Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ersinizmir81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
9.990
Cevap
281
Favori
584.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aeronics

Eski televizyonunuzun marka ve modelini de yazarsanız iyi olur.

ARC yi kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey HDMI 1.4 ve üzeri desteği olan bir HDMI kablo. Bunu TV'nizin ARC özelliği olan portuna takmanız gerekiyor. Soundbarda HDMI OUT yazan sokete takacaksınız. Bundan sonrasında televisyonunuzun ayarlarından ses çıkışı olarak hoparlör değil de dijital olarak ayarlanması. Kablonun cihazları açmadan önce yapmanız gerekmekte. Daha sonrasında kimi televizyonlarda kapat-aç yapmak gerekirken, kimileri direkt kullanmaya başlıyor.

Anynet+, Samsung'un HDMI-CEC'ye verdiği isim. Farklı firmalar, farklı isimlendirmeler yapıyor.

• Anynet+ (Samsung)
    • Aquos Link (Sharp)
    • BRAVIA Link and BRAVIA Sync (Sony)
    • HDMI-CEC (Hitachi)
    • CE-Link and Regza Link (Toshiba)
    • SimpLink (LG)
    • HDAVI Control
    • EZ-Sync
    • VIERA Link (Panasonic)
    • EasyLink (Philips),
    • Realink for HDMI (Mitsubishi).

"ARC varsa CEC'de vardır" veya tersi şeklindeki genellemeler yanlıştır çünkü CEC aslında SCART bağlantılarda bile verilebilen bir özellikti.

eski tv modelim 2012 model Samsung LE40D550 lcd ve Anynet+Cec var bu televizyonda... Ben tv üzerinden Hdmi in yapıp soundbardan Hdmi out bağlantı yaptım ama ses alamadım bir türlü... bütün Hdmi portları denedim fakat tv yi aç kapa yapmadım, ayrıca soundbarın kumandasından Anynet+ tuşu ile durumunu Off tan On konumuna getirdim...

Uydu cihazım direk Televizyona hdmi ile bağlı bu arada, soundbar bağlantısını bilerek yapmadım... sonuçta tv den çıkan sesi optik çıkış iptal ederek direk soundbardan almak istedim...

• mertcan78 M kullanıcısına yanıt
    Aslında buna siz karar vermelisiniz. Qled iler diğer paneli kıyaslama videolarını izleyin. Benim şahsi kanaatim sizi zorlamayacaksa değer. Tv de kullanacağınız içeriğe bağlı. Normal tv izlemek için değmez. Ama netflix gibi içerikleri olan bir platform için keyifli olacaktır.
  • AdsenseWork A kullanıcısına yanıt

Son zamdan sonra keyifle kalmadı netflix iptalllllllllll

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayhan54s A kullanıcısına yanıt
    Aslında en güzeli kodi. Ve turkvod eklentisi. Ne ararsan var. Ben onuda kullanıyorum.
  • mertcan78 M kullanıcısına yanıt

Bunun için en kolay yöntem aslında şudur belki de. TV izleme pozisyonunuz nedir? Çok dar yan açılardan izleme yapıyor musunuz yoksa genelde ekranın karşısı kabul edilebilecek bir konumdan mı izleme yapıyorsunuz?

VA paneller yandan izlemeye uygun paneller değildir. 55P8M'de SVA panel var diye hatırlıyorum. Bu durumdan dolayı yan izleme konusunda biraz zayıf kalıyor. Buna karşılık QLED paneller (aslında onlarda HVA panel var ama ek olarak kullanılan Quantum katmanı bu dezavantajı gideriyor) yandan izleme konusunda sıkıntı çıkarmıyor.

Belki bu yardımcı olacaktır.

• Arkadaşlar merhaba, bende vatan'dan 55c715 alarak aranıza katıldım. Ürün henüz elime ulaşmadı ama ulaşmadan önce ufak bir tv ünitesi düşünüyorum. İki Ayak arası mesafe nedir televizyonda ? Ve ayakları sadece tek yere mi konumlandırabiliyoruz yoksa daha iç kısımda konumlandıracak bölmesi mevcut mudur ?

• qLhF Q kullanıcısına yanıt

Aynı tv bende var. İki ayak arası 120 cm ye yakın. Ayakların yerleri değişmiyor. Ben de sorun yaşadım. Normal TV dolabını kullanamadım.. Hayırlı olsun. Her türlü APK yüklenebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aziz56

Aynı tv bende var. İki ayak arası 120 cm ye yakın. Ayakların yerleri değişmiyor. Ben de sorun yaşadım. Normal TV dolabını kullanamadım.. Hayırlı olsun. Her türlü APK yüklenebiliyor.

Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Bende evde ki masaları bir kontrol edeyim şimdi TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu 

• V625 te renklerde belirgin düzelmeler tespit ettim. Görüntü modları kaldırılmış gibi sanki
  • arkadaşlar tv nizde kanal düzenlemesi yaptıysanız eğer türksat kanal listesi paylaşabilir misiniz?

• Ps5-Xbox Series s-x de kullananlar var mıdır,son fikir ve düşüncelerinizi dinlemek isterim? Araştırmalardayım bu aralar

• sonmeztolga kullanıcısına yanıt

Servisin taratarak bulduğu kanalları kendime göre düzenledim... Burada nasıl paylaşacağımı bulamadım. aerenler@hotmail adresinden isterseniz gönderirim...

• aziz56 A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, size mail atıyorum öyleyse...
  • Yabancı inceleme sitelerinde Tcl c715 modelinin Netflixte Dolby Atmos desteğinin olmadığı belirtilmiş. Bu nasıl bir saçmalıktır. Güncelleme yapan arkadaşlarda Dolby Atmos bilgisi geliyor mu Netflix te?

• tylan kullanıcısına yanıt
    Bende Netflix te Dolby atmos yok, sadece Dolby vision yazıyor... Ama gel gelelim Amazon prime öyle değil... amazonda hdr ve dolby atmos aktif oluyor...

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonmeztolga -- 7 Mart 2021; 21:25:2 >

• Merhaba Tcl c715 tvde telefonda yansıtma özelliğini açamadım. Magi connect Programı yükleme rağmen yayın açtığımda TV nin wi fi bağlantısı kesiliyor ve devam edemiyorum. Sorunu çözebilen var mı

• gemre94 G kullanıcısına yanıt
    Telde geliştirici ol kablosuz bağlantı seçeneğine tik köy
    Kablosuz bağlantıdan bağlanican her iki cihazda aynı wifi ağında olucak
  • sonmeztolga kullanıcısına yanıt

Netflix kaynaklı anladığım kadarıyla. Bende evde Atmos sistem var bu TV yi alırsam Netflix te Atmos özelliğinden faydalanamayacağım anlaşılan. Philips pus8505 te denedik onda çıkıyor Atmos bilgisi Netflixte.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.