Şimdi Ara

Tchibo Gold Selection 100 gr Granül Kahve 20 TL | Migros + Tchibo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.936
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hem Tchibo online’da hem de Migros’larda 100 gr kavanoz granül kahve 20 TL

Tchibo Gold Selection 100 gr Granül Kahve 20 TL | Migros + Tchibo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam kahveyi koymadan önce hem french pressi hem bardağı kaynar suyla ısıtın. Makine kahvesi kadar sıcak oluyor böyle.

Aslında ne istediğinize bağlı hocam. Kesinlikle kaynar suyu direk dökmeyin, 1 dakika kadar dinlendirin 93-94 derecelere düşmesi gerek. Suyu yavaş yavaş dökün ve ortalama 4-5 dakika demlenmeye bırakın.Başka bi şeye gerek yok.

Şuan sanalbaharattan kg 40-50 tl olan kahvelerden içiyorum. Granüllerin kg fiyatı 150-200 tl civarlarına geliyor. Açıkcası granüllere o kadar vericeğime,nitelikli çekirdek alırım.

2 sene öncede 60 tl ye sözen değirmen aldım. İÇmeden önce öğütüyorum kahvemi. Maksat taze içmek oldğndan gayet işimi görüyor.
    Evet, fp düşünüyorum çünkü makinesini al kağıdını al derken kahve işkenceye dönecek.

Kahveyi koymadan önce hazneyi sıcak suyla bir çalkalamak lazım. İllaki soğuma payı olacak ama orası da artık bu işin kıl kısmı sanırım :D

@daddario_tel

Bu kahve işi tam bir damak tadı işi zaten. Ben kahveyi sıcak-soğuk-ılık her türlü sevdiğim için soğuma aşamaları sorun olmuyor benim için, önemli olan damağa uygun tadı ve yöntemi bulmak fakat çok da kasmamak lazım hocam bu kahve işiyle uğraşanlara bakınca beyin yanıyor.
  • Pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filtre kahve öneririm

• Bilmeyenler için uyarayım nescafe golda göre dışında yazdığı gibi daha yoğun, daha acı bir tadı var. Kahve süt şeker buz seklinde soguk kahve yapiyorsaniz nescafe daha ıyi bir tercih

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double or nothing -- 4 Ocak 2020; 18:57:24 >
  • Kilosu 200 liraya granül toz kahve satılması, dahası bunun sıcak fırsatlarda paylaşılması mı daha ilginç bilemedim.

• Tchibo Gold Selection 100 gr Granül Kahve 20 TL | Migros + Tchibo

Şöyle bir kampanya var,filtre kahve sevenler için...Ayrıca bugün kargo ücretsiz...
  • Bu kahve güzel ama 20 TL pahalı.
    Uzun süre 10 ve 15 tl fiyatla satıldı
  • 2 gün önce Tchibo sitesinden 19.95 TL ye sipariş verdim,
    Yalnız SKT 02.2021 geldi, Migrosta satılanlar da aynı mı?

https://www.tchibo.com.tr/gold-selection-cozunebilir-kahve-p400087117.html

• Çok beğeniyorum bu kahveyi.

Ben artık filtre kahveye geçeceğim. Hem daha hoşuma gidiyor hem daha ekonomik.
    250 gr. Tchibo Gold Selection filtre kahve: 20-22tl.
    :)
  • bu gold olanı harmanlanmış oluyor robusto + arabica karışık yerinizde olsam %100 arabicadan vazgeçmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: quak

Kilosu 200 liraya granül toz kahve satılması, dahası bunun sıcak fırsatlarda paylaşılması mı daha ilginç bilemedim.
    Nescafenin kilosu kaça geliyor kardeşim? Fiyatı düşen her şey sıcak fırsattır
  • quote:

Orijinalden alıntı: noctis in dies

Çok beğeniyorum bu kahveyi.

Ben artık filtre kahveye geçeceğim. Hem daha hoşuma gidiyor hem daha ekonomik.
    250 gr. Tchibo Gold Selection filtre kahve: 20-22tl.
    :)
    French press ile mi yapacaksınız?
  • Ben bu goldun filtre kahve olan gerçek kahvesini almıştım. Tam bir işkenceydi kavruk apacı bir tadı vardı.

• Johny Constantine kullanıcısına yanıt
    French Press’te yapılan kahve soğumuyor mu yav? Bir türlü beceremedim filtre kahveyi fp’de yapmayı. Ayarını tutturamadığım sürece granüle mecbur devam...

• quote:

Orijinalden alıntı: daddario_tel

French Press’te yapılan kahve soğumuyor mu yav? Bir türlü beceremedim filtre kahveyi fp’de yapmayı. Ayarını tutturamadığım sürece granüle mecbur devam...
    Ben de hiç yapmadım ondan sordum hocam

• Evet, fp düşünüyorum çünkü makinesini al kağıdını al derken kahve işkenceye dönecek.

Kahveyi koymadan önce hazneyi sıcak suyla bir çalkalamak lazım. İllaki soğuma payı olacak ama orası da artık bu işin kıl kısmı sanırım :D

@daddario_tel

Bu kahve işi tam bir damak tadı işi zaten. Ben kahveyi sıcak-soğuk-ılık her türlü sevdiğim için soğuma aşamaları sorun olmuyor benim için, önemli olan damağa uygun tadı ve yöntemi bulmak fakat çok da kasmamak lazım hocam bu kahve işiyle uğraşanlara bakınca beyin yanıyor.
  • noctis in dies kullanıcısına yanıt
    Makine pahalı hocam ya, gerçi granül fiyatıyla filtre kahve fiyatı arasındaki farkı da hesaplamak lazım :)

FP soğumasın diye kettle üstüne koyduktan sonra yere düşürüp hem FP’nin beherini (camını) patlattık hem de kahveden olduk. Üstüne üstlük o sinir ve yorgunlukla evi temizleme de cabası...

Bir ara gerek Ekşi’de gerek DH’de filtre kahve olayına bakayım dedim, çekirdekten çekme olaylarına kadar gelip gözüm korktuğundan vazgeçtim :) Ama dediğiniz gibi, bu iş damak zevki ile alakalı, muhtemelen filtre kahve işini bir şekilde çözsem zaten adım adım çekirdekten kendim öğütüp demlemeye kadar gideceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: wings35

Nescafenin kilosu kaça geliyor kardeşim? Fiyatı düşen her şey sıcak fırsattır

Alıntıları Göster
    nescafe nedir? kahve mi ? çekirdek kahve alıyoruz kilosu 50 ye de var, kilosu 150 ye de ama en kaliteli yöresel çekirdek kahvenin kilosu 200 değil. bir şeyin sıcak fırsat olması için fiyatının düşmesini beklemeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 7 Ocak 2020; 23:35:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daddario_tel

Hocam kahveyi koymadan önce hem french pressi hem bardağı kaynar suyla ısıtın. Makine kahvesi kadar sıcak oluyor böyle.

Aslında ne istediğinize bağlı hocam. Kesinlikle kaynar suyu direk dökmeyin, 1 dakika kadar dinlendirin 93-94 derecelere düşmesi gerek. Suyu yavaş yavaş dökün ve ortalama 4-5 dakika demlenmeye bırakın.Başka bi şeye gerek yok.

Şuan sanalbaharattan kg 40-50 tl olan kahvelerden içiyorum. Granüllerin kg fiyatı 150-200 tl civarlarına geliyor. Açıkcası granüllere o kadar vericeğime,nitelikli çekirdek alırım.

2 sene öncede 60 tl ye sözen değirmen aldım. İÇmeden önce öğütüyorum kahvemi. Maksat taze içmek oldğndan gayet işimi görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Un Kurabiyesi -- 7 Ocak 2020; 23:37:24 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.