Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (757. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.209
Cevap
275
Favori
811.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 755756757758759
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Serkan Bey.Tayland'dan kız arkadaşım gelecek.Ben daha önce pek çok kez gidip geldim ama o ilk kez geliyor.Türkiye'ye girişte dikkat edilmesi gereken herhangi bir husus,prosedür var mı?
  • oguz C O kullanıcısına yanıt
    Bileti gidiş-dönüşse problem yok, ama tek gidişse ve vizesi yoksa Bangkokta uçağa almıyorlar bilgin olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhabalar, aralık ayında bende tayland a yolculuk yapacağım bir kaç sehir gezerek tatil planladım. Bir kaç sorum olacak ancak şu anda en yakın olan la ilgili olanla başlayım. Tatilime Bangkok ta başlayıp Krabi ile devam etmek istiyorum. Uçak bileti almak istiyorum. Thai Smile şirketinden uygun bilet buldum fakat sadece THB türünde ödemeye izin veriyor. Ancak bizim visa/master kartta buna izin vermiyor otomatik çevrimde yapmıyor. nasıl ödeme yapabilirim? uzaktan tayland hesabı açma sanal kart oluşturma vs gibi öneriler var mı?
    Veya türkiyeden hangi banka buna izin veriyor.
  • ihsanberk kullanıcısına yanıt
    Turkiye kredi kartinizla islem yapabilirsiniz onlar dolara cevirerek otomatik hesabinizdanduserler. Diger thai hesabi uzaktan acma sanal kart ws malesef yapamazsiniz. Turk kredi kartinizla baska bankalarin bi deneyin eger yapamazsaniz yardimci olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son msj 2 hafta önce atılmış, nerde Tayland sevdalıları 😄

Dolar kuru artışından sonra milletin Uzakdoğuya da gidesi kalmadı belli

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

En son msj 2 hafta önce atılmış, nerde Tayland sevdalıları 😄

Dolar kuru artışından sonra milletin Uzakdoğuya da gidesi kalmadı belli
    SELAMLAR
    1 tl 5.85 baht belkide sözlerin bittiği yerdir..
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Serkan Bey! İlk gittiğin sene neydi ve 1 tl ile kaç baht alınıyordu acaba? 8-10 sene önce gidenler oraların keyfini çıkaranlarmış gerçekten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunçmes

Serkan Bey! İlk gittiğin sene neydi ve 1 tl ile kaç baht alınıyordu acaba? 8-10 sene önce gidenler oraların keyfini çıkaranlarmış gerçekten..
    ben ilk gittiğimde 2005 yılıydı ve o zaman 100baht 5-6tl arası idi şimdi 17-18tl bandında maalesef
  • muhendisgsm kullanıcısına yanıt
    döndük depresyondayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: armorking2621

döndük depresyondayız
    Sizden alalım son durum nedir? Maliyetler, kötüye giden şeyler, yenilikler ve benzeri konularda bir değerlendirme alalım...
  • Merhabalar 7. Tayland tatilimi yapmak için

Ocak 16 Atatürk çıkış Ocak 30 Bangkok dönüş etihad biletimi almış bulunmaktayım. Bilenlere bir soru sormak istiyorum,

Bu bileti biz Atatürk havaalanı çıkışlı aldık ama havaalanının İstanbul havaalanına taşınacağı söyleniyor. Böyle bir durumda bana bilgilendirme maili atılması gerekir diye düşünüyorum haksız mıyım? Skyscanner.com aracılığıyla Ucuzabilet sitesinden aldık Ucuzabilet sitesinin müşteri hizmetlerini aradığımda henüz ellerine ulaşan bir bilgi olmadığını söylediler. Ne yapmam kazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_many -- 2 Kasım 2018; 16:11:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunçmes

Sizden alalım son durum nedir? Maliyetler, kötüye giden şeyler, yenilikler ve benzeri konularda bir değerlendirme alalım...

Alıntıları Göster
    Ben 2 ay önce 15 günlük tatil yapmıştım o Zaman dolar şimdiki gibi 5.50 de değil 6.8 falandı

Dolayısıyla Tayland ucuzdur algısı eskisi gibi olmasa da mekanları gidilecek yerleri yemek noktalarını alışveriş yerlerini biliyor ve turist gibi değil de lokal halk gibi gezerseniz yine de ekonomik bir şehir kanımca

Hala sokakta 10₺ ye tavuk şiş 15₺ ye padthai yiyebiliyorsunuz

• Tayland hakkında çoğu google blogundan daha iyi yazılmış bilgiler var teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Phuket'e gideceğiz. Oteli Karon Beach'de tuttuk.

Alıntıları Göster
    Ben de esimle 15-24 aralik arasi phuketteyim, eger tarihler rastliyorsa birer bira icebiliriz :)
    Karon guzel yerdir, sorunuz olursa yardimci olmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Birkaç sorum daha olacaktı arkadaşlar:

- havalimanından otele gitmek için en uygun yöntem nedir?

- parayı nerede bozdurmalıyız?

- 6 gece kalacak bir çift için ortalama ne kadar harcarız? Turlara katılmayı düşünüyoruz, dışarda öğle ve akşam yemeklerini yeriz (ortalama yerlere gideriz), max 2 bardak bira içilir o da ancak akşamları.

- aklıma gelmeyen şunu mutlaka yapın veya şu önlemi alın dediğiniz şeyler var mı?
    1- minubus servis patong icin 180 baht karonu hatirlamiyorum lakin 200 baht civaridir tahminim 200*2 = 400 uygun fiyat oluyor ama yolda bir tur ajansinda durup tur paketi satmaya calisiyorlar 15 dk - 20 dk beklemek durumunda kaliyorsunuz, ayrica tek tek herkesi oteline birakma sansiniz var rotaya gore ilk de birakilabilirsiniz son da, ayrica taksi transfer alabilirsiniz daha onceden hazir olsun derseniz benim kullandigim bir agent var varisiniz gece yarisindan once ise 800 baht sonra ise 300baht ekstra yani 1100 baht istiyor, iki turlu de uygun rakamlar.
    2 - USDben genel olarak kredi kartindan cekmeyi yegliyorum 20,000 baht tek seferde cekilebiliyor lakin para bozduracaksaniz 7-8 tane yer gezin en azindan, usd icin fazla fark olmasa da yine de farkli rakamlar veriliyor, ben Cin yuani bozmak icin bangla road girisinde (beach girisi degil de diger tarafta sagdaki ilk exchange'i tercih ediyorum cin yuani icin en yuksek kur ordaydi ama USD bilemeyecegim)
    3 - Bu bayagi degisken, zira gidelim aksam yemegini elit bir restoranda yemeniz ile open bazaarda yemeniz arasinda baya fark oluyor. Karon'u bilemiyorum ama jungjeylonun karsisinda night marketi deneyiniz (balik izgara, et tavuk mangal seviyorsaniz) ayrica Kataturk baya iyidir ama fiyat moderate seviyede (Turkiyeye gore pahali) bir de Banglanin road'a gelmeden Wok (ismi de boyle birseydi) diye bir thai restorani var yemekleri gayet uygun ve iyidir. PhuketTurk'te guzel kofte ve ciger yaparlar. Turlar 1200-1400 baht arasidir, Raya adasini oneririm genelde Raya ve Coral birlikte satarlar. James bond adasi turu bana gore turist traptir onermem, phlea lagoona ugrayan bir tur secebilirsiniz guzeldir.
    4 - Onerim turist scamleri arastirin, phukette fazla olmaz ana yine de bilmekte fayda olabilir. (ornek patong jetski scam ve scooter scam)
    5 - Mutlaka yapin dedigim sey ise eger kullanmayi biliyorsaniz scooter kiralayip adayi gezin, ama scooteri otelden ya da yerlesik referansli biryerden kiralayin, pasaport vermeyin 100 usd depozito yeterlidir. Bu size guzel bir mobilite getirir tuk tuk pazarligi yapip durmazsiniz ve istediginiz yere istediginiz zaman gitmenin keyfini yasarsiniz, kaza yapmamaya ve yasak yerlere park etmemeye ve kast takmaya ozen gosterin (ehliyetiniz A sinifi varsa sorun yok ama sadece B sinifi varsa 1100 baht sanirim cezayi da maliyete eklemeniz gerekir ama ceza yeseniz bile makbuzu saklarsiniz baska ceza olmadan devam edersiniz kullanmaya, bu yuzden oyle bir durumda rusvet vermeyip cezayi odeyiniz)
  • Arkadaşlar 6 aralık ta kız arkadaşım la beraber bangkok a uçuyoruz,iki üç günkalıp phukket e geçicez daha önce forum da paylaşılmış 2 sene önce ama orada yaşayan veya bir kaç kereden fazla ziyret etmiş arkadaşlara bir sorum var denildiğine göre taylan da araç veya motor kiralamak için Türk ehliyetinin geçerli olduğu söyleniyor ama yabancıforum sitelerine baktığım da bunun böyle olmadığını polislerin özellikle para almak için turis lerden ehliyetin yanın da uluslararası ehliyet belgesi istendiğini(turing den alınıyormuş) ama daha sonra ki araştırmalarım da yeni verilen ehliyetlerin geçerli olduğunu falan yazıyor,kafam tamamiyle karışmış durum da bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi lütfen sadece konu hakkın da bilgisitecrübesi olan arkadaşlar ziraa kafam ciddi anlam da karışmış durum da
  • Dostum bende bakayı için önce bankong sonra phuket e gitmiştik aynı sizin gibi.motor konusunda tecrübem yok ama biz etrafta pek polis falan görmemiştik.o duruma düşünler vardır ama 1000 de 1 yani korkmanıza falan gerek yok.öğle bir duruma düşersenizde derdinizi anlatmanızda cok zor.çünkü ingilizce bilen pek yok.birde size bir öneride daha bulunayım.taylandda 100 dolarla 1 doların kuru aynı olmuyor yani 100 dolar 100 tane 1 dolardan daha değerli.bozuk dolar götürmeyin.başka soru varsa yardımcı olayım

• Ayrıca bankong da asiatique ve gece eğlenmesi için cloud47 bar(47.kattan şehir manzarası mükemmel) ancak bizim gittiğimizde 12 den sonra yemek servisi kapanmıştı gitmenizi şiddetle öneriyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alprux -- 16 Kasım 2018; 14:3:10 >
  • merflay M kullanıcısına yanıt
    7 yildir taylanddayim. Ehliyet olayi soyle eger yeni tip Turk ehliyetiniz varsa resmi olarak gecerli allah korusun kaza bela sigortalik bi isiniz olunca gecerli oluyor is resmi makamlara gidince ama gel gelelim yolda sizi polis durdurursa karakol onu otoban arasokak kirsal neresi olursa olsun cezayi yapistirir. Thai ehliyetinizin olmasini yada international pasaport seklinde defter gibi bir ehliyet icibde tum dunya dillerinde yazi oluo onun olmasini isterler. Bu uluslarasi dendiginiz gibi sanirim maslaktaydi istanbulda turing federasyonundan aliniyor 1 yillik veriolardi sabirim ama yuksek bir bedeldi. Ehliyet olayinin disinda iyi bir sofor degilseniz tawsiye etmem zira trafik diger seritten akiyor direksiiyonlar malum diger tarafta onun disida dunyada olumcul kaza siralamasinda 1 numara ayrica yer yon tabela okuma bilmeden burda zor. Sahsi fikrim hic o riske girmeyin soforlu arac tutun yad ataxi metro dolmus o sekil yapin

• 
Sayfa: önceki 755756757758759
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.