Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (724. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kampanyalı biletlerse esneklik oluyor mu? ben mesela kasım ayı için almayı planlıyorum ama olaki izin işlerimde bir sıkıntı olur diye riske de girmek istemiyorum. esnek bilet seçeneklerine girince de fiyatlar yükseliyor haliyle. acaba promosyon yaptıkları biletlerde bu seçeneği sunuyorlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinti gezgin

Arkadaslar eger zamaniniz varsa biraz bekleyin bu aralar kampanyalarin baslama zamani. Ben yillardir biletlerimi nisan ayinda alirim qatar genelde yapiyor. Qatar, singapur, gulf air den bilet alirsaniz sikinti yasamazsiniz. Bence riske girmeyin zamaniniz varsa bunlarin kampanyalarindan almaya calisin.

hocam siteni inceledim, birkaç sorum var, pattaya için oteli önceden ayarlamak lazım yoksa, oraya gidince ayarlayalım, taylanda hiç gitmedim,avrupada birçok ülkede bulundum,ama taylandı düşünüyorum bu yıl. fiyat aralığı düşük sezonda pattaya otelleri ne kadar olur 3-4 yıldızlı merkeze uzak olmayan, birde pazarlık yapmak lazım mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

quote:

Arkadaslar eger zamaniniz varsa biraz bekleyin bu aralar kampanyalarin baslama zamani. Ben yillardir biletlerimi nisan ayinda alirim qatar genelde yapiyor. Qatar, singapur, gulf air den bilet alirsaniz sikinti yasamazsiniz. Bence riske girmeyin zamaniniz varsa bunlarin kampanyalarindan almaya calisin.

hocam siteni inceledim, birkaç sorum var, pattaya için oteli önceden ayarlamak lazım yoksa, oraya gidince ayarlayalım, taylanda hiç gitmedim,avrupada birçok ülkede bulundum,ama taylandı düşünüyorum bu yıl. fiyat aralığı düşük sezonda pattaya otelleri ne kadar olur 3-4 yıldızlı merkeze uzak olmayan, birde pazarlık yapmak lazım mı??

Merhaba pattayada otel konusunda sikinti yasamazsiniz merak etmeyin. Merkezi 3 yildizli guzel bir oteli oda basi (2 kisi icin toplam)70 - 100 tl arasinda bulabilirsiniz. Oteli kampanyalardan alirsaniz cok daha uyguna kalabilirsiniz. Ben gecelik 45 tl ye guzel bir otelde kalmistim. Siteden ip uclari menusunden ucuz otel bulma yontemlerine bakabikirsin, belki yardimci olur.Tayland harika tercih tatil icin,iyi tatiller size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

kampanyalı biletlerse esneklik oluyor mu? ben mesela kasım ayı için almayı planlıyorum ama olaki izin işlerimde bir sıkıntı olur diye riske de girmek istemiyorum. esnek bilet seçeneklerine girince de fiyatlar yükseliyor haliyle. acaba promosyon yaptıkları biletlerde bu seçeneği sunuyorlar mı

Malesef oyle bir secenek sunmuyorlar dostum tarihin netse promosyan bilet al bence

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

quote:

Merhaba pattayada otel konusunda sikinti yasamazsiniz merak etmeyin. Merkezi 3 yildizli guzel bir oteli oda basi (2 kisi icin toplam)70 - 100 tl arasinda bulabilirsiniz. Oteli kampanyalardan alirsaniz cok daha uyguna kalabilirsiniz. Ben gecelik 45 tl ye guzel bir otelde kalmistim. Siteden ip uclari menusunden ucuz otel bulma yontemlerine bakabikirsin, belki yardimci olur.Tayland harika tercih tatil icin,iyi tatiller size.

teşekkürler hocam
  • pinti gezgin P kullanıcısına yanıt
    tarihim net değiş işte . bizim kurumda izin işleri aylar öncesinden belirlemen imkansız bir gün sonrası ne olacağı belli olmuyor o yüzden sordum :) teşekkür ederim cevabınız için.
  • Eylül gibi gitmeyi düşünüyorum ben de. ikinci gidişim olacak. İlkinde Bangkok-Pattaya-Singapur yapmıştım. Şimdi Bangkok-Ayutthaya-Chiang Mai-Chiang Rai-Koh Samui-Khao Sok-Siem Reap(Kamboçya) düşünüyorum. (20-25 gün sürmesini planlıyorum)

Duruma göre Pai, Mae-Hong Son, Khao Yai ve Sukhothai de eklenebilir listeye. Pattaya'yı çıkardım, çünkü oranın olayı pek bana göre değil. :D

Önerileriniz var mı bu listeye? Şu an en uygun havayolu şirketi Kuveyt havayolları gibi duruyor. Daha önce Air Astana ile gidip çok memnun kalmıştım. Ancak burada Kuveyt vize istiyor gibi yorumlar görüyorum. Olabildiğince sıkıntısız bir uçak yolculuğu olsun istiyorum. Gerekirse 100-200 tl fazla verir, Air Astana ile giderim yine.

Bu rota hakkında yorumlarınız ve önerilerinize açığım. :) Özellikle Khao Yai ve Khao Sok gibi ulusal parklar hakkında bilgisi önerisi olan olursa çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FindikEzmesi

Eylül gibi gitmeyi düşünüyorum ben de. ikinci gidişim olacak. İlkinde Bangkok-Pattaya-Singapur yapmıştım. Şimdi Bangkok-Ayutthaya-Chiang Mai-Chiang Rai-Koh Samui-Khao Sok-Siem Reap(Kamboçya) düşünüyorum. (20-25 gün sürmesini planlıyorum)

Duruma göre Pai, Mae-Hong Son, Khao Yai ve Sukhothai de eklenebilir listeye. Pattaya'yı çıkardım, çünkü oranın olayı pek bana göre değil. :D

Önerileriniz var mı bu listeye? Şu an en uygun havayolu şirketi Kuveyt havayolları gibi duruyor. Daha önce Air Astana ile gidip çok memnun kalmıştım. Ancak burada Kuveyt vize istiyor gibi yorumlar görüyorum. Olabildiğince sıkıntısız bir uçak yolculuğu olsun istiyorum. Gerekirse 100-200 tl fazla verir, Air Astana ile giderim yine.

Bu rota hakkında yorumlarınız ve önerilerinize açığım. :) Özellikle Khao Yai ve Khao Sok gibi ulusal parklar hakkında bilgisi önerisi olan olursa çok makbule geçer.

Kuveyt deyim ve Kuveyt bize vize istemiyor daha doğrusu kapıda vize veriyor ücretsiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurbalat

quote:

Eylül gibi gitmeyi düşünüyorum ben de. ikinci gidişim olacak. İlkinde Bangkok-Pattaya-Singapur yapmıştım. Şimdi Bangkok-Ayutthaya-Chiang Mai-Chiang Rai-Koh Samui-Khao Sok-Siem Reap(Kamboçya) düşünüyorum. (20-25 gün sürmesini planlıyorum)

Kuveyt deyim ve Kuveyt bize vize istemiyor daha doğrusu kapıda vize veriyor ücretsiz..

kuveyt hava yolları adlı şirket hakkında yolculuğun esnasında yaşadağın deneyimleri anlatırmısın?
  • quote:

quote:

aynen hocam şuan en uygun havayolu bi kişi tercih edicek gibi bende düşünüyorum ama tereddürteyim ne gibi evrak lazım kapı vizesi için kolaymı zormu nasıl firma kimsenin bilgisi yok
  • Kuveyt'e giriş yapmayı düşünmüyorum ben. Mümkünse sadece uluslararası alanda kalacağım ve diğer uçağıma bineceğim. Amacım sadece aktarma maksatlı yani. Yine de vize konusunda sorun çıkarırlar mı veya transit vize parası isterler mi?

Eğer öyle olacaksa Air Astana'yı tercih edeyim yine. En azından yemekleri çok güzel. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajarn

1 TL = 9.5 Baht olmus. Tayland artik kesinlikle ucuz biryer degil Türklere.

bende bu yıl düşünüyorum, ama çok tl - baht çok düşmüş((

TRY Thai Baht 7.87 şuan

birde taylandda fiyatlar artiyor.

gerçi tayland özeli değil,avrupada çok geziyorum, her ülke para birimine karşı lira % 30 -50 kayıp etti.

yazın lira ,polonya zlotisinden değerliydi. şuan 1 dolar : 3,42 zloti , 1 dolar : 3,96 lira

lafın kısası döviz aşırı değerlenmiyor. asıl bizim paramız lira çok değer kaybediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

quote:

kuveyt hava yolları adlı şirket hakkında yolculuğun esnasında yaşadağın deneyimleri anlatırmısın?

Kuveyt deyim ama Kuveyt havayollarini kullanmadim hiç. Taylanda gidersem aktarmasiz gidecek olmasi cazip şuan benim için, ama aktarma yapılan uçuşlarla arasında 400^500 tl fark oluyor,duruma göre qatar tercih sebebim olabilir .

• quote:

Kuveyt'e giriş yapmayı düşünmüyorum ben. Mümkünse sadece uluslararası alanda kalacağım ve diğer uçağıma bineceğim. Amacım sadece aktarma maksatlı yani. Yine de vize konusunda sorun çıkarırlar mı veya transit vize parası isterler mi?

Eğer öyle olacaksa Air Astana'yı tercih edeyim yine. En azından yemekleri çok güzel. :D

Yok hayır hicbir şekilde para ödemiyorsun giriş yapsan da yapmasan da..

• ugurbalat U kullanıcısına yanıt
    Türk Vatandaşlarına sorun çıkarmıyorlarsa güzel, Kuveyt'i kullanırım. Daha önce Air Asia'da Singapur'a giderken sorun çıkarmışlardı Türk vatandaşı olduğum için. Resmiyette vize uygulaması olmamasına rağmen vize istemişlerdi ve uçağa almayacaklarını söylediler. Sonra zar zor ikna ettim. Biraz ses tonumu yükselttim falan. :D

Benzer bir sorunu yaşamaktan korkuyorum da.
  • FindikEzmesi F kullanıcısına yanıt
    Kanchanaburi listeye ekleyebilirsin muthis bir doğa parkı var. Kwai koprusu de bonus bence listeye al. Detaylı bilgi istersen profilimden siteme bakabilirsin. Surat Thani de çok gizeldir. İyi Tatiller
  • quote:

Türk Vatandaşlarına sorun çıkarmıyorlarsa güzel, Kuveyt'i kullanırım. Daha önce Air Asia'da Singapur'a giderken sorun çıkarmışlardı Türk vatandaşı olduğum için. Resmiyette vize uygulaması olmamasına rağmen vize istemişlerdi ve uçağa almayacaklarını söylediler. Sonra zar zor ikna ettim. Biraz ses tonumu yükselttim falan. :D

Benzer bir sorunu yaşamaktan korkuyorum da.

Burda oyle bir sorun olmaz aksine Türk olduğun için fotoğraf çektirmek isteyen Türkçe konuşmaya çalışan kişilerle karşılaşabilirsin. Birkaç soru sordum soruya cevap yerine Türkçe kelime soruyorlardı bana. :)

• 2013 --> dolar : 1.8 tl
    2018 --> dolar : 4 tl

2013 --> dolar : 30 baht
    2018 --> dolar : 30 baht

2013 --> 1 tl : 16 baht
    2018 --> 1 tl : 7.8 baht

2013 --> Türkiye 18. büyük ekonomi , Tayland 30.
    2017 --> Türkiye 17. büyük ekonomi , Tayland 25. (2017 verileri çok net değil)
  • quote:

Orijinalden alıntı: caprinx

2013 --> dolar : 1.8 tl
    2018 --> dolar : 4 tl

2013 --> dolar : 30 baht
    2018 --> dolar : 30 baht

2013 --> 1 tl : 16 baht
    2018 --> 1 tl : 7.8 baht

2013 --> Türkiye 18. büyük ekonomi , Tayland 30.
    2017 --> Türkiye 17. büyük ekonomi , Tayland 25. (2017 verileri çok net değil)

aynen ülke olarak türk lirası sadece dolar ve baht akarşı değil tüm para birimleri karşısında acayip değer yitir miş malesef

• Böyle bir haber yayınlanmış bangkokpost sitesinde bilgisi olan varmı acaba, Haziran’dan itibaren en az 4 ay sonrasında ise süresiz kapatılabileceği yazıyor mayabay plajı için

Tayland‘daki en popüler plajlardan Maya Bay turistlere kapatıldı. Koh Phi Phi Leh adasındaki plaj, ünlü aktör Leonardo DiCaprio‘nun başrolünü oynadığı 2000 tarihli The Beach adlı film sayesinde dünyaca ün kazanmıştı.

Tay yetkililer, turistlerin yarattığı çevresel zararı asgariye indirmek amacıyla Maya Bay’in haziran ayından itibaren en az 4 ay süreyle turizme kapatılacağını açıkladı. Bu süre zarfında ada sahillerindeki mercan resifleri ve deniz yaşamının kendini yenileyebilmesini uman yetkililer, zararın boyutunun çok yüksek olduğunun tespiti halinde plajın süresiz kapatılabileceğini söylüyor.

Yasaktan önce günde ortalama 4 bin turist ve 200 tekne ağırlayan plaja, Ekim’de yeniden açıldıktan sonra en fazla 2 bin turist alınacak, kıyılara teknelerin demirlemesineyse izin verilmeyecek.

• 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.