Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (705. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.209
Cevap
275
Favori
811.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 703704705706707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cignenmiskumandapili

quote:

Orijinalden alıntı: querywilly

air asia nın bugun kampanyası son haberınız olsun tayland yapacaklar aır asıadan phuket bıletı alırsa gıdıs donus 39 dolara bılet bulmak mumkun 42 43 dolara zılyon bılet var gecen sene son anda karar verdım 450tl ye gıdıp gelmıstım. obotus fıyatına ucak bıletı ucaklar otobus gibi orası ayrı :)

yalnız air asia'da sadece kabin valizi var. o da ynaılmıyorsam 7-8 kilo bir şey. checked-in bagaj ücreti için 80-100tl civarında bir tutar çıkıyor diye hatırlıyorum

standart el bagajı ek bagaj ıstersenız ınternetten satın alırsanız cok yuksek degıl 10 20tl gıbıydı ben alırken orda cıkarsa onceden almazsan yuksek meblag ısterler
  • Merhabalar

Ntv de tayland doğa belgeseli var harika.tavsiye ederim..başladı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar forumu eskisi kadar takip edemiyorum ama kisa bir bilgi paylasayim. Bu ay, ölen tayland kralinin cenaze toreni var. 2-3 gune yayilacak torenler olacak. en onemliside kralin naasinin yakilacagi 26 ekim gunu.

Taylandda yasayanlar bilir 7 eleven lar hicbir zaman kapanmaz gece gunduz tatil hep aciktir. Bu kural tarifte ilk defa degisiyor. 26 ekim gunu ogleden sonra tum gun kapali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF698DD0 -- 16 Ekim 2017; 17:58:44 >
  • Geçen yıl kral gayubete karıştığında dükkanlar açıktı ama alkollü içecek satışları durduruldu. Marketlerde, mekanlarda hayat durdu. Hilton pattaya roof bar bile kapadı tezgahı. Walking Street ölü gibiydi. Adamlar "söz konusu kralsa gerisi teferruattır" dediler resmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phuket Adalar için onerebileceginiz bir tur var mı? Keza şu Kaplan ve fil safarisi için? İrtibat numaraları vs varsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: pasorcaprazi

Phuket Adalar için onerebileceginiz bir tur var mı? Keza şu Kaplan ve fil safarisi için? İrtibat numaraları vs varsa sevinirim

hocam google'a phuket tours yazarsan bir site çıkıyor. direct falan yazıyordu içinde. fiyatları da yazıyor. kazık yenecek fiyatlar da değil. güvenli de. aklında bulunsun. ya da otele gittiğin zaman resepsiyondan yardım isteyebilirsin.
  • Taylanda 27ocak bilet ve otel fiyatları almış arkadaş 1550tl uçak+13 günlük otel 1000 tl

Daha uygun yok sanırsam

• pasorcaprazi kullanıcısına yanıt
    1 ay önce balayı için phuket Kamboçya ve baliye gittim yanıma kız kardesimide aldım oralara gitmek için tura kazıklanmaya hiç gerek yok turla gidersen attıgın adımda para istiyorlar ve her gittigin yer bıcır bıcır insan kaynıyor tur gezileri saat 3 te bitiyor ve o adaların güzelligi saat 3 ten sonra başlıyor qatar hava yollarında iyi fiyatlar oluyor gidis gelis bileti al agodadanda phi phide bir otel ayır ve her gun bir adaya git phi phinin her yeri kanolarla dolu adayı goster istedigin saate git istedigin saatte gel unutulmaz bir tatil yasarsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler arkadaşlar .

• Niyetlendiğim zaman gidemiyorum. Plan yapmadığımda ise kendimi yurtdışında buluyorum. Tarih aralığı belirlemeden, sadece 2018'de gideceğim diye düşünerek hareket edeceğim. Belki yeni yılda tekrar bir Tayland yaparım.
  • 2 hafta önce hanımla kendime qatar airways kampanyadan bilet aldım mart ayı için. 3 ay gidiş dönüşlü tabi ki evlilik vizesi almam gerekecek 3 aylık ve ankaraya gitmem lazımmış. istanbul vermiyor .işin kötüsü Türkiye'de yarın ne olacağı belli değil budistlere de laf atmışız, vize verecekler mi vermeyecekler mi göreceğiz. baht olmuş 8.8thb-1tl
    non-o vize alabilirsem giderken, 1 yıllık extension da yapmayı planlıyorum evlilik sebebiyle. 3 ay sonra re entry permit alıp gelirim .
    . HAnımın amcası araba tamircisi gitmeden önce bana 2. el ucuz bir araba buldurtacağım, 150 -200 bin baht maksimum.BAyağı bir gezi yapmayı düşünüyorum taylandda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filips

2 hafta önce hanımla kendime qatar airways kampanyadan bilet aldım mart ayı için. 3 ay gidiş dönüşlü tabi ki evlilik vizesi almam gerekecek 3 aylık ve ankaraya gitmem lazımmış. istanbul vermiyor .işin kötüsü Türkiye'de yarın ne olacağı belli değil budistlere de laf atmışız, vize verecekler mi vermeyecekler mi göreceğiz. baht olmuş 8.8thb-1tl
    non-o vize alabilirsem giderken, 1 yıllık extension da yapmayı planlıyorum evlilik sebebiyle. 3 ay sonra re entry permit alıp gelirim .
    . HAnımın amcası araba tamircisi gitmeden önce bana 2. el ucuz bir araba buldurtacağım, 150 -200 bin baht maksimum.BAyağı bir gezi yapmayı düşünüyorum taylandda.

Evlilik vizesinden kastınız ne bilmiyorum ama eşiniz size davet mektubu yazabilir. 3 aya kadar kalabilirsiniz. Konsolosluk neredeyse oraya başvurmanız lazım tabii.
  • Arkadaşlar uzun süredir Tayland hakkında bilgi aldığım bu forumdan üzülerek söylüyorum ki artık bilgi alamıyorum lütfen biri cevap versin yaz ayları için uçuş bileti için kampanya bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: C_many

Arkadaşlar uzun süredir Tayland hakkında bilgi aldığım bu forumdan üzülerek söylüyorum ki artık bilgi alamıyorum lütfen biri cevap versin yaz ayları için uçuş bileti için kampanya bilgisi olan var mı?

Merhaba, yaz için kampanya henüz yok gibi ama Qatar airways de 6 kasıma kadar alacağın Adana çıkışli bangkok ve phuket uçuşları 400 dolar, 31 Mayısa kadar kadar alınacak biletler de geçerli.

• 4 aralık-15 aralık gene gidiyoruz memlekete(tayland :)).o tarihlerde ilk defa oraya gidecek olan arkadaşlar varsa orda ve burdayken akıllarına takılan konularda yardımcı olabilirim.sevgiyle ve sağlıcakla kalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xblacksonx -- 27 Ekim 2017; 21:21:53 >
  • Aralik ayinda gitmek istiyorum taylanda ama tekim arkadas arayan varsa iletisime gecebiliriz

• sieve S kullanıcısına yanıt
    hocam bu "budistlerede laf atmisiz" meselesi nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xblacksonx

hocam bu "budistlerede laf atmisiz" meselesi nedir ?

Arakan olayları sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sieve -- 28 Ekim 2017; 1:5:50 >
  • malesef yarın ne olacağı belli değil . Bir bakmışınız tüm asya ülkeleri vizeleri dondurmuş. son gittiğimde 1 tl 10 küsür baht idi bugün 8.7 olmuş.
    tayland veya diğer ülkelerin pek bir cazibesi kalmadı turizm için paramız git gide eriyor.

öncelikle ankaraya gideğim. Evlilik cüzdanını noter onaylı tercüme , valilik tasdik, dışişleri bakanlığı son olarak konsolosluk tasdik ettirmem lazım.
    tayland ile ilgili belgeler; ülke lahey üyesi olmadığı için apostil ile olmuyor .
    evlilik sebebiyle non immigrant vize başvurusu yapacağım 3 aylık tek girişli (bu vize sadece ankaradan alınıyor) 80$
    non immigrant vize 1900 baht karşılığı 2 ay daha uzatılabiliyor yani 5 ay kalınabilir.

ikamet izni (marriage extension)
    Türkiye'den aylık 40000(5000 TL) baht ve üzeri geliri olduğunu Türkiye elçiliği onaylı kanıtlamak (bunun prosedürü nedir bilmiyorum bilen varsa anlatırsa sevinirim kendim şirket ortağıyım gelirim 40000thb den yüksek)

veya; tayland'da banka hesabı açıp 400000+ baht parayı sadece kendi isminize ait hesabınıza yatırıp en az 2 ay bekletip non immigrant vize sürenizin son 1 ay ı içinde marriage extension denilen (vize değil) ikamet iznine başvurmak gerekiyor.
    bu süre içinde ülkeyi terkedip yeniden girmek için reentry permit almak gerekiyor. bu ikamet izni her sene yenilenebiliyor koşullar aynı olsa da 400000 thb yenilemelerde en az 3 aydır bankada bulunmalı.

işlemleri bitirebilirsem detaylı anlatırım.

ankara konsolosluğu malesef pek bilgi veremiyor telefonda siteye bakın diyor ancak orada hiç bilgi yok.
  • Ucuz olarak burdan ne getirebilirim. Gelmişken masrafların bir kısmında olsa çıksa iyi olur. Su anda pattayadaim, pazartesi Bangkok dönüş

• 
Sayfa: önceki 703704705706707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.