Şimdi Ara

TDA serisi entegreler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
9.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Nasıl orjinal mi sahte mi derdi yok? Açabilir misiniz?
  • davlf1 kullanıcısına yanıt
    STK serisi entegrelerin piyasada sahtesi kol geziyor. Pek anlamayan biri kolayca sahtesini alabilir. TDA serisi sahtecilerin ilgisini çekmiyor, ve birçok firma tarafından üretiliyor, hepsi aşağı yukarı aynı kalitededir. STK'dan farklı olarak gerçek bir entegre olarak üretiliyorlar dolayısı ile imalatı daha kolay.

( STK serisi entegreler yapı olarak entegre olsalar da üretim tekniği açısından entegre sayılmaz. Bildiğimiz PCB var içlerinde, o yüzden büyükler biraz.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

STK serisi entegrelerin piyasada sahtesi kol geziyor. Pek anlamayan biri kolayca sahtesini alabilir. TDA serisi sahtecilerin ilgisini çekmiyor, ve birçok firma tarafından üretiliyor, hepsi aşağı yukarı aynı kalitededir. STK'dan farklı olarak gerçek bir entegre olarak üretiliyorlar dolayısı ile imalatı daha kolay.

( STK serisi entegreler yapı olarak entegre olsalar da üretim tekniği açısından entegre sayılmaz. Bildiğimiz PCB var içlerinde, o yüzden büyükler biraz.)
    Anladım.. Teşekkür ederim. Stklardan çok çektim zaten.. Sonynin içine sahte stk koymuşlar, hiç aklıma bile gelmemişti.. Daha sonra Bir siteden arkadaşım sipariş verdi Çinden. Şuan o cihazın durumu süper ama tda olayı demek dediğiniz gibiymiş..
  • davlf1 kullanıcısına yanıt
    2. el Sony idi tabii ki..
  • Sene 2006 , tda stk ve la '' ların havada uçuştuğu , yapılınca kıymetli olduğu zamanlar,

ilk anfim 2002 lerde tda1554 dü, 10x15 plakete, sonra tda1560 , sonra tda7560 , sonra otoanfi beslemesi 2sc5200 lü devre, stk4048, en son mj10002 10003 gibi darlington devre yaptım,

sonraları tda7377 ve 7375 favorim oldu,

bass tonlama olarak tda1554 fakat 20w ile .

tda7375 ise 30w , her yere ideal. tda1554 ün sırtı şaseye deyince bozuluyor, tda7377-75 de bu olay yok.

olayın özü stereo olması, birer adet sağ sol kabin, gerisi hikaye,,, ses box muş, 5+1 dts miş, bombox falan bunlara teneke gözüyle bakmaktayım.

Tda anfi, arabada, evde pc de tv de ideal.

Ben sessiz ortamda gerçekten müzik dinleyeceğim diyenler, STK veya transtörlü AB sınıfı diyorlar galiba onları tercih etmeli,

net temiz sesin kaynağı aslında oynatılan dosya kayıt kalitesi ile ilgili, buna dikkat ederim.

Simetrik beslemeli olur , tam anlamıyla bir ses anfisi.

Sene oldu 2022, ne anfiler anfi ne tda lar tda, heleki ototeypleri, 5-7 bacaklı tda 4 çıkışlı, içini görünce basitlikten midem bulandı. neyseki loud diye bir zıkkım var, sesi biraz toparlıyor :-)

eeeee kimler burada

@zombi7406

@tda 1562q

@ipli jeton

@ibbayram

@Ters İntegral

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

ben burdayim abi de soğuttular forumdan ya. yaw adamın elinde olmayan ürün hakkında ahkam kesmesinden mi başlasam, onun tarafını tutup beni cezalandıran moderator mü desem. bıktım usandım ya. sorsam emi filtre ne öyle ağzı açık kalıcak insanlar yüzünden yalancı ilan edilmekten bıktım usandım.

• zombi7406 Z kullanıcısına yanıt

doğrudur. ilgi alanı elektronik,

ben facebookta 2 adet elektronikciler grubuna üye oldum, hem ilgili gruplarıma bakıyorum, hemde paylaşımlara bakıyorum.

buraya 2018 e kadar falan girdim, sonra elektronikciler gurubu b başka yere site açıp göç etti 🤣 ,

oraya iki baktım ,vestelciler toplanmış 😂,

sonra nasıl olduysa face gurupları derkene, buraya nadir giriyorum.

siz galiba tda8571j demiştiniz yıllar önce aklima geldi, buldum, ikide yorum yaptım konu pörtlesin 🤣😂.

Forumda cansız zaten,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet bende buradayım emin fırtına hocam 😉

bende çok amfiler yaptım denedim çalıştırdım

ilk anfim tda 2003 10 Watt mono Anfi kaç adet yaptım inanın unuttum

sonraları LA 4440 2x8 Watt rms

sonra tda 2005 ler tda 2030 lar tda 2050 ler ve daha nice tda serisi entegreler saymakla bitmez

sonra LM 3886 metal kılıf 68 Watt mute stand by Anfi 2004 yılında yaptım pioneer oval hoparlöre bağlı halen çalmakta inanılmaz net sesi var

sonra STK 4221 2 x 80 Watt rms gerçekten bir safkan distorsiyon da üstüne entegre tanımam 2006 da el ile baskı devrede halen çalışıyor

sonra 150 Watt 250 Watt transistörlü amfiler ohooo saymakla bitmez

• Ama üzülerek söylüyorum ki eski forumdan eser kalmadı kimse kimseye bırakın yardım etmeyi cvp bile yazmıyor durum içler acısı düzeleceğide yok maalesef.

• tda 1562q kullanıcısına yanıt

Elimizde 2 tane 50-100w lık belkide 20-30 w lık hoparlör olurdu.

amfi yaparken 100-150-200-300w yapmaya kalkardım.

üzerinden 15 sene geçti, yine anfi hoparlör dolu ama dinlemiyorum. Kendi evime geçersem, iki kolon 1 anfi yeterli, gerisi çöpe gidecek.

Forum ölü haklısınız, ayda 1 bakıyorum, adamın konusu duruyor, yeni konular yok.

tavsiye flrum sanirim. evet orada vestele tek kelime et kafana kurekle vuruyorlar.

mevzuu bizde her seyi bilirim havasi bitmiyo. ve yorum yazarlarken insanlarjn alim gucunu vs hic hesaba katmiyor. internete girecek parasi varsa en pahalisini onereyim geceyim tipler sardi etrafi.

• Selam.
    Zombi bey size de selam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 7 Eylül 2022; 18:40:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zombi7406 Z kullanıcısına yanıt

doğrudur

• ipli jeton kullanıcısına yanıt

Selamlar

• ipli jeton kullanıcısına yanıt

aleyküm selam.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.