Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (781. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

ucak bahreyn aktarmalı..direkt degılki..bahreyn de bakmazlarmı?.

Alıntıları Göster
    Birde üstad surda yanılıyorsun senin tek biletin var iki tane yok senin biletin Bahreyn aktarmalı İngiltere yani önce Bahreyn kullanayım diğeri kalsın deme şansın yok ha bahreyne gidebilirsiniz orada İngiltere uçağını kacirabilirsin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

aynen öyle son nokta eğer vize isteyen bir ülke ise ilk bindiğin noktada vize kontrolü şartı var. ve eğer vizeniz yoksa uçağa almazlar

arkadaşın dediği gibi ciddi yaptırımı ve cezası var onun. çünkü senin bahreyn de inip devam etmeyeceğini bilmez oradaki görevli seni ingiltereye gidiyor diye biliyor ve doğal olarak vize uygunluğu şart

Alıntıları Göster
    Muhtemelen iki check in olacak. Ben birini yapıp o biletle binersem Bahreyn e kim soracak bana devam ediyor musun diye? Bilette Bangkok Bahreyn uçuşu yazacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya26

Birde üstad surda yanılıyorsun senin tek biletin var iki tane yok senin biletin Bahreyn aktarmalı İngiltere yani önce Bahreyn kullanayım diğeri kalsın deme şansın yok ha bahreyne gidebilirsiniz orada İngiltere uçağını kacirabilirsin :)

Alıntıları Göster
    Bende onu diyorum İngiltere uçağını kaçırırsam diyorum

• quote:

Muhtemelen iki check in olacak. Ben birini yapıp o biletle binersem Bahreyn e kim soracak bana devam ediyor musun diye? Bilette Bangkok Bahreyn uçuşu yazacak.

Alıntıları Göster
    Evet iki check-in olacak ama ilk checkini yapan sana İngiltere vizsesi soracak çünkü uçuş orada bitiyor dediğim gibi bir sekilde binipte bahrayn gelebilirsen sonrasında zaten sorun olmaz

• quote:

Bende onu diyorum İngiltere uçağını kaçırırsam diyorum

Alıntıları Göster
    ingiltere uçağını kaçırırsan bile o senin sorumluluğunda olan birşey. ilk noktadan binerken görevli bu ihtimale göre hareket etmez, edemez.

onun bakacağı tek şey aynı pnr'daki uçuş rotası olacak ve eğer bu rota bangkok kalkışlı bahreyn aktarmalı ingilterede bitiyorsa ve ingiltere vizen yoksa uçağa almazlar net
  • Lk metro zen hotels de kalan oldu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

ingiltere uçağını kaçırırsan bile o senin sorumluluğunda olan birşey. ilk noktadan binerken görevli bu ihtimale göre hareket etmez, edemez.

onun bakacağı tek şey aynı pnr'daki uçuş rotası olacak ve eğer bu rota bangkok kalkışlı bahreyn aktarmalı ingilterede bitiyorsa ve ingiltere vizen yoksa uçağa almazlar net

Alıntıları Göster
    You don’t need a visa if you have one of the following::a flight ticket from the Schengen area, if you can prove that you entered the Schengen area in the previous 30 days on the basis of a valid Schengen ADS visa.....bu cumlede transıt vısa ıcın avrupa bırlıgıne gırısı olan kısı ıcın tranıt vısaya gerek olmaıdgını soyluyor..bilginiz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumhurfatih -- 20 Kasım 2019; 0:12:51 >
  • quote:

You don’t need a visa if you have one of the following::a flight ticket from the Schengen area, if you can prove that you entered the Schengen area in the previous 30 days on the basis of a valid Schengen ADS visa.....bu cumlede transıt vısa ıcın avrupa bırlıgıne gırısı olan kısı ıcın tranıt vısaya gerek olmaıdgını soyluyor..bilginiz varmı?

Alıntıları Göster
    ingiltere schengen bölgesine dahil değildir, schengen vizen olsa dahi ingiltere için ayrı vize almalısın.

ayrıca senin uçuşun transit bir uçuş değil son varacağın nokta vizeli bir destinasyon olduğu için problem çıkıyor. örneğin türkiye çıkışlı londra da transit geçip bangkok gitsen dediğin doğru. transitte vize istemeyen çok ülke var hiçbir sorun yaşamazsın.

ayrıca yukarıda a flight ticket from the Schengen area ibaresi mevcut ama sen bangkoktan uçağa biniyorsun.

kısaca bunun kaçarı yok üstad. son giriş noktası vizeli ise o vizeyi alacaksın. yoksa bangkokta yeni uçak bileti aldırırlar sana türkiyeye giden
  • merhaba arkadaşlar ocak ayında Bali veya Phukete gitmeyi düşünüyoruz. 2 erkek olarak nereyi önerirsiniz? Bali çok mu sıkıcı olur.Daha önce pattaya ya gitmiştim.

ayrıca qatar hava yollarının black fridayde güzel indirimi oluyormu.geçen yıldan hatırlayanlar varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3ksas

merhaba arkadaşlar ocak ayında Bali veya Phukete gitmeyi düşünüyoruz. 2 erkek olarak nereyi önerirsiniz? Bali çok mu sıkıcı olur.Daha önce pattaya ya gitmiştim.

ayrıca qatar hava yollarının black fridayde güzel indirimi oluyormu.geçen yıldan hatırlayanlar varmı?
    ocak ayında tayland phuket i tercih edin hemde pick sezon...tepe sezon yani.. bali balayı yeri sevgili eş ile gidilicek yerlerden... pattaya demiyorum bakın phuket... baliyi listesine sokan kişi phukete gitmeli... diye düşünüyorum... bu soru tayland mı filipinlermi denseydi pattaya derdim... thy bir bakın 2900 e fiyatlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: messuth

ingiltere vizen yoksa seni bahreyn uçağına da almazlar.haberin olsun.
    Aynen bu doğru
    Bunu atlamışım
    Özellikle bangkok havalimanı prosedür konusunda çok sıkı
    El bagajı 500 Gr fazla olsun almıyorlar
    Sadece orada gördüm bunu
    Aldığı bilet Londra olduğu için o fiyattan
    Bence de uçağa kesinlikle binemeyecek bu sebep ile
    Vize soracaklar ve olmadığı için bindirmeyecekler
    Hong Kong'tan bangkok'a gideceğiz İst.a gelmek için en ucuz o şekilde olacak
    Ayrı havayolları, ayrı bilet
    İlk Hong Kong airlines
    Hong Kong'tan çıkarken vize sordular, Tayland vizeniz diye
    Dedik bize vize yok, açtılar net'ten kontrol ettiler de bileti verdiler

• Arkadaşlar Doha havaalanında bir işim var, aynı gün gidip havaalanından çıkmadan geri döneceğim, bu durumda vizeye ihtiyacım var mı acaba?
  • Qatar zaten vize istemiyor ki havaalanından çıksan da vizeye ihtiyaç yok

• quote:

Orijinalden alıntı: C_many

Qatar zaten vize istemiyor ki havaalanından çıksan da vizeye ihtiyaç yok
    Hocam süpersin ya, benim aklım dubai'ye gitti o yüzden hiç kontrol bile etmedim. aynen dediğin gibi vizeye gerek yokmuş süpersin
  • Merhaba 2 arkadaş olarak taylanda gitmeyi düşünüyoruz bu tatil sitelerinin organize ettiği tayland pattaya turlaru var 500 euroya konaklma ve uçak dahil fiyatı nasıl sizce ve sıkıntı olurmu?

• uçak bileti bakarken Thy dikkatemi çekti bir bakayım dedim; şubat ayı içerisinde tek yön oslo-ist/ist-phuket (istanbul aktarmalı) bilete 2070 lira demiş. Birde ist-phuket ne kadar bi ona bakayım dedim 3200 lira bu ne saçma iştir onu anlamadım. oslodan istanbula thy ile gelen, İstanbulda da aynı uçağa bineceğim norveçli 2070 öderken, ben sadece ist-phuket için 3200 tl neden fiyat istiyor ki. Vize derdi olmasa 3 günlüğüne norveçi gez sonrada atla phukete git, daha ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: salgado3046

uçak bileti bakarken Thy dikkatemi çekti bir bakayım dedim; şubat ayı içerisinde tek yön oslo-ist/ist-phuket (istanbul aktarmalı) bilete 2070 lira demiş. Birde ist-phuket ne kadar bi ona bakayım dedim 3200 lira bu ne saçma iştir onu anlamadım. oslodan istanbula thy ile gelen, İstanbulda da aynı uçağa bineceğim norveçli 2070 öderken, ben sadece ist-phuket için 3200 tl neden fiyat istiyor ki. Vize derdi olmasa 3 günlüğüne norveçi gez sonrada atla phukete git, daha ucuz
    bu sadece thy ye özel bir durum değil. tüm havayolu firmaları kendi ülkelerinden direkt uçtukları rotalardaki fiyattan daha uyguna aktarmalı uçuş satarlar

bu pazarlama tekniğidir, o adam aktarmalı uçtuğu için daha ekonomik uçuyor.

örneğinm qatar ile 20-27 aralık istanbul bangkok bileti 860$ iken aynı bileti doha'dan alan biri 1145$ ödüyor. o da şu anda aynısını düşünüyordur gidip istanbuldan bineyim 300$ daha ucuz diyordur :)
  • muhendisgsm kullanıcısına yanıt
    ben kendim için bilet alırken bazen yapıyorum (moskova ve kiev gibi yakın yerler) 2 3 gün o ülkeyi geziyorum sonrada aslında gideceğim ülkeyede bi 10 gün tatil yapıyorum. Başkası için bilet alırken malesef olmuyor.
  • Geçen hafta Taylanda geldim. vizesiz olarak geldim. tek yön bilet ile, istanbulda dönüş bileti veya başka ülkeye geçiş biletini görmek istiyorlar, Bunu forumdaki arkadaşlar söylemişti. Bende Bangkok tan Vietnam a geçiş bileti almiştım gösterdim. ve Bangkok a gelince iptal ettim.. Havaalanında bütün turistlerin parmak izlerini alıyorlar. sorunsuz sualsiz bir şekilde giriş yaptım..Hava şu anda çok sıcak değil akşamları serin.

30 gün sonunda Kambocya ya geçip geri gelsem tekrar 30 gün kalma hakkım oluyor galiba, Bunu kaç defa yapma hakkım var farkli ülkelere gidip gelerek....uçakla gidip gelince 30 gün, otobüsle gidip gelince kaç gün vize veriyorlar ? yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar63 -- 16 Aralık 2019; 22:42:49 >
  • ruzgar63 R kullanıcısına yanıt
    Karayoluyla 1 takvim yilinda 2 kere giris hakkiniz war ucakla bir limit yok ama ard arda araliksiz 3 4 ucak yaparsaniz sorun yasayabilirsiniz. Kara yoluyla da her giriste 30 gun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ak11 -- 19 Aralık 2019; 15:21:12 >
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.