Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (714. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tayland'a yerleşmeyi düşünüyorum , evlenmeden bir işte çalışmadan iş kurmadan kursla uğraşmadan elite kart almadan oturum yolu yok gibi , bunların içinde en mantıklısı iş kurmak gibi duruyor ,geleceğe dönük fazla riski olamayan bunun karşılığı fazlada kazandırmayan ama taylanda kaldığın sürece masrafları kurtarabilecek iş kurmayı düşünüyorum buraya takılan çoğu kişide aynı çıkmazı düşünmüştür , fikirlerinize ihtiyacım var.teşekkürler...
  • Zroad kullanıcısına yanıt
    Suan taylandan yaziyorum aklin varsa hemen vaz gec turkiye cennet kokudan durulmuyor yemeklerin bile kokusu igrenc ama canli kalabalik hareketli bir yer sen bilin tabii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dublex06 kullanıcısına yanıt
    Hocam sen ya gezmeyi bilmiyorsun. Ya da yazmak için yazmışsın. Sen bir alanda kapana kısılmış şekilde kalırsan bu şekilde görebilirsin tabi :) Adalara gitmeni tavsiye ederim. Tayland gezmesini bildikten sonra cennettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

Suan taylandan yaziyorum aklin varsa hemen vaz gec turkiye cennet kokudan durulmuyor yemeklerin bile kokusu igrenc ama canli kalabalik hareketli bir yer sen bilin tabii

Neresine gittiniz çok merak ettim. Benim gittiğim Tayland ile sizin gittiğiniz farklı sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sieve

quote:

Neresine gittiniz çok merak ettim. Benim gittiğim Tayland ile sizin gittiğiniz farklı sanırım

Bangkok hele o nana plaza tarafi kokusu igrencti cok kalabalik bir sehir insanlarin bazilari maskeyle yasiyor taksici ve ya yayalar

• quote:

hocam adam ciddi birşey sormuş, destek olamıyorsan köstek de olma.

sukhumvit bölgesinde 2 sokak gezdin diye türkiye'yi cennet, tayland'ı berbat yaparak vizyonunun ne kadar sığ olduğunu bize göstermek zorunda değilsin.
  • quote:

Bu kadar abartmayalım lütfen. Bu konudaki Tayland sevdalılarının Tayland'ı öve öve bitirememesinin abartılı olması gibi, sizin açıklamanız da biraz aşırıya kaçmış.

Gidilen ülkenin yerel halkının bir parçasıymış gibi hissetmeye çalışmak önemli. İşte bu, turist ile gezgin arasındaki farkı ortaya çıkartıyor.
  • Ben kadıköyde oturuyorum , hani taylandın yemek kokusu var ya , son 10 yıldır kadıköyün sokaklarından sidik kokuyor, buraya yazabileceğim o kadar şey varki ama konu dağılmasın,kendime hard format atmak için bu ülkeden s.. olup gidiyorum.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Cevap vermeye bile degmezsin ama neyse destek yada kostek olmak zorunda degilim sadece kisisel fikrimi beyan ettim zoruna giden ney anlamadim begenmezsen cevap yazmazsin ila tartismaya girmeye gerek yok adam gitse banane gitmese banane ben sadece kisisel fikrimi beyan ettim senin zoruna giden ne onu anlamadim sen begeniyorsun diye herkes begenmek zorunda degil her fikre insan saygi duymali hakaret olmadigi surece

• quote:

Cevap vermeye bile degmezsin ama neyse destek yada kostek olmak zorunda degilim sadece kisisel fikrimi beyan ettim zoruna giden ney anlamadim begenmezsen cevap yazmazsin ila tartismaya girmeye gerek yok adam gitse banane gitmese banane ben sadece kisisel fikrimi beyan ettim senin zoruna giden ne onu anlamadim sen begeniyorsun diye herkes begenmek zorunda degil her fikre insan saygi duymali hakaret olmadigi surece

Merhabalar
    @dublex06
    Size yazılan bir hakaret ya da rencide edici bir durum olduğunu düşünmüyorum.Neticede burası forum bir portal kişiler sizinde dediğiniz gibi kişi ya da kişileri rencide edici cümleler etmediği sürece bilgi öneri ve tecrübelerini paylaştığı bir yer..
    Sizin dediğiniz de sıkıntı şu..
    Bir ya da iki bölgedeki bölgedeki kızartma yağlarından ve kanalizasyon sisteminin yetersiz olmasından kaynaklı gerçek durumu bütün TAYLANDA... ki cümlede öyle diyorsunuz.. yaymanız.Tayland ın geneli olarak konuşmanız pek kabul edilicek bir durum değil bilmenizi isterim..
    Şunu unutmayalım. Tayland sadece pattaya dan ya da bangkokdan ya da phuketten ibaret değildir.Bir çok kültüre ev sahipliği yapan her turistin beklentisini karşılayabilicek potansiyelde bir ülkedir tayland..
    Ne görmek isterseniz onu görürsünüz.
    Sizde planlarınız dahilinde görmek istediklerinizi görmüşsünüz.
    Nana soi cowboy vs vs. daha çok gece hayatı odaklı yerler..
    Bangkokda bir ratchada yı görmenizi tavsiye ederim..

Size yazılan şu ..

sukhumvit bölgesinde 2 sokak gezdin diye türkiye'yi cennet, tayland'ı berbat yaparak vizyonunun ne kadar sığ olduğunu bize göstermek zorunda değilsin.

Burada anlatılmak istenen.. yeterli bilgiye sahip değilseniz insanları yönlendirici yorumlardan kaçının demek isteniyor.Yorum yapmayın denmiyor..Yönlendirici kesin ibareler içeren cümlelerden bahsediliyor...
    Sığ düşünmek burada neden hakaret ya da rencide edici olarak gördünüz anlamadım.Beyfendi orada size hakaret etmedi.Sığ düşünmek.. belirli bir şeyi mantığını katmadan dar biri görüş ifadesinde sunan ifade eden kişidir.. Sizinde yorumunuz gerçektende böyle..
    bir iki sokakta ki kaldı ki seçiminiz direk gece hayatının olduğu kaba tabiri ile bana göre bangkokun varoş bölgeleridir.. varoş derken fakir vs anlamında demiyorum yani yaşam kalitesinin. ve eğlence kalitesinin düşük olduğu yerler anlamında dedim..
    Kaldı ki hepimizin sığ düşündüğü şeyler olabiliyor.Belkide burada yazmamamız ya da bir kişinin birşeyler yazması neticesiyle.. sığ düşünmekten kurtuluyoruz.Hafızamıza yeni bir bilgi katarak yeni birşeyler öğreniyoruz.Sığlıktan kurtuluyoruz..
    O güzel ülkenin güzel yerlerine gitmeniz dileğiyle..
    Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zroad

Tayland'a yerleşmeyi düşünüyorum , evlenmeden bir işte çalışmadan iş kurmadan kursla uğraşmadan elite kart almadan oturum yolu yok gibi , bunların içinde en mantıklısı iş kurmak gibi duruyor ,geleceğe dönük fazla riski olamayan bunun karşılığı fazlada kazandırmayan ama taylanda kaldığın sürece masrafları kurtarabilecek iş kurmayı düşünüyorum buraya takılan çoğu kişide aynı çıkmazı düşünmüştür , fikirlerinize ihtiyacım var.teşekkürler...

OOoOoOoO Merhabalar

Nasılsın?

Ne tarafına yerleşmek istiyorsun Hocam..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Merhabalar
    @dublex06
    Size yazılan bir hakaret ya da rencide edici bir durum olduğunu düşünmüyorum.Neticede burası forum bir portal kişiler sizinde dediğiniz gibi kişi ya da kişileri rencide edici cümleler etmediği sürece bilgi öneri ve tecrübelerini paylaştığı bir yer..
    Sizin dediğiniz de sıkıntı şu..
    Bir ya da iki bölgedeki bölgedeki kızartma yağlarından ve kanalizasyon sisteminin yetersiz olmasından kaynaklı gerçek durumu bütün TAYLANDA... ki cümlede öyle diyorsunuz.. yaymanız.Tayland ın geneli olarak konuşmanız pek kabul edilicek bir durum değil bilmenizi isterim..
    Şunu unutmayalım. Tayland sadece pattaya dan ya da bangkokdan ya da phuketten ibaret değildir.Bir çok kültüre ev sahipliği yapan her turistin beklentisini karşılayabilicek potansiyelde bir ülkedir tayland..
    Ne görmek isterseniz onu görürsünüz.
    Sizde planlarınız dahilinde görmek istediklerinizi görmüşsünüz.
    Nana soi cowboy vs vs. daha çok gece hayatı odaklı yerler..
    Bangkokda bir ratchada yı görmenizi tavsiye ederim..

Size yazılan şu ..

Burada anlatılmak istenen.. yeterli bilgiye sahip değilseniz insanları yönlendirici yorumlardan kaçının demek isteniyor.Yorum yapmayın denmiyor..Yönlendirici kesin ibareler içeren cümlelerden bahsediliyor...
    Sığ düşünmek burada neden hakaret ya da rencide edici olarak gördünüz anlamadım.Beyfendi orada size hakaret etmedi.Sığ düşünmek.. belirli bir şeyi mantığını katmadan dar biri görüş ifadesinde sunan ifade eden kişidir.. Sizinde yorumunuz gerçektende böyle..
    bir iki sokakta ki kaldı ki seçiminiz direk gece hayatının olduğu kaba tabiri ile bana göre bangkokun varoş bölgeleridir.. varoş derken fakir vs anlamında demiyorum yani yaşam kalitesinin. ve eğlence kalitesinin düşük olduğu yerler anlamında dedim..
    Kaldı ki hepimizin sığ düşündüğü şeyler olabiliyor.Belkide burada yazmamamız ya da bir kişinin birşeyler yazması neticesiyle.. sığ düşünmekten kurtuluyoruz.Hafızamıza yeni bir bilgi katarak yeni birşeyler öğreniyoruz.Sığlıktan kurtuluyoruz..
    O güzel ülkenin güzel yerlerine gitmeniz dileğiyle..
    Selamlar.

geçen sefer gidişimde ratchada night market gidemedim içimde kalmıştı bu sefer ocak ayında mutlaka uğrayacağım, night market dışında o bölgede önerebileceğiniz farklı birşey varmıdır üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: nimras

Hocam sen ya gezmeyi bilmiyorsun. Ya da yazmak için yazmışsın. Sen bir alanda kapana kısılmış şekilde kalırsan bu şekilde görebilirsin tabi :) Adalara gitmeni tavsiye ederim. Tayland gezmesini bildikten sonra cennettir.

Haklisin

• Merhaba Serkan ;

Saol iyim , umarım sende iyisindir sana pm atmaya çalışdım konuya mesaj yazmadan önce gitmiyor, keza telefon numaranda
    vardı oda benim azizligim kayıp gerçi uzan süredir anti sosyal takılıyorum :/ Daha önce sana söylediğim gibi
    aynı titizlikle karşındaki ne kadar öküz olursa olsun kalp kırmadan karşılıksız yardımcı olmaya çalışıyorsun , bu konudaki enerjin
    takdire şayan...

Nereye yerleşmek istediğimi çok fazla düşünmüyorum planda yok çünkü plan yapınca olasılık hesaplayınca
    araştırınca vazgeçiyorum , naylon şortluların kafasında olacaksın plansız korkusuz yoksa olmuyor biliyorsun.

öncelikle istanbuldan alışkanlıklarımdan sahip olduklarımdan ilerde sahip olabileceklerim v.s vazgeçmek daha önemli bir süreçdi , zaten
    çevremdeki herkes sıyırdığımı düşünüyor :/ özetle şu meşhur balıkcı hikayesindeki balıkcının kafasına
    erişmek hedefimdi oldu sayılır..

bu arada iphone x alıcam taylandan nerden alayım serkan hocam diyenlerin tayland hakkında fikri ne olur ki? salla gitsin ...

Hikayenin editlenmiş türk versiyonu aşağıda merak edenler olursa diye paylaşayım;
    -------------------------------------------------

Bir zamanlar küçük bir sahil kasabasında otuzlu yaşlarda mutlu bir balıkçı yaşarmış. Her sabah kayığına atlar,öğlen güneşi tepeye çıkana kadar balık avlar, limana getirir, topladığı balıkları orada yapılan mezatta satarmış.
    Kazandığıyla da ailesini geçindirir, birlikte mutlu neşeli yaşayıp gidermiş balıkçı.
    Derken günlerden bir gün tam da mezat sırasında, iyi giyimli yaşlı bir bey balıkçının yanına gelmiş ve balıkların hepsini toptan almak istediğini, misafirlerinin İstanbul’dan geleceğini, onlara ikram edeceğini söylemiş. “Ne kadar istersin hepsine?” demiş.Balıkçı her gün mezatta satabileceği fiyatı söylemiş. Yaşlı ve iyi giyimli adam,

“Ben İstanbul’da bunun bir porsiyonuna bu parayı veriyorum! Sudan ucuz vallahi” demiş.''
    “Burada balık çok. O yüzden burada balık bu fiyata. İstanbulu bilemem” demiş balıkçı.
    “Sana bir yirmi kağıt versem, bunları eve kadar getirir misin? Gelirken arabayı getirmedim de!”
    “Olur” demiş balıkçı ve balık kasasını aldığı gibi ihtiyar adamla yürümeye başlamış. İhtiyar adam büyük bir şirketler topluluğunun sahibiymiş. Şimdi şirketlerini oğluna bırakmış ve kendisini dünyayı dolaşmaya vermiş. Burası dünya turundan sonra uzun yerleşmek istediği ve emekliliğinin keyfini sürmeyi istediği kasabaymış. Yakın zamanda kendine bir motor almayı ve sık sık balığa çıkmayı istiyormuş.

“Demek balık çok burada. Günde kaç saat çalışıyorsun? ”
    “Sabah çıkıyorum, öğlene kadar çalışıyorum”
    “Öğlene kadar mı?”
    “Evet” demiş balıkçı.
    “Peki öğleden sonra ne yapıyorsun?” demiş ihtiyar adam.
    “Öğleden sonra da, dinleniyorum, ailem ve arkadaşlarımla zaman geçiriyorum.”
    “Tembelik ediyorsun yani” demiş bıyık altından gülerek yaşlı adam.
    “Tembellik mi? Yoo''..

O sırada, iş adamın evine ulaşmışlar. Balıkları derin dondurucuya koyup bahçeye çıkmışlar. Yaşlı adam parayı balıkçıya vermiş. Sonra bu iyi kalpli balıkçıya bir iyilik yapmaya hatta belki de balıkçıyı zengin bir adam yapmaya karar vermiş.Eh ne de olsa bu güne kadar yüzlerce adama yüzlerce kere tavsiyelerde bulunmuş, yüzlerce konferansta gözlerinin içine bakan genç öğrencilere ve genç girişimcilere fikirlerini anlatmıştı. Bu balıkçı da artık bunu hak etmiş olmalıydı. Belki de bir gün zengin bir balıkçı olarak karşısına gelecekti ve siz bayım, hayatımı değiştirdiniz diyecekti. Yaşlı iş adamı ise, mağrur bakışlarla, kaderini değiştirdiği yüzlerce zengin kişiye baktığı gibi bakacak, “Ben bir şey yapmadım, sadece kendi potansiyelinin farkına varmanı sağladım diyecekti.

“Haydi şurada oturalım.Sana anlatmak istediğim bazı şeyler var. Daha çok gençsin ve önünde uzun bir ömür var”
    Balıkçı, ihtiyar adamın ses tonundaki yardımseverlikten ve meraktan kamelyaya oturup adamı dinlemeye başlamış.

“Günde kaç kilo balık tutuyorsun” demiş yaşlı adam.
    “On veya onbeş kilo” demiş balıkçı.
    “Demek tam gün çalışsan otuz kırk kilo balık tutacaksın. Vay canına, burada balık gerçekten çok. Bu ciddi bir rakam.”
    “Nasıl yani! Anlamadım” demiş balıkçı.
    “Ayda yirmibeş gün balığa çıksan. Yirmibeş çarpı onbeş o da eşittir üçyüz yetmiş beş kilo eder. Bir ayda teknene bir motor alırsın ve tutacağın balık miktarı da iki katına çıkar.”
    “İyi de bu ne işime yarayacak ki” demiş balıkçı.
    “Sen beni anlamadın galiba. Sonra bir kaç ayda ikinci bir tekne ve motor alırsın. Hatta büyük bir motor alırsın.”
    “Peki o kadar motoru kim kullabacak. Bir balıkçıyım ben!” demiş balıkçı şaşkın.
    “Demek yavaş yavaş anlamaya başladın. İşte burası çok önemli. Artık patronluğa adım atıyorsun. Bir kaç adamı yayına alacak ve onları çalıştırmaya, diğer tekneleri onlara kullandırmaya ve daha çok balık tutmaya başlayacaksın.”
    “İyi de bu kadar balığı ne yapacapım. Onu anlamadım! Burada kimse o kadar çok balığı yemez ki!”
    “ Hiç güleceğim yoktu. Geniş düşüneceksin, ileriye doğru geniş bakacaksın. Şimdi, o balık satışından ayırdığın parayla bir soğuk hava deposu kuracaksın. Belki biraz kredi de alman gerekebilir. Neyse, balıkları orada depolayacak ve anlaştığın bir lojistik firmasıyla balıkları istanbula göndereceksin''.

”Balıkçı, yaşlı adamı hayretle dinliyormuş.
    Ona “Peki sonra ne olacak?” demiş.
    “Sonra mı? Gördün mü, her şey kendi kendine oluşuyor. Eğer ipin ucunu yakalarsan ve doğru zamanda doğru hamleyi yaparsan turnayı gözünden vurursun. Derken işleri iyice büyütecek ve daha büyük motorlar alacak ve filonu genişleteceksin. Sadece bu kasabada değil, bu kente iş yapmaya başlayacaksın.
    “O zaman o soğuk hava depoları da yetmeyecek. Sonra ne olacak o kadar balık. Helak mı olacak?” demiş balıkçı.
    “Bak, her sorun bir fırsat aslında. Sorular, fırsatların kapılarıdır. Yeter ki doğru soruyu sormasını bil. Balık çoğalınca, bir balık işleme fabrikası kuracaksın. Konservesini yapacak, yağını çıkaracak, tüm ülkenin en iyi balık firmasının sahibi bile olabilirsin.
    ”Balıkçı, kendini koca fabrikanın patronu olarak düşlemiş. Yüzlerce işçi, yüzlerce balık. Yavaş yavaş üzerine bir ağırlık gelmeye başlamış.
    “İyi de bu benim ne işime yarayacak.
    “Çok zengin olacaksın. İşi iyice genişletip tüm ege ve akdenizde bu tesislerden kuracak hatta karedenizde bile bu tesislerden açacaksın. Çok zengin olacaksın, çok ” demiş yaşlı adam. Anlatırken balıkçıyı da hayal ediyor ve onun o halinden keyif alıyormuş. Sanki kendi yükselişi ve şirketinin yükselişi gibiymiş balıkçının durumu.
    “Çok zengin olmak ne işime yarayacak? Para her şey demek değil ki!” demiş balıkçı.
    “Bak burada haklısın. Para bir süreliğine nefsini idare ediyor ama sonra paraya karşı köreliyorsun. Bu sefer, ün, başarı ve güç giriyor hayatına. Her yerde insanlar önünde iki büklüm oluyor. Bir sürü insan ağzından çıkacak tek kelimeye bakıyor. Her yere davet ediliyorsun. Yüzlerce binlerce iş adamı konferanslarda ağzından çıkcak o sihirli başarı kelimesine odaklanıyor. Gençler üniversitelerde ağzı açık seni dinliyor. Alında bunu sana anlatamam, yaşamak lazım.”

“Peki, tüm bunlardan sonra neler olacak?” demiş balıkçı.Yaşlı adam, balıkçının meraklandığını ve heveslendiğini düşünmüş.
    “Sonra şirketlerin büyüdükçe sen yaşlanacaksın ve dişinle tırnağınla kazandığın bu başarı imparatorluğunu emanet edecek birilerini arayacaksın. Bu aşamada iyi eğitimli çocukların devreye gircek ve şirketi onlara, başarıan başarı katsınlar diye devredecek onları uzaktan kontrol edeceksin. Onlardan emin olduğunda ise kenara çekilecek ve başarının tadını çıkarmaya başlayacaksın.” Burada biraz durmuş ve geniş bir soluk almış yaşlı adam.

“En tatlı kısım burası. Artık yaşlandın ve yoruldun. Belki de benim gibi yetmiş yaşına geldin. Artık şirketleri bırakıp güzel bir sahil kasabasında güzel bir ev, güzel bir motor alacak ve hayatının sonlarını bu muhteşem sahil kasabasında mutluluk içinde geçireceksin.”

Balıkçı bir ihtiyar adama bakmış,bir de bahçeden görünen denize bakmış ve demiş ki;.

''İyi de ben zaten şu anda senin dediğini yapıyorum”....

Hepinize mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.
  • 11 araliktan sonra 1 hafta phukette olucam tek gidiyorum orda olan varsa bu tarihlerde gorusebiliriz

• Zroad kullanıcısına yanıt
    Kaç yaşında olduğunu. mesleğini nereden mezun olduğunu ve Türkiyeden sabit bir gelirinin olup olmadığını yazarsan sana yardımcı olmaya çalışırım. taylandda 4 yıl yaşamış, çalışmış, evlenmiş ve şirket kurmuş biri olarak bildiklerimi anlatırım. ama burası gerçekten maceraya atılacak bir ülke değil bunu aklından çıkarma. sana taylanda gitme demiyorum ama getirisini götürüsünü iyi hesapla.
  • Edit : konu bütünlüğünü bozdum :/ özür dilerim gençler.

Herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zroad -- 9 Aralık 2017; 23:43:1 >
  • Sömestr tatili için 19 ocak - 04 şubat arası gitmeyi düşünen var mı? Belki Serkan Bey in bir katkısı olabilir diye düşünüyorum.malum ilk gidişim olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunçmes

Sömestr tatili için 19 ocak - 04 şubat arası gitmeyi düşünen var mı? Belki Serkan Bey in bir katkısı olabilir diye düşünüyorum.malum ilk gidişim olacak.

Benimde ilk gidişim olucak ama herşeyi burdan ayarladım 19 ocak saat 1:55 uçağıyla yolcuyum insallah qatar airways indirimdeyken 1580 tl ye aldım gidiş dönüş. 4 yıldızlı otellerimi ayırdım. toplam 1680 tl tuuttu onlarda. Khoen kaen , pattaya ki pattaya gitmeyi kız arkadaşım istedi ilginçtir, bangkok yapıcam. 5 şubat 8:55 uçağıylada geri dönücem insallah
  • Arkadaşlar , Merhaba

Tayland tan yeni döndüm. Bu 5 inci ziyaretim oldu. şimdiye kadar turiste karşı herhangi bir farklı tutum görmemiştim. Ancak en son ziyaretimizde başımıza gelen bir olayı sizler ile paylaşmak isterim ki , benzer zor duruma kimseler düşmesin. ( belki konu ile ilgili paylaşım yapılmıştır )

Tayland ta ELEKTRONİK SİGARA kullanımına Eylül 2017 itibari ile yasaklama gelmiş .

Ziyaretimizin daha ilk gününde motor kiralayarak Pattaya da dolaşan arkadaşı Central Festival in yanında ki Polis Karakolunun orada kontrol noktasında durduruyorlar. Bir çok motorlu durdurulmuş ceza için beklerken aradan geçen 10 dakika da arkadaşın canı sıkılıyor. Yanındaki elektronik sigara yı çıkarıyor ve içmeye başlıyor. ( yasak olduğunu bilmiyoruz ve bilen de yok denecek kadar az ) Bu sırada polis cep telefonu ile fotoğrafını çekiyor . Arkadaşı yanına çağırıp polis istasyonuna gidelim diye davet ediyor. Giderken de 10.000 baht rüşvet istiyor. ( sigara dan olduğunu anlatamadan ) Polis istasyonunda tutanak sırasında elektronik sigaranın yasak olduğu ve mahkemeye sevk edileceği söyleniyor. ( polis bu sırada olayı ört bas etmek için 20.000 baht para istiyor - Verin kurtulun ) Hafta sonu olduğu için gerekli birimler ile kontak kuruyoruz , Tayland ta yaşayan arkadaşlara danışıyoruz , herkes aman polis ne istiyorsa verin kurutulun diyor. Ancak tutanak tutulduğu için polis arkadaşı o gece için nezarete alıp bir gün sonrası mahkemeye sevk ediyor . ( bu işlemlerin hepsi için aksam saat 6 dan gece 2 ye kadar uğraşıyoruz ) Bir gün sonrası da mahkeme için sabahtan akşama kadar uğraşıp 100.000 baht kefalet ücreti yatırıp , pasaportu mahkeme de bırakıp , bir sonraki mahkeme tarihi olarak ta 50 gün sonrasını ülke dışına çıkamadan beklemek zorunda olmak üzere dışarı çıkabildi. Mahkeme sürecini öne çekip işi erken sonlandırmak adına büyükelçilik - avukat aracılığı ile ilgili bütün makamlar ile kontak kurulmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamadı .
    Elektronik sigara ile ilgili olarak dikkatli olun. Yanlışlıkla yakalanırsanız hemen gerekeni verin kurutulun. ( herkes ortalıkta içiyor ama ) Yakalanırsanızda ülke ye yurt dışından getirdiğinizi değil , seyyar satıcından 1000 baht bedelle aldığınızı yasak olduğunu bilmediğinizi söyleyin.
  • 
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.