Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (752. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
812.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 750751752753754
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dogu1985

Arkadaşlar bende, Eylül sonu Ekim başına doğru düşünüyorum, biraz Phuket biraz Pattaya, belki başkentt de olur ucundan :), 10-15 gün de ancak tadı çıkar Taylandın, yeni Avrupadan döndüm arada değişiklik iyidir diyorum, site den, donanımhaber üyelerinden katılmak isteyen olursa beraber gidebiliriz henüz kafa dengi arkadaş bulamadım :) mesaj atabilirsiniz
    Merhabalar
    Kendinizden bahsederseniz tatil anlayışınız vs alkol tüketirmisiniz lüks yaşam mı istersiniz yoksa hostel tarzı ya da yatagım temiz olsun duşum temiz bana yeter mi diye düşünürsünüz..
    bu tar açıklamalarla dahasaglıklı bireylere ulaşabilirsiniz.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    sağol hocAM . valla okurken sanki yaşadım .:)

jetlag olmamak için uçakta temiz bir uyku çekmek şart oldu ...
  • Arkadaslar merak ettigi bi. Kac konu var bilenler varmi bu tayland lilarin evleri bizim gibi 3+1 mi yada 2. 1 mi birds bu tayland da normal tuvalet yokmu klozet sevmiyorum ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moist

hocam öncelikle kalemine sağlık ... haklısın . malum 1 hafta olmasını sebebi biraz maddiyat biraz da zamanla alakalı .

sence 1 hafta uçak bileti hariç = konaklama + yeme +içme +gezme+tur vs mınımum nekadar patlar kişi başı ?

biliyorum eylence göreceleidir ama elbette bir mınımum tahmını bir fiyat dersen memnun olurum .

birde havalimanında biraz dolar bozsak zarar edermiyiz çok ? havalimanında tl bozuyorlarmı ayrıca ?
    Havalimanında superrich ofisi var orada tl bozabilirsiniz ben 2 gün önce döndüm tl bozdurmak ile dolar bozdurmak arasında superrich ofislerinde yaklaşık %8-10 yakın avantaj var o sebeple tl ile gitmeniz daha avatajlı ama yanınızda riske karşın dolar da alın derim

Fiyat konusunda kimse size net birşey diyemez çünkü ben misal 100$ lık oteller de kalırım siz 20-30$ da o sebeple konaklama kısmı için Öner’im booking açın keyfinize göre filtreler koyup kafanıza yatan bir oteli alın

Ben 15 gün kaldım 300$ para harcadım , içinde gezme tozma taksi metro yeme içme masaj ve hediyeler vardı. Genelde ekonomik takılmaya çalıştım yemekleri dışarıda yedim hep, uygun olan yerde taksiye bindim çok para istedikleri yerde yürüdüm yada bazen bir iskele kıyısında yerellerin bindiği teknelere bindim 5-10 bahta

O sebeple gezerken zevkler farklı olduğundan harcanacak para da değişir ama dikkat ederseniz çok para harcanacak bir yer değil ülke hala bize göre bu dolar kuruna rağmen ucuz ama işi bilene elbet, turist gibi yaşar öyle gezerseniz değil 300$ 3000$ bile harcarsınız 15 günde

• Daha önce yazmıştım nasipse Aralık ayı için biletleri aldım balayına gideceğiz. Bu kurlar oynakken otel ayırtmak istiyorum ama booking.com'da anladığım kadarıyla otelde ödeme yapabilyoruz. Döviz kuruna güvenemediğimden şimdi ödemeyi yapabilme imkanım var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Daha önce yazmıştım nasipse Aralık ayı için biletleri aldım balayına gideceğiz. Bu kurlar oynakken otel ayırtmak istiyorum ama booking.com'da anladığım kadarıyla otelde ödeme yapabilyoruz. Döviz kuruna güvenemediğimden şimdi ödemeyi yapabilme imkanım var mı acaba?
    Onun yolu döViz ekstreli kredi kartı kullanmaktır. Dövizini şu andaki kurdan yapar açtığın döviz hesabında tutarsın ötele gittiğinde kart ile döviz ödeme yapar ve bugünkü kurla yaptığın dövizlerinle o zaman gelecek ekstreni ödersin

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

Onun yolu döViz ekstreli kredi kartı kullanmaktır. Dövizini şu andaki kurdan yapar açtığın döviz hesabında tutarsın ötele gittiğinde kart ile döviz ödeme yapar ve bugünkü kurla yaptığın dövizlerinle o zaman gelecek ekstreni ödersin

Alıntıları Göster
    Şu anki kullandığım kartla daha önce yurtdışında alışveriş ve harcamalar yaptım bu yüzden döviz ekstrelidir diye düşünüyorum. Şimdi baktım da booking şimdi öde seçeneği de var. Baktığım otelin fiyatı 4000 TL ortalama. Şimdi ödeyle ödersem eğer karttan direkt 4000 TL'mi düşüyor yoksa euro olarak girip o anki kurdan mı TL olarak çıkıyor.
  • phoenix_88 kullanıcısına yanıt
    hocam ben oteli bookingden aldım 2040 tl diyordu önce dolara çevirdi sonra tl çevirip karta geldi bookingde 2040 olan rakam 2110 falan oldu. ama ben aldımda dolar daha 5 olmamıstı otel kurdan 3000 oldu zaten her türlü kardayım yani

• quote:

Orijinalden alıntı: armorking2621

hocam ben oteli bookingden aldım 2040 tl diyordu önce dolara çevirdi sonra tl çevirip karta geldi bookingde 2040 olan rakam 2110 falan oldu. ama ben aldımda dolar daha 5 olmamıstı otel kurdan 3000 oldu zaten her türlü kardayım yani
    Peki o miktar karttan ödeme yaptığınız gibi mi çekildi yoksa otele gittiğinizde mi otelde karttan çekildi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Merhabalar
    Kendinizden bahsederseniz tatil anlayışınız vs alkol tüketirmisiniz lüks yaşam mı istersiniz yoksa hostel tarzı ya da yatagım temiz olsun duşum temiz bana yeter mi diye düşünürsünüz..
    bu tar açıklamalarla dahasaglıklı bireylere ulaşabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Haklısınız Hocam, teşekkür ederim açıklama için ,daha Detaylı yazmalıydım, dediğim gibi İzmirde Yüksek Lisans öğrencisiyim medya alanında, Eylül sonunda planlamıştım Tayland gezisini yaklaşık 15 gün için, türk hava yolları ile direk uçuş planlamıştım, esas amacım turistik den ziyade eğlence, gezi, ve gece hayatı içindir, alkol az da olsa kullanıyorum, ayıdrığım bütçe yaklaşık 20.000 tl civarı ortalama, çok aşırı lüks bir gezi planı değil fakat ortalama üstü bir otelde booking den rezervasyon yaptırmayı düşündüm yanis hostel tarzı düşük bütçeli bir gezi değil ! baştan belirtmek isterim, burdan yada özelden ulaşabilirsiniz, saygılar herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Peki o miktar karttan ödeme yaptığınız gibi mi çekildi yoksa otele gittiğinizde mi otelde karttan çekildi?

Alıntıları Göster
    hocam daha otele gitmedim ben 3 ekimde gidicem otele? bookingten alırken soruyor hemen mi ödensin istersiniz yoksa otel mi çeksin diye. ben hemen ödemeyi seçtim aldım anda çekti parayı eğer otel çeksin derseniz siz otele gitmeden otel kafasına göre bir gün çekiyor parayı size hemen ödeme seçeneğini seçmenizi öneririm. otelde ödeme seçeneğide var ama kur artar diye ben direk ödeme seçtim 3 ay önceden ödedim parayı
  • quote:

hocam daha otele gitmedim ben 3 ekimde gidicem otele? bookingten alırken soruyor hemen mi ödensin istersiniz yoksa otel mi çeksin diye. ben hemen ödemeyi seçtim aldım anda çekti parayı eğer otel çeksin derseniz siz otele gitmeden otel kafasına göre bir gün çekiyor parayı size hemen ödeme seçeneğini seçmenizi öneririm. otelde ödeme seçeneğide var ama kur artar diye ben direk ödeme seçtim 3 ay önceden ödedim parayı

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam ben de bunu soruyordum. Biz de içimize sinen otel olsun hemen alacağız.
  • arkadaşlar 10 gün yaklaşık 2000 dolar ile taylanda gitmeyi düşünüyorum sizce bu parayı nakit yanıma mı almalıyım yoksa bankada durup 500 500 çekmek mi daha güvenli olur. gidiceğim otelde kasa var parayı kasaya koymayı düşünüyorum hepsini nakit gidip mantıklı mı sizce? bu arada gideceğim bölge bankgok pattaya
  • quote:

arkadaşlar 10 gün yaklaşık 2000 dolar ile taylanda gitmeyi düşünüyorum sizce bu parayı nakit yanıma mı almalıyım yoksa bankada durup 500 500 çekmek mi daha güvenli olur. gidiceğim otelde kasa var parayı kasaya koymayı düşünüyorum hepsini nakit gidip mantıklı mı sizce? bu arada gideceğim bölge bankgok pattaya
    bankadan çekerseniz yurtdışındaki yabancı banka atm si sizden 220 baht ücret kesicek (İŞLEM BAŞI)
    ve buradaki bankanızda bir komisyon oranında kartımı yurtdısında kullandın diyerek % lik bir komisyon kesicek çok ufak da devlet para dolaşımı oldugundan binde 2 sanırım bir vergi kesicek..
    yanınıza alın güvenli bir hotelde kalın derim.
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam öyle yapayım o zaman para yanımda olsun otelde kasaya koyarım. boşuna işletim ücreti vermeyelim.
  • arkadaşlar bangkoktan pattaya otobus hakkında bilgisi olan var mı? 1. kattan bilet alınıyor ve 2 saat sürüyor deniliyor ama lk metro bölgesine gidicem otobuspattaya garda bırakıyormuş ordan bir daha aktarma mı yapmam lazım yada başka fikri olan var mı? bell diye bir firma varmış otele kadar bırakan fakat sadece online satıyor diyorlar bileti doğru mu
  • quote:

arkadaşlar bangkoktan pattaya otobus hakkında bilgisi olan var mı? 1. kattan bilet alınıyor ve 2 saat sürüyor deniliyor ama lk metro bölgesine gidicem otobuspattaya garda bırakıyormuş ordan bir daha aktarma mı yapmam lazım yada başka fikri olan var mı? bell diye bir firma varmış otele kadar bırakan fakat sadece online satıyor diyorlar bileti doğru mu
    http://www.belltravelservice.com/ bu firmayı kullanabilirsiniz. bilet sadece online alınıyor. bangkok'tan pattaya merkeze götürülüyorlar, oradan küçük minibüslerle otele kadar bırakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehukof

http://www.belltravelservice.com/ bu firmayı kullanabilirsiniz. bilet sadece online alınıyor. bangkok'tan pattaya merkeze götürülüyorlar, oradan küçük minibüslerle otele kadar bırakıyorlar.

Alıntıları Göster
    hocam bunu görmüştüm ama önceden mi almak lazım bangkoka indikten sonra uçak iniş saati pasaport kontrolu falan saat tam kaç olur kestiremiyorum indikten sonra aynı gün için online satış oluyor mu biliyor musunuz yoksa varış gününden önce mi almak lazım.. şimdiden almak istemedim hem saati bilemiyorum hem de uçakta başta türk arkadaşlarla tanışıp taksi tutma imkanı olur belki

• quote:

hocam bunu görmüştüm ama önceden mi almak lazım bangkoka indikten sonra uçak iniş saati pasaport kontrolu falan saat tam kaç olur kestiremiyorum indikten sonra aynı gün için online satış oluyor mu biliyor musunuz yoksa varış gününden önce mi almak lazım.. şimdiden almak istemedim hem saati bilemiyorum hem de uçakta başta türk arkadaşlarla tanışıp taksi tutma imkanı olur belki

Alıntıları Göster
    Ben şimdi denedim 2-3 saat sonraki otobüs için bilet alabiliyorum. Uçağın varış saatinden 2-3 saat sonraki otobüs seferi uygun olur. Ben olsam gitmeden alırdım, kullanmazsanız max. 50TL kaybınız olur ama kafanız rahat olur.
  • fehukof F kullanıcısına yanıt
    slm . havalimanına indiğimizde önceden rezervasyon yapmadan pattayi otobüs bileti alamazmıyız ? yer sıkıntısı yasarmıyız ?

önceden rezervasyon yaptırmak daha mı iyi olur ? her saat başı otobus yok mu havalimanından pattayiye ?

tesekurler
  • 
Sayfa: önceki 750751752753754
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.