Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (797. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
813.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet 1 mayıstan itibaren aşılıların test yapmasına gerek yok. ama sigorta alıp thai pass uygulamasına başvurmanız gerekiyor.

• Peki çift doz aşılı ebeveynleri ile seyahat eden 18 yaş altına pcr istenmiyor diyorlar. Resmi kanallarda teyit edemedim bilgisi olan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayıs ayında phuketteyim. Phuketten koh phangana gitmek istiyorum. Nasıl gidebilirim. Bilenler maliyet ve zaman açısından değerlendirebilirler mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bailey B kullanıcısına yanıt

en temiz yolu lomparayah firması ile gitmek. adamlar seni otelden alıyor otobüs ile phangan adasına gidecek feribot iskelesine kadar götürüyor, oradan da feribot ile adaya ulaştırıyor. toplamda 1400baht. hepsi dahil 5 saat falan sürüyor toplam yolculuk.

yada hızlı bir yol olsun diyorsanız phuket'den direkt kohsamui uçak var ama en az 4-5 katı fazla ödersiniz. birde phuketten havalimanına gitmek de ayrı bir dert. birde samui adasından phangana geçmen gerekecek.

ben koh tao adasına gitmiştim phanganın kuzeyinde bu firmayı kullandım inanılmaz profesyonel bir şirket. %100 menun kalırsınız

lomprayah catamaran
    สุดยอดโปรโมชั่นท่องเที่ยวสุดร้อนแรง เดินทางไปเกาะเต่ากับเรา LOMPRAYAH
    https://www.lomprayah.com
  • muhendisgsm kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Çok faydalı oldu.

• bailey B kullanıcısına yanıt

yada daha otantik bir yol önereyim ben bunuda yaptım. phuketten bangkok uç. eğer bangkok gezmek yada orada takılmak istiyorsan bu planı yapabilirsin.

sonra bangkoktan lokal trenler var phangan adasının karşısındaki chumpon kadar gidiyor yataklı. uyuyarak gidiyorsun epey eğlenceli.

sonra chumponda trenden inip yine lomparayah ile feribot binip phangan yada tao adasına geçebilirsin. bu arada phangan gidiyorsan 1-2 de ayır ve mutlaka tao adasına da geç orada koh nang yuan var muazzam bir noktadır

• mühendisgsm Taylandın bakir sayıldığı zamanlarda keyfini çıkaranlarından.Saygı duyarım.

• tunçmes kullanıcısına yanıt

Valla bugüne kadar 5-6 defa Tayland tatil amaçlı gittim kuzeyden Güney’e her yerini ve ıssız adalarının çoğunu gezdim

hatta herkesin çok kötü mevsim berbat muson olur dediği Temmuz Ağustos ayında da gittim

şunu diyeyim bence en güzel zamanları tüm turistlerin gittiği Kasım - Mart arası zaman değil bunun dışındaki 6 aylık zaman diliminde her zaman. Hem daha az kalabalık hem daha ucuz. Hayatımda 1 defa en iyi sezonda gittim açıkçası en kötü tatili o zaman geçirdim diyebilirim

kısaca Tayland’ın mevsimi olmaz her zaman gidilir, uygun bilet konaklama bulduğunuzda atlayın gidin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel tayland giriş şartları nasıldır bilgisi olan aydınlatabilirmi bizleri acaba.

özellikle 18 yaş altı aşısız bir çocuk için tam bilgi bulamadım.

thai pass olmadan girilmiyor bildiğiniz gibi, sahte bilgilerle thai pass almayı denerseniz hem tüm adımları görebilirsiniz, bildiğim kadarıyla aşısızlar için 72 saat öncesi alınan covid testi yeterli oluyor ve 18 yaş altı olanlar ebeveynlerinin thai pass bilgisiyle giriyorlar. dediğim gib sahte başvuru yaparsanız daha detaylı görebilirsiniz

• oguzkirk O kullanıcısına yanıt

thai pass için güncel link varmı resmi. epeydir uzak kaldık tayland'dan malum. eskiden olsa yılda en az 1 kez giderdik.

18 yaş altı benim thai pass ile giriyorsa güzel olur çocuğa ekstra durduk yere pcr yaptırmayalım şimdi

• YouTube alpinasia kanalında Thái pass konusu güzel anlatılmış

aşağıdaki linkten yapabilirsiniz

tp.consular.go.th
    Thailand Pass Registration System (for air travel only)
    https://tp.consular.go.th
    • Travellers 5-17 years of age travelling to Thailand unaccompanied must get vaccinated with at least 1 dose of an approved vaccine at least 14 days before travelling to Thailand. Those travelling with parents are exempt from this requirement.

iyi bari 18 yaş altı çocuk anne baba aşılıysa muafmış. formu doldurmakta kolaymış sadece 10.000$ limitli bir sağlık sigortası istiyor. onu da siteden satıyorlar ama 600baht istiyor. burada çok daha uyguna yaptırılır o.

sıra uygun bilet bulmaya kalmış gibi duruyor. takipteyiz :)

• sigortaya dikkat edin hepsini kabul etmiyorlar ayrıca 600 bahtlık olanın da detaylarına iyi bakın covid testi istiyor sanırım

türkiyeden 10.000$ covid kapsamı olan bir sigorta iş görmezmi. taylandda bu işi ticarete dökmüş gibi. buradan euroke sigortadan yaptırayım demiştim.

türkiyeden bir sigorta şirketinden yaptıran oldumu daha önce. varsa ve girişte sorun yaşamadıysa bizde o firmadan yaptıralım

bildiğim kadarıyla her sigortayı kabul etmiyorlar aradıkları belirli kriterler var, ben işi riske atmamak için 1500tl ödeyip thai pass destekleyen bir sigorta aldım, misterprakan diye arama yaparsanız bulabilirsiniz.

hocam 1500tl de çokmuş. biz ailecek 3 kişiyiz 5000tl yakın sigorta parasımı bayılacağız sadece. bu işin daha ekonomik bir yolu olmalı bence

daha ekonomiği illaki vardır, benimki biraz kapsamlı zaten. ayrıca yaş ve kalacağınız süre de önemli. eğer kapsamı çok önemli değilse thai pass sitesinde onların önerdikleri en uygunları sanırım onları inceleyip alabilirsiniz fiyatları da uygun.

• Faydalanmak isteyen varsa , Bangkok 289 usd .

• 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.