Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (703. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.222
Cevap
276
Favori
812.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 701702703704705
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gzm83

quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

quote:

Orijinalden alıntı: harunk9

merhaba hangi şehirdesiniz taylant ın hangi bölgesine gitmeyi düşünüyorsunuz kasımda pattaya yapacagım eger rota aynı ise yardımcı olurum Ankarada yaşıyorum bu arada.
    turla gitmek pek mantıklı degil

tşk ben 2018de gitmei planlıyorum maddi olarak tur daha avantajlı truzim ve gece hayatı için gidecem pattaya yı düşünüyorum

Aslında turun tek avantajı dil sıkıntısı varsa oluyor, onun dışında hem turlar çok kısa süreli oluyor hem de daha hesaplı değil aslında. Qatarın ya da diğer havayollarının indirimlerini takip ederseniz, havaalanından otele gidecek kadar dil konusunda kendiniz ifade edebiliyorsanız aslında sıkıntı yaşamazsınız. İnsan o kadar saat uçtuktan sonra 6 geceden daha fazla kalmak isteyebiliyor. Hani bir 10 güne tamamlayalım en azından diye. İzin sıkıntınız varsa ucuz turlar genelde pazar çıkışlı olabiliyor ya da perşembe, sonra dönüşte perşembe olunca keşke cuma cumartesi bari kalsaydım diye düşünülebiliyor.
    İlk gidişlerde bir alışmak için tur tercih edilebilir. Ama taylanda belki de hayatımda bir kere giderim diyorsanız daha uzun kalmak adına tur tercih edilmeyebilir.

yabancı dil hiç yok bende gezilecek görülecek yerleri bilmiyorum açıkçası tursuz baktım uçak biletleri pahalı geliyor tur daha avantajlı gibi izin konusunda sıkıntım yok ama fazla da para harcamak istemem açıkçası 10 gün süper olur açıkçası lakin çoğu tur şirketine baktım 2.500 civarı beklemedeyim bakalım kararsız gibiyim zaten her türlü tur u akşamları ekecem 1 yada 2 gün

birde otellere ve yabancılara pek güvenmem dolandırılacağımı düşünürüm tur gezdirsin diye düşünüyorum ilk yurt dışı turum olacak böbreğimi kaybetmekten korkuyorum o yüzden tek tatili pek tercih etmiyorum doğrusu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dil olmadığı için dolandırılacağını düşünmen normal. Kıyasıya pazarlık yaprsan herşey kafana yatar. Turlar daha çok dolandırır haberin olsum. 100 bahtlık tapınak girişini 40-50 usd diye iteler dolandırılmadım diye sevinirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukk2003

Dil olmadığı için dolandırılacağını düşünmen normal. Kıyasıya pazarlık yaprsan herşey kafana yatar. Turlar daha çok dolandırır haberin olsum. 100 bahtlık tapınak girişini 40-50 usd diye iteler dolandırılmadım diye sevinirsin.

Sende haklisin ama ne tavsiye edersin

• Hic dusunme kendin git. Telefonuna yukle bi ceviri programi. Otelini ucagini ayarla git. Tabi gideegin sehrin arastirmasini yap internetten. Gezilecek yerleri vs. oraya gittiginde gir bi tur ofisine. Bir suru var zaten. Gir iceri goster buna gidicem suna gidicem diye. Fiyat spyleyince al eline hesap makinesini sen vericegin fiyati yaz. O isteyecegi fiyati yazar orta noktada bulusursunuz. Inan onlarda ingiliz ingilizcesi konusmuyolar. Duzgun cumle kurcam diye ugrasmana gerek yok orda pastmis perfect tensemis :)) kasmaya gerek yok rahat olun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gzm83

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: harunk9

merhaba hangi şehirdesiniz taylant ın hangi bölgesine gitmeyi düşünüyorsunuz kasımda pattaya yapacagım eger rota aynı ise yardımcı olurum Ankarada yaşıyorum bu arada.
    turla gitmek pek mantıklı degil

tşk ben 2018de gitmei planlıyorum maddi olarak tur daha avantajlı truzim ve gece hayatı için gidecem pattaya yı düşünüyorum

Aslında turun tek avantajı dil sıkıntısı varsa oluyor, onun dışında hem turlar çok kısa süreli oluyor hem de daha hesaplı değil aslında. Qatarın ya da diğer havayollarının indirimlerini takip ederseniz, havaalanından otele gidecek kadar dil konusunda kendiniz ifade edebiliyorsanız aslında sıkıntı yaşamazsınız. İnsan o kadar saat uçtuktan sonra 6 geceden daha fazla kalmak isteyebiliyor. Hani bir 10 güne tamamlayalım en azından diye. İzin sıkıntınız varsa ucuz turlar genelde pazar çıkışlı olabiliyor ya da perşembe, sonra dönüşte perşembe olunca keşke cuma cumartesi bari kalsaydım diye düşünülebiliyor.
    İlk gidişlerde bir alışmak için tur tercih edilebilir. Ama taylanda belki de hayatımda bir kere giderim diyorsanız daha uzun kalmak adına tur tercih edilmeyebilir.

yabancı dil hiç yok bende gezilecek görülecek yerleri bilmiyorum açıkçası tursuz baktım uçak biletleri pahalı geliyor tur daha avantajlı gibi izin konusunda sıkıntım yok ama fazla da para harcamak istemem açıkçası 10 gün süper olur açıkçası lakin çoğu tur şirketine baktım 2.500 civarı beklemedeyim bakalım kararsız gibiyim zaten her türlü tur u akşamları ekecem 1 yada 2 gün

birde otellere ve yabancılara pek güvenmem dolandırılacağımı düşünürüm tur gezdirsin diye düşünüyorum ilk yurt dışı turum olacak böbreğimi kaybetmekten korkuyorum o yüzden tek tatili pek tercih etmiyorum doğrusu :)

Şimdi evet ilk yurt dışı geziniz olduğundan turu tercih etmeniz çok normal. Kendinizi siz tanıyorsunuz sonuçta, sürekli gerilip ordaki zamanı gergin geçirmektense turla kafanızın rahat olması da önemli. Umarım keyifli bir tatil olur sizin için. Hangi mevsimde gitmek daha uygun olur şeklinde de araştırın. Burda kışken orda yazı yaşamanın tadı da bir başka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukk2003

Hic dusunme kendin git. Telefonuna yukle bi ceviri programi. Otelini ucagini ayarla git. Tabi gideegin sehrin arastirmasini yap internetten. Gezilecek yerleri vs. oraya gittiginde gir bi tur ofisine. Bir suru var zaten. Gir iceri goster buna gidicem suna gidicem diye. Fiyat spyleyince al eline hesap makinesini sen vericegin fiyati yaz. O isteyecegi fiyati yazar orta noktada bulusursunuz. Inan onlarda ingiliz ingilizcesi konusmuyolar. Duzgun cumle kurcam diye ugrasmana gerek yok orda pastmis perfect tensemis :)) kasmaya gerek yok rahat olun

ustam uçak bilet fiyatlarına bakıyorum tek gidiş 1500tl dah bunun dönüşü oteli yemesi içmesi var tur 2500tl gidiş dönüş uçak bileti yeme içme gezme turlar hariç iyi gibi tura kendim giderim ayrı gezsem sorun yapmazlar sanırım turlara ben ayrı takılmayı düşünüyorum

• Arkadaşlar..Phuket mi pattaya mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dublex06 kullanıcısına yanıt
    Ayri takilabilirsin tabi kimse seni zorla biyeri goturemez. Onlarin dedigi yerlere gitmek zorunda degilsin. Iyi tatiller

• Musadagli M kullanıcısına yanıt
    Ikiside olur. Oncelik phuket :) ama pattayayida gormeden olmaz.

• Musadagli M kullanıcısına yanıt
    Adana'da bir Tayland sever daha buldum sanırım :)

Kesinlikle Phuket. Pattaya'da Hintli ve Arap'tan geçilmiyor. Phuket daha temiz ve nezih. Çevredeki adalar bile başlı başına gitme nedeni olabilir. Merkezdeki eğlence de Pattaya'dan geri kalmaz.

Bu arada Adana'dan kalkışlı uyguna uçak bileti bulursan göz atabilirim ben de. Tekrar gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em1r -- 16 Eylül 2017; 19:15:37 >
  • Oradaki yerel insanların pattaya deyince verdiği tepki çok kötü. Akla gelen ilk ve tek şey fuhuş.

Phuket ve çevre adalarda baya bi vakit geçirdim. Çok kalabalık yerlerden uzak durmalı gidecekler bence. Çünkü bi olayı yok, deniz dalgalı ve pis oluyor. Etrafınızda ki her şey pahalı oluyor gibi vs.
  • KONUYU VE ÜYELİĞİMİ SİLİN

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beaches -- 27 Ekim 2017; 22:23:3 >
  • Arkadalar sizce dolu dolu eğlenceli bir Bangkok-Pattaya gezisi için ne kadar süreye ihtiyaç var? Sadece süre değil aynı zamanda ne kadar bir maddi birikim yani paraya ihtiyaç olur? Bir de iyi otelleri yazarsanız sevinirim?

Biliyorum forumun önceki sayfalarında bu aradıgım cevaplar var fakat cevap verirseniz sevinrim
  • Ortalama günlük 130-150 dolar gider gitmişken imkan varsa 20 gün kal hocam . Ortalama :900-1200 bht otel 1000-2500 içki+ eğlence vs... yemek tur ada gezmek masaj derken gidiyor para insan anlamıyor . uçakta araştır 1500-3000 TL şu sıralar ucuzlar çok beklemeli , Tabi şu da var 500 bht a da otel var Yok ben 1-2 bira marketten içerim 60*2=120 bht eder fazla 1000-2000 bht lık eğlencelere yanaşmam dersen ekonomik olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Beaches

BU HiNDiSTAN CEViZi AĞACI TÜRKiYE DE YETiŞMEZ Mi Ki?

ADANA, MERSiN, MARMARiS, ALANYA GiBi YERLERiN MiKRO iKLiMi (TROPiK iKLiME YAKlN ALANLAR DA) OLAN BÖLGELERiNDE DEVLET YETKiLiLERi NEDEN AĞAÇLANDIRMA YAPMAZ Ki BiLEN VAR Ml?

https://forum.donanimhaber.com/plaj-ve-plaja-cok-yakin-kamp-yerleri--118150297-2?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Bu konuda tam adamini buldun.

Yetismez maalesef. Sera yaparsan olabilir ama en kotu durumda topragi 13 derecede tutman gerekir. Toprak 13 derecenin altina duserse hindistan cevizi agaci dayanamaz.

Diger bi nokta ise yagis. Kisin cok fazla yagis var. Seracilikla bu da cozulur gibi.

Bu iki nedenden oturu hindistan cevizi yetismiyor. Tr ye en yakin hindistan cevizi arabistanin guney tarafinda yetisir. Kibris bile yeterince guneyde kalmiyor maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orijinalden alıntı: Beaches

BU HiNDiSTAN CEViZi AĞACI TÜRKiYE DE YETiŞMEZ Mi Ki?

ADANA, MERSiN, MARMARiS, ALANYA GiBi YERLERiN MiKRO iKLiMi (TROPiK iKLiME YAKlN ALANLAR DA) OLAN BÖLGELERiNDE DEVLET YETKiLiLERi NEDEN AĞAÇLANDIRMA YAPMAZ Ki BiLEN VAR Ml?

https://forum.donanimhaber.com/plaj-ve-plaja-cok-yakin-kamp-yerleri--118150297-2?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Bu konuda tam adamini buldun.

Yetismez maalesef. Sera yaparsan olabilir ama en kotu durumda topragi 13 derecede tutman gerekir. Toprak 13 derecenin altina duserse hindistan cevizi agaci dayanamaz.

Diger bi nokta ise yagis. Kisin cok fazla yagis var. Seracilikla bu da cozulur gibi.

Bu iki nedenden oturu hindistan cevizi yetismiyor. Tr ye en yakin hindistan cevizi arabistanin guney tarafinda yetisir. Kibris bile yeterince guneyde kalmiyor maalesef.

Alıntıları Göster
    KONUYU VE ÜYELİĞİMİ SİLİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beaches -- 27 Ekim 2017; 22:22:7 >
  • 1400-1600 bandindaki kampanyali biletler tukendi sanirim. Haftaya ya Manila ya da Bkk icin alirim diyordum halbuki

• taylanda airastana ile ucan oldumu hic nasi bi hava yolu? yani diger hava yollari cok yuksek bi uygun olan airastana var .daha once ucmus olan varsa yorum.alabilirmiyim?

• Qatar havayolu 6 Kasımdan itibaren Adana'dan uçuşlara başlıyor. 497dolara bilet bulunuyor. Bilginize..

• quote:

Orijinalden alıntı: xblacksonx

taylanda airastana ile ucan oldumu hic nasi bi hava yolu? yani diger hava yollari cok yuksek bi uygun olan airastana var .daha once ucmus olan varsa yorum.alabilirmiyim?

ben uctum ıstanbuldan kazakıstana kadar super ucak bombos yata yata gıdersın.
    kazakıstandan sonra cok buyuk bı ucaga gectık ucak kalıtelı ama cok dolu rus kaynıyor hersey rusca turk yolcu 2 tane var yok koltuk araları dar ıgne atsan yere dusmez bol bol ıkramları var aktarma suresı 2 saat ucusları var ıyı ucuslar denk getırebılırsın uygun bılet bulsam yıne bınerım ama
  • 
Sayfa: önceki 701702703704705
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.