Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (720. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pasaportumun süresi 18 temmuz 2019 da bitiyor

Agustos ayına biletim var tayland’a

Kontrollerde problem çıkar mı. ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buğra30

Yardım lütfen:

Pasaportumun süresi 18 temmuz 2019 da bitiyor

Agustos ayına biletim var tayland’a

Kontrollerde problem çıkar mı. ???

Sanırım bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum çünkü dönüş tarihinde en az 6 aylık geçerlilik süresi kalması gerekiyor diyordu arkadaşlar. Sanırım bir problem olmaz bende temmuzun başında tekrar gidicem oraya haziranın 30 unda bitiyor pasaportum yenisini dönünce almayı düşünüyorum.
  • buğra30 B kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz 6 ayin ustunde sureniz warsa bi sorun yasamazsiniz

• Arkadaşlar chatuchak market bangkok. Giden varmıdır güzelidir tavsiye eder misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

Arkadaşlar chatuchak market bangkok. Giden varmıdır güzelidir tavsiye eder misiniz

cumartesi gidilir.
    Bangkok'a gittiysen zaman ayırıp, görmeni tavsiye ederim.
    Alacağın ürünler için Pazarlık yapmayı unutma.
    Çok büyük bir pazar, gez gez bitmiyor.
    Tekstil, ağaç, dekor, vs.. bir sürü hediyelik eşyayı uyguna alabilirsiniz.
    En güzel ulaşım yolu, Sky Train (BTS) iledir, Mo Chit durağında ineceksiniz ve yürüyerek pazara ulaşacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

Arkadaşlar chatuchak market bangkok. Giden varmıdır güzelidir tavsiye eder misiniz

cumartesi gidilir.
    Bangkok'a gittiysen zaman ayırıp, görmeni tavsiye ederim.
    Alacağın ürünler için Pazarlık yapmayı unutma.
    Çok büyük bir pazar, gez gez bitmiyor.
    Tekstil, ağaç, dekor, vs.. bir sürü hediyelik eşyayı uyguna alabilirsiniz.
    En güzel ulaşım yolu, Sky Train (BTS) iledir, Mo Chit durağında ineceksiniz ve yürüyerek pazara ulaşacaksınız.

gitmedim hayvanl lara bakacam hayvanları ordan satmıyorlarmı

• Aramızda Singapur, Kamboçya ve Vietnam'da bulunan birileri var mı?
    Varsa anlatabilir mi nasıl yerler gece hayatı nasıl eğlenmek için napılır?
  • dublex06 kullanıcısına yanıt
    Satilio hayvan

• C_many kullanıcısına yanıt
    Hicbiri bi tayland degil gece hayati anlaminda

• quote:

Orijinalden alıntı: C_many

Aramızda Singapur, Kamboçya ve Vietnam'da bulunan birileri var mı?
    Varsa anlatabilir mi nasıl yerler gece hayatı nasıl eğlenmek için napılır?

Gece hayatı olarak anlatamayacağım ama gezilecek yerler olarak Singapur ve Kamboçyadan bahsedebilirim.

Singapur: 3 gün ayırırsanız fazlasıyla gezebileceğiniz bir gökdelenler ülkesi. Bilmiyorum ama Manhattana benzetenler oluyor. İmkan el verirse Marina Bay Sands'de kalmak güzel bir fikir olur. En görülesi yer de buranın karşısındaki "Gardens by the Bay" ve de dünyada ikinci en büyük ya da en büyük dönme dolabı(flyer).

Kamboçya: Angkor wat burda. Sadece bunun söylenmesi bile yetmeli bence. Ben sadece angkor watın bulunduğu siam reap kısmını gezebildim. 3-4 gün yeterli olmuştu. Ve gidildiğine değen güzellikte bir ülke.

Ama gece hayatı ağırlıklı bir eğlence istiyorsanız yukarda bir arkadaşın da dediği gibi Tayland kadar tatmin edici olmayacaktır bu ülkeler.
  • Qatar airways de hafta sonu kampanyası var şuan istanbul- chingmai gidiş dönüş 1218 tl lakin 2 aktarma ve Airbus A319 la o 14 saatlik uçuş çekilirmi kararsızım. malum koltuk araları dar film izleme gibi opsiyonları yok.
  • Selamlar arkadaşlar. Bu yıl Song Kran festte yeniden Tayland'da olmak gibi bir planım var. Şu anlık yalnızım nisan 9-10 ve dönüş nisan 21-23 arası olabilir. Eğer kafadengi bir arkadaş olursa beraber gideriz. Daha önceden 4 defa gitmiş biri olarak herşeyi biliyorum. Not: Güzergah Pattaya olmayabilir. Ben gezerim severim derseniz özel mesaj ile iletişime geçebilir. Serkan abim de beni iyi bilir zaten :). Herkese iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nimras

Selamlar arkadaşlar. Bu yıl Song Kran festte yeniden Tayland'da olmak gibi bir planım var. Şu anlık yalnızım nisan 9-10 ve dönüş nisan 21-23 arası olabilir. Eğer kafadengi bir arkadaş olursa beraber gideriz. Daha önceden 4 defa gitmiş biri olarak herşeyi biliyorum. Not: Güzergah Pattaya olmayabilir. Ben gezerim severim derseniz özel mesaj ile iletişime geçebilir. Serkan abim de beni iyi bilir zaten :). Herkese iyi forumlar.

Selamlar selamlar.

Hakan kardeşime maddi manevi her anlamda kefilimdir..kendisiyle normal gündelik hayattada görüşmekteyiz.bu ilanı ben bekarken neden yazmadın HakaNnNnN

Şaka bir yana ilk gidicek arkadaşlar?

Ne yapılır

Ne yenir

Nerelere gitmem lazım

Kısıtlı bütçem var idare edebilirmiyim ?

Gibi sorulara Hakan ile tatilde son veriyorsunuz...

Samimi söylüyorum imkanlarım dahilinde ben Hakan ile giderdim...uçak yolculuğunda ukrayna maceralarıda yanında bonus...

Selamlar...

• Merhaba arkadaşlar Kasım ayında tur ile Tayland a gitmiştim çok beğendim. Ben doğa aşığı biriyim.

Kasım ayından bugüne bu konuyu ilk sayfadan itibaren okudum. çok değerli bilgiler var. herkese teşekkür ediyorum

29 Nisan 21 Mayıs arası tekrar gitme planım var.

Royal Jordanian 4 saat aktarmalı uçuş buldum en uygun fiyat 1864 lira. Daha önce bu firma ile giden oldu mu.

Bildiğim kadarı ile transit vize istemiyorlar

• ruzgar63 R kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 19 Şubat 2018; 11:38:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nimras

Selamlar arkadaşlar. Bu yıl Song Kran festte yeniden Tayland'da olmak gibi bir planım var. Şu anlık yalnızım nisan 9-10 ve dönüş nisan 21-23 arası olabilir. Eğer kafadengi bir arkadaş olursa beraber gideriz. Daha önceden 4 defa gitmiş biri olarak herşeyi biliyorum. Not: Güzergah Pattaya olmayabilir. Ben gezerim severim derseniz özel mesaj ile iletişime geçebilir. Serkan abim de beni iyi bilir zaten :). Herkese iyi forumlar.

Slm hocam

Ben de 2 Nisan'da Bangkok'ta olacağım. Eğer ekilmezsem görüştüğüm kız tarafından ()birlikte Phuket'e 7'sinde geçip 12'sine kadar orda kalmayı planlıyorum. Sonrasını ise ben de bilmiyorum. Rüzgar nereye savurursa artık ayın 17'sine kadar. Bi yerde denk gelirsek tanışıp, bir şeyler yiyip muhabbet etmek isterim.

Phuket'teyken Similan adalarına gitmek istiyorum iki günlüğüne. Oraya gitmiş miydiniz? Eğer gittiyseniz nereleri gezilir, neler yapılır, öğrenmek isterim.

Bir de Phi Phi adalarının da içinde olduğu bir adalar turuna katılmak istiyorum günübirlik. Bu konuda önerileriniz neler olabilir acaba?
  • drgray kullanıcısına yanıt
    Pm attım.

Arkadaşlar bide şöyle bir sorum olacak, belki güleceksiniz. Mesela ben 1-21 nisan arası Otel ayırtacağım. Bu 21 Nisan çıkış mı yapacağım, yoksa 21 Nisan gecesi de otelde kalma hakkım var mı.

Daha önce hiç otel rezervasyonu yapmadım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar63 -- 17 Şubat 2018; 7:30:53 >
  • 1-21 nisan arası seçmişsen agoda yada bookingden 1 Nisan 14:00 da genelde giriş yaptırırlar 21 Nisan 12:00 da da genelde çıkış yapmanı isterler bazen otele gidip o zaman erken chek-in yaptırıyorlar ama agoda veya booking de böyle birşey hiç yaptırmadılar bana
  • Accoladia A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• arkadaşlar thai ehliyeti almak için "certificate of residence" lazımmış veya elçilikten belge. Bizim elçilik bu belgeyi hazırlayıp veriyor mu? nasıl bir yol izlemek lazım?
    teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.