Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilmiorum royal jordan in check inn baslangic zamanini ama oyle bisidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • özel mesaj ile soru soranlar olmuş ama oradan cevap yazamıyorum o yüzden buradan yazayım

- Tayland' da TL/BAHT çevrimi hakkında bir bilgim yok maalesef
    - Sim card olarak AIS alıyorum, sorunsuz çekiyor.
    - Sim card değiştiğinde whatsapp değişmiyor (bende öyle en azından)
  • Bangkokda tl baht we baht tl cewirme islemi yapilabiliyor.

• Taylanda.gitmeyi ladyboylarla.tanismayi cok istiyorum

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Ürdün TC vatandaşlarına vize uygulamıyor dolayısı ile transit vize de yok!Linkini verdiğiniz sayfada havayolu firmasının aktarma yapacak yolculara konaklama hizmetinden bahsediliyor.8 saati aşan beklemelere hizmet verileceği yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz C

Ürdün TC vatandaşlarına vize uygulamıyor dolayısı ile transit vize de yok!Linkini verdiğiniz sayfada havayolu firmasının aktarma yapacak yolculara konaklama hizmetinden bahsediliyor.8 saati aşan beklemelere hizmet verileceği yazıyor.
    kesin mi hocam çünkü gerçekten uygun fiyata bilet buldum bu ikinci gidişim olacak, aktarma süresi 10 saat , sorun değil bekleriz fakat transit vize falan istemesinler bi de geri dönmeyelim
  • [Harun] [ kullanıcısına yanıt
    İnternetten araştırmanızı yapın.Kendi gözünüzle görün.
  • fehukof F kullanıcısına yanıt
    sim card değiştiğinde whats up türkiye numaramız aynımı kalıyor demek istediniz ?

sanırsam sım kart değişikliğinde soruyor whats up no değişssin diye .
  • merhaba arkadaşlar bankong airport - pattayi otobus kaç baht kişi başı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moist

merhaba arkadaşlar bankong airport - pattayi otobus kaç baht kişi başı ?
    120 baht normal otobus 280 bahta bell travel var bence o daha mantıklı otele kadar bırakıyorlar otobüsten sonra küçük servislerle.
  • armorking2621 A kullanıcısına yanıt
    bu fiyat güncel mi ?

ve tek kişi fiyatıdır değil mi?
  • Ocak ayı ortası gitmeye niyeti olan var mı? Ortaklık yapabiliriz..
  • Beyler mayıs ayında Bangkok da uygun fiyatlı otel varmı bildiğiniz ve pattaya da

• Katar transit vize istiyor mu ? bir yerde istiyor yazıyor bir yerde istemiyor :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Harun] -- 18 Aralık 2018; 1:39:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Harun]

Katar transit vize istiyor mu ? bir yerde istiyor yazıyor bir yerde istemiyor :/
    En son 5-6 ay önce qatar ile gittim, herhangi bir transit vize uygulaması yok, 1 ay sonra yine qatar ile gideceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehukof

En son 5-6 ay önce qatar ile gittim, herhangi bir transit vize uygulaması yok, 1 ay sonra yine qatar ile gideceğim

Alıntıları Göster
    aktarmalı uçuşla mı gittiniz hocam , royal jordan'ı kaçırdım çok iyiydi bilet fiyatı 1600 tl mi neydi , katar hava yollarıyla gideyim diyorum aktarma süresi 1.30 saat, pasaport kontrolü için yeter li bir süremi ? kaçırmayalım uçağı ?
  • doha aktarmalı uçuşlarda transit salonundan şehire çıkış yapmazsanız vize ihtiyacı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Harun]

aktarmalı uçuşla mı gittiniz hocam , royal jordan'ı kaçırdım çok iyiydi bilet fiyatı 1600 tl mi neydi , katar hava yollarıyla gideyim diyorum aktarma süresi 1.30 saat, pasaport kontrolü için yeter li bir süremi ? kaçırmayalım uçağı ?

Alıntıları Göster
    Benim aktarmalarım genelde 2 saat oluyor, şimdiye kadar hiç zaman sıkıntısı çekmedim. Uçaktan indikten sonra yeni uçağınızın kapısını bulup oraya gitmeniz yeterli.
  • Merhabalar. Daha önce de yazmıştım Aralık ayı 2. haftasında eşimle 1 haftalağına balayına gittik. Şimdi insanları aydınlatmak için birkaç gözlemimi yazayım;

- Qatar Airways ile gittk Doha aktarmalı. Herhangi bir vizeye ihtiyaç yok. Phukete uçarken Tayland'a doğru uçak inmeye yakın bir kağıt veriyorlar onu doldurmak gerekli. Yanınızda kalem de bulundurun.
    - Phuket Src ile gitmeden whatsapp'dan yazışın. 3-4 numaralı çıkışta sizi isminizin yazdığı kağıtla elinde bekliyorlar. Biz Karon'a 700 bahta gittik. Araba Toyota Corollayadı. Taksiler 1200 baht istiyor.
    - Hava alanında sadece 1000 baht bozdurun geriye kalan bozdurma işlemlerini şehirdeki doviz burolarında yapın. Merak etmeyin her adımda döviz bürosu var.
    - Tatil boyunca Karon, Kata, Patong, Kamala gibi bölgelere gittik. Eğer balayı için gidecekseniz kesinlikle Karon'u sonra Kata'yı düşünün. Eğer bekarsanız amaç hovardalıksa Patong'u seçin.
    - Eğer İngilizceniz varsa kendininiz otel ve biletleri ayarlayın. Oteli booking'den ayırtmıştık. Ödemeyi burda yaptım hiçbir sıkıntı olmadı. Sugar Marina Art otelde kaldık. Plaja ve merkeze yakındı. Kahvaltısı fena değildi. Tavsiye ederim. Eğer tur seçerseniz sizi Patong otellerine mecbur bırakıyorlar.
    - Phi phi, james bond, fanta sea ve bıddha tapınaklarına gittik. Kesinlikle gidin bunların hepsine. Tek Simon Cabaret'e gidemedik çok övüyorlardı fırsat olmadı. Daha önce de yazılmıştı pazarlık yapın turlarla zaten her yer tur acentası.
    - Genel turist çoğunluğu Rus ama ailecek gelmişler zararsızlar. Gözlemledğim kadarıyla Karon - Rus, Kata - Avrupalı, Patong - Karışık ağırlıklı olarak dağımlanmış.
    - Yemek olayı çok abartılmış aç falan kalmazsınız. Her türlü restoran var. Paranız varsa dışarda yeyin emin olun seçenek fazla. Kısıtılı ise yine her adımda bir süpermarket var oralardan birşeyler alın. Sokakta satılan yemekler harika. Jumbo karides muthiş etli etli ve 50 baht. İce rolls dondurma mutlaka deneyin. Pazarlardan tropikal meyve alın. Passion fruit, mango, guava beğendiklerim. Red dragon fruit fena değil ama pazarlarda yok Taylandda yetişmiyormuş marketlerde bulursunuz. Pomelo yine fena değil.
    - İnsanları çok güleryüzlü zaten land of smiles diye adlandırıyorlarmış ülkeyi. Plajda telefon, para bırakıp denize girdik birşey olmadı. Ruslar sabahtan şezlong kiralayıp eşyalarını bırakıp 2-3 saat sonra geldiği oluyor.
    - Masaj yaptırın fix fiyat Karon'da 300, Patong'da 200 baht. Yine her adım masaj salonu 4 farklı yere gittik yanılmıyorsam hepsi aynı standartaydı.
    - Banglaroad'da bir tur atın. İşe çıkan hayat kadınları, ladyboylar ping pong show için müşteri çekmek isteyen teyzeler, gençler ilginç bir yer. Yanımda eşim olmasına rağmen yolun sonuna kadar herkes çekmeye çalıştı şova :)
    - Trafik sağdan akıyor. Toyota, Honda ve İsuzu dışında araba görmek zor. Heryer motorcu 70 yaşında teyzesinden, liseye giden çocuğa kadar.

Aklıma gelenler bunlar sorusu olan varsa yanıtlayabilirim. Güzel ülke mutlaka gidin görün imkanınız varsa çünkü gözlemlediğim kadarıyla kontrolsüz büyümeden dolayı doğasını mahvedecek gibi duruyorlar yakında.
  • phoenix_88 kullanıcısına yanıt
    Güzel bir inceleme yazısı teşekkür ederim..Keyif alarak okudum.
  • 
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.