Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (751. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.222
Cevap
276
Favori
812.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moist

teşekürler bilgi için ... pattayide konaklama için deniz kenarı oteller mevcut tavsiye edermisin ?

yoksa biraz içeriler daha iyimi olur sahile 15 dk ...
    Beach road var. Orası iyidir hocam. Pattaya hakkında pek bikgim yok açıkcası. Koh larn adası var 50 baht falan pattayadsn küçük ada 1 gün yeter isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 günlük tayland seyahatim yarın bitiyor :) İlk defa muson mevsiminin sonuna doğru tayland ziyareti yaptım daha önce hep kış aylarında yüksek sezonda gelmiştim ve bundan sonra diyorum ki hep bu tarihlerde gelirim. Kalabalık değil, fiyatlar ucuz oteller ucuz, masajlar ucuz. satıcılar tok değil turist az olduğundan ciddi pazarlıklar yapıyorlar.

örneğin geçen sene şubat ayında mbk'de 2000 bahttan kapıyı açıp 1200baht aldığım çantaya bu sene ilk soruşumda 1000baht deyip sonra 800'e bıraktılar :)

yemekleri genelde gece pazarlarında halletim, 80baht pad thai, 10-20 baht arası dondurmalar, 35-40 baht arası smoothie. toplamda 300 dolar para bozdurmuştum rahatlıkla yetti diyebilirim.

tl değersiz evet eskiden 10tl olan masaj şimdi 20tl olmuş evet ama tayland hala işi bilene ucuz bir yer. sorularınız olursa güncel güncel cevaplayabilirim.

kalın sağlıcakla
  • muhendisgsm kullanıcısına yanıt
    sıcakmı?öğle saatleri dışarda ter içinde kalıyormu insan ? hava aynı alanyanın öğle sıcağımı? Aksamda sıcakmı? aletler üste tshirt dolaşılırmı

• arkadaşlar Eylül sonu bende Tayland gezisi planlıyorum hem gece hayatı için hem eğlenmek hem gezip görmek yeni kültürler keşfetmek için, 10-15 gün civarı kalma olarak, isteyen varsa bana ulaşırsa çok sevinirim
    hocam yurt dışında yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarınızın çözümü için zorunlumu seyehat sigortası yaptırmak ve yaptırmak istersek nerden yaptırcaz ve nekadar ?
    mbk nedir hocam ?
  • quote:

mbk nedir hocam ?
    mbk center adında alışveriş merkezi genelde elektronik ve cep telefonu satılıyor

• Sıcak mı sorusu için ben low season yani musonda gittiğim için çok sıcak bekliyordum ama beklediğim kadar kötü değildi. Yine de Tayland tropik iklim adalar hariç şehirler araç egzos yüksek binalar dolayısıyla sıcak. Uzun yürüyüşlerde tişört yapışıyor maalesef

Sigorta konusuna gelince 10-15$ civarı 1 aylık sigortalsr var her acente yapıyor herhangi birinden alabilirsiniz

• Ama şunu diyeyim ben hemen her mevsimde Tayland gittim haziran ağustos ekim kasım mart

Bence hepsinin yeri ayrı, Tayland için özel bir mevsim yok bence ama şu nokta kritik düşük sezon giderseniz fiyatlar inanılmaz farkediyor

Oteller yemekler masajlar alışveriş merkezleri ciddi dampingler yapıyorlar

• Kafayı yicem ya. Bugün göçmenlik ofisine gittim 1 senelik vize uzatımına çalışma iznimde var adamlar türklere uzatmıyoruz bu ilde diyor. Ne yaptı bizim türkler kafayı yicem. Son zamanlar bir şey mi oldu?

hocam 1 hafta tayland tatili yapıcam . 17 ocak 2019 - 27 ocak 2019
    istanbul - bankong bankong - istanbul
    planımız inince direk otobüsle pattayi 4 gece
    sonrada tekrar otobüsle 3 gun bankong ...

süre 1 hafta sizce uygun mu ?

malum para ve zaman sorunu o yuzden 1 hafta .

1 hafta fazlası 10 gun mesela çok mu olurdu ?
  • quote:

hocam 1 hafta tayland tatili yapıcam . 17 ocak 2019 - 27 ocak 2019
    istanbul - bankong bankong - istanbul
    planımız inince direk otobüsle pattayi 4 gece
    sonrada tekrar otobüsle 3 gun bankong ...

süre 1 hafta sizce uygun mu ?

malum para ve zaman sorunu o yuzden 1 hafta .

1 hafta fazlası 10 gun mesela çok mu olurdu ?
    valla hocam tayland işi zevk ve arz talep meselesi. yani kimisi gece hayatı sever kimisi kültür deniz sever. ben şahsen 2. kısımı tercih ediyorum zira gerçek tayland bence orada. hele pattaya bence inanılmaz sıkıcı bir yer. gündüzleri yapacak hiçbirşey yok akşamlarıda bir tane walking street var başından sonuna bar ve gogobar dolu başkada birşey yok. ben pattaya 2 gün gittim, toplamda 5 kez tayland gezisi yaptım bir daha da gitmedim.

yani amaç gece hayatı barlar vs ise bunlar için illa pattaya şart değil bangkok'ta da benzer pekçok yerler var özellikle soicowboy civarları bence pattaya aratmaz.

bangkok içinde 3 gün yeterli olur güzel bir programla birçok yerini gezebilirsin. 10 gün çokmu azmı sorusu bana göre hiçbir süre tayland içi yetmez :) ondan ne kadar süre için gidebiliyorsan git orada 1 ay bile kalsan o kadar çok farklı gezi noktaları var ki bitiremezsin. tayland herkesin düşündüğü gibi sadece bangkok pattaya dan ibaret değil. bunun kuzeyde chiang mai, chiang rai'si var, güneyde chumpon var efsane adaları var samui krabi gibi ...vs

şimdiden iyi tatiller...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

valla hocam tayland işi zevk ve arz talep meselesi. yani kimisi gece hayatı sever kimisi kültür deniz sever. ben şahsen 2. kısımı tercih ediyorum zira gerçek tayland bence orada. hele pattaya bence inanılmaz sıkıcı bir yer. gündüzleri yapacak hiçbirşey yok akşamlarıda bir tane walking street var başından sonuna bar ve gogobar dolu başkada birşey yok. ben pattaya 2 gün gittim, toplamda 5 kez tayland gezisi yaptım bir daha da gitmedim.

yani amaç gece hayatı barlar vs ise bunlar için illa pattaya şart değil bangkok'ta da benzer pekçok yerler var özellikle soicowboy civarları bence pattaya aratmaz.

bangkok içinde 3 gün yeterli olur güzel bir programla birçok yerini gezebilirsin. 10 gün çokmu azmı sorusu bana göre hiçbir süre tayland içi yetmez :) ondan ne kadar süre için gidebiliyorsan git orada 1 ay bile kalsan o kadar çok farklı gezi noktaları var ki bitiremezsin. tayland herkesin düşündüğü gibi sadece bangkok pattaya dan ibaret değil. bunun kuzeyde chiang mai, chiang rai'si var, güneyde chumpon var efsane adaları var samui krabi gibi ...vs

şimdiden iyi tatiller...

Alıntıları Göster
    Merhabalar...

Bende 7 günlüğüne kuzenle gideceğim; Bangkok'a ineceğiz sabahtan. Nasıl bir yol haritası tavsiye edersiniz?

Bangkok, Pattaya ve Phuket olarak düşündük. Kaçar gün ayırmalı 7 gün için en verimli şekilde?

Bu 3 yer dışında da sığdırabilirsek farklı yerler olabilir...

Teşekkürler önerileriniz için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 4 Eylül 2018; 22:30:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Merhabalar...

Bende 7 günlüğüne kuzenle gideceğim; Bangkok'a ineceğiz sabahtan. Nasıl bir yol haritası tavsiye edersiniz?

Bangkok, Pattaya ve Phuket olarak düşündük. Kaçar gün ayırmalı 7 gün için en verimli şekilde?

Bu 3 yer dışında da sığdırabilirsek farklı yerler olabilir...

Teşekkürler önerileriniz için...

Alıntıları Göster
    7 güne bence bkk-pattaya-phuket olmaz çok koşturmalı olur. bence aradan pattaya çıkar deniz ve kültür turu zevkine göre bu 7 günü bangkok ve phuket arasında paylaştır. zaten bangkok phuket arasıda git gel uçak kullanacağın için yarım günün de bu transferde geçecek. baktığında 7 gün bu ikisi için bile zorlu bir rota
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    sadece 7 gün için phuket'i çıkarın. bangkok ve pattaya yeterli olacaktır.
    phuket tek başına 7 gün ister.
    koh samui ve koh phangan adaları tek başına en az 7 gün ister.
    krabi tek başına en az 5 gün ister.
    Chang Mai tek başına en az 3 gün ister.
    Chang Chai tek başına en az 3 gün ister.
    hocam öncelikle kalemine sağlık ... haklısın . malum 1 hafta olmasını sebebi biraz maddiyat biraz da zamanla alakalı .

sence 1 hafta uçak bileti hariç = konaklama + yeme +içme +gezme+tur vs mınımum nekadar patlar kişi başı ?

biliyorum eylence göreceleidir ama elbette bir mınımum tahmını bir fiyat dersen memnun olurum .

birde havalimanında biraz dolar bozsak zarar edermiyiz çok ? havalimanında tl bozuyorlarmı ayrıca ?
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    bende senınle aynı dusuncedeydım ama biraz zor gibi ... 2 bankong 2 pattayi 2 puket yapıcan o zaman . 1 gunde yol süresi.
    yapabılırsen helal olsun
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    hocam 7 gün için bize bir yol haritası çizermisiniz.

istanbuldan - bankong ve bankongtan -istanbul biletlerimiz alındı .

tarih : 17 ocak 2019 - 24 ocak 2019

18 ocak sabahı bankonka inecez ..

tercihimiz bankong ve pattayide zaman gecirmek .

havalimanından direk pattayiye geçsek orda tatilimize başlasak diye düşündük .

ama kaç gün ayırmamız gerekir bilemedik ..

teşekurler ...
  • quote:

hocam 7 gün için bize bir yol haritası çizermisiniz.

istanbuldan - bankong ve bankongtan -istanbul biletlerimiz alındı .

tarih : 17 ocak 2019 - 24 ocak 2019

18 ocak sabahı bankonka inecez ..

tercihimiz bankong ve pattayide zaman gecirmek .

havalimanından direk pattayiye geçsek orda tatilimize başlasak diye düşündük .

ama kaç gün ayırmamız gerekir bilemedik ..

teşekurler ...
    sabah bangkok'a vardınız hemen pattaya'ya geçtiniz. öğlen otele giriş yaptınız diyelim sonra yerleşme duş felan çıktınız gideceğiniz yer belli, Walking Street. zaten ilk gün zombi gibi olacaksınız gündüzden bir gezersiniz, akşam da bişeler yer içer sonra uyumaya otele dönersiniz. ilk gün coşmaya çalışmayın, oraya vardıgınız saate göre davranın yoksa jet lag olursanız kötü olur.
    pattaya'da zamanın çogunu walking street'de harcarsınız akşamları, iste go go barlar, strip clubler vs.. eğlenirsiniz, bol bol turk restaurant görürsünüz, dondurmacısı, kebapcısı geçen ay gittiğimde sadece walking street'de 7 tane türk restaurant saydım yuh yani
    sonra pattaya'da bir gün muakkak koh lan adasına geçin orada denize girin.
    The Sanctuary of Truth adı ile sadece odun kullanılarak yapılmış bir tapınak var orayı görün, kaplan maplan sevmek, foto çektirmek isterseniz hayvanat bahçesi var oraya gidersiniz.
    bangkok içinde 3 gün felan ayırabilirsiniz.
    bangkok içinde Wat Arun, The Grand Palace, Wat Traimitr Withayaram, Wat Pho muakkak görülmesi gereken yerler. hepsi bir arada zaten 1 günde bunların hepsini gezebilirsiniz kondisyon varsa. Wat ile başlayanlar tapınak, budist tapınakları. tütsü yakıp bir kaç bildiginiz dua okuyabilirsiniz pattaya'da yediğiniz onca naneden sonra
    çok paranız varsa Red Sky'a gitmenizi isterim baya yüksek bir gökdelenin bilmem kaçıncı katta bulunan roof restaurant'ı. yemek yersiniz foto çekersiniz şekil hesabı.
    Bangkok National Museum, bangkok'da bulunan bir müze.
    Khao San Road benim favori mekanım 1 gece buraya ayırın burada sokak eğlencesine katılabilirsiniz. sırt çantalı gezginlerin ugrak mekanı ama ben manita hatun kovalayacağım derseniz sukhumvit civarına gidin, NANA bölgesi iyidir. Nana Adult Playground diye bir yer var hoşunuza gidecektir. Yine Sky Train ile 1 durak sonra gidebileceğiniz ASOK bölgesinde soi cowboy diye bir yerde var orası da canlıdır.
    MBK Center elektronik bişeyler alacaksanız bu tarz şeyler satan bir avm, gündüz aktivitesi olarak gidilebilir.
    ChinaTown var işte gündüzleri millet gidiyor gezmeye foto felan çekiliyorlar.
  • Arkadaşlar bende, Eylül sonu Ekim başına doğru düşünüyorum, biraz Phuket biraz Pattaya, belki başkentt de olur ucundan :), 10-15 gün de ancak tadı çıkar Taylandın, yeni Avrupadan döndüm arada değişiklik iyidir diyorum, site den, donanımhaber üyelerinden katılmak isteyen olursa beraber gidebiliriz henüz kafa dengi arkadaş bulamadım :) mesaj atabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.