamadim gitti... koskoca disco suwoofer actik. 50cm capinda hoparlor war arka kisminda 30 watt yaziyor... o 30 watt ise bizim kullandiklarimiz 2,3 watt herhalde

nedir o subwufer'in marka modeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.teknikressam

Dostum neredeyse bedavaya onlarca amfi sattım neredeydin elimde şu anda sadece 1 tane SU-V500 kaldı. ilanıma bakabilirsin..

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=111841878

Hocam herzaman girmiyorum ikinci el forumuna.
    Gönderdiğin linke baktım ama su-v500 bana yaramaz.
    Artık 2 amfi peşindeyim
    SU-A1010 ve SE-A50
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.