Şimdi Ara

TEB MARİFETLİ HESAP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
29
Favori
96.982
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni açanlara ozelmis hesap işletim ücreti EFT havale ücreti yok.

TEB MARİFETLİ HESAP

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/marifetli-hesap/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 10 Ocak 2021; 11:52:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Marifetli hesapta senelerdir param vardı. Bu ay haber vermeden 2.500 TL. mi vadesiz hesabıma aktarmışlar. Müşteri hizmetleriyle görüştüm. Geçen sene de böyle bir uygulama varmış da bana bu sene uygulamışlar. Marifetli hesabı kullananlar, belli bir miktarı vadesiz hesapta tutmak zorundalarmış. Ben de paramı başka bankaya (ING) aktardım. Bu arada emekli maaşım, otomatik ödemelerim, bütün para girişlerim de orada olmasına rağmen bunu yaptılar. % 14,5 değil, % 20 verse ne olacak böyle bir kural çıkardılarsa?
    Bakın sayfalarca yazıldı , adım adım ne yapmanız gereken anlatıldı. Ama adam çıkıyor diyor ki bankadakiler kapatıp açınca 17,50 verdiğinde çok şaşırdı. Sen bunu neden anlatıyorsun marifetmiş gibi ? Senden sonrasını neden düşünmüyorsun. Hemen müşteri hizmetlerine , bankalara neden anlatıyorsun. Sanırım artık kapatıp açmaya yüksek faiz vermeyecek. Çünki sen bankaya marifetmiş gibi gösterdin ya banka da önemlini aldı. Yapmayın.
  • Marifetli hesapta senelerdir param vardı. Bu ay haber vermeden 2.500 TL. mi vadesiz hesabıma aktarmışlar. Müşteri hizmetleriyle görüştüm. Geçen sene de böyle bir uygulama varmış da bana bu sene uygulamışlar. Marifetli hesabı kullananlar, belli bir miktarı vadesiz hesapta tutmak zorundalarmış. Ben de paramı başka bankaya (ING) aktardım. Bu arada emekli maaşım, otomatik ödemelerim, bütün para girişlerim de orada olmasına rağmen bunu yaptılar. % 14,5 değil, % 20 verse ne olacak böyle bir kural çıkardılarsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven35

Marifetli hesapta senelerdir param vardı. Bu ay haber vermeden 2.500 TL. mi vadesiz hesabıma aktarmışlar. Müşteri hizmetleriyle görüştüm. Geçen sene de böyle bir uygulama varmış da bana bu sene uygulamışlar. Marifetli hesabı kullananlar, belli bir miktarı vadesiz hesapta tutmak zorundalarmış. Ben de paramı başka bankaya (ING) aktardım. Bu arada emekli maaşım, otomatik ödemelerim, bütün para girişlerim de orada olmasına rağmen bunu yaptılar. % 14,5 değil, % 20 verse ne olacak böyle bir kural çıkardılarsa?

tekrar marifetli hesaba aktarmadın mı hocam? böyle birşey saçma çünkü sözleşmeyi okudum öyle birşey yazmıyor
  • ingde günlük 14.75, marifetli hesap 90 gün filan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

ingde günlük 14.75, marifetli hesap 90 gün filan mı?

ing 14 degil mi? bu 3 ay
  • 2500TL'yi vadesizden alsan tekrar gece yarısı vadesize aktarıyor.
    Bakınız "Ek faiz avantajından yararlanabilmeniz için TL vadesiz hesabınızda bulunması gereken asgari tutar 2.500 TL’dir. Marifetli Hesabınızda 4.500 TL ve üzeri bakiye bulundurmanız halinde vadesiz hesabınıza aktarım sistem tarafından otomatik yapılmaktadır."
    Ayrıca 2500 vadesizde kalırsa ek %0.25 faiz veriyorlar..
    Ama yine de saçma bir kampanya olmuş..
  • haber vermeden yapmalari yanlis tabi, yeni acilacak hesaplar icin bu bilgiyi vermis zaten adamlar. paranin miktarina gore mantikli olup olmadigina karar vermek musteriye kalmis. 3 ay kullandim bir sorun yasamadim, gidecek bankasi kalmayanlar icin bir alternatif. bir digeri de sekerbankin gece gunduz hesabi, paranin tamamina faiz veriyor fakat eft ucretli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %14 ten alıyorum ay dolduktan sonra mevdufon geçmeyi düşünüyorum tavsiye edermisiniz mevdufon hesabını?
  • Subeye gittim.aptal temsilci vadesiz hesap acmis.

• 2ekmek1sut kullanıcısına yanıt
    telefonla ya da internet bankaciligi ile hesabi acabilirsiniz, sorun etmeye cokta gerek yok.

• vadesizde 2500 olasına rağmen hala 8 veriyor neden acaba?
  • Cepteteb kullananlar bu hesabı nasıl açtı?

Hangi yolu izleyelim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

Cepteteb kullananlar bu hesabı nasıl açtı?

Hangi yolu izleyelim?

Direk internet şubesinden Marifetli Hesap Aç diyerek açabilirsiniz. Sadece bu hesaba bağlı ayrı bir vadesiz hesap daha açmanız gerekiyor.
  • Tamam açalım ama o vadesiz hesap için hesap işletim ücreti alınır mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

ingde günlük 14.75, marifetli hesap 90 gün filan mı?

Misal 10 bin TL paran var günlük kaç TL veriyor
  • sarkat kullanıcısına yanıt
    Anapara
    10.000 TL
    Vade
    1 Gün
    Vade Sonu Net Tutar
    10.003,26 TL

https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/ing-turuncu-hesap/e-turuncu-hesaplama
  • Daha yuksegi varsa ona gecelim.

• ben açtım bugün cepteteb marifetli hasap 14,25 e düşmüş oran ???
  • can33tokat C kullanıcısına yanıt
    Vadesizde 2500 lira bulunursa ek 0.25 faiz veriyor. Oran 14.5 oluyor.

• İng den aktardık bakalım 3 ay sonra düşünürüz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.