Şimdi Ara

TEB [Çiçek ve Kuyum Alışverişinizin 14'ü Bizden] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
18
Favori
21.259
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dj_alper_

quote:

Orijinalden alıntı: KrmTgc

Altungolddan alım yapacakların dikkatine.

100 liralık puan halinde 3 kere alım yapıyoruz. Kaybımız ortalama 3.5 lira

Biriken 300 lirayla 3 gün sonra gram altın alıyoruz.

Teb oranları çok iyi oraya aktarıyoruz ve 10 lira zararla ister bozdur ister yükselmesini bekle.

1 ay sonra 42 lira iadeyi alınca kazanç minimum 32 lira

300 gram altın ortalama 1.80 gram 24 ayar altın demektir. Bunu normal bi banka da komisyonsuz al sat yapsanız bile gram başı 1 liradan 1.80 lira al sat farkı var bunu da hesap ediniz.

ilk konuya eklense bu bilgiler güzel olur. Güzel bir yol haritası olmuş çünkü. Teşekkürler

aslında pek bi avantajı yok , o arkadaşın sadece teb hesabı var, her seferinde 25 kuruş vermemek için o yöntemi denemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

Ziraat bankası yeni bir kavram ekledi hayatımıza. Web sitesinden baktığımda fiyatlar şu şekilde

12.02.2018 12:57:01 Banka Alış Banka Satış
    A01 ALTIN 995/1000 160,806395 162,255345
    A02 ALTIN 1000/1000 161,452529 162,504480

Bizim altungold dan aldığımız hangi sınıfa giriyor 1000/1000 değil sanırım değil mi ?

yeni derken ? 995 olarak satan yerler de var, altın piyasası fırlamalarla dolu, 24 ayar diyor ama 995 olarak satıyor
    dikkatli olun

Bu altungold ya da etugrul dan aldığımız hangisi oluyor hocam ? 1000 lik mi 995 lik mi ?

Birçok bankada altın hesabım var benim sadece gram altın olarak geçiyor. Ziraat teki gibi 1000 lik 995 lik ayrımını daha önce görmedim. Diğer bankalar hangisine giriyor o zaman ?

Ziraatteki 1000/1000 alım satım farkları çok çok iyi bu arada.

• Bizim aldıklarımız altungold, etuğrul, hepsiburada 1000/1000 dir. Nadirgold 0,995 satıyor, o da 1000 lik hesaba geçerken 0,995 üzerinden işlem görüyor. Yani nadirgoldan 4 gramlık altın aldığınızda 1000 lik hesaplara 3,98 gr. olarak geçer.

Ziraatteki 2 türlü hesap yeni değil çok eskiden beri var.
  • quote:

quote:

quote:

Teb oranları çok iyi oraya aktarıyoruz ve 10 lira zararla ister bozdur ister yükselmesini bekle.

300 gram altın ortalama 1.80 gram 24 ayar altın demektir. Bunu normal bi banka da komisyonsuz al sat yapsanız bile gram başı 1 liradan 1.80 lira al sat farkı var bunu da hesap ediniz.

ilk konuya eklense bu bilgiler güzel olur. Güzel bir yol haritası olmuş çünkü. Teşekkürler

aslında pek bi avantajı yok , o arkadaşın sadece teb hesabı var, her seferinde 25 kuruş vermemek için o yöntemi denemiş

Cepteteb in altın satış fiyatı ile ziraatin fiyatı arasında 0,557 tl lik fark var. Yani hesaba havalelerin arasında en avantajlı teb. Bence arkadaşın yöntem gayet mantıklı.

• quote:

quote:

quote:

Ziraat bankası yeni bir kavram ekledi hayatımıza. Web sitesinden baktığımda fiyatlar şu şekilde

12.02.2018 12:57:01 Banka Alış Banka Satış
    A01 ALTIN 995/1000 160,806395 162,255345
    A02 ALTIN 1000/1000 161,452529 162,504480

Bizim altungold dan aldığımız hangi sınıfa giriyor 1000/1000 değil sanırım değil mi ?

yeni derken ? 995 olarak satan yerler de var, altın piyasası fırlamalarla dolu, 24 ayar diyor ama 995 olarak satıyor
    dikkatli olun

Bu altungold ya da etugrul dan aldığımız hangisi oluyor hocam ? 1000 lik mi 995 lik mi ?

Birçok bankada altın hesabım var benim sadece gram altın olarak geçiyor. Ziraat teki gibi 1000 lik 995 lik ayrımını daha önce görmedim. Diğer bankalar hangisine giriyor o zaman ?

Ziraatteki 1000/1000 alım satım farkları çok çok iyi bu arada.

1000lik, yani gerçek 24 ayar , zaten öteki türlüsü oldu mu yazar yanında

https://www.gramaltin.com/1-gr-24-Ayar-Gram-Kulce-Altin-ga5.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cepteteb in altın satış fiyatı ile ziraatin fiyatı arasında 0,557 tl lik fark var. Yani hesaba havalelerin arasında en avantajlı teb. Bence arkadaşın yöntem gayet mantıklı.

hayır , rakamları yukarda yazdım, ziraat daha iyi durumda şu an
    ve yine yazıyorum , puan alma yönteminin nedeni , her seferinde 25 kuruş ödememek için

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Gelir hocam, 90 dakka sonra buraya yazmışsınız. Böyle yaptığınızda herkesin içine şüphe düşürüyorsunuz

Suphe düsürmek için yazmadım.Sabah 10 da aldım buraya yazdıgımda saat 12:35 nasıl 90 dakika sonra yazmısım.Genelde 1 saat içinde havale yapılıyor.Bugun alıp yatan var mı diye sordum.Yogun olduklarını farkındayım.Yazılanlardan derin manalar cıkarmayın.

Not:

155 dakika sonra yazmısım 1 saat 60 dakikadır bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayır , rakamları yukarda yazdım, ziraat daha iyi durumda şu an
    ve yine yazıyorum , puan alma yönteminin nedeni , her seferinde 25 kuruş ödememek için

Hocam ziraat internet şubesine girdim. Altın fiyatlarına baktım. Ziraat in anasayfasındaki fiyatlarla karşılaştırdım. 995 olan ile aynı idi. Altın hesabı açacaktım fiyatı görünce vazgeçtim. Vadesiz altın hesabı açınca farklı olacak mı bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Gelir hocam, 90 dakka sonra buraya yazmışsınız. Böyle yaptığınızda herkesin içine şüphe düşürüyorsunuz

Suphe düsürmek için yazmadım.Sabah 10 da aldım buraya yazdıgımda saat 12:35 nasıl 90 dakika sonra yazmısım.Genelde 1 saat içinde havale yapılıyor.Bugun alıp yatan var mı diye sordum.Yogun olduklarını farkındayım.Yazılanlardan derin manalar cıkarmayın.

Not:

155 dakika sonra yazmısım 1 saat 60 dakikadır bilginize

1 saat 60 dakika nedir ya
    Heyecan yapmayın gelir, ben kaç kere alışveriş yaptım buradan ve bu kadar da arkadaş yazmış. Gönderirler elbet, aceleniz ne dakikası dakikasına iş yapıyorsunuz

• Altungold'dan ben de defalarca alışveriş yaptım, kimi zaman geç yattığı da oldu (yoğunluktan) kimi zaman onların sistemlerinde sıkıntı olduğu zamana da denk geldi ama bir telefonla hemen hallediyorlar. Az önce bir işlem daha gerçekleştirdim hatta
  • Cumartesi aldım hala gelmedi arayıp sormadım da ne oldu ne bitti

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iskocya

Etugrul'dan aldım az once. Kuveyt'e aktardım oranlara bakınca çok fark göremedim

emin misin ?

bi önceki mesajım

alış fiyatları
    teb 161.64
    ziraat 161.76
    kuveyt 160.89

satış fiyatları
    altungold 167
    tuğrul 172

Ben etugrul'dan 168'e almıştım. Kuveyt ile Teb arasında 1 lira fark yok bile. 0.6 gram aldım zaten, ciddi bir şey fark etmiyor. 100 gram alsak haklısınız da.

• Aynı gün hem etugrul hem de altungold'dan alan oldu mu? Kampanya şartlarına göre sıkıntı olmaması gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

Etugrul'dan aldım az once. Kuveyt'e aktardım oranlara bakınca çok fark göremedim

emin misin ?

bi önceki mesajım

alış fiyatları
    teb 161.64
    ziraat 161.76
    kuveyt 160.89

satış fiyatları
    altungold 167
    tuğrul 172

Ben etugrul'dan 168'e almıştım. Kuveyt ile Teb arasında 1 lira fark yok bile. 0.6 gram aldım zaten, ciddi bir şey fark etmiyor. 100 gram alsak haklısınız da.

80 kuruş fark var 1/2 gram için dersenizfark az lakin miktar arttıkça fark artıyor 10 gramda 8 tl zarar olur

https://www.cepteteb.com.tr/altin-kurlari

https://www.kuveytturk.com.tr/

• Altungold bugun 3saattir cevap yok
    Edit geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilisim2222 -- 12 Şubat 2018; 16:33:42 >
  • Etugrul ne kadar sürede gönderiyor? 4,5 saat önce bir alım yaptım ses seda yok.

• altungold garanti bonusla aldığımızda sektör giyim/aksesuar olarak görünüyordu, altungold.com'dan işlem yaptıktan sonra altungold işleminin geçerli olduğunu teyit ettirmek için müşteri hizmetlerini arayan oldu mu, altungold geçerli mi? kazanç sağlayacaz diye düşünüp zarar etmeyelim. teb'in bonus flaş gibi uygulaması olsa keşke geçerli mi değil mi uygulamadan görebilsek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uncrowned king kullanıcısına yanıt
    Paraf ile bonus seçerek ödedim kuyumcu yazıyor sektör tamam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Etugrul ne kadar sürede gönderiyor? 4,5 saat önce bir alım yaptım ses seda yok.

Ben aradım yoğunluk var kampanyadan dolayı dediler. Gün içinde gececekmis.

• Altungolddan saat 10 da aldım hala hesaba geçmedi

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.