Şimdi Ara

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
4
Favori
22.952
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • praktiker'de benzer urunu 6 ay evvel 29.90'a almistim, ama tchibo cok daha guzel gorunuyor. halen satiliyor olabilir praktikerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: projist

quote:

Orijinalden alıntı: jeday56

http://www.trotec24.com/tr-tr/genel-aksesuarlar/makine-aksesuarlari/bx-11-enerji-gideri-oelcuem-cihazi.html

bu cihaz pahalı; ama 35 TL tchibo dakine vermektense bunu almak daha mantıklı.

neden?

pardon, tchibo nun eski verdiğiyle karıştırmışım

• 1 yıl kadar önce bauhaustan 25 lira civarı bir fiyata bu ürünün benzerini almıştım işe yarıyor evde ki bütün aletlerin tüketimini hesaplamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: keleminabi

Cihazlar farklı.
    Ucuz olan sadece anlık tüketim gösterirken pahalı olan 7 günlük ortalamayı da veriyor.
    (tabi sürekli bağlı kalırsa ne gün ne kadar yakmış...)

Kangurum'da linki verilen ürün, dış görünüm olarak Tchibo'nun önceden sattığı model ile aynı. Eğer teknik özellikleri de aynıysa, bu ürün sadece anlık tüketimi göstermez, aynı zamanda, istenilen aralık boyunca olan toplam tüketimi de verir. Ancak, diğer üründeki gibi, günlük değerleri ayrı ayrı vermez. Ortalama değer için, toplam tüketimi, istediğiniz aralığa bölmeniz gerekir.
  • Ürün pahalimidir ucuzmudur yorum yapamam ama site hakkında birkaç yorumum var
    Alman menseili bir firmadir Cok kez alışveriş yaptım şimdiye kadar pişman olmadım ürünleri genel olarak kalitelidir ama biraz pahalı olabilir cafeinsiz kahvesinide denemekde fayda var derim
  • Teşekkürler site hakkındaki bilgiler için.
  • Hemen bir tane sipariş ettim. 35 TL iyi bir fiyat bence. Daha önce başka bir marka kullanmıştım. Trotec almayı düşünüyordum. Bunun datasheetini indirdim. Değerler doğru ise trotecten daha hassas bir cihaz. Her eve lazım bence.

100W ampulun 90W göstermesi vs. normaldir. Ampullerin üzerinde 230V ya da 240V 100W yazar. O andaki şebeke voltaj değeri dah düşükse ki genelde öyledir, akım ve güç daha az olacaktır.
    Selamlar.
  • bu cihaz ne işe yarıyor anlamadım yani bir cihazın ne kadar yaktığını anlayınca ne olacak ki çok enerji harcıyor diye atacakmıyız yani zaten hangi cihazın az yada çok enerji harcadığı bellidir.neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: talip333

beyler kangurum sanal markete girip yeni üyelik dendiğinde money cart ı bedava mı veriyor ben parayla almıştım

benim de aklıma takıldı acaba bilen yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

bu cihaz ne işe yarıyor anlamadım yani bir cihazın ne kadar yaktığını anlayınca ne olacak ki çok enerji harcıyor diye atacakmıyız yani zaten hangi cihazın az yada çok enerji harcadığı bellidir.neyse

Evde 3 adet pc var 1 tanesi 24 saat çalışıyor (download için) ölçüp en az hangisi enerji tüketiyorsa ona göre açık bırakabilirim mesela. Veya eğer gerçekten beklemede çok tüketen cihaz varsa tamaen prizden çekmek gibi çözüme gidilebilir. Zira akrabalarıma ortalama aylık 30-40 tl fatura geliyorken bana 60 dan aşağı gelmiyor. Bu ay 92 geldi. En azından bunun sebebini öğrenebilirim .
  • bende on gün önce ingilterede ebay üzerinden kargo dahil 47 tl ye sipariş verdim .
    böyle bir kampanyaya denk gelse idim hemen alırdım. güzel bir fırsat teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkay7

quote:

bu cihaz ne işe yarıyor anlamadım yani bir cihazın ne kadar yaktığını anlayınca ne olacak ki çok enerji harcıyor diye atacakmıyız yani zaten hangi cihazın az yada çok enerji harcadığı bellidir.neyse

Evde 3 adet pc var 1 tanesi 24 saat çalışıyor (download için) ölçüp en az hangisi enerji tüketiyorsa ona göre açık bırakabilirim mesela. Veya eğer gerçekten beklemede çok tüketen cihaz varsa tamaen prizden çekmek gibi çözüme gidilebilir. Zira akrabalarıma ortalama aylık 30-40 tl fatura geliyorken bana 60 dan aşağı gelmiyor. Bu ay 92 geldi. En azından bunun sebebini öğrenebilirim .

masaüstü bilgisayar çok yakıyor, benim masaüstünü son zamanlarda hiç kullanmıyorum neredeyse oyun için topladım baya pahalı ama yaktığı elektrikte pahalı, laptopumu download makinası yaptım. eşim de çalışıyor akşamları en çok elektrik bir de hafta sonları laptop sürekli açık 26 lira gelmiş. masaüstünde oyun oynamaya başlarsam 35 civarı olur.

• Bu cihaz doğru ölçüm yapıyor mu sonuç olarak? Alıp deneyen varsa paylaşabilir mi? Trotec BX 11 de aynı özelliklerde görünüyor ve kargosuz ama Tchibo'nunki daha estetik.

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok

Tchibo ......................................... Trotec BX11

• Tchibo'nun sitesine sipariş vermek için üye oldum ama aktivasyon linki gelmedi dünden beri.Aynı sorunu yaşayan var mı acaba?
  • kardeş garantiye falan gönderme gereği duymadınızmı?

quote:

Orijinalden alıntı: ikoras
    Geçen sene benzer bir ürün satmışlardı.
    Merak ettiğimden aldım. 20TL falan idi. Doğru ölçmüyor onu söyleyebilirim.
    Kesin doğruluğunu test edebileceğim ürünlerle denedim.
    100Watt'lık standart bir ampul taktım 90Watt tüketim yazdı.
    500Watt'lık halojen ampul denedim 450Watt tüketim gösterdi.
    2000Watt'lık ütü bağladım 1700watt tüketim gösterdi vs.vs.

Çok hassas değil. Sonra üzülmeyin.

Q4'lü, 4 HDD bağlı olan 4650ekran kartlı, bir sistemin 200Watt tüketmesi ise beni şaşırttı.
    hadi de ki hatalı ölçtü esas değeri 230watt olsun genede ben daha fazla değer bekliyordum.

• geçen seneye gör 2 kat arttırmışlar fiyatı uyanıklar. bauhaus ta 2990 dan 25 e düşürmüşlerdi geçen hafta sanırım gene yükseltmişlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

kardeş garantiye falan gönderme gereği duymadınızmı?

quote:

Q4'lü, 4 HDD bağlı olan 4650ekran kartlı, bir sistemin 200Watt tüketmesi ise beni şaşırttı.
    hadi de ki hatalı ölçtü esas değeri 230watt olsun genede ben daha fazla değer bekliyordum.

Tüketici olarak hatalıyım biliyorum. 20Tl için 10TL kargo masrafı yapmayayım dedim.
    Fix olarak %10 eksik ölcüyor. Bu bariz belli. Ben artık üzerine %10 ilave ediyorum.
    Bu hali ile bile memnunum.
    Elektrik Kilowat saat ücretini kuruş olarak giriyorsunuz. 24 saat sonra baktığınızda ne kadar tüketmiş, kaç kuruşluk elektrik harcamız hepsini görüyorsunuz. Standby'da ürünler ne kadar harcıyor gösteriyor. Ürünü tavsiye ederim. Çamaşır makinesi bile çalışmadığında 3W tükettiğini görünce şaşırmıştım. Artık kullanılmayan Çamaşır makinesi ve Bulaşık makinası kullanım sonunda prizden çıkıyor.

Başka bir Tasaaruf için basit bir örnek vereyim. digitürk+normal uydu+TV+Anfi+Subwoofer+DVD'nin bağlı olduğu Televisyon sistemimde yaptığım ölcümde standby olarak kapalı durun tüm cihazların saat'te 20Watt'a yakın elektrik tükettiğini gördüm. Hiç kullanmadan günde 480Watt, ayda 14Kw tüketim vardı. Bu korkunç bir değer. Bende 30TL Uzaktan kumandalı priz aldım. Kullancağım zaman kumanda ile prizi açıyor tüm sisteme elektrik veriyorum, işim bitince kumandadan bu sefer tüm sistemin elektriğini kesiyorum. Prize sok çıkardan daha iyi. 1 yılda yapılan tasarrufu varın siz hesaplayın. Damlaya damlaya cidden göl oluyor....

Bu ürünü yaptığı tüketimleri merak eden herkeze tavsiye ederim.

• aynen ne kaybediyorsak bu yüzden kaybediyoruz. bir ara yine detaylı sorarım size. şimdi kısaca sorim her alet için ayrı ayrı ayrı değilde tüm prizler için özel hatmı yaptırdınız kumanda ile sisteme elektrrik veriğyorm demişsiniz. selamlar.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

kardeş garantiye falan gönderme gereği duymadınızmı?

quote:

Tüketici olarak hatalıyım biliyorum. 20Tl için 10TL kargo masrafı yapmayayım dedim.
    Fix olarak %10 eksik ölcüyor. Bu bariz belli. Ben artık üzerine %10 ilave ediyorum.
    Bu hali ile bile memnunum.
    Elektrik Kilowat saat ücretini kuruş olarak giriyorsunuz. 24 saat sonra baktığınızda ne kadar tüketmiş, kaç kuruşluk elektrik harcamız hepsini görüyorsunuz. Standby'da ürünler ne kadar harcıyor gösteriyor. Ürünü tavsiye ederim. Çamaşır makinesi bile çalışmadığında 3W tükettiğini görünce şaşırmıştım. Artık kullanılmayan Çamaşır makinesi ve Bulaşık makinası kullanım sonunda prizden çıkıyor.

Başka bir Tasaaruf için basit bir örnek vereyim. digitürk+normal uydu+TV+Anfi+Subwoofer+DVD'nin bağlı olduğu Televisyon sistemimde yaptığım ölcümde standby olarak kapalı durun tüm cihazların saat'te 20Watt'a yakın elektrik tükettiğini gördüm. Hiç kullanmadan günde 480Watt, ayda 14Kw tüketim vardı. Bu korkunç bir değer. Bende 30TL Uzaktan kumandalı priz aldım. Kullancağım zaman kumanda ile prizi açıyor tüm sisteme elektrik veriyorum, işim bitince kumandadan bu sefer tüm sistemin elektriğini kesiyorum. Prize sok çıkardan daha iyi. 1 yılda yapılan tasarrufu varın siz hesaplayın. Damlaya damlaya cidden göl oluyor....

Bu ürünü yaptığı tüketimleri merak eden herkeze tavsiye ederim.

• quote:

Hocam Almanlar 3-4 watt tüketen Dect telefonu nasıl 1 watt daha az tüketir diye uğraşıyorlar. Dünyada 200 milyon Dect kullanıcı olsa 200 MW güç eder. Ufak çaplı bir santral demek bu.

Bu cihazla en basitinden ne nekadar enerji harcıyor bakıp, çeşitli tasarruf yöntemleri geliştirebiliriz.

Belki de br nükleer santralin yapımını engelleyebiliriz.
    Selamlar
  • 1 tane de ben aldım. Daha önce bu siteden Kahve değirmeni almıştım ve Almanya üretimi çıkmıştı, çok da güzel bir ürün hergün kullanıyorum.
    Elektrik ölçüm cihazı ise bence fiyatı çok uygun. Bu konuda en çok satmış olan 12 dolarlık Kill-a Watt cihazına göre çok daha fazla özelliği var.

Kargo da ödemediğimizi düşünürsek gayet iyi.
    Dealextreme de bile bir tane çok kötü bir türünün fiyatı 11 dolar civarı ki avrupa fiş tipine uygun değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.