Şimdi Ara

Tecavüz sanığı ağabey için akıl almaz karar!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.haberturk.com/gundem/haber/923368-tecavuz-sanigi-agabey-icin-akil-almaz-karar

Diyarbakır'da 9 yaşındaki kız kardeşine 5 kez tecavüzden yargılanan 18 yaşındaki B.A serbest bırakıldı. Anne, "Oğlum tutuklu olduğu için mağdurum" dedi. Hakim "Kaçma ve kanıtları karartma şüphesi yok" gerekçesiyle tahliye etti.

Sabah bir konu açılmıştı, kızlarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz haya ve namustan uzak yetişiyor, yarı çıplak geziyorlar diye. Konuyu bulamadım silindi sanırım, neyse.
    Şimdi o konudan yola çıkarak, bu haberdeki, 9 yaşındaki kız, muhtemelen evde yarı çıplak gezdiği için 18 yaşındaki abisi tarafından defalarca tecavüzle cezalandırılmış olmalı. Niye böyle diyorum, çünkü, hakim bile, abinin tahliye edilebilecek kadar mental açıdan sağlıklı olduğuna inanmış, ayrıca annede durumdan şikayetçi olmadığını, hatta oğlunun eve geri verilmesi gerektiğini düşünmüş.
    Demem o ki, evet kızlarımız inanılmaz derecede ahlaksız yetişiyorlar, geleceğin annelerinin bu halde olması çok kötü gerçekten, ama iyi ki geleceğin babaları var, yoksa ne yapardık?

• Forumda, lisede kıza vurup disipline gidene 'İyi yapmışsın, aferin' , 'Kız kesin haketmiştir, ben olsam daha beter yapardım' , 'Dinimiz, kadına vurulabilir diyor' diyen arkadaşlar, bu konuda neden yazmıyorlar acaba? Kıza nasıl açılcam, terkedildim depresyondayım, kadınlarımız kızlarımız ahlaksızlaşıyor.. gibi konular sayfalarca cevap alıyor ama gelin görün ki bu konuda kimse çıkıp da, 'Bu nasıl adalet demiyor.' Ülkemizde, kadına şiddet o kadar meşrulaştırılmış ki, kadın o kadar ezik, ikinci kalite insan sıfatına sokulmuş ki, şu iğrenç habere biri de çıkıp 'Yuuuhhh artık!' diye bile yazmıyor konuya.
    Tebrikler geleceğin namuslu ahlaklı babaları! Umarım gece yatarken rahat uyuyorsunuzdur, bu iki yüzlülüğünüze rağmen..
  • memleket sapık kaynıyor, bu liseli sapıkların birçoğu boş beleş adamlar olurken bazıları da yargı tsk polis sağlık gibi kurumlara giriyorlar, e devamında da böyle sonuçların çıkması doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

memleket sapık kaynıyor, bu liseli sapıkların birçoğu boş beleş adamlar olurken bazıları da yargı tsk polis sağlık gibi kurumlara giriyorlar, e devamında da böyle sonuçların çıkması doğal

Kesinlikle katılıyorum.

Bir şeyi yasaklayıp, tabulaştırıp, tü kaka diye empoze edince, içlerinde kalanın dışa vurumu bu şekilde oluyor.
  • dünyanın çivisi çıkmış. yazık!!!

+ dediklerinize katılıyorum
  • Allahım neler göreceğiz daha.. insanda vicdan olur be !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thailano

Forumda, lisede kıza vurup disipline gidene 'İyi yapmışsın, aferin' , 'Kız kesin haketmiştir, ben olsam daha beter yapardım' , 'Dinimiz, kadına vurulabilir diyor' diyen arkadaşlar, bu konuda neden yazmıyorlar acaba? Kıza nasıl açılcam, terkedildim depresyondayım, kadınlarımız kızlarımız ahlaksızlaşıyor.. gibi konular sayfalarca cevap alıyor ama gelin görün ki bu konuda kimse çıkıp da, 'Bu nasıl adalet demiyor.' Ülkemizde, kadına şiddet o kadar meşrulaştırılmış ki, kadın o kadar ezik, ikinci kalite insan sıfatına sokulmuş ki, şu iğrenç habere biri de çıkıp 'Yuuuhhh artık!' diye bile yazmıyor konuya.
    Tebrikler geleceğin namuslu ahlaklı babaları! Umarım gece yatarken rahat uyuyorsunuzdur, bu iki yüzlülüğünüze rağmen..

Katılıyorum ağzına sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Thailano

Forumda, lisede kıza vurup disipline gidene 'İyi yapmışsın, aferin' , 'Kız kesin haketmiştir, ben olsam daha beter yapardım' , 'Dinimiz, kadına vurulabilir diyor' diyen arkadaşlar, bu konuda neden yazmıyorlar acaba? Kıza nasıl açılcam, terkedildim depresyondayım, kadınlarımız kızlarımız ahlaksızlaşıyor.. gibi konular sayfalarca cevap alıyor ama gelin görün ki bu konuda kimse çıkıp da, 'Bu nasıl adalet demiyor.' Ülkemizde, kadına şiddet o kadar meşrulaştırılmış ki, kadın o kadar ezik, ikinci kalite insan sıfatına sokulmuş ki, şu iğrenç habere biri de çıkıp 'Yuuuhhh artık!' diye bile yazmıyor konuya.

bu nasıl adalet kısmına kadar katılıyorum, ancak adalet sadece mağdurun değil suçlunun da suçlu olsa da belirli haklarını koruyan bir mekanizmadır, adalet mekanizması konusunda fazla duygusal reaksiyonlar gösteriyorsunuz, ayrıca tutuksuz yargılanma talebi davanın ilk görüldüğü mahkeme tarafından verilmemiş olsaydı talebin reddinden sonra üst mahkemeye yapılacak müracaatla her türlü serbest bırakılırdı, belirli tedbirler alınarak serbest bırakılması sanık yani suçu sabit olmayan birinin şartları varsa en doğal hakkıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0299B8CF8 -- 22 Şubat 2014; 0:55:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.