Şimdi Ara

TEB [Çiçek ve Kuyum Alışverişinizin 14'ü Bizden] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
18
Favori
21.258
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pvnrt34

Arkadaşlar altungold da eşimizin altın hesapına gönderirsek sıkıntı çıkıyor mu acaba

altunpuan al daha sonra puan ile kendi hesabına aktar
  • Tuğrul ve altungold sitelerin ikisinde de cepteteb kredi kartı ile kampanyadan faydalanabiliyor muyuz.Hangi kart ve ödeme seçeneklerini seçmeliyim?
  • altungold sitesi giriş kısmı donuyor bilgisayardan.. çok mu yoğunluk var..
    cep telf dan giriliyor..
  • nabiaga kullanıcısına yanıt
    hesabım >sipariş takibi kısmından giriliyor hocam
  • uncrowned king kullanıcısına yanıt
    Kadeeeş sana katılıyorum. Bende olsam sorarım nasıl olsa bir cevap veren bulunur. "Armut piş, ağzıma düş" mantığı iyi bir şey değil ama bazen böyle yaptımı ordan birisi cevap vermese bile başka birisi ( benim gibi) senin yerine sayfaları karıştırıyor, sırf sen yorulma diye, üzülme diye ( :))))) ve cevabı buluyor.

Bak senin yerine araştırdım , cevap bu konu içinde 2. ve 3. sayfalarda, o sayfalara tıklayıp uğraşmana da gerek yok. Sen moralini bozma yeter ( bu arada başkalarınında moralini bozma). Cevabını aradığın sorular aşağıdaki linkte direk karşına çıkar.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131305822

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131306865

• beyler bende cepteteb kredi kartı var onun sanal kartını kullanarak sipariş geçersem kampanyadan faydalanırmıyım , görselde teb bonus kartı var da ?
  • hayalperestgen kullanıcısına yanıt
    Sanal dahildir diyor kampanya detaylarında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: dj_alper_

quote:

Orijinalden alıntı: KrmTgc

Altungolddan alım yapacakların dikkatine.

100 liralık puan halinde 3 kere alım yapıyoruz. Kaybımız ortalama 3.5 lira

Biriken 300 lirayla 3 gün sonra gram altın alıyoruz.

Teb oranları çok iyi oraya aktarıyoruz ve 10 lira zararla ister bozdur ister yükselmesini bekle.

1 ay sonra 42 lira iadeyi alınca kazanç minimum 32 lira

300 gram altın ortalama 1.80 gram 24 ayar altın demektir. Bunu normal bi banka da komisyonsuz al sat yapsanız bile gram başı 1 liradan 1.80 lira al sat farkı var bunu da hesap ediniz.

ilk konuya eklense bu bilgiler güzel olur. Güzel bir yol haritası olmuş çünkü. Teşekkürler

aslında pek bi avantajı yok , o arkadaşın sadece teb hesabı var, her seferinde 25 kuruş vermemek için o yöntemi denemiş

Cepteteb in altın satış fiyatı ile ziraatin fiyatı arasında 0,557 tl lik fark var. Yani hesaba havalelerin arasında en avantajlı teb. Bence arkadaşın yöntem gayet mantıklı.

hayır , rakamları yukarda yazdım, ziraat daha iyi durumda şu an
    ve yine yazıyorum , puan alma yönteminin nedeni , her seferinde 25 kuruş ödememek için

Bende ziraat / teb / garanti / kuveyt hepsi var.
    ben alım yapmadan once hepsıne bakmıstım ve teb daha yuksektı. yarın mesaı saatlerınde tekrar bakarım. ayrıca alım satım arasındakı fark ıslem saatlerıne gore degısıyor. yanı saat 9 da teb ıyıyken zıraat asagıda olabılıyor bazen de zıraat ıyıyken teb kotu oluyor . tabıkı bu en fazla 50 kurus fark eder. Bunun sebeplerınden bırı de yukselıs ve dususlerın banka sıstemıne hemen yansımaması

AYRICA PUAN PUAN ALMANIN TEK SEBEBI 25 KURUŞ DEĞİLDİR.sonuc olarak cebteteb konusundayız ve tebden alım yapan adam parayı tebe talep etmek ıstemesı daha yuksek olasılık. Teb konusunda teb fırsatı paylasmam dogaldır.neyse puan almamın bır baska sebebıde altın fıyatlarındakı ınıs cıkıslar.

altın genelde 160 bandına ındıgınde puanlarımı altına cevırıyorum ve 163 bandını gordugumde bankadakı altını bozdurup altın almak ıcın kullandıgım kredı kartı borcumu oduyorum.

O yuzden en mantıklsı puan almak. 2 aydır altun golddan banka kampanyaları ıle 2000 lıralık altın alımı yaptım hepsını denedım ısteyen benım mantıgımda hareket eder ısteyen her gun havale ıster beyın bedava :))

Son olarak puan olarak alanlar 300 tlyı banka hesabına altın olarak cekerken 299.28-298.80 gıbı kusuratlı rakamlar gorecektır . o yuzden 300 puan yerıne 301-302 yazın ve gelen rakamı 300un uzerıne cıkarın aradakı farkı da tekrar kredı kartından odeyın. aradakı fark dedıgım genel de 1.5 liranın altında bir rakamdır.Oyle yapmazsanız 30-40 kurusluk puanınız heba olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrmTgc -- 13 Şubat 2018; 0:55:1 >

• KrmTgc kullanıcısına yanıt
    Her gün havale amatör işi.
    Kısacası: Her gün kuyum harcaması yapmalısın ama bu sebeple uygun an kollayamıyorsun.
    Altında her zaman pozisyon yaratılır. Bu günlük 161,5 bence orayı zorluyor iki gündür.

Hem 100 lira marjinal faydanın sağlandığı nokta.
  • Altungold aktarım yapan var mı? Gün içerisnde gönderim yapılıyor mu? Etugrul kur oranı çok yüksek bilginize

• son işlemi şimdi yaptık bakalım öğleden sonra gelir hesaba...
    hocam , puan ya da altın almanın arasındaki fark nedir ?
    1 gramlık altın alsan, kenarda bekletir , 163 olunca satarsın
    1 gramlık puan alsan , kenarda bekletir, 163 olunca satarsın

benim göremediğim bir durum mu var ?
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Puan alınca dilediğin zaman bu puanları altın almak için kullanabilirsin. İster 165 olduğunda ister 155 olduğunda. Gram aldığın zaman ise artık almışsındır. Gerisi sana kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Puan alınca dilediğin zaman bu puanları altın almak için kullanabilirsin. İster 165 olduğunda ister 155 olduğunda. Gram aldığın zaman ise artık almışsındır. Gerisi sana kalmış.

Sabah 168'den almıştım 0.6 gram

• iskocya İ kullanıcısına yanıt
    Amacınız altından da para kazanmak ise kendi stratejinizi geliştirebilirsiniz. Benim tek amacım şu an puan almak ve kampanyadan faydalanmış olmak. 300 puan alıp kampanya şartlarını tamamladım mesela.

Puan dediğimiz şey de TL zaten. 300 puan 300 tl. Direk gram alsam da 300 tl'lik almış olacaktık, puan alınca da sitede 300 tl bırakmış oldum.

Birkaç gün sonra veya dilediğim başka bir zamanda bu 300 puanı yani 300 tl'yi kullanıp grama dönüştürürüm. Bu kampanyalar bitince adamların yoğunluğu da gidiyor, çok kısa sürede hesaba geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Amacınız altından da para kazanmak ise kendi stratejinizi geliştirebilirsiniz. Benim tek amacım şu an puan almak ve kampanyadan faydalanmış olmak. 300 puan alıp kampanya şartlarını tamamladım mesela.

Puan dediğimiz şey de TL zaten. 300 puan 300 tl. Direk gram alsam da 300 tl'lik almış olacaktık, puan alınca da sitede 300 tl bırakmış oldum.

Birkaç gün sonra veya dilediğim başka bir zamanda bu 300 puanı yani 300 tl'yi kullanıp grama dönüştürürüm. Bu kampanyalar bitince adamların yoğunluğu da gidiyor, çok kısa sürede hesaba geçiyor.

Ben alıntıyı yanlış yapmışım ama sizin strateji de iyi.

• Kart ihtiyacı olan varsa boşta duran kart var onu kullandırabilirim.
  • Altın puan alınca; altın düştüğü zaman puanları altına çevirmeyi söylüyorsunuz düşünüyorsunuz da, altın fiyatları yükseldiği zaman bu günkü alış fiyatı üzerinden zarar ettiğinizi neden söylemiyorsunuz. Ya da bu gün düşük fiyattan alınca ilerde yüksek fiyattan satıp kâr edileceğini neden hesaplamıyorsunuz.

Siz aldığınız ürün üzerinden ne kadar az zarar ederim onun hesabını yapıyorsunuz, ama altın yükselince sattığınız zaman zaten zararınız azalıyor ve mevcut durumla karşılaştırdığınız zaman kâr ediyorsunuz. Ben haftasonu aldım, şimdi bir miktar daha yüksek fiyattan sattım. Şu anda almış olsaydım daha pahalı alacaktım. Anlatmak istediğimiz bu. Üstelik puan ile alınca bir de sonundaki küsürat kalacak, onun kalmaması içinde uğraşacaksın , değer mi bu kadar uğraşıya.

Burada niyetinizin samimi olduğunu biliyorum, ancak konuya bir de bahsettiğim açıdan bakın demek istedim. Tabi herkesin kendi düşüncesi bu.

• ahmet0691 A kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen altın yukseldiğinde bile topladıgın puanı anında altına dönüştürdüğünde ve o altını anında bozdurduğunda yüzde 3.5 zararının değişmeyeceğini hesaplayamayacak kapasitede misin ???

Cuma - pazar günü altın fiyatı 160-161 banındaydı bende aldm. Şuan 162.5 tam da satma pozisyonundayım ama senin kafa nıye basmıyo bunlara anlamadım:))

Puan toplayanlar altın yükseldiğinde puanı altına çevirip hemen bozdurduğunuzda ^^anlık^^ zararınız yüzde 3.5 dur.

Altın duştüğünde puanı altına çevirdiğinizde dönüştürdüğünüz altının gramı artar:)

Lütfen matematik ve istatiksel bilgisi iyi olanlar soru sorabilir mi ?

Kapasiteden bahsetme; daha önce ortalama %4 olan zararım, bu gün bozdurduğumda %3 tü. bunun içinde 0,61 gramı 104 TL. den paraf kampanyasından aldığım vardı, bu hafta sonu ise 0,61 gramı 101,69 dan almıştım. Şimdi bozdurdum zarar daha az. Bekletseydim ilerde belki daha karlı olacaktım.

Ama seeen; ilerde diyelim ki altın 170 e çıktı, puanla altın alıp satacakmısın, bu gün alsaydın gram başı zarar çıkandan sonra epey bir kâra geçecektin.

Ne yapmaya çalışıyorsun, yarın bir problem çıksa, puanların hukuki konumunu bana söylermisin. Kalkıp kapasiteden bahsetme, kapasiten kadar konuş. Daha ilerilere akıl erdirmeye çalışma oldumu. Bir daha acaip kelimelerle cevap verme kibar ol, efendi ol.

Üstelik gelen parayı da %14 le bankaya attım. kapasiteni biraz da buna kullanman gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet0691 -- 13 Şubat 2018; 13:38:33 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.