Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
15.694
Cevap
281
Favori
736.463
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Gezi ve Turizm >> Yurtiçi ve Dışı Turlar >> TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
Giriş
    1100 Mesaj
    Tayland da vaka sayısı 32'ye yükseldi.

güncel veriler buradan takip edebilirsiniz.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
    |
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1100 Mesaj
    Tayland'da silahlı saldırı: 20 ölü, 21 yaralı

Tayland'ın batısındaki Kançanaburi eyaletine bağlı Muang bölgesinde bir askerin, silahıyla aralarında kışladaki komutanı ile bazı askerler ve kışla dışındaki sivillerin olduğu en az 20 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Bangkok Post gazetesinde yer alan habere göre, Surathampithak Kışlası'nda askerlik yapan Jakrapanth Thomma adlı asker, ilkin kışlada komutanını ve iki askeri öldürdükten sonra kaçırdığı askeri ciple firar etti.

Kışla dışında sivillere ateş açan firari asker, otoyol üzerinde bir alışveriş merkezinde insanları rehin aldı. AVM'de bulunan 17 kişinin öldüğü bildirilirken, küçük çaplı yangın çıktığı görüldü.

https://tr.sputniknews.com/asya/202002081041359328-taylandda-silahli-saldiri-12-olu/
    |
    |

• Çavuş
    65 Mesaj
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/artik-daha-da-uzak-41443214

tüm Uzakdoğu ülkeleri bu salgından nasibini aldı. Türkiye’de Uzakdoğu ülkelerine yapılan rezervasyonlar durma noktasına gelirken, önceden yapılmış rezervasyonların da yüzde 30’u iptal edildi.

Orijinalden alıntı: octechs

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/artik-daha-da-uzak-41443214

tüm Uzakdoğu ülkeleri bu salgından nasibini aldı. Türkiye’de Uzakdoğu ülkelerine yapılan rezervasyonlar durma noktasına gelirken, önceden yapılmış rezervasyonların da yüzde 30’u iptal edildi.
    hocam bu otel fiyatlarına yansımıyo hiç fiyatlar düşer diye bekliyoruz ama maalesef düşmüyp
    |
    |
    Pattaya da yarın son günüm. Turist profili hakkında kendi gözlemimi yazayım. En son 2015 te geldiğimde bu kadar çok Rus turist yoktu. Phuket te daha fazla Rus turist görmüştüm. Fakat şehirde aile olarak tatile gelen ruslar artmış. Hintlilerin sayısı daha da artmış. Walking street hintli kaynıyor :) Turklerin sayısı da azalmış ama yine de sayıları fazla. İlk gün Insomnia Club a Bi bakayım dedim. Bıraktığım gibi Türk kaynıyor. Otelim Lk Metro ya yakın olduğu için geceleri Lk metro da takılıyorum. Hintliye rastlamadım. İhtiyar Avrupalı bölgesi burası. Hoşuma gitti bu bakımdan. Sahil yolunda biraz yürüdüm. Bekleyen kızların kalitesi ve sayısı düşmüş. Yani bana öyle geldi. Ama şu kesin Bangkok taki turist profili de kızların güzelliği de Pattaya dan daha iyi. Tabi Bangkok hem daha pahalı hem de ulaşım ciddi problem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    ucak biletleri ucuzlarmi bu aralar gitsek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    |
    |

Rize'de iş için gittiği Tayland dönüşü yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran ismi öğrenilemeyen kişi, koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Hastadan kan örneği alınırken araştırmaya gönderildi.
    Rize ve Trabzon'dan bir grup, iş için Tayland'a gitti. İsmi açıklanmayan gruptaki kişi, ülkeden dönüşünde yüksek ateş şikayetiyle Rize Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Tayland'dan geldiği belirten hasta, koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı.

Rize'deki tedavisinin ardından Trabzon'daki Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen hastadan kan örneği alınırken araştırmaya gönderildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/cok-konusulacak-goruntu-abd-zirhli-araci-ruslara-ait-zirhli-aracin-onune-kirdi-41451298

• Teğmen
    232 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

Rize'de koronavirüs tedbiri! Tayland'dan döndü, gözlem altında

Rize'de iş için gittiği Tayland dönüşü yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran ismi öğrenilemeyen kişi, koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Hastadan kan örneği alınırken araştırmaya gönderildi.
    Rize ve Trabzon'dan bir grup, iş için Tayland'a gitti. İsmi açıklanmayan gruptaki kişi, ülkeden dönüşünde yüksek ateş şikayetiyle Rize Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Tayland'dan geldiği belirten hasta, koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı.

Rize'deki tedavisinin ardından Trabzon'daki Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen hastadan kan örneği alınırken araştırmaya gönderildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/cok-konusulacak-goruntu-abd-zirhli-araci-ruslara-ait-zirhli-aracin-onune-kirdi-41451298
    her ateşi çıkan ve öksüreni eğer 1 ay içerisinde uzakdoğuda herhangi bir yeri ziyaret ettiyse tedbir amaçlı karantinaya alıyorlar.

ateş ve öksürük belirtisi ile başlayan coronavirüs ile birlikte yüzlerce hastalık mevcut.

• Binbaşı
    1100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

her ateşi çıkan ve öksüreni eğer 1 ay içerisinde uzakdoğuda herhangi bir yeri ziyaret ettiyse tedbir amaçlı karantinaya alıyorlar.

ateş ve öksürük belirtisi ile başlayan coronavirüs ile birlikte yüzlerce hastalık mevcut.

Alıntıları Göster
    evet,ama covid virüsü şüphesiyle gözlem altına alınmış.

https://forum.donanimhaber.com/rize-de-1-kiside-corona-virusu-suphesi--142075685
    |
    |

• Binbaşı
    1100 Mesaj
    #coronavirus

-Küresel kayıp 1.1 trilyon $
    -Rusya: 450 milyon $ kayıp
    -Çin: İşletmelerde personelin %30 işsiz kalacak
    -Almanya: Resesyon riski
    -İtalya: Resesyon riski
    -Japonya: Resesyon
    -Singapur: Resesyon
    -Japonya turizm kaybı: 1.29 milyar$
    -Tayland turizm kaybı: 1.15 milyar$
    |
    |
Bey Azura
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.