Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sakkin Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9.990
Cevap
281
Favori
584.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TCL 55 C728 Televizyonun kutusundan çıkan akıllı kumandaya ek olarak servisten resimdeki numaratik kumandayı aldım. Tüm fonksiyonları çalışıyor. Tek dikkatimi çeken fark, kutudan çıkan kumanda sesli komutları çok hızlı ve hatasız algılayabiliyorken, numaratik kumanda sesli komutları biraz daha geç ve hatalı algılayabiliyor. Her iki kumanda da elimin altında olduğu için sorun yapmıyorum.

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 25 Eylül 2022; 9:57:45 >

• BlackEagle kullanıcısına yanıt
    Ücret ne kadar? Bende de sağda ki var. Soldakini istiyorum da. Herhalde aynı fiyattir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Servisten 380 TL'ye geldi. Aldığım kumandanın sesli komut özelliği bulunmayan versiyonu için de aynı fiyatı vermişlerdi. Fakat kutudan çıkan kumandayı aynı fiyata verirler mi bilemiyorum.

• BlackEagle kullanıcısına yanıt
    Çok fiyatmis. Bu yeni diyip 500 de isterler bunlar. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Servis liste fiyatları böyle maalesef. Yeni model RC902V FMR1 diye geçiyor. Aliexpress'ten falan bakılabilir ama orada bile vergisi vs eklenince 400 TL üzeri rakamlara ulaşıyor. Ki büyük çoğunluğu orijinal diye satılan muadil ürünler. Hal böyle olunca dediğiniz gibi servisin çok daha yüksek rakamlara satacağını düşünmek zor değil.

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu
    TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konualiexpress.com
    293.18TRY 39% OFF|Yeni orijinal RC902V FMR1 TCL 8K Qled akıllı TV ses uzaktan kumanda 50P725G 55C728 75C728 X925PRO 65X925 iFFALCON 75H720| | - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/1005004038115063.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2dd1406asBe0LL&mp=1&gatewayAdapt=glo2tur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 25 Eylül 2022; 10:19:14 >

• hibo H kullanıcısına yanıt
    Modüldeki dil seçeneği arayüz dil seçeneği olarak geçiyor ve Türkçe yok benimkinde. Bundan olacağını zannetmiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • anonymousilver A kullanıcısına yanıt

Farklı bir modül ile deneme imkanınız var mı ?

• nikefootball N kullanıcısına yanıt
    TCL C728 fiyatı neydi
    Birbirine yakın olur aslında...

• TCL C825 Nasıl bir TV kullanan kimse var mı

• oonel O kullanıcısına yanıt

Ben kullanıyorum. Şu ana kadar şikayetim olmadı çokta memnunum. Varsa sorularınız cevaplayabilirim.

Ama tcl guncelleme desteği biraz zayıf. Yani baska platfor.larda yazilimlar havada uçuşuyor ama onayli sürümleri gelmiyor bir türlü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stagemasterone kullanıcısına yanıt

Merhaba;

Bütçemiz kısıtlı olduğundan c serisi 50'' yerine 43'' p serisine bakıyorum. C serisi qled diğeri normal led sanırım.Sizin özellikle tavsiye edeceğiniz model var mı? 43'' yerine bütçeyi zorlayın şundan alın dediğiniz model de olabilir. Geçmiş sayfa yorumlarında netflix vb. platformlarda ekranın karanlık olduğundan bahsetmişler. Bu biraz kafamda şüphe uyandırdı açıkçası

• hibo H kullanıcısına yanıt

Maalesef başka modül yok. Dün kablotv servisi geldi taktı bunu da. Yarın arayıp arıza kaydı oluşturacağım artık.

4K HDR Filmlerde 330 nit parllaklık yetiyormu size

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt

Açıkçası hdr+ olarak prime deneyimledim özellikle terminal listte çok sıkıntılı idi. Ne yaptıysam işe yaramadı. Disney de ise hiç sıkıntı yaşamıyorum. Bir ara denemek için netflixte 4k almıştım oda hdr olduğunda yine karanlıktı.

• DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt

Formda c725 ten memnun olanda var memnun olmayanda keza memnuniyet c728 ler de daha fazla. Ben c825 kullanıyorum ve memnunum samsung qledden mahkeme yolu ile kurtulup geçmiştim. Mini ledde ısrarcıyım sony ya da philips vardı ama f/p bu modele geçtim. Ilk aldigimda tv zamansiz kendini kapatıp duruyordu servis ne yaptiysa cozemedi ve değiştirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Açıkçası hdr+ olarak prime deneyimledim özellikle terminal listte çok sıkıntılı idi. Ne yaptıysam işe yaramadı. Disney de ise hiç sıkıntı yaşamıyorum. Bir ara denemek için netflixte 4k almıştım oda hdr olduğunda yine karanlıktı.

Steam den hdr içerikler BT 2020 tam kullanmıyor mesela bende zidoo x9s 4k Media player var 4k Blu-ray hdr 10 remux veya tıp indiriyorum TV den c728 baya denedim arkadasin evinde bir sorun görmedim cihazdan color space 10 bit yuv.4.2.0

Mini led dediğiniz hangi model oluyor?

• Forum da dikkatimi çektiği kadar bazı arkadaşlar C728 ve c825 arasında kalmış. Ben tercihimi c825 den yana kullandım. Fikir vermesi açısından deneyimlerimi paylaşayım.

TV araştırmaya başlayınca insanın kafası allak bullak oluyor. Araştırdıkça kafanızda ki model marka özellikler değişiyor. Fiyatlar yükseliyor. Ben 10-15 bin bandında bir arayıştaydım. Aradığım özellikler 55", 100 Hz ve üzeri, Akıllı TV, Görüntü Kalitesi orta ve üzeri, Hantal olmayan, Güncel (2021-2022 model) Dolby Vision Atmos gibi şeyleri destekleyen ortalama bir TV idi. Oyun oynamıyorum, TV Film Dizi izlemeyi düşünüyorum.

Oled çok pahalı olduğu için direkt eledim. Qled arayışına girdim. Sonra bir baktım, Qled, NanoCel, NQled, Led, Miniled. karman çorman oldu. Marka olarak, LG Samsung, TCL, Phlips de karar kıldım. Philips sadece amblight özelliğinden dolayı ilgimi çekiyordu. Bu özelliği gereksiz bulduğum için eledim. 14-15 bandında c728 modeli tam F/P ürünü idi. Sonra Samsung Q70B LG 816Q kafama girdi. Bunlar c728 den daha iyi ama 17-18 bandında idi.

İnsanoğlu işte her şeyin en iyisi olsun diyor. C728, Q70B, LG 816Q son bir kez mağazada görüp test etmek için teknosa mağazasına gitti. Görüntü kalitesi olarak sıralamam LG 816Q, Q70B, C728. C728. Tam 816Q yu alacaktım ki mağazadaki arkadaş bana C825 gösterdi. Görüntü süper, ses süper. Beynim tekrar yandı. Artık C825 istiyorum fakat fiyat çok yukarı çıkıyor. (22,500)

Dışarı çıktım bir kahve sigara molası verdim. Mağazaya tekrar döndüğümde paketleyin bana c825 i dedim.

C728 ve c825 arasında kalan arkadaşlar için, en belirgin farklar: C728 sesi çok iyi fakat C825 de ses süper, dahili surround ile geliyor. Görüntü her ikiside iyi, ama biri 330 nits diğer 500 nits. Çoğu arkadaş 728 için karanlık görüntülerden şikayetçi. Çok mu karanlık bence değil. Ama 825 de böyle bir şikayetiniz olmaz.

Peki değer mi. Bu kişiye göre değişir. 728 gayet yeterli, 825 de ses olayı çok iyi ama ev ortamında bangır bangır nereye kadar açabilirsiniz o sesi. Ses olayı ses sistemi alınarak da çözülebilir. Görüntü 825 miniled ve 500 nits olması daha keyifli bir seyir keyfi veriyor. Bu demek değil ki 728 kötü. Arada 1000-2000-3000 oynasa direk 825 alın derim ama karar tamamen sizin.

825 e verdiğim para ile daha üst model LG Samsung veya Sony alınabilir miydi. Evet. Ama tekrar araştır kararsız kal kafam karışsın. Yok HDMI 2.1 var mı, Direct Led mi Edge Led mi Fald mı. Android mi, Tizen mi, Webos mu. VA panel mi IPS mi. Akıllı kumanda var mı. Ve daha bir sürü şey. Aldım gitti. Pişman mıyım hayır. C728, Q70B, LG 816Q alsam pişman olur muydum hayır. Sonuçta hepsi iyi tv ler.

Olay tamamen bütçe ve beklentilerle ilgili.

• Arkadaşlar babam için 55c725 11.500TL fiyat aldım tavsiye eder misiniz? Bütçe olarak yükseltme şansımız yok. Bu modelde sorunlardan bahsedilmiş olsada alınır mı yoksa vestele mi yönelmeli.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.