Şimdi Ara

TAYYİP ÜLKEYİ BATIRDI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
1
Favori
8.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
215 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: s.uzun

Ben Van depremiyle ilgili bişey dedim mi ?
    Helyum gazı çektim osururken ses ince çıkıyor diye foruma konu açan adamla neyi tartışıyosam artık. Devam et boşver, beni görmedin say.

çok özür dilerim ama sinirlerim bozuldu galiba saatlerdir siyasi gündemi okuyorum ekşi sözlükte. bu mesajınıza gecenin bu saatinde kahkahalarca güldüm. allah da sizi güldürsün
  • s.uzun kullanıcısına yanıt
    Konu linkini rica etsem?
  •  TAYYİP ÜLKEYİ BATIRDI

Suriyeli vatandaşın yaptığı bir yorum , okuduktan sonra merak edip profil sayfasına baktım Yaptığı her paylaşım RTE karşıtı

Örneklerden bir tanesi de bu

TAYYİP ÜLKEYİ BATIRDI

https://www.facebook.com/husam.husam.902604?fref=ufi&rc=p

Batıda terör saldırısı olduğunda Halkımızın çoğu buna oh çekiyor terör e destek verdikleri için aynı yazıyı suriyeli birisi ya da birileri bizim için yazıyor peki biz neden işide destek veriyoruz ?

• ülkede batacak yer kalmadı sen hala ülke battı diyorsun..
  • Sa beyler kg battikmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm07tr

Yaklaşık 1.75 kat artmış.

• Herkeste araba telefon var diyen çomarlar onları peşin para ile almıyolar adam hayatının sonuna kadar taksite böldürüp alıyor biraz beyniniz çalışsın makarnayı kesinde.

• ulan ayıptır yazıktır günahtır be!
  • Yazık lan ecevite adam hasta halinde neler yaptı ülke için kısa sürede rekor düzeyde reform yazdı, şu anki baston bahçeliye rağmen bugünün akplileride ülkede kriz çıkarmak için meydanları dolduruyordu depreme rağmmen..... 15 sene hiç zerre ilerlemezmi lan ülke adamlar tek başına olmasına rağmen ülke sürekli reset çekip duruyor kandırıldıl diye, eğitim üretim yerinde saymış,kahretsin hepinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 26 Kasım 2016; 4:51:23 >
  • Yav he he sensin tamam

• duble yol yaptık rahat olun sorunlarınızı yollara çıkıp çözmeyi deneyin doğru yolu bulacaksınız duble yol önemli
    arada bi duble iskender yemeyide deneyin 30 lira olmuş
  • Reis ve Akp aleyhine yorum yapanlari egm ye bildirdim, bunlar Feto'nun adamlari dedim, yarini yok iceridesiniz insallah
  • Maalesef böyle durumlar sıkıntılı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk 1

Ülkeden yallah o zaman. hayde yalaahh deeeh

Elimizden geleni yapıyoruz zaten o konuda abisi... Ancak siz ve sizin gibilerin zedelediği ülke imajı, politikalarınız, dışarıdan bakan birisinin siz varo varoları "Türk halkı" zannetmesi sebebi ile bizlerin önüne barikat örülüyor.

Tecavüzcü, totaliter, yobaz ve terör destekçisi (öso, bir zamanlar işid), adını her cümlelerinde ağızlarına aldıkları "islam" üzerinden dahi ülkede darbe yapacak kadar cemiyet ve cemaatlere bundan 1500 yıl öncesiymiş gibi verilen tevazular ve karşısında gerçekleşen olaylara rağmen uyuyan bir toplumu kimse ülkesine istemiyor.

Kim ister ki böyle bir milleti ?

E el mahkum bizde burada doğduk, vermişler kimliği bana sormadan etmeden. Bizde sizin gibi olmadığımızı ispatlamaya çalışıp, devlet politikalarının yol açtığı sebeplerden ve ülkenin pisliklerinden kendimizi aklama ile uğraşıyoruz.

Türk isen 5-0 geriden başlıyorsun. Geçen ay Kosova'ya arkadaşımın babası ile beraber iş için gittim(yakında bununla ilgilide büyük bir konu açacağım ve kosova gibi bir ülkenin bile refah bakımından bizden nasıl kat kat daha iyi olduğunu meraklısına sunacağım), herkes bizi Terörist zannediyor, yurt dışında Türk'e karşı nefret almış başını gitmiş, yurt içinde de pek farklı değil gerçi...

Türkiye'nin bu rezil imajı ve kimliği yüzünden maalesef bize ek kalemler çıkıyor; üniversiteyi derece ile bitirme, yabancı dil, masterlar, doktoralar, yurt dışında akraban olmasının bu işlemleri kolaylaştırdığı gerçeği vs vs.

E hak verirsiniz ki bunlar bir günde olan şeyler değil. Sürekli üzerine koymanız ve çabalamanız lazım. Hele ki böyle bir ülkede, bu imkansızlıklarla bu ünvanları kazanmak dahada güç haline geliyor. Türkiye resmen bizim bu yegane FİNAL sınavımız gibi. Aşan kurtuluyor.

Ben az çok sona yaklaştım. 2 yılım (işler ters giderse 3 yıl) kaldı şurada. 2017 itibari ile önce erasmus daha sonrasında ise diploma ile birlikte, master yoluyla ülkeden çıkışı gerçekleştirmiş olacağım.

Ancak sağda solda seninkisi gibi yorumları çok gördüğüm için yazmak istedim. Öyle "çık" deyince çıkılmıyor. Belki bu vesile ile yaşadığımız zorlukları öğrenmiş olursunuz. Ha, çıkarsın 3-5 günlüğüne, iş için, tatil için ama buraya döndüğünde dahada mutsuz oluyorsun. Dolayısı ile kalıcı olarak, vatandaş olarak kabul edilmek asıl amaç oluyor ve o da zor ve meşakkatli bir yol.

Batırmaktan başka bir işe yaramayan o zihinlerinizi şöyle 1-2 yıl çamur banyosuna yatırsanız, çıkmak isteyen herkes için gitme imkanı doğar zaten. Ama yok ! Herkesi kendimize düşman etmeden durmak yok. Keyfimizden burada değiliz, aksine keyifsizlik sebebimiz. Dolayısı ile ülkeye bir şey katmak, kısacık ömrünü de buralarda heba etmek istemiyor insan. Düşünün artık her açıdan zararsınız. Koca bir nesil ülkeden kurtulmak istiyor.

Bir kaç kere okuman gerekebilir bu yorumu sindirmen için, ama üzülme kendine 3-5 bir şey katmış olursun işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 26 Kasım 2016; 10:42:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

quote:

Elimizden geleni yapıyoruz zaten o konuda abisi... Ancak siz ve sizin gibilerin zedelediği ülke imajı, politikalarınız, dışarıdan bakan birisinin siz varo varoları "Türk halkı" zannetmesi sebebi ile bizlerin önüne barikat örülüyor.

Tecavüzcü, totaliter, yobaz ve terör destekçisi (öso, bir zamanlar işid), adını her cümlelerinde ağızlarına aldıkları "islam" üzerinden dahi ülkede darbe yapacak kadar cemiyet ve cemaatlere bundan 1500 yıl öncesiymiş gibi verilen tevazular ve karşısında gerçekleşen olaylara rağmen uyuyan bir toplumu kimse ülkesine istemiyor.

Kim ister ki böyle bir milleti ?

E el mahkum bizde burada doğduk vermişler kimliği bana sormadan etmeden. Bizde sizin gibi olmadığımızı ispatlamaya çalışıp, devlet politikalarının ve ülkenin pisliklerinden kendimizi aklama ile uğraşıyoruz.

Türk isen 5-0 geriden başlıyorsun. Geçen ay Kosova'ya arkadaşımın babası ile beraber iş için gittim(yakında bununla ilgilide büyük bir konu açacağım ve kosova gibi bir ülkenin bile refah bakımından bizden nasıl kat kat daha iyi olduğunu meraklısına sunacağım), herkes bizi Terörist zannediyor, yurt dışında Türk'e karşı nefret almış başını gitmiş, yurt içinde de pek farklı değil gerçi.

Türkiye'nin bu rezil imajı ve kimliği yüzünden maalesef bize ek kalemler çıkıyor; üniversiteyi derece ile bitirme, yabancı dil, masterlar, doktoralar, yurt dışında akraban olmasının bu işlemleri kolaylaştırdığı gerçeği vs vs.

E hak verirsiniz ki bunlar bir günde olan şeyler değil. Sürekli üzerine koymanız ve çabalamanız lazım. Hele ki böyle bir ülkede, bu imkansızlıklarla bu ünvanları kazanmak dahada güç haline geliyor. Türkiye resmen bizim bu yegane FİNAL sınavımız gibi. Aşan kurtuluyor.

Ben az çok sona yaklaştım. 2 yılım (işler ters giderse 3 yıl) kaldı şurada. 2017 itibari ile önce erasmus daha sonrasında ise diploma ile birlikte, master ile ülkeden çıkışı gerçekleştirmiş olacağım.

Ancak sağda solda seninkisi gibi yorumları çok gördüğüm için yazmak istedim. Öyle çık deyince çıkılmıyor. Belki bu vesile ile yaşadığımız zorlukları öğrenmiş olursunuz.

Batırmaktan başka bir işe yaramayan o zihinlerinizi şöyle 1-2 yıl çamur banyosuna yatırsanız, çıkmak isteyen herkes için gitme imkanı doğar zaten. Ama yok ! Herkesi kendimize düşman etmeden durmak yok. Keyfimizden burada değiliz, aksine keyifsizlik sebebimiz. Dolayısı ile ülkeye bir şey katmak, kısacak ömrünü de buralarda heba etmek istemiyor insan. Düşünün artık her açıdan zararsınız. Koca bir nesil ülkeden kurtulmak istiyor.

Bir kaç kere okuman gerekebilir bu yorumu sindirmen için, ama üzülme kendine 3-5 bir şey katmış olursun işte.

Kardeş ne güzel yazmışsın öle. Aktık burada.

+1'imle destekliyorum.

• Şikayet etmek için değil ama merakımdan konunun ilk mesajında şikayet butonuna bastım akp'liler yine beni şaşırtmadı :D

"Bu mesaj daha önceden şikayet edildi o yüzden şikayet etmenize gerek yok."

bu kadar fanatik olmayın ya takım tutar gibi parti tutuyorsunuz.
  • quote:

bu nasıl bir üslup nefretimi 10 katına çıkardın size duyduğum

bu ülke sadece sizin değil biz de ülkemizi terk etmek istemiyoruz anladın mı ama berbat hale geldi sizin yüzünüzden siz gitseniz daha iyi olacak aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Ülke batsa sevinecek insanlar var. 14 yıldır battı diye diye batıramadınız. Neyse boş çıkmayın.

Bu akşam 19.00'da Fenerbahçe - Zorya UEFA maçı var. Trt 1 naklen gösterecek.

İlk mesajı okumadığın besbelli.
    Not: trt kazanmasın diye maça da bakmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

ülke batıyor ama 100 kişiye 23 araba düşüyor.ülke batıyor ama ellerde iphoneler. ülke batıyor ama evde son model tv'ler. ülke batıyor ama cafelerde çaya 5 tl veriyorsunuz. ülke batıyorrrrr. ülke batıyor ama ilkokul mezunu baban ayda 2.5k kazanıyor . ülke batıyor ama ilkokul mezun anam 1.6k kazanıyor

1- 100 kişiye 23 araba değil 23 motorlu taşıt düşüyor. Krizdeki Yunanistan'da bu rakam 60.

2- Herkesin elinde iPhone var ise; Nasıl oluyor da 23 milyonluk Avustralya'da satılan iPhone sayısı 80 milyonluk Türkiye'de satılan iPhone sayısının 5 katı olabiliyor ?

3- ABD'de saati 7 dolara günde 10 saat haftada 5 gün çalışan bir asgari ücretli, burada 2500 TL kazanan bir memurdan 2 kat fazla para kazanıyor.

4- Ayrıca 2500 TL para mı ki ? 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 4600 TL değil mi ? Baban ve Annenin toplam kazandığı para 4000 TL, yoksulsunuz, bildiğin yoksulsunuz yani :) Şu halde bir insan nasıl hukumeti savunabilir ki ?

Mantıklı karşılaştırmalar yapalım diye düşünüyorum 1. si Yunanistan 'ın nüfusunu Türkiye nüfusuna eşitle de gör o zaman araç sayısını ve Yunanistan Türkiye ile aynı dengelere sahip belki bizden yer yer düşük olabilir yer yer yüksek olabilir ve gelelim 2. si ABD ile Türkiye 'yi karşılaştırmayın ABD 'in ne nüfusu bizle aynı ne para gücü ne üretimi ne asgari ücreti ne de başka şeyler eşit durumda değil ama hala inadına ABD 'de böyle ABD 'de şöyle demekle bir şeye varamayız..

Kardeşim norveçte afedersin g.t kadar ülke ama adamlar o kadar gelişmiş ki avrupa birliğine girmiyorlar...Nüfusla alakası yok, insanların kültür ve eğitim seviyesi farkı var.

Git norveçten vatandaşlık almaya çalış adamların ilk dediği "ülkeme ne katacaksın.." bizim gibi yol geçen hanı değil ne olursan ol gel demiyorlar.

Ülke iyi durumda diyorsan yada bu kötü duruma kılıf uydurabiliyorsan muhabbet edilecek pek birşey yok demektir.

İyiye iyi , kötüye de kötü diyin.

• İstikrarlı batışa devam beyler. Boşverin siz

Batan denilen Yunanistan da millet daha iyi yaşıyorsa. Biz burada ne yapıyoruz bilmiyorum. Nasıl oluyorsa millet hala çok seviyor. Babama diyorum arkadaş gitsinler başka deneyelim hepsi aynı o da çalacak şunu yapacak bunu yapacak diyor.

Çok onyargili bir milletimiz var bu da AKP nin elindeki en büyük koz. Yeni bir Tayyip cumhuriyeti kurulmaya çalışılıyor. Başkanlık tipi cumhurbaşkanlığı. Gelince ne olacak biliyor musunuz doğu ayrılacak artı olarak da daha fazla soymaya başlanacağız.

Herkesi iyice enayi yerine koyuyorlar. Verginin vergisi geliyor. Niye daha fazla para lazım. Bizde para bitse bile yemin ediyorum evimize tırnağımıza iç donumuza her şeye haciz getirirler. Para bitti beyler. TL çok kötü biçimde değer kaybetti. Elimizde hiç bir şey kalmadı. Olanı da kaybettik. Hala oy oy oy.

Yazıklar olsun bu saatten sonra oy veren olursa yazıklar olsun ben kaçıp gideceğim delirmeden önce.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.