Şimdi Ara

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
4
Favori
22.952
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce tchibo'dan pizza fırını almıştım çok memnun kaldım. Bu alet de baya işe yarar evde bulundurmak lazım.
  • Elektronik aletleri stand by da kullanmamak lazım, ölçmeye gerek olmadığı kanısındayım.
    Alıp köşeye atılcak bi ürün gibi elektronik kirliliği yaratmaya gerek yok. (:
  • 5 li prizde takılı olan cihazların ne kadar enerji harcadığını ölçermi yoksa sadece 1 cihazmı ölçüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: justify34

5 li prizde takılı olan cihazların ne kadar enerji harcadığını ölçermi yoksa sadece 1 cihazmı ölçüyor

Üstüne ne takılı ise onu ölçüyor, 5'li priz buna takılırsa toplam prizde ne varsa onu öçer ama dikkat etmekte fayda var çünkü cihaz 3680 W üstünü ölçmüyor ve akım koruması yoksa bu değerin üstünde alet bozulabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

quote:

Orijinalden alıntı: justify34

5 li prizde takılı olan cihazların ne kadar enerji harcadığını ölçermi yoksa sadece 1 cihazmı ölçüyor

Üstüne ne takılı ise onu ölçüyor, 5'li priz buna takılırsa toplam prizde ne varsa onu öçer ama dikkat etmekte fayda var çünkü cihaz 3680 W üstünü ölçmüyor ve akım koruması yoksa bu değerin üstünde alet bozulabilir.

Zaten 5 li prizden de 3680 W çekmek tehlikelidir. Standart prize taktığınız için güvenli değer 10 Amperdir, yani 2300W. En fazla 16 Amper e çıkılabilir. Bu da 16*230=3680W eder. 5 li priz var diye 3 tane Ufo takarsanız, Tüm fiş/friz temas noktalarında ısınma başlar, evi yakarsınız

Selamlar

• Ürünü bu sabah aldım birkaç alette test ettim ama pek doğruluğundan emin olamadım.Merak edenler için birkaç örnek vereyim;

Samsung c650 - Tv yayını 107-110w media play 136-140w internet tv 75-78w aralığında
    Sony vaio fz11m yüksek performans internet exp 43-55w aralığı
    rowenta 2000w saç kurutma ilk kademe sıcak 960-968w ikinci kademe 1750-1765w
    siemens dect c450 boşta 0.5w sarjda 2.5w
    ps3 stand-by 1.8w boşta+internet 155-158w oyun gt5 198-200w aralığı

Bana rakamlar biraz düşük geldi.Doğruluğu konusunda fikri olan var mı?
  • Benimki de geldi, kullandım ve bilgisi olmayan biri olarak önemli bilgiler elde ettim.

Örneğin, Lcd tv ve Digiturk uydu alıcısı 600VA'lık bir KGK'na (Kesintisiz güç kaynağı) bağlı idi. KGK'nın tüketiminden endişeliydim açıkcası ama sadece 8W harcadığını gördüm. Buna karşın Digiturk uydu alıcısı bekleme konumunda 10-12W harcıyordu, ki bunu (bilgisiz olmama rağmen) hayretle karşıladım. Ve hemen fişten çektim!

HP marka IPS panel bir 24" monitörün tam ışıkla 134W, sıfır ışıkla 38W harcadığını öğrendim. Şimdilik bu kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilo1900

Ürünü bu sabah aldım birkaç alette test ettim ama pek doğruluğundan emin olamadım.Merak edenler için birkaç örnek vereyim;

Samsung c650 - Tv yayını 107-110w media play 136-140w internet tv 75-78w aralığında

Olması gereken değerler.
  • tam dolu bir cattle ile su kaynatmak ne kadara mal oluyor? deneyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilo1900

Ürünü bu sabah aldım birkaç alette test ettim ama pek doğruluğundan emin olamadım.Merak edenler için birkaç örnek vereyim;

samsung c650 liste değerlerinde yanlış hatırlamıyorsam 190w yazıyordu
  • Bu Tchibo ne tuhaf bir mağazadır.Her önünden geçtiğimde hep söylerim bunu
  • bilo1900 arkadaşım;
    Tüketimi kesin bildiğimiz mesela 100Watt lamba yada 500Watt halojen lamba takıp değerleri yazarmısın?

Teşekkürler.
  • Bİrkaç alette daha deneme yaptım ;

Miele s5580 2200w elektrik süpürgesi max modda 1650w(Çok fazla fark var gibi)
    Samsung 17 lcd monitör 16w default
    Bertone 923a dvd player yükte 8w(power consumption 35w yazıyor yanındaki etikette)

Bendeki cihaz bozuk gibi içime kurt düşürdü fazla ekonomik değerler
  • @ikoras maalesef harici lamba yok test edebileceğim.
  • yada üzerindeki değerleri abartıp bizi yıllarca kandırmışlar :)
  • 33 watts kullanan (max 37 ) monitörü 26-27 watt aralığında gösteriyor. standby 2 watt diyor ama bende 0,6 watt yaklaşık hesaplıyor.

bunlar monitörün resmi sitesi ile bu cihazla ölçümü arasındaki farklar.

ilginçlük şurda başlıyor.

http://www.teachmefinance.com sitesinde hesaplanan tüketim değerlerinde bu monitörün "In sleep mode, the HP L1706 monitor uses 0.7 watts of electricity. When it is turned off, it uses 0.6 watts. When the HP L1706 monitor is active it uses 23.9 watts of electricity. " yazdığını yani uykuda 0,7 ve kapalı iken 0,6 ölçülürken, monitör çalıştığında 24 hesapladıklarını görüyoruz. brightness ve contrast ı en düşüğe getirdim hemen 10 watt civarına düştü. brightness ve contrast ı kaça getirip ölçtüklerini bilsem karşılaştırıcam ama şu bir gerçek alet gerçeğe gayet yakın ölçüyor. gerçi lamba testi de yapmam lazım. akşam takim bi lambaya bakim ne yazacak. çin mallarına takınca düzgün sonuç almak da zor açıkçası görücez.

• Arkadaşlar birçok cihaz Amerikan 110-120V standartlarına göre de üretilirler, bu gerilim değerleri arasında çalıştırılan cihazların ve özellikle çok güç harcayan cihazların verimi bizim Avrupa standartı 220-240V 'a göre daha düşüktür. Bu nedenledir ki 110-240V arası destekli bir cihazı Avrupada takarsanız atıyorum 800W çekiyorsa şebekeden, Amerikada 815W çekecektir. Üretici de bu yüzden cihaz için 820W gibi bir güç harcıyor diyecektir PSU ların incelemelerine bakarsanız verimlilik değerlerinin hem 110V hem 120V hem de 230V testlerinde sirayla verimliliğin arttığına dikkat edebilirsiniz.
  • Benimki halen "hazırlanıyor". Kaç gün geçti.
    Tchibo bekletmezdi, ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Benimki halen "hazırlanıyor". Kaç gün geçti.

17 martda şöle bir mail gelmişti :

Tchibo.com.tr'de
    teslimatlar hızlanıyor!

Siparişlerinizin daha hızlı ulaştırılabilmesi amacıyla sevkiyat sistemimizi yeniliyoruz. 21-27 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek yenileme çalışmaları süresince, tüm siparişlerinizde kargo ücreti Tchibo'dan.

Sevkiyat sistemimizdeki yenileme çalışmaları süresince kargonuzun teslimatında gecikmeler yaşanabilir. Size daha iyi hizmet verebilmemiz adına göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Benimki halen "hazırlanıyor". Kaç gün geçti.

Ben dün almama rağmen sipariş durumu kargoya verildi görünüyor. Haksızlık yapılmış sanırım. Bir mesaj yazarsanız hemen cevap veriyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.